Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 58 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    minusuri sunt toate, chiar daca e vb de o un porumbel care nu da calumea din aripi sau o masina care nu invarte volanu (ca in gta4) sau ceva dpdv al graficii. iar cu lip sync-u, sanse fff slabe sa se mai schimbe asta, jocul e app gata.

  2. #202 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    PS3 si Xbox 360. Pentru toate celelalte, exista Mastercard

    Rili acum, ai net, google it...

    Minimum System Requirements
    OS: Windows XP/Vista/7
    Processor: Intel Core 2 Duo @ 2 Ghz / AMD Athlon X2 @ 2.4 Ghz
    Memory: 2 Gb
    Hard Drive: 16 Gb free
    Video Memory: 512 Mb
    Video Card: nVidia 8400GS / ATI Radeon HD 2400
    Sound Card: DirectX Compatible
    Keyboard
    Mouse
    Recommended System Requirements
    OS: Windows XP/Vista/7
    Processor: Intel Core 2 Quad @ 2.5 Ghz / AMD Phenom X3 @ 2.5 Ghz
    Memory: 3 Gb
    Hard Drive: 20 Gb free
    Video Memory: 1 Gb
    Video Card: nVidia 9800GT / ATI Radeon HD 4870
    Sound Card: DirectX Compatible
    Keyboard
    Mouse
    Notes:
    DX9 not supported
    alea sunt cerintele oficiale? nu cred ca minimum cel putin la procesor amd x2 2.4 ghz e destul de puternic ruleaza crysis pe high, eu il iau pt xbox dar m-ar interesa si pe pc doar pt moduri

  3. #203 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Cerintele sunt ok....crysis a fost lansat totusi in 2007,mafia 2 se lanseaza la jumatatea lui 2010 sau mai tarziu...un upgrade la sistem e de bun simt daca vrei sa ruleze ultimile aparitii la detalii acceptabile .

  4. #204 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    alea sunt cerintele oficiale? nu cred ca minimum cel putin la procesor amd x2 2.4 ghz e destul de puternic ruleaza crysis pe high, eu il iau pt xbox dar m-ar interesa si pe pc doar pt moduri
    Crysis avea nevoie de placa video, nu de procesor ( ruleaza si pe procesoare mai slabute).
    Mafia II e open-world si, opinie strict personala, arata foarte bine. Ca cerinte al trebui sa-l compari cu GTA care ruleaza incredibil de prost pe configuratii foarte bune.
    C2Q a 2.4Ghz si un 9800GT mi se par cerinte decente, avand in vedere ca suntem in 2010.

    @razvanrazy: Or fi minusuri, dar ma indoiesc ca le vei putea observa in jocul full. Nu pentru ca nu vor ramane, dar daca esti prins de joc nu mai observi fiecare detaliu neinsemnat.

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    @razvanrazy: Or fi minusuri, dar ma indoiesc ca le vei putea observa in jocul full. Nu pentru ca nu vor ramane, dar daca esti prins de joc nu mai observi fiecare detaliu neinsemnat.
    ce am zis acolo nici nu stiu daca exista era doar o chestie prin care ii ziceam ca un joc poate avea multe minusuri.

    oricum, fiind Mafia, poate fi si 2D, alb negru, fara lyp sync si masinile fara roti ca tot o sa-l joc

  6. #206 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Din ce am vazut in filmulete controlul masinilor mi se pare cam arcade, pacat ca nu vom mai vedea niciodata un joc ca primul Mafia in care masinile se comportau aproape ca in lumea reala

  7. #207 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Empire Bay map.
    Attached Images Attached Images mafia2_empire_bay_map.jpg

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    cam micuta... sper ca nu asta e toata...

  9. #209 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Pai, au spus de ceva vreme ca va fi cat un sfert decat cea din GTA IV. Totusi, nu arata scara la care e facuta harta, asa ca nu poti sa spui ca e mare sau mica.

  10. #210 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    iti poti da seama si singur, dupa cum se vad cladirile si strazile...

    un sfert din GTA4...WOW... o sa vedem, revedem, rererererererevedem aceleasi locatii...

    in primu era mai mare...

  11. #211 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    chiar ca e cam mica harta,doar un sfert din GTA ,la Red Dead Redemption ede 4 ori mai mare decat in GTA,daca nu ma insel....sau ma insel?bineinteles ca sunt povesti si world-uri diferite,dar ma rog ,intelegeti ideea

  12. #212 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Killswitch View Post
    Empire Bay map.
    exagerat de mica, mai ales ca nu vor mai exista "frustrarile" de a merge cu masina foarte mult (care maresc orele de gamplay).

  13. #213 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    oricum e de 2 ori cat harta din primul Mafia si mi se pare suficient, countryside va avea?

  14. #214 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pare extraordinar de mică, probabil o să �nvățăm fiecare stradă pe de rost la cum arată harta.

  15. #215 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    eu m-am apucat din nou de primul Mafia, sa mai treaca timpul..

  16. #216 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Atata va tot plangeti ca e mica harta . Eu ma bucur ca e asa de mica , macar nu o sa fie ca la GTA 4 : ca s ajung din punctul x in punctul y imi ia 10 minute cu masina iar restul misiunii se poate face in 2 minute (kill Z , take Z1 etc) . Mai bine sa fie mica harta da sa o folosesti cat mai mult si cat mai bine . Cine stie poate o sa fie ca la RPG-uri : asta ii world map-ul dar avem inca 50 de dungeon-uri care nu sunt aratate pe world map . I`m just saying

  17. #217 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Da, cu siguranță o să fie plin de misiuni prin beciuri și canalizări lol

  18. #218 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Stiti care va fi diferenta la Mafia 2 dintre varianta de console si cea de pc? in afara de grafica bineinteles

  19. #219 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    nu, care? lol

  20. #220 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    pai nu stiu intreb, ca in primul Mafia care a fost portat pe console au schimbat fizica masinilor sa se conduca mai rapid si de asta intreb

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 58 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts