Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 121 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #1941 SP
    Junior Member Chr0m3's Avatar
    Eu joc cu Noob dar nu am mai jucat de ceva timp. Din cate am observat e un personaj foarte bun pentru a-ti tine adversarul la distanta. Are foarte multe trick-uri iar daca sti sa folosesti bine Black Hole in combinatie cu Shadow pentru a lansa combo-uri e chiar bun.

  2. #1942 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Dupa mine, noob s. este unul dintre cele mai cheap caractere pt ca foarte multi il folosesc fiind ideal intr-un online cu lag. prea multe combo-uri nu are si asa zisul 'zoning' de a-ti tine adversarul la distanta este doar un simplu spam... Cel putin eu n-am intalnit niciun adversar decent care sa joace cu noob pana acum.

  3. #1943 SP
    Member Mikael's Avatar
    Noob - CHEAP!! e bun keepaway, ajungi langa el, il distrugi, un teleporter il executa usor

  4. #1944 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Din pacate ajungi langa el si ti-o iei, pt ca acel shadow anti air nu numai ca se fereste de tot dar are si radius de hit enorm. Este foarte greu sa castigi versus un Noob care stie sa faca zoning.

    Si da, zoningul lui este spam de proiectile, dar cred ca ii zice zoning pt ca il faci cu cap. Dupa o umbra incasata, a doua este guaranteed. Cand simte ca sari , teleport sau delayed shadow.

    Cand vii langa el, nu poti sa te atingi de el din cauza acelui shadow anti-air, iar orice hit incasat se termina intr-un combo in front shadow care te arunca inapoi de unde ai plecat. Este incredibil de greu sa folosesti throw vs Noob deoarece cum te aproprii acel anti air shadow este safe si te impinge deoparte.

    Am jucat versus cativa Noob care faceau exact asa, si pot sa zic ca este un matchup foarte greu. Cu teleporters e mai ok, dar nu cu toti. Pe cei care au startup mare ii prinde umbra inainte sa dispara. Scorpion, Smoke, Raiden, cam atat pot sa ma gandesc, dar trebuie sa fii pe faza. Daca omul iti face bait la teleport cu umbra, apoi te-ai ratat.

    IMO este un caracter foarte bun. Nu mi se pare broken, dar este un fel de Hilde in soul calibur. Iti schimba total modul de joc vs el si trebuie sa calci pe becuri ca altfel s-a terminat. Noroc ca nu are decat maximum 25-27% midscreen, altfel chiar ar fi fost imba.

  5. #1945 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Ai incercat Nightwolf cu reflect la umbre?

  6. #1946 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Nop, nu prea imi place Nightwolf ^_^ . De obicei folosesc Cyrax si e ok deoarece pot sari fara frica peste umbre si daca vad teleportul lui il dau pe al meu si scap ajungand langa el.

    Ah btw, a venit si nerful la reptile se pare. Au nerfuit foarte mult damageul lui. Miscarile sunt neschimbate, dar acum nu mai sari de 37% cu nici un combo. Comboul lui de baza care lua 45% DMG acum ia 36%. Deci un ~10% chunk nerfed. Ouchhhhhhhhhhhhh

  7. #1947 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Weee, asa... Era nevoie! Sa-i mai bage si ceva recovery, ca-i prea safe mereu...

    Tot asa, fara update ti-ai dat seama de nerf?

  8. #1948 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Da, jucam ieri si ma ce naiba se intampla ba frate, bateam la ala ca la urs si nu mai murea. Intru eu in training si imi dau combourile...35%, 36%...WTFFFFFFFFFFFFFFFF...ma uit pe youtube la fix acelasi combo dat de altu acu o luna...45%. Major FFFFFFUUUUUUUUUUUUUU-

    Btw Reptile nu prea mi se pare safe

    Acid ball blocked close -> full combo punish.
    Slide blocked -> full combo punish.
    Elbow dash blocked -> full combo punish doar la smeckeri (aka cage , the flash, astia), in rest poti da orice low BK sau FP garantat dupa. Nu e full combo, dar il intrerupe sa mai faca altceva gen sa te tina acolo indesat.
    FP BP BP FP sau f.BP b.FP blocked -> fast special move punish (cage kick, reptile elbow, d-astea. Nu stiu daca merge ermac lift, e posibil).

  9. #1949 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Fata de alte caractere este foarte rapid si trebuie reactie buna ca sa dai punish la ce zici tu. Si dupa cum zici, la dash-ul ala pot doar smecherii

    Si nu, nu merge Ermac lift punish la blocked dash.

    Mi s-a cam luat de MK si n-am mai jucat zilele astea. Ceva imbunatatiri la online daca tot zici k au patchuit diverse?

  10. #1950 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Asta nu am vazut. Acelasi lag, aceleasi probleme (disconecturi gratis dupa ce astepti ani in KOTH, stat foarte mult timp la ranked match fara sa gasesc pe nimeni, in rooms dau challenge si imi zice ceva de genu "denied" sau "unavailable" oricum ceva weird. Bilele alea de lag sunt degeaba, toti au full verzi. Numai in KOTH cand apesi patrat se vede cu adevarat conexiunea, si aia aveau o bila, max 2, deci fail.

    Am jucat cu unu cu 3 bile si a fost ok-ish..chiar am putut da un combo. Dar nu se compara nici pe departe. Ble.

    Btw ermac lift la dash nu merge, ziceam la cazmalele alea tip bot de miel pe care le da reptile.

  11. #1951 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Da, jucam ieri si ma ce naiba se intampla ba frate, bateam la ala ca la urs si nu mai murea. Intru eu in training si imi dau combourile...35%, 36%...WTFFFFFFFFFFFFFFFF...ma uit pe youtube la fix acelasi combo dat de altu acu o luna...45%. Major FFFFFFUUUUUUUUUUUUUU-

    Btw Reptile nu prea mi se pare safe

    Acid ball blocked close -> full combo punish.
    Slide blocked -> full combo punish.
    Elbow dash blocked -> full combo punish doar la smeckeri (aka cage , the flash, astia), in rest poti da orice low BK sau FP garantat dupa. Nu e full combo, dar il intrerupe sa mai faca altceva gen sa te tina acolo indesat.
    FP BP BP FP sau f.BP b.FP blocked -> fast special move punish (cage kick, reptile elbow, d-astea. Nu stiu daca merge ermac lift, e posibil).
    daca o luam asa nici Sub-zero nu e foarte safe ba chiar e incet rau...

  12. #1952 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Sub-zero mi se pare incredibil de safe, deoarece ai hit confirm enorm si orice lovitura barata o cancelezi in clona. Can't get any safer than that

    In sensul ca macar la Reptile poti face punish. La Subzero nu ai cum sa faci punish daca ai barat hituri normale, daca utilizatorul stie ce face si pune imediat clona pe ecran.

    La Sub poti face punish doar la slide si gheata. Orice sub player probabil s-a invatat pana acum ca are destule unelte ca sa nu abuzeze deloc de slide, si sa il dea cand HP-ul ii permite un risc sau la randul lui la punish.

    Gheata e punished doar de la distante mici spre medii. Aici la fel, cand se vede ca oponentul a barat, nu dai gheata ci clona, asa ca dispare si problema asta ^_^

  13. #1953 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Sub-zero mi se pare incredibil de safe, deoarece ai hit confirm enorm si orice lovitura barata o cancelezi in clona. Can't get any safer than that

    In sensul ca macar la Reptile poti face punish. La Subzero nu ai cum sa faci punish daca ai barat hituri normale, daca utilizatorul stie ce face si pune imediat clona pe ecran.

    La Sub poti face punish doar la slide si gheata. Orice sub player probabil s-a invatat pana acum ca are destule unelte ca sa nu abuzeze deloc de slide, si sa il dea cand HP-ul ii permite un risc sau la randul lui la punish.

    Gheata e punished doar de la distante mici spre medii. Aici la fel, cand se vede ca oponentul a barat, nu dai gheata ci clona, asa ca dispare si problema asta ^_^
    aoleu da stiu ca te-ai bagat in detalii nu stiu ce sa zic de slide doar ca mi se pare mai incet decat era,poate acuma vb doar prostii insa asta e impresia mea.
    De Kabal ce ziceti ? compu ma enerveaza ca tot spameaza cu el aia cu viteza la dif mai mari
    pare si el un good online character

  14. #1954 SP
    Member radu_robert98r's Avatar


    ---------- Post added 27-05-2011 at 09:05 PM ----------

    cu siguranta cumulate DLC urile vor costa mai mult decat jocul

  15. #1955 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by radu_robert98r View Post
    YouTube - ‪Mortal Kombat Klassic Skins DLC Trailer [HD]‬‏

    ---------- Post added 27-05-2011 at 09:05 PM ----------

    cu siguranta cumulate DLC urile vor costa mai mult decat jocul
    Mai mult de 10 Lire nu as da pe tot pack-ul

  16. #1956 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Pana nu rezolva lagul de pe PSN eu nu mai cumpar nimic legat de MK.

  17. #1957 SP
    Member Mikael's Avatar
    ba fratilor, dar serios?! naveti cu cine juca offline? ce e atata dorinta de a juca online?
    vad ca costumele noi vin si cu fatalitati, AWESOME!

  18. #1958 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikael View Post
    ba fratilor, dar serios?! naveti cu cine juca offline? ce e atata dorinta de a juca online?
    Noi nu avem prieteni ca tine ce sa-i facem.

  19. #1959 SP
    Member Mikael's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Noi nu avem prieteni ca tine ce sa-i facem.
    nasol atunci , dar si asa majoritatea sunteti din bucuresti...faceti un gathering ceva...

  20. #1960 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikael View Post
    nasol atunci , dar si asa majoritatea sunteti din bucuresti...faceti un gathering ceva...
    Misto asa... Adica sa jucam MK o data pe luna daca se poate?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 121 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts