Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 180 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 3598

Thread: Console Games Club - La un pahar de vorba

  1. #2681 SP
    Junior Member B1labong's Avatar
    Quote Originally Posted by Derekgl View Post
    O sa ma inscriu si eu la Sing Stars.....ma antrenez pana pe 4 Septembrie, atentie Ovidiu!!
    Imi pare rau ca nu am avut cu cine sa cant Coldplay...dar o sa cant pe 4 acum. O sa fie ceva de genul 9100 points, numai Cool o sa arate.

  2. #2682 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu, vom avea doar SingStar Gutza si SingStar Salam. Disk-ul cu SingStar Fermecatorul l-am pierdut data trecuta la intalnire

    Btw, poate de data asta vine cineva cu PS3-ul care are si downloadables la SingStar... Cat despre NHL 10, nu stiu, sa facem un poll ceva... ca mi-e ca iese tot gen Fifa. Nu e problema ca nu se va juca, ci probabil va fi lasat spre mai sfarsit (adica dimineata). La un Tekken, la un SingStar, la ceva funny sau super mega interesant toti (sau aproape toti) vor fi interesati de ce se intampla. Dar cand ai jumatate din oameni dezinteresati complet de football sau hockey sau basket... ori lasi spre mai sfarsit, ori... ceilalti vor pleca acasa plictisiti... Mai ales daca sunt si multe echipe, se mai joaca si de "incalzire" si de "antrenament" (plus amicale, ca data trecuta)... Am i right ?
    Hockey ain't that boring like football m8 or maybe, football on steroids with uber fast attack and defense scenes, oh and body checks

  3. #2683 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Hockey ain't that boring like football m8 or maybe, football on steroids with uber fast attack and defense scenes, oh and body checks
    Depinde de perceptia fiecaruia... Poate unora nu li se pare boring golf-ul, altora popicele... sau mai rau, baseball-ul. Noi trebuie sa gasim ceva care sa fie cat mai pe gustul tuturor... Ne descurcam noi, timp sa fie

  4. #2684 SP
    Junior Member MrRoby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Btw, poate de data asta vine cineva cu PS3-ul care are si downloadables la SingStar... Cat despre NHL 10, nu stiu, sa facem un poll ceva... ca mi-e ca iese tot gen Fifa. Nu e problema ca nu se va juca, ci probabil va fi lasat spre mai sfarsit (adica dimineata). La un Tekken, la un SingStar, la ceva funny sau super mega interesant toti (sau aproape toti) vor fi interesati de ce se intampla. Dar cand ai jumatate din oameni dezinteresati complet de football sau hockey sau basket... ori lasi spre mai sfarsit, ori... ceilalti vor pleca acasa plictisiti... Mai ales daca sunt si multe echipe, se mai joaca si de "incalzire" si de "antrenament" (plus amicale, ca data trecuta)... Am i right ?

    Oare de ce se insista atat de mult ca fifa e plictisitor ? Nu uita ca au fost peste 20 de persoane inscrise la campionat(daca nu mai mult), daca nu ar fi prezentat interes pentru jocul asta nu s-ar mai fi inscris atatea persoane si nu ar mai dura atat de mult! S-au va-ti saturat de acelasi campion mereu ?

  5. #2685 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    O sa mai fac o vizita in weekend pe la La Historia... ca sa facem un nou meniu (bucatarul a promis ceva si mai bun)...
    Guys din pacate nu am reusit sa ajung in weekend (nu am nici masina). O sa incerc sa vorbesc cu bucatarul maine la telefon... desi nu prea e adeptul meniurilor via telefon...
    Quote Originally Posted by MrRoby View Post
    Oare de ce se insista atat de mult ca fifa e plictisitor ? Nu uita ca au fost peste 20 de persoane inscrise la campionat(daca nu mai mult), daca nu ar fi prezentat interes pentru jocul asta nu s-ar mai fi inscris atatea persoane si nu ar mai dura atat de mult! S-au va-ti saturat de acelasi campion mereu ?
    Nu se insista... doar ca iti pot spune repede cel putin 10 persoane care s-au plictisit enorm cat a tinut Fifa. Also... partea cu "nu s-ar mai fi inscris atatea persoane daca nu prezenta interes" e un pic falsa. Noi (eu, darkie, etc.) de exp. am jucat fara sa fi pus mana vreodata pe Fifa, dar am facut-o pentru ca mai erau necesare echipe. Iti dai seama ca nu e nici-o bravura sa devii campion jucand cu cineva care habar n-are care ii este jucatorul pe ecran. De aceea propun sa gasiti o solutie de campionat unde nu e nevoie de cei noobs (decat daca tin neaparat sa participe)

    Revin dupa ce reusesc sa dau de bucatar si de sefa, sa vedem daca e liber pe 4. Pana atunci, make plans, learn some tekken moves, etc.

  6. #2686 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by MrRoby View Post
    S-au va-ti saturat de acelasi campion mereu ?
    Uiti ca a vandut Axel meciu, i-ati dat o bere sa fie in asa fel incat un jucator de-al nostru sa fie eliminat. De abia ati marcat gol din penalty

    Acuma serios, fifa tine foarte mult si devine absolut plictisitor dupa primele meciuri. Mai degraba ar merge ceva mai rapid, ca sa avem timp de diversificare.

  7. #2687 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Propun sa impacam si capra si varza . Sa organizam un turneu de fifa cu ajutorul optiunii Tournaments de pe sectiunea Arcade , iar la intalnire sa se joace doar Finala !

  8. #2688 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Uiti ca a vandut Axel meciu, i-ati dat o bere sa fie in asa fel incat un jucator de-al nostru sa fie eliminat. De abia ati marcat gol din penalty

    Acuma serios, fifa tine foarte mult si devine absolut plictisitor dupa primele meciuri. Mai degraba ar merge ceva mai rapid, ca sa avem timp de diversificare.
    Ceva rapid? diversificare? sounds like NHL
    Eu doar am dat o optiune foarte foarte buna, nu ca as avea ceva in special cu NHL dar este foarte alert si foarte competitiv sunt ABSOLUT de acord cu tot ce propuneti, ma intereseaza doar sa va cunosc si sa stau la vorbarie pana la apus and beyooooond.

  9. #2689 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    In afara de SingStar, care e fun(to watch in special) nu prea vad rostul jocurilor la intalniri. Nu va jucati destul acasa?

  10. #2690 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Propun sa impacam si capra si varza . Sa organizam un turneu de fifa cu ajutorul optiunii Tournaments de pe sectiunea Arcade , iar la intalnire sa se joace doar Finala !
    asta daca finalistul se va prezenta la intalnire

  11. #2691 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    S-ar fi prezentat ... pentru a-si lua premiul Stii f bine ce zic

  12. #2692 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pai si cum o sa faceti voi campionat cross-platform? Sau e exclusiv PS3?

  13. #2693 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Pai si cum o sa faceti voi campionat cross-platform? Sau e exclusiv PS3?
    Se pot face 2 tournaments... unul pe PS3, altul pe X360... si finalistii sa se bata la intalnire

  14. #2694 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vreau sa anunt ca eu si ovidiu o sa facem un campionat de fifa 10 in curand si speram sa-l terminam pana pe 4 septembrie. mai multe detalii vor fi dezvaluite mai tarziu dupa ce ne consultam cu adminul siteului . chiar ca ar fi interesant un campionat si pe xbox360, dar daca sunteti de acord (o sa vorbesc si cu ovidiu) o sa incercam sa organizam unul si pentru xbox 360.

  15. #2695 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    vreau sa anunt ca eu si ovidiu o sa facem un campionat de fifa 10 in curand si speram sa-l terminam pana pe 4 septembrie. mai multe detalii vor fi dezvaluite mai tarziu dupa ce ne consultam cu adminul siteului . chiar ca ar fi interesant un campionat si pe xbox360, dar daca sunteti de acord (o sa vorbesc si cu ovidiu) o sa incercam sa organizam unul si pentru xbox 360.
    De ce nu amanati cu 1-2 luni si organizati unul pentru Fifa 11?

  16. #2696 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkRazvan View Post
    De ce nu amanati cu 1-2 luni si organizati unul pentru Fifa 11?
    Si ce ne opreste sa organizam si peste 2 luni un altul pt. Fifa 11 ?

    Btw guys, am fost azi la La Historia, dar se pare ca era conducerea plecata la Sighisoara... Revin cand am facut rezervarea 100% si am stabilit toate cele. Sorry for the delay...

  17. #2697 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Ai mancat salata ?

  18. #2698 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Ai mancat salata ?
    Neah, ca nu era marele bucatar Ion acolo... si nu ma mai ispiti, ca si-asa am trecut la dieta

  19. #2699 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pe 4 sper ca obtii o derogare ... ar fi prea chinuitor .

  20. #2700 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bon, am reusit azi sa dau de maestrul bucatar si conducerea... Avem rezervare pe 4 Septembrie, ora 18:00. Cu aproximativ o saptamana inainte se inchid inscrierile (adica pe 27 August, ora 24:00). Sunt asteptati consolistii care chiar vor sa petreaca o seara interesanta alaturi de alti consolisti. Daca vreti doar mancare si tombola, va recomand eu alte locuri mai sumbre

    Acum, pentru a nu mai avea problemele anterioare, cei care doresc sa se inscrie sunt rugati sa depuna suma pentru bufetul "suedez" in contul IBAN la Raiffeisen Bank RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080 si beneficiar Cristina Kelemen (crisstine pe forum - ea se ocupa de partea "financiara"), fie prin sistemul de donatii prin PayPal (accesibil aici). O sa va rog sa specificati cand depuneti: "Rezervare restaurant: nickname" si sa-mi dati un PM. Nu e complicat, puteti depune la orice banca (de preferat Raiffeisen ca sa nu platiti nimic extra)... si scapam in felul asta si de "taxare la intrare" si de "ooops, x, y si z s-au anuntat dar nu au venit... let's pay for them"

    De data aceasta suma este de 55 RON (bani care se duc in totalitate la La Historia). Meniul pe care am reusit sa-l facem de data aceasta ar fi urmatorul:

    Meniu La Historia (bufet suedez) - 55 RON

    Salata Napoleon (contine piept de pui la tigaie, cartofi prajiti, varza, castraveti, maioneza, usturoi)
    Rosii cu pasta de branza
    Oua umplute
    Cascaval, masline, salam de Sibiu, chiftelute, icre
    Carnati oltenesti
    Sote de ciuperci
    Sote de legume
    Batoane de cascaval
    Salata varza asortata
    Ceafa de porc/file de porc

    Detalii: Pub/bar/restaurant La Historia, pe strada Sfantul Stefan Nr. 13 (pe langa Izvorul Rece, restaurantul). Aveti aici si o vedere panoramica, desi cred ca e cam veche (se numea Al Macaronaro): NORC - Imagini panoramice la nivel de strad? (street-view) din Europa Central? ?i de Est. Este un restaurant cu specific sud american, dar gasiti in meniu si preparate clasice (ciorbe, fripturi, etc.). Don't worry, nu au cea mai ieftina bere la 15 RON ca "dincolo"... Eu am baut niste Haineken la 7 RON... decent zic eu. Partea interesanta este ca la o usa distanta este clubul El Comandante (sau El Primer Comandante), asa ca daca doriti sa va "zbenguiti", it's just behind the door number 2 . Si mai frumos este ca fix pe mijloc e o plasma... prin urmare ne putem conecta frumusel o consola acolo. So, prepare for karaoke & tournaments !

    Cine doreste sa vina cu consola de data aceasta sa imi dea un semn... Mercic. Hai sa incepem rezervarile (in dreapta vor fi confirmate platile).

    [01] MonkY [paid]
    [02] crisstine [paid]
    [03] GreyhounD [paid]

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 180 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast

Similar Threads

  1. Console Club By MonkY in forum Console Club
    Replies: 329 Last Post: 30-04-2024, 21:29
  2. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  3. Console Club Timisoara By PET in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2011, 11:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts