Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Call Of Duty 8

  1. #1 SP
    Senior Member Nash's Avatar

    Call Of Duty 8

    New Studio Sledgehammer Games Reveals New Call Of Duty FPS | N4G

    Newly formed studio Sledgehammer Games has revealed they are currently developing a new Call Of Duty FPS on their website. In contradiction to this new information prior to this announcement it was suggested they would be working on an action-adventure spin off of the Call Of Duty series.

  2. #2 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Nu urma un nou modern warfare?dupa cum s-a terminat al doilea joc al seriei....mai mergea o continuare ....ce fac cei de la infinity ward?

  3. #3 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Deci..sa inteleg si eu pt. ca sunt cam in ceata.COD 7 nu e "Black Ops" ( care inca nu a aparut... )?WTF...nici nu a aparut COD7 si deja au anuntat urmatorul COD

  4. #4 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Deci MW3 o sa fie COD9....OMG ?! Mai bine terminau franciza la COD4 si gata...

  5. #5 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Deci MW3 o sa fie COD9....OMG ?! Mai bine terminau franciza la COD4 si gata...
    Da...sigur si lumea shootere ce juca in MP? Atata timp cat fierul e cald, Activision il va bate si eu nu am nimic impotriva.

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Exista destule alternative pentru multiplayer, de exemplu Battlefield, Killzone, Resistance, Gears, Uncharted 2 si lista poate continua. Plus ca Infinity Ward nu ar fi stat degeaba, probabil ca ar fi produs un IP nou.
    Totusi cred ca avalansa asta de CoD a inceput odata cu al 4lea joc, ala a avut succesul pe care il visa ActiVision. Restul s-au vandut bine, dar nimic spectaculos, existand jocuri cu vanzari mult mai bune. CoD 4 a fost primul CoD care sa treaca de 15 milioane de unitati, de el s-a apropiat CoD 5 ( si asta a trecut de 10 milioane) si a fost depasit de MW2 ( 20 de milioane). Daca CoD 4 ar fi avut succesul CoD 2 probabil ca franciza s-ar fi terminat sau ar fi lansat un joc odata la 2-3 ani, asa cum o faceau acum cativa ani.
    Cat timp CoD se va vinde, Activision nu va renunta la serie. Sincer ma bucura faptul ca vom fi nevoiti sa asteptam mai mult pentru MW3, seria MW are nevoie de ceva extraordinar, iar IW trebuie sa demonstreze ca inca poate creea un joc grozav, asta in ciuda pierderilor uriase suferite de producator. Sper doar sa nu lanseze CoD 8 si MW3 in acelasi an, asa daca nu sunt acelasi lucru.

  7. #7 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Totusi cred ca avalansa asta de CoD a inceput odata cu al 4lea joc, ala a avut succesul pe care il visa ActiVision. Restul s-au vandut bine, dar nimic spectaculos, existand jocuri cu vanzari mult mai bune. CoD 4 a fost primul CoD care sa treaca de 15 milioane de unitati, de el s-a apropiat CoD 5 ( si asta a trecut de 10 milioane) si a fost depasit de MW2 ( 20 de milioane).
    Care a depasit 20 de milioane?

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Prin restul ma refeream la CoD, CoD 2 si CoD 3 sau mai simplu, la jocurile aparute inainte de CoD 4.
    Si ca sa-ti raspund la intrebare: Software Totals - VGChartz

  9. #9 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  10. #10 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Quote Originally Posted by yoyokid View Post
    Deci..sa inteleg si eu pt. ca sunt cam in ceata.COD 7 nu e "Black Ops" ( care inca nu a aparut... )?WTF...nici nu a aparut COD7 si deja au anuntat urmatorul COD
    COD8 A fost confirmat de le lansarea MW2

  11. #11 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Confirmed: Sledgehammer making the next Call of Duty | N4G

    A job listing for Sledgehammer Games has seemingly confirmed that the next Call of Duty game, due for release later this year, will be developed by the new studio.

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    sigur va aparea la anul ...probabil ca anul asta in noiembrie vine COD 8(MW3)/COD2011

    deja s-a dus de rapa seria...dar tot va primi note mari de la alde IGN etc..vorba celor de la Zona IT ...ptr ei un joc de 9 inseamna impuscatori cu prietenii pe Xbox Live/PSN si campaign de 5 ore..

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    CoD 8, asta din 2011, este produs de Sledgehammer.
    Notele sunt... partial meritate. Ofera diversitate in MP (multe moduri de joc, harti, arme etc.), mult mai mare decat alte jocuri, campanie cinematica (unora le place, altora nu) si moduri bonus (cum ar fi... Zombies). Am mai spus-o acum ceva timp, cat timp seria se va vinde, Activision va lansa un CoD anual. Asta e, noi/voi le cumparam.

  14. #14 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    CoD 8, asta din 2011, este produs de Sledgehammer.
    Notele sunt... partial meritate. Ofera diversitate in MP (multe moduri de joc, harti, arme etc.), mult mai mare decat alte jocuri, campanie cinematica (unora le place, altora nu) si moduri bonus (cum ar fi... Zombies). Am mai spus-o acum ceva timp, cat timp seria se va vinde, Activision va lansa un CoD anual. Asta e, noi/voi le cumparam.
    Adica vinde in fiecare an "aceiasi cioara" vopsita in alta culoare....imbunatatiriile sunt Minime..si din cand in cand iau harti etc. din CoD-urile mai vechi si fac DLC-uri pe care le vand pe PSN,Xbox Live,Steam

    Nu ma intelegeti gresit...CoD4,5,6,7 sunt jocuri bune...dar ca sa dai banii pe fiecare...asta mi se pare o prostie(strict parerea mea-no offense,nu incepeti sa "aruncati cu pietre" !!!!)....avand in vedere ca aduc modificari minore..

  15. #15 SP
    Member daredevil's Avatar
    Daca e facut si jocul asta de treyarch eu promit ca nu mai joc call of duty

  16. #16 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Adica vinde in fiecare an "aceiasi cioara" vopsita in alta culoare....imbunatatiriile sunt Minime..si din cand in cand iau harti etc. din CoD-urile mai vechi si fac DLC-uri pe care le vand pe PSN,Xbox Live,Steam

    Nu ma intelegeti gresit...CoD4,5,6,7 sunt jocuri bune...dar ca sa dai banii pe fiecare...asta mi se pare o prostie(strict parerea mea-no offense,nu incepeti sa "aruncati cu pietre" !!!!)....avand in vedere ca aduc modificari minore..
    vezi fifa ,
    cele bune..

  17. #17 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    E adevarat ce seria fifa a pierdut mult teren, mai ales pe PC. (dupa fifa 07 - nu a mai fost scos nici un titlu din aceasta serie mai bun)
    Acum, a venit cu grafica/gamplay-ul de pe console, si arata destul de bine.

  18. #18 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    acum serios? cine e "prostul" in aceasta ecuatie? Publisherii Activision/EA care scot un joc anual (din aceasi serie) cu imbunatatiri mai mult sau mai putin semnificative sau gamerii/consumatorii care le cumapra in draci si asteapta un joc nou cu sufletul la gura cu lunile? imo este o situatie de tipul win-win, asa ca nu-i mai blamati pe cei de la Activision sau EA, pana la urma ei ne fac fericiti cu aceste jocuri, atata timp cat se vand in cantitati industriale (atat COD si FIFA se vand extraordinar de bine, dar sunt sigur ca stiti acest lucru deja ) inseamna ca inca exista un fan base destul de solid. daca nu va place jocul, nu-l cumparati, e simplu, dar nu inteleg cu ce va deranjeaza pe voi ca se lanseaza un COD in fiecare an eu sincer, in fiecare an astept un nou joc Fifa si chiar daca aduce mici imbunatatiri sau priemste o nota proasta, fii sigur ca o sa-i dau preorder, de ce? pentru ca sunt unul dintre milioane de fani ai seriei

  19. #19 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post
    vezi fifa ,
    cele bune..
    FIFA e altceva....e un simulator sportiv....si e normal sa apara in fiecare an..ptr ca in fiecare an au loc schimbari in lumea sportului rege...
    pe cand CoD e un shooter...care are in plus fata de un simulator ,o poveste etc..

    e ca si cum ai compara merele cu perele...


    P.S. Referitor la comment-urile care urmeaza si care au fost...am si spus...e doar parerea mea...gusturiile nu se discuta...desi ma astept sa mai apare post-uri asemanatoare

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Situatia la Fifa ar putea fi rezolvata cu un simplu Transfer DLC, sau un update gratuit (mai ales ca mare parte din acesti jucatori exista deja in joc). La CoD e alta poveste (chiar daca e acelasi gameplay, in mare parte), e vorba de o poveste noua cu locatii noi si personaje noi (chiar daca e foarte scurta), de harti noi pentru MP, de moduri noi, de arme noi, de perk-uri noi si de imbunatatiri grafice (minore). Asemenea imbunatatiri apar si in jocuri ca Fifa (echipe noi, campionate noi, moduri noi/modificate, mici imbunatatiri grafice, schimbari la sistemul de pase etc.), si sunt mult mai importante decat ofera orice DLC (ma refer la DLCurile de 15-20$, nu mai mult).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Elite? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 22-06-2011, 10:20
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts