Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 30 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 599

Thread: BioShock: Infinite

  1. #361 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @PET: Una e sa spui ca un joc nu-ti place si alta e sa dai cu el de pereti cu el pentru ca nu-ti iese incartiruirea intr-un gen sau altul. De ce spui ca-i first person shooter? Pentru ca-i first person view si vezi teava unei arme? Sa inteleg ca Skyrim este un hack'n'slash first person? Sistemul de upgrade este "broken" doar pentru ca ti-ai upgradat tu un item pe care nu-l mai folosesti? Iar faptul ca ai ramas fara gloante... ei bine, poate nu esti pregatit sa joci un astfel de joc pe "hard". Spun asta pentru ca eu il joc pe normal si nu mi s-a intamplat niciodata sa ajung in situatii critice cu munitia, poate si pentru ca ma folosesc altfel de resurse.

    Inteleg ca nu ti-a placut povestea, sa stii insa ca asta n-o face "confuza". Poate ti-a fost tie greu s-o urmaresti pentru ca nu ti-a placut firul ic, dar asta-i altceva..

  2. #362 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Ii spun First Person Shooter pentru ca este un First Person Shooter. Daca nu este un FPS, spune-mi tu ce este. Doar pentru ca are un story nu-l face un "non-"FPS.

    Sistemul de upgrade nu este upgrade pentru ca EU mi-am ales ceva. Ci pentru ca e conceput prost. Upgrade-ul ar trebui sa fie ceva misto. Ceva ce sa vrei sa-l faci. Modul cum a fost construit nu iti da acea optiune de "**** YEA MI-AM FACUT UPGRADE". Te face sa te intrebi... "am facut bine?". " sa imi fac upgrade acum sau sa-mi tin banii?". "Daca iau asta si nu-mi place?" "Daca iau asta si mai incolo gasesc ceva mai bun... dar nu am bani".

    Din acest motiv sistemul e broken.

    Referitor la munitie. Nici mie nu mi s-a intamplat foarte des, dar mi sa intamplat de cateva ori. Problema nu e asta. Problema e ca STII ca poti ramane fara munitie find fortat sa iti schimb arma in ceva ce poate nu iti place. Acel feeling e cel care strica si face problema. Hell. Eu ma distram cu Hand Canon. Aparea unu... PAC in freza. Pai la un moment dat nu puteam sa mai fac PAC deoarece mai aveam vreo 6 gloante si Elizabeth nu-mi dadea si nici nu gaseam gloante. Gaseam numai ***** de care nu aveam nevoie.

    Ah, mi-ai adus aminte. Loot sistem. Pointless sistem. Hai sa fac loot ... ce am gasit? UN MAR... n-am ce face cu el, full health. Ce am gasit? Gloante de RPG... am deja maximu.

    Povestea mi-a placut. Nu asta a fost problema. Nu mi-a placut jocul in sine si felul cum a fost expusa acea poveste. Am folosit termenul "confuz". Asta nu e in termen rau. Lucurile confuze sunt misto atata timp cat stii ca le vei rezolva si cand stii ca rezolvarea va veni intr-un mod placut... si masii pana la acea rezolvare au fost interesanti si nu cu "pointless shooting".

  3. #363 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by PET View Post
    Sistemul de upgrade nu este upgrade pentru ca EU mi-am ales ceva. Ci pentru ca e conceput prost. Upgrade-ul ar trebui sa fie ceva misto. Ceva ce sa vrei sa-l faci. Modul cum a fost construit nu iti da acea optiune de "**** YEA MI-AM FACUT UPGRADE". Te face sa te intrebi... "am facut bine?". " sa imi fac upgrade acum sau sa-mi tin banii?". "Daca iau asta si nu-mi place?" "Daca iau asta si mai incolo gasesc ceva mai bun... dar nu am bani".
    Daca iti faci atatea griji intr-un joc de ce upgrade-uri sa faci, nici nu vreau sa stiu in realitate cum iei o decizie.

    Quote Originally Posted by PET View Post
    Referitor la munitie. Nici mie nu mi s-a intamplat foarte des, dar mi sa intamplat de cateva ori. Problema nu e asta. Problema e ca STII ca poti ramane fara munitie find fortat sa iti schimb arma in ceva ce poate nu iti place. Acel feeling e cel care strica si face problema. Hell. Eu ma distram cu Hand Canon. Aparea unu... PAC in freza. Pai la un moment dat nu puteam sa mai fac PAC deoarece mai aveam vreo 6 gloante si Elizabeth nu-mi dadea si nici nu gaseam gloante. Gaseam numai ***** de care nu aveam nevoie.
    Adica jocul te incurajeaza sa joci cu alte arme si sa incerci abordari noi, dar tu nu, vrei la fel cap-coada. Si te mai miri ca nu ti-a placut. Du-te la un COD, acolo poti juca cu aceasi arma constant. Nici nu iti faci vreodata griji de munitie. Dar stai, ca te-ai sucit:

    Quote Originally Posted by PET View Post
    Ah, mi-ai adus aminte. Loot sistem. Pointless sistem. Hai sa fac loot ... ce am gasit? UN MAR... n-am ce face cu el, full health. Ce am gasit? Gloante de RPG... am deja maximu.
    Mai devreme parca te plangeai ca nu ai gloante... Deci ai sau n-ai gloante?

  4. #364 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by PET View Post

    Sistemul de upgrade nu este upgrade pentru ca EU mi-am ales ceva. Ci pentru ca e conceput prost. Upgrade-ul ar trebui sa fie ceva misto. Ceva ce sa vrei sa-l faci. Modul cum a fost construit nu iti da acea optiune de "**** YEA MI-AM FACUT UPGRADE". Te face sa te intrebi... "am facut bine?". " sa imi fac upgrade acum sau sa-mi tin banii?". "Daca iau asta si nu-mi place?" "Daca iau asta si mai incolo gasesc ceva mai bun... dar nu am bani".

    Din acest motiv sistemul e broken.
    da tu exemplu de un joc ce te lasa sa incerci upgrade-ul inainte de a-l cumpara...sau unde ai sistem de buy-back upgrades..

    singura mea obiectie la sistemul de upgrade e ca nu-ti mai tweak-uieste si vizual arma ca in Bioshock 1...

    si da..se intampla sa ramai fara gloante/proiectile pentru armele pe care le ai insa mie unul mi s-a intamplat asta doar spre sfarsitul jocului..si atunci oricum nu prea mai conta pentru ca puteam lua armele inamiciilor...arme artizinale ce sunt echivalentele armelor standard upgradate la maximum..(repeater-machine gun,burstgun-carbine s.a.m.d.)

    Quote Originally Posted by PET View Post
    Abordari NOI existau ... in Bioshock 1. Aici nu. De ce nu ma incurajeaza jocul sa incerc chestii noi, tactici noi... lucruri diferite. Faptul ca incearca sa ma "incurajeze" sa incerc alte arme noi (dupa cum zici tu) e un rahat. Incerc armele de unu singur. Ma opresc la cele care imi plac. Nu vreau sa fiu fortat sa "incerc" alte arme.

    Imi place cum unii incearca sa poarte discutii folosind argumente gen "Du-te la COD". GG you won!
    poate pentru ca titlul de fata nu este un shooter standard(rambo style) ?si nu te supara cand ti se spune du-te la COD pentru ca daca asta e conceptia ta despre un FPS atunci se muleaza perfect pe seria cu pricina ..n-ai probleme cu munitia..joci cu ce arma vrei tu tot jocul...si nu te forteaza nimeni sa schimbi nicio tactica..

    gandeste-te cat de OP era hand cannon daca avea magazie de 50 gloante si gaseai munitie la tot pasul...iti facea jocul mult prea usor..

  5. #365 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca iti faci atatea griji intr-un joc de ce upgrade-uri sa faci, nici nu vreau sa stiu in realitate cum iei o decizie.



    Adica jocul te incurajeaza sa joci cu alte arme si sa incerci abordari noi, dar tu nu, vrei la fel cap-coada. Si te mai miri ca nu ti-a placut. Du-te la un COD, acolo poti juca cu aceasi arma constant. Nici nu iti faci vreodata griji de munitie. Dar stai, ca te-ai sucit:



    Mai devreme parca te plangeai ca nu ai gloante... Deci ai sau n-ai gloante?
    Nu m-am sucit. Citeste din nou. Am gloante pentru TOATE alte armele pe care nu le folosesc. Problema mea e cu armele cu care joc. Adica armele care imi plac.

    Nu vreau sa fiu incurajat sa joc cu alte arme. Nu imi plac alte arme. E o diferenta intre a incuraja si in a forta.

    Abordari NOI existau ... in Bioshock 1. Aici nu. De ce nu ma incurajeaza jocul sa incerc chestii noi, tactici noi... lucruri diferite. Faptul ca incearca sa ma "incurajeze" sa incerc alte arme noi (dupa cum zici tu) e un rahat. Incerc armele de unu singur. Ma opresc la cele care imi plac. Nu vreau sa fiu fortat sa "incerc" alte arme.

    Imi place cum unii incearca sa poarte discutii folosind argumente gen "Du-te la COD". GG you won!

  6. #366 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine toate discutiile astea ma fac sa imprumut din nou jocul.

  7. #367 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Luni primesc si eu joculCan't wait to be back in Bioshock

    tudyniuz , darkpaul13 nu merita...E clar ca unii nu inteleg genul asta de joc

  8. #368 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Luni primesc si eu joculCan't wait to be back in Bioshock

    tudyniuz , darkpaul13 nu merita...E clar ca unii nu inteleg genul asta de joc
    Exact ce ziceam Unii oameni nici nu au jucat jocul dar ei au atitudinea aia "this is so awesome... other people are so stupid ... I am so smart for liking this game"

    Thanks for proving my point. It was ****ing damn easy.

  9. #369 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Domnule PET am jucat trial de o ora la el si am ramas convins cat de bun este , asa ca numai vorbi in plus...Vorba la colegii mei , ramai la CODVad ca iti place cearta

  10. #370 SP
    Member Link's Avatar
    Am putea sa incepem sa respectam si opiniile altora? Mie unul nu mi-a placut Infinite, nu mi s-a parut nici revolutionar si nici WOW, m-a dezamagit pur si simplu. Nu se apropie nici de departe de predecesorii sai. Povestea e slabuta,gameplayul e repetitiv cu aceiasi inamici pe tot parcusul jocului si endingul e varza. Mai bine ramaneau in Rapture si povestea ar fi fost de nota 10.

  11. #371 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by Link View Post
    Am putea sa incepem sa respectam si opiniile altora? Mie unul nu mi-a placut Infinite, nu mi s-a parut nici revolutionar si nici WOW, m-a dezamagit pur si simplu. Nu se apropie nici de departe de predecesorii sai. Povestea e slabuta,gameplayul e repetitiv cu aceiasi inamici pe tot parcusul jocului si endingul e varza. Mai bine ramaneau in Rapture si povestea ar fi fost de nota 10.
    Ma bucur ca ai tinut sa iti impartasesti frustrarile cu noi si ca ne-ai f***t (nu stiu daca si altora dar mie da) experienta jocului cu acel MEGA spoiler. In locul tau mi-ar fi rusine sa mai postez aici, sincer.
    Acum, ca ati terminat amandoi cu oroarea si mizeria asta de joc lucrurile pot reveni la normal: tu te intorci la LoL si PET la CoD.

  12. #372 SP
    Member Link's Avatar
    Ma bucur c-am reusit desi n-a fost intentionat... chiar am fost sincer frustrat de acest ending. Si de rusine nici vorba, am din fire obrazul mai gros. Dar ma bucur ca-mi impartasesti experienta cu privire la joc.

  13. #373 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Gustirile difera!
    Spre exemplu am un prieten(pc gamer) care nu suporta combinatiile de shooter&rpg insa el pur si simplu refuza sa joace genurile care nu ii plac, nu joaca doar de plictiseala ca apoi sa se certe cu lumea pe net.
    Mie personal imi plac 'corciturile' adauga culoare, sparg monotonia si evita liniaritate in orice joc...cum ar fi fost sa zicem God of War fara acele mini games care iti testeaza vigilenta cand te lupti cu cate un boss?

  14. #374 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by Link View Post
    Ma bucur c-am reusit desi n-a fost intentionat... chiar am fost sincer frustrat de acest ending. Si de rusine nici vorba, am din fire obrazul mai gros. Dar ma bucur ca-mi impartasesti experienta cu privire la joc.
    Ai vazut tu cum e... uite-te ce varsta au cei care s-au luat de tine
    Nu poti avea pretentii prea mari oricum.

    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Domnule PET am jucat trial de o ora la el si am ramas convins cat de bun este , asa ca numai vorbi in plus...Vorba la colegii mei , ramai la CODVad ca iti place cearta
    Nu-ti poti da seama cat de bun este un joc dupa 1 ora. Si mie mi-au placut primele 3 din joc. A fost super misto jocul...

    Asa ca nu incerca sa faci pe grozavul cand vorbim despre un joc PE CARE NU L-AI JUCAT si nu ai cum sa-ti formezi o parere corecta.

  15. #375 SP
    Member Link's Avatar
    Nu ma intelegeti gresit, mi-au placut Bioshockurile 1,2 , au ceva care-mi place si la intreaga serie Fallout, si anume combinatia intre futurism si vechi. Un fel de steampunk ruginit, cu armuri high-tech murdare si arme futuristice si haine zdrentaroase, o aroma de Mad Max daca vreti
    Si orasul subacvatic, o sclipire de geniu, mi se pare, dpdv al firului epic, mult mai bine realizat decat Columbia, care e parca facut in graba si destul de superficial.

  16. #376 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by Link View Post
    Nu ma intelegeti gresit, mi-au placut Bioshockurile 1,2 , au ceva care-mi place si la intreaga serie Fallout, si anume combinatia intre futurism si vechi. Un fel de steampunk ruginit, cu armuri high-tech murdare si arme futuristice si haine zdrentaroase, o aroma de Mad Max daca vreti
    Si orasul subacvatic, o sclipire de geniu, mi se pare, dpdv al firului epic, mult mai bine realizat decat Columbia, care e parca facut in graba si destul de superficial.
    Uite de exemplu mie nici primul nu mi-a placut. Am scris mai sus de ce. Faza e ca dupa ce am jucat Infinite, Bioshock 1 mi se pare chiar foarte bun. O sa ma pun sa-l re joc Adica acolo aveai optiuni, decizii... aici... "FOLLOW THE LINE AND SHOOT".

  17. #377 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    jocul abunda in detalii si simbolistica la tot pasul...iar in lipsa acelui nivel minim...well..stricati orzul pe gaste
    >>> si trebuie sa ai un anumit nivel de cultura ca sa ajungi sa folosesti corect cuvantul simbolism in loc de simbolistica *nu inseamna ce crezi tu ca inseamna;

    jocul e foarte bun desi povestea si-a pierdut din farmec spre sfarsit si gameplay-ul in majoritatea lui covarsitoare e sub orice critica - dar directia artistica, muzica, montajul, chiar si dialogurile inregistrate au fost neasteptat de bune;

    cu toate astea, nu cred ca exista user pe intreg forum-ul care sa poata sustine ca infinite e mai bun ca bioshock 1, si cu atat mai putin system shock 2 - infinite e un joc foarte bun exclusiv pt perioada in care a aparut dar in intreg spectrul de jocuri aparute in ultimii 10 ani, are noroc sa fie titrat ca putin peste mediocru.

    daca n-ar fi avut bioshock in titlu ar fi primit un 8 rotunjor la review-uri si nu se mai certa nimeni cu nimeni.

  18. #378 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie mi-a placut Infinite mai mult decat primul. Pe primul l-am jucat in vara lui 2009, deci la 2 ani de la lansare. Poate asta e motivul pentru care nu m-a impresionat chiar atat de mult.

    Infinite m-a castigat cu atmosfera, muzica si povestea. Desi daca stau sa analizez cele doua jocuri as putea zice ca primul e mai bun, dar tot Infinite imi place mai mult.

  19. #379 SP
    Member razu's Avatar
    la atmosfera, muzica si (am sa spun cu jumatate de gura) poveste, jocul e ca la el acasa, nimeni nu contesta asta, tudyniuz.

    sunt multe jocuri care te prind in ciuda faptului ca elementele de baza scartaie, uita-te la deadly premonition.

  20. #380 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Am reusit sa inregistrez review-ul. Nu stiu daca mai era ceva de adaugat.




Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 30 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-03-2013, 10:06
  2. BioShock: Infinite anuntat By naz in forum Console News
    Replies: 30 Last Post: 14-08-2010, 23:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts