Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 121 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #1201 SP
    Junior Member duncanstomp's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post


    @duncanstomp - Sa stii ca mi s-a intamplat sa-mi ajunga de la ShopTo si a doua zi, dupa primirea mail-ului de expediere. Doar ca atunci a fost expediat pe la 11 dimineata si a avut timp sa ajunga..
    Inseamna ca stau eu intr-o zona defavorizata :/

  2. #1202 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Sincer sa fiu.. eu ma astept sa ajunga la mine joi dimineata Dar nu ma supar nici daca ajunge vineri. S-asa.. de jucat la greu o sa ma joc de Inviere atunci

    Ce sa zic.. as fi preferat Kollectorsul de la GS.. mai ales ca am facut comanda la inceput, cand a avut pret foarte bun, dar sunt nevoit sa ma multumesc cu editia standard din motive financiare.

  3. #1203 SP
    Junior Member Artoo's Avatar
    @Ares: La concursul trecut limitarea a venit si din partea Warner Bros., care au specificat ca vor ca turneul sa se tina pe DualShock.

    Sony Computer Entertainment pune la dispozitie aceleasi patru booth-uri. Din motive mai mult sau mai putin fondate, Sony nu este de acord ca acele console sa fie "in libertate", asftel fiind inchise cu cheia in booth. Pentru a conecta alte controllere trebuie acces la un port USB si evident, consolele fiind inchise acolo nu se poate. De asemenea, toata lumea este in felul asta pe teren egal.

  4. #1204 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cei care aveti mari sperante la livrari rapide... nu uitati ca suntem in perioada Pastelui... si e nebunie maxima la coletarie...

  5. #1205 SP
    Member sarpe's Avatar
    Quote Originally Posted by sarpe View Post
    bestial jocul, am jucat cu un amic pana mi-au amortit degetele
    PSX Store - Demos > PS3 > Fight > Mortal Kombat 9 (2011)

  6. #1206 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Mortal Kombat Records - FIGHT!

    "FINISH HIM!" These two words mean one thing and one thing only to multitudes of video game players across the globe: Mortal Kombat! Since its 1992 debut in arcades, the controversial franchise has vexed critics and delighted fans with its violent gameplay, nightmarish characters and buckets of blood.

    On April 19th, the series welcomes its ninth iteration, returning to the classic 2D gameplay that so entranced gamers almost two decades ago. To celebrate the newest Mortal Kombat release, Guinness World Records has announced the franchise's laundry list of "gutsy" feats to warm players up for the next battle to the death. "ROUND ONE - FIGHT!"

    Visit http://gamers.guinnessworldrecords.com to check out the latest Guinness World Records 2011 Gamer's Edition, available now in hardcopy or eBook format.
    • Longest-serving videogame voice actor: The longest-serving videogame voice actor is Ed Boon (USA), the creator of Mortal Kombat (Netherrealm Studios, 1991), who has voiced the character Scorpion in every iteration of the game since its debut.
    • Earliest game to trigger the set-up of a software ratings board: Established in 1994, the Entertainment Software Rating Board (ESRB) is an industry organization set up in response to the public reaction to Mortal Kombat. In an effort to avoid compulsory censorship, the ESRB set about applying ratings to games similar to those applied to movies. The move came as a consequence of pressure from the US Congress.
    • Largest promotional campaign for a fighting video game: According to CNN, in 1995 Mortal Kombat staged the largest ever promotional campaign for a videogame and its related products. Leaving aside initial pre-release promotion, the Mortal Kombat movie opened on 2,000 screens in the USA on August 18 of that year, followed by a direct-to-video digital animation special on August 29 , a live-action Mortal Kombat tour launched from Radio City Music Hall in New York on September 14, an interactive CD-ROM on October 1 and finally the release of Mortal Kombat 3 the video game on October 15.
    • Most numbered entries in a fighting game series: The largest fighting game series is Mortal Kombat. It has gone through more iterations than any other fighting game series. The ninth installment is due in 2011. Although Street Fighter has been running far longer than Mortal Kombat, and has more variations available to buy, it has only reached the fourth change to its core gameplay. Street Fighter IV arrived in 2008.
    • Earliest one-on-one fighting game to use digitized sprites: The 1992 launch of Mortal Kombat offered something that no other beat-'em-up had. In addition to ultra-violence and killing moves, it presented a brand new level of realism through the use of digitized sprites. Rather than using hand-drawn animation characters, the sprites used were based on graphics created using digitized footage of real actors.
    • Earliest video game poster to be censored: On April 22, 2003, Britain's Advertising Standard's Authority (ASA) took the then unprecedented step of condemning the poster campaign promoting Mortal Kombat: Deadly Alliance. They claimed that the poster -which showed a "hoodie" wiping his bloodstained hand on a businessman above the words "It's in us all" - was "irresponsible" and "condoned violence". The poster was unsurprisingly withdrawn.
    • Earliest successful console fighting game: Although a very popular arcade game, when Mortal Kombat was released for the home market it took an incredible $1 billion-a-year in the first two full years of release. Needless to say, the game very quickly established itself as the number one choice among fighting gamers the world over.
    • Earliest 3D fighting game to offer online play: Although online play is now a standard feature in all new fighting games, the first online playable 3D fighter was Mortal Kombat: Deception, released in 2004. The game offered one-on-one fighting between two players over the Internet, in addition to two, more sedate mini games - Puzzle Kombat and Chess Kombat.
    • Highest grossing film based on a beat 'em up video game: Mortal Kombat (USA, 1996) still holds the record for the highest grossing movie based on a beat 'em up video game, having taken an impressive $122 million.
    • Most successful video game spin-off soundtrack album: Released on August 15, 1995, the Mortal Kombat soundtrack album, which accompanied the $100 million movie, went platinum within ten days of release. The album included contributions from artists as diverse as Orbital, Napalm Death and Traci Lords.

  7. #1207 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by Artoo View Post
    @Ares: La concursul trecut limitarea a venit si din partea Warner Bros., care au specificat ca vor ca turneul sa se tina pe DualShock.

    Sony Computer Entertainment pune la dispozitie aceleasi patru booth-uri. Din motive mai mult sau mai putin fondate, Sony nu este de acord ca acele console sa fie "in libertate", asftel fiind inchise cu cheia in booth. Pentru a conecta alte controllere trebuie acces la un port USB si evident, consolele fiind inchise acolo nu se poate. De asemenea, toata lumea este in felul asta pe teren egal.
    la concursul trecut am inteles , dar la asta?
    nu am prins ideea cu "toata lumea este in felul asta egal" , din ce punct de vedere?(nu ma refer la primu` concurs)

  8. #1208 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    @ Ares

    Este clar ca ei sunt la inceput in organizarea de evenimente de fighting si nu prea cunosc conceptiile jucatorilor legate de "device-urile" pe care le folosesc.
    Un lucru e sigur > NU, nu e toata lumea egala cand toti sunt nevoiti sa foloseasca un anumit tip de controller.

    Cat despre reguli...

    "este permisă folosirea tuturor personajelor ce fac parte din distribuţia iniţială a jocului, mai puţin Scorpion, Sub-zero, Mileena şi Johnny Cage (şi fără personajele deblocabile!). Concurenţii nu sunt limitaţi la folosirea unui singur personaj pe �ntregul parcurs al competiţiei (sau al unui meci). Personajele utilizate pot fi schimbate după fiecare luptă"
    WTF!!!!???

    Motivul?

  9. #1209 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ca toata lumea sa foloseasca personaje cu care n-au mai putut juca inainte..
    Poate cineva joaca cu Liu Kang pt prima oara, impotriva unuia care are 5 saptamani la activ cu Scorpion.

  10. #1210 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Exact. Unii poate vor sa incerce personaje noi, iar altii poate vor fi doar "ochi" de premiu si vor juca cu personajele din demo care deja sunt stapanite destul de bine pana acum.

    Cat despre controler cred ca s-a explicat de "n" mii de ori pana acum ca nu este vina organizatorilor. Cei de la game cast nu au venit cu spatiul lor, cu consolele lor, s.a.m.d. Ei pur si simplu respecta ce se vine de mai sus si atata timp cat s-a zis ca consolele nu vor fi scoase din "inchisoare" nu ai cum sa conectezi cu altceva la ele decat DS3-urile puse de dispozitie de Diverta.

    Si eu joc din Fight-ing stick si mi-ar face mare placere sa pot veni cu el, dar am inteles cum stau lucrurile si sunt multumit si asa de eveniment. Stiu ca Ares nu joaca decat din keybord si imi pare rau pentru el, dar nu este vina celor de la tgc. Daca era un concurs unde vi se luau banii la inscriere si organizatorii veneau cu taraba lor de acasa atunci intelegeam anumite probleme, dar asa... eu zic sa ne bucuram de eveniment.

  11. #1211 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    La fel de nou poate fi un caracter din jocul full pentru cine joaca un char din demo.
    De unde naiba stiu eu ce poate face acel char din jocul full? O_O
    It balances out.

    Ca si cum ai spune..."aaa, pai iese SSF4 cu 10 char-uri noi, gata la lansare nu aveti voie decat cu "aia" noi nu si cei din SF4."
    Dar nu a fost deloc asa.


    Asa bine pot spune ca ajuta pe cei care au jocul mai devreme. :/

    ---------- Post added 19-04-2011 at 12:10 AM ----------

    Altceva >



    [url]

  12. #1212 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu m-am inscris dar nu am primit mail de confirmare... nu or mai fi locuri. M-am inscris in dimineata asta

  13. #1213 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Cum asa?
    Mai verifica.

    Eu m-am inscris pe la ora 17:00 azi si tocmai am primit confirmarea.
    In cel mai rau caz intra pe site si contacteaza-i.

  14. #1214 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dap, acum am primit-o si eu. Nu stiu de ce asa tarziu... in fine, ideea ca sunt inscris! Sunt un mare noob, n-am sanse la premiu, dar ma duc sa ma distrez si sa vad "cea mai buna lansare de joc". Si sa iau cuponul ala de reducere ... dar daca jocul e mai mult de 250 ron atunci s-o lase balta.

  15. #1215 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Dap, acum am primit-o si eu. Nu stiu de ce asa tarziu... in fine, ideea ca sunt inscris! Sunt un mare noob, n-am sanse la premiu, dar ma duc sa ma distrez si sa vad "cea mai buna lansare de joc". Si sa iau cuponul ala de reducere ... dar daca jocul e mai mult de 250 ron atunci s-o lase balta.
    Probabil o sa coste 280 ron fara cupon :\

  16. #1216 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pfff sa se spele cu jocurile pe cap atunci
    Dar daca am 2 cupoane... imi scade de 2 ori din pret?

  17. #1217 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    269,9 lei pret de raft. La lansare sunt cupoane de reducere de 20 lei.

  18. #1218 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta e. barbavali/web FTW

  19. #1219 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    sau gameshop.ro ptr Kollector's Edition la 289 ron(primul pret) ...

  20. #1220 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Salut. M-am intors si eu acum si pot sa va dau detaliile care din pacate nu sunt prea placute.

    Pasul 1. Am ajuns acolo, si fix inainte sa inceapa turnamentul (a se nota, pe loc, inainte sa inceapa), am aflat de la unul din public, decizia de a bana Cage acolo (eu pregatindu-ma cu Cage o groaza pt acel concurs, a fost insta fail). Din fericire nu mi-am luat-o in asa hal in freza ca finalistul din Belgia parca, acesta afland FIX PE SCENA cand era interviewat de fata aia.

    Si anume, il intreaba, de unde vii, ce faci, drum lung, etc..esti gata sa te bati pt tara ta in finala? DAAAAAA...cu ce personaj joci? CAGE!. A...sorry, banat. A ramas omu ala tablou, seriously n-am vazut in viata mea o asemenea expresie de WTF. S-a enervat in asa hal incat pur si simplu a plecat de pe scena acasa, a dat forfeit.

    Eu am ramas sa joc, pentru ca venisem atata drum si cu avionul ala (am avut in asa hal rau de avion am zis doar de aia joc, sa nu ma intorc asa repede inapoi ca e groaznic), si am zis, ok fuk it, trec pe subzero. Nu aveam nici pe departe asemenea antrenament cu subzero, nu stiam punishuri, recovery, nimic, fiul ploii acolo, da aia e m-am bagat.


    Pasul 2. Nu am apucat sa joc meciuri deloc acolo, decat 2-3 maxim, pt ca inainte de concursuri (zic concursuri pt ca urmeaza pasu 3) nu lasau organizatorii sa se joace decat oameni NEinscrisi in concursuri. Asa ca am jucat doar 1-2 meciuri , moment in care am observat instant un lag fooarte mare pe acel proiector pe care l-ati vazut in film. Mare, 0.5 secunde sau ceva de genul. Nu imi venea sa cred...ma duc vorbesc cu organizatorii, stiti lag alea...a sry , aia e, asa se joaca. Am mai vorbit eu pe acolo, am vazut ca bat apa in piua, am lasat-o balta, zic, ok, toata lumea joaca cu lagu ala, aia e, turnament de online cu ping 500. Sa nu mai zic ca se juca in picioare in tarcul ala de lemn, fara pauza. Asta a fost strike 2.


    Pasul 3. Au fost 2 concursuri. Prima data concursul UK, cum a fost la noi cel din RO. Apoi urma concursul european. Eh , problema a fost ca Ryan a participat in concursul UK, deci a jucat aproximativ 10-12 meciuri pe lagul ala si s-a obisnuit super bine cu el, astfel incat in turneul european omul deja juca lejer ii ieseau toate combourile. A castigat turneul de UK si apoi a trecut la cel de EU.. Majoritatea din cel de EU se plangeau ca e lag, si ca Ryan a avut practice pe el si ei nu, dar nu s-a sesizat nimeni si s-a continuat demersul.

    Eu m-am muncit cat am putut cu sub, pe lagu ala, am ajuns in semifinale unde am pierdut contra unui finalist, datorita unor combinatii de lag si subzero fail. La limita a fost, trebuia sa ii mai dau 1 hit ca sa castig, si am ratat. Aia a fost. Apoi acest finalist a trecut sa joace cu Ryan si a pierdut. Ceea ce inseamna ca locul 1 si 2 s-au dus.

    Pasul 4. Sperantele mele la locu 1 s-au diminuat la 30% cand am aflat ca nu am voie cu Cage, si la 1% cand am vazut ce lag era pe proiectoru ala. Am zis macar intru in primii 3, pt ca din mailul pe care l-am primit initial rezulta asa:

    Revised Prizing

    First: Trip to Chicago to visit the Neatherealm Studio and meet with Ed Boon + Gold MK belt + Kollector’s Edition of the game.
    Second: MK Arcade Stick + MK9 Game
    Third: MK Kollector Edition
    Am zis ok, joc in finala mica, iau locul 3 (stiam cu cine joc pt locul 3, si aveam sanse mari deoarece omul era mai novice). Si asteptam sa se joace pentru locul 3 finala mica, sa pot lua si eu un premiu.

    Si acum cireasa. Ce s-a intamplat? Pai dupa ce a castigat Ryan, interviu, i-au dat premiu, si gata, tac pac, s-a inchis pravalia, i-au dat pe toti afara, la revedere... nu se stie nimic, nu se stie daca omu de pe locu 2 a primit ceva, nu se stie cine e pe locu 3 sau 4, pt ca nu s-a jucat, nu s-a mai dat nici un premiu nimic. S-a dat afara. Deci fail. Strike 3


    Deci rezumat:

    1. Am aflat ca personajul meu cu care ma antrenasem ani, e banat, fix acolo pe loc incat am ramas tzava.
    2. Era un lag astronomic pe acel proiector, se juca si in picioare, si nimeni nu s-a sesizat deloc.
    3. Finala UK a fost fix inainte de cea EU, si a fost un avantaj considerabil play-ul pe acel lag 10 meciuri.
    4. Finala mica a fost uitata, si premiile din mail au fost un buzz gen "varianta demo" care in "jocul final" au disparut. Asa ca eu am iesit pe locul 3 sau 4. You choose.


    That's about it. Un singur lucru pot sa zic, Cosmin poti sa fii mandru ca organizarea din RO a fost cu 10 clase , 100 clase even, peste cea de acolo. Nici nu s-a comparat. Pot sa zic ca daca stiam, nici nu mai plecam acolo degeaba, ramaneam aici si sponsorizam cu banii aia de drum lansarea voastra de pe 21.

    Oh well....daca mai aveti intrebari shoot, raspund maine, acu sa ma bag la somn. Cya.


    Un mic edit:

    De ce a fost banat Cage: pt ca, exista bugul ala de demo, BP FP repeat, care face permastun. Le-a explicat lumea ca toti stiu de bugu ala si ca nimeni nu il foloseste, ca si Scorpion are FP repeat la corner, permastun, ca la fel nimeni nu foloseste, nimic, vorbeai cu pereti. Scuza lor a fost ca in finalele din nu stiu ce tari s-a folosit bugu de Cage, si s-au descalificat jucatorii, asa ca au hotarat ei sa baneze personajul cu totul.

    Degeaba le-a zis lumea ca ok, foloseste cineva bugul, descalificati-l frate, dar nu banati personajul. Nope...astea sunt regulile, take it or leave it. Si aia a fost.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 121 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts