Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 15 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 289

Thread: Need for Speed: Shift 2

  1. #1 SP
    Senior Member Nash's Avatar

    Need for Speed: Shift 2

    Need for Speed: Shift 2 confirmed in EA Q1 financials

    EA’s just confirmed Need for Speed: Shift 2 is in development, putting it down for a Q4 FY2011 release.

    The sequel was announced in the company’s just-released financial report for its first quarter.

    No more information was provided.

    Shift 2 was outed last month by the CV of an ex EA staffer.

    This is most likely the second Need for Speed title EA mentioned back in February alongside Criterion’s Need for Speed: Hot Pursuit, which releases in November.

  2. #2 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Wow arata bine... se pricep cei de la EA sa fac trailere, uneori chiar mai bine decat se pricep sa faca jocuri. Sa speram ca nu e cazul.

  4. #4 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da zici ca e sfarsitul lumii in cursa aialol,eu sper la un control mai bun al masinilor,in primul nu mi-a placut deloc cum se conduceau.

  5. #5 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Am auzit zvonuri despre Shift 2, dar nu credeam ca o sa aflam ceva oficial prea curand.
    Shift 1 mi s-a parut destul de bun, acum sper ca Shift 2 sa fie excelent, dar nu se stie niciodata...

  6. #6 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Scot astia NFS-uri pe banda,preferam 1 si bun nu 100 si de ca** , de la most wanted s-au dus toate.

  7. #7 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by xLiTe View Post
    Am auzit zvonuri despre Shift 2, dar nu credeam ca o sa aflam ceva oficial prea curand.
    Shift 1 mi s-a parut destul de bun, acum sper ca Shift 2 sa fie excelent, dar nu se stie niciodata...
    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ashed-anuntat/

  8. #8 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Atatea busituri din trailer de zici ca era in flatoutlol.In orice caz, si primul trailer de la shift a fost frumos, dar jocul m-a cam lasat cu buza umflata.Sa vedem ce va fi...

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu sper sa mai lucreze la AI-ul ala ca prea era agresiv in Shift 1. Stupid de agresiv.

  10. #10 SP
    Junior Member gaby97's Avatar
    Foarte tare .

  11. #11 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ce am vazut eu din trailer (cu incetinitorul):
    Sticker-e cu Speedhunters, SUMO Power GT-R, TeamNeedForSpeed Z4.
    O casca cu Matt Powers.

    Si PRESUPUN (nu dati cu pietre), ca este circuitul de la SPA.

    De asemenea, damage-ul fata de Shift pare imbunatatit, insa, din primul trailer Pro Street, puteai spune acelasi lucru.

    Sa pun si cateva imagini.
    Attached Images Attached Images 0001m9wb.jpg 0002g56w.jpg 0003bn8r.jpg 0004d6qq.jpg 0005mncb.jpg 0007b6dm.jpg 0008e50t.jpg 00067507.jpg

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Grafica parca nu s-a schimbat radical, iar farurile parca tot ca niste stickere au ramas (lucru care m-a deranjat foarte tare in primul Shift)

  13. #13 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Tot "Slightly Mad Studios" lucreaza la el?

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Grafica parca nu s-a schimbat radical, iar farurile parca tot ca niste stickere au ramas (lucru care m-a deranjat foarte tare in primul Shift)
    Grafica este pe locul 2; daca ai un feeling de rahat in joc, mai conteaza ca este hyper uber mega para extra eye candy?

  15. #15 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Nu mi-a placut shift,plictisitor un fel de KKMAK

  16. #16 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Inca un exemplu ca cei de la EA nu stiu ce vor de la NFS. Shift 1 s-a vrut simulator, Shift 2 da inspre NFS underground sau chiar GRID (doar in GRID avea accident tot plutonul de masini in acelasi timp lol).

    Inca o problema tare mare, pe langa controlul masinilor, a fost cu meniurile din Shift. Mai exact, faptul ca era absolut degeaba, de doi lei, mai ales pe partea de customizare a masinii. Developerii Shift parca nu s-au uitat deloc la titlurile precedente de NFS, sa vada cum se prezenta jocul pana sa le cada si lor in mana.

    Macar in Shift am apucat sa invat sa fac depasirea pe sub oponent lol Am vazut ca daca intram mai tare in spatele masinii din fata, se ridica masina respectiva si treceam pe sub ea.

    ---------- Post added 17-11-2010 at 11:41 AM ----------

    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Grafica este pe locul 2; daca ai un feeling de rahat in joc, mai conteaza ca este hyper uber mega para extra eye candy?
    Nu.

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce model de Mustang e ala ? asa arata din fabrica, sau este modificat ?

  18. #18 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Wow multi oameni au cuvinte grele pentru Shift... pe bune parca jigneste personal jocul asta.
    Mie imi place, am luat jocul asa cum e el si nu l-am considerat nici sim nici arcade and i have fun playing it.
    Singura critica: nu e optimizat pentru volane mai serioase. sper ca in 2 sa fie totusi, trailer-ul pare fun

  19. #19 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Shift a fost un joc super, astept 2 cu nerabdare.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trailerul este foarte bine realizat. Chiar artistic. Primul a fost bun, dar, eu personal, nu mai suport genul de joc cu masini, in care ai doar circuite si masini de curse. D-aia ador TDU si astept cu nerabdare TDU2. Vreau libertate. Vreau diversitate. Nu suport sa ma invart in "patrat" in cursele alea trase la indigo. Acelasi circuit cu alte curbe, aceleasi peisaje monotone.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 15 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  2. Need For Speed Shift 2 ( My Garage) By PumaS in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 25-05-2011, 11:14
  3. Need For Speed SHIFT---2--- By hashu_1985 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 15-04-2011, 03:15
  4. Need for Speed SHIFT By Dj Mo in forum Console Club
    Replies: 250 Last Post: 02-02-2010, 13:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts