Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 498 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 223 273 ... LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 9958

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #3441 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu știu dacă trimit �n Rom�nia, dar poți rezolva cu Robert Dinu �n caz contrar.

  2. #3442 SP
    Junior Member chivualex's Avatar
    Nu sunt ele de consolă, dar prețurile sunt bune.

    Origin - Search Results

  3. #3443 SP
    Junior Member alexxx2011's Avatar
    PS3
    Am gasit site-ul asta pe acest thread si vreau sa zic ca jocurile , fie ele sh sunt in stare foarte buna, preturi mici de tot si baietii se misca repede si bine(am achizitionat 2 jocuri , deci nu vorbesc in necunostinta de cauza ) Recomand !

  4. #3444 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx2011 View Post
    PS3
    Am gasit site-ul asta pe acest thread si vreau sa zic ca jocurile , fie ele sh sunt in stare foarte buna, preturi mici de tot si baietii se misca repede si bine(am achizitionat 2 jocuri , deci nu vorbesc in necunostinta de cauza ) Recomand !

    Chiar sunt preturi bune si vad ca transportul e prin curier si e 15 ron

  5. #3445 SP
    Member party_man's Avatar
    ai luat tu de acolo si e ok?

  6. #3446 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    De ce nu ar fi ok? Pare foarte legit chiar...

  7. #3447 SP
    Member party_man's Avatar
    m-am uitat la unele "superoferte" dar nu e nimic pe stoc...cunosc aceasta practica a unora de a face reclama aiurea pentru trafic si a altora de a arata cu degetul "uite cat costa acolo"...un singur exemplu - http://gamemaxx.ro/ps3/action/infamo...ocuri-ps3-2011 daca voi credeti ca acest joc a existat la pretul asta chiar si second va urez succes la cumparaturi...skyrim cu 80 lei...deci hai ca e sf total

  8. #3448 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deocamdata nimic pe stoc...power to the player aka gamestop fasssss

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  9. #3449 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    Infamous 2 este free pt. PS+ luna asta, la fel ca multe alte jocuri. Abonamentul pt. 3 luni (timp suficient sa joci Infamous 2 + alte jocuri este de 13 lire / 18 dolari, daca tin bine minte). Asta inseamna aproximativ 75 lei (cu tot cu taxe, depinde de unde cumperi cardul, e de preferat store-ul american) in care ai inclus si jocul asta, care la ei e 40 lei. Deci, cum Infamous 2 este free de vreo 2 saptamani, 40 lei pt un used retail copy nu mi se pare deloc un pret sf, e doar adaptat conditiilor actuale, e un pret normal. Nu am nimic cu site-ul ala, sincer nici eu nu cred ca are toate jocurile care sunt puse acolo, la preturile respective si nici nu ma intereseaza, dar 40-50 lei pt Infamous 2 mi se pare un pret normal.

  10. #3450 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu personal nu cred ca au habar ce este free pe PS+ si ce nu.

  11. #3451 SP
    Member party_man's Avatar
    nu stiu de ce va agitati atat cu PS+ e altceva si o consider o pierdere pentru oricine care cumpara asa ceva, argumentul e simplu, jocul fizic il mai schimbi/vinzi si iei altceva, chestie mai rentabila decat PS+. baietii desptepti au sesizat asta si momelile PS+ prind la cei ce gandesc pe termen scurt, dar sunt offtopic deja...

  12. #3452 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Sunt abonat PS+ de 9 luni si in acest interval am primit ~ 80 de jocuri (PS3, PSN, minis, PS One, PS2) -> nu consider o pierdere, unii isi iau jucuri ca sa se joace nu ca sa le tranzactioneze. E ca si cum ai zice ca nu merita sa mergi la cinema ca nu mai poti vinde filmul vazut.

    In fine, 13 Lire pentru Infamous 2 + Motorstorm Apocalypse + Little Big Planet 2 + Darksiders + Warhamer 40000 + Stranger's Wrath + Virtua Fighter 5 + Outland + altele mai micute (in total 12 parca) + jocurile normale PS+ de luna asta => WIN

  13. #3453 SP
    Member party_man's Avatar
    fiecare cu parerea lui, eu raman la a mea.

  14. #3454 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    E ca si cum ai zice ca nu merita sa mergi la cinema ca nu mai poti vinde filmul vazut.
    E fortata comparatia ta, la cinema mergi pt alte lucruri, mergi pt ecranul urias, mergi pt sunetul pe care nu-l poti avea acasa si mergi la un film nou pe care nu-l poti cumpara inca pe dvd sau bluray. In schimb un joc il joci fix la fel, indiferent ca e digital sau retail, jocul digital nu-l joci pe un ecran mai mare si nici n-ai acces la el mai devreme ca la ala retail.

    Eu urmaresc thread-ul asta si din fericire majoritatea ofertelor sunt pt jocurile retail, sper ca noua generatie de console sa nu schimbe asta. Exista un thread similar pe forumul "vecin", acolo aproape toti posteaza oferte de steam, origin, gog, etc, e deja o prostie uriasa - parerea mea.

    Eu am primit cod steam mai demult la Batman AA, l-am activat, l-am jucat un pic, mi-a placut si am cumparat si jocul retail. Multi ar spune ca asta e o prostie, dar eu daca n-am jocul fizic pe disc consider ca nu-l am, am nevoie de sentimentul ala de a detine ceva palpabil, nu un serial care nu-ti ofera vreo garantie ca peste 5-10 ani vei mai putea descarca si rejuca jocul.

    Sper ca macar aici sa vad oferte de jocuri retail in continuare, mai ales Collector's

  15. #3455 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ofertele PS+ din luna asta sunt super si merita din plin un abonament.
    Chestiunea ar fi ca Sony nu cred ca vor mentine acest 'ritm' de oferte si in lunile urmatoare.
    Chiar si asa...3 jocuri de acolo costa aproape cat un abonament pe un an.

  16. #3456 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Problema intervine la faptul ca jocurile oferite gratis pe PS+ le poti juca doar cat timp ai abonament, pe cand jocurile retail le poti juca oricand, fara restrictie de timp. Eu personal am cateva jocuri retail pe care nu am apucat sa le joc... si destule jocuri digitale (cumparate cu discount) in aceeasi situatie.
    Daca ai timp sa le joci in timpul abonamentului PS+ si consideri ca dupa nu le vei mai juca, atunci da, este o oferta buna. Eu personal vreau sa stiu ca ma voi putea juca si peste 1-2 ani fara sa mai trebuiasca sa platesc pentru asta. De aceea eu prefer de la PS+ jocurile discountate, pentru iti raman pe veci .

  17. #3457 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    hai ca 200 ron/an nu e o mare avere avand in vedere ce jocuri primesti...ne-am gasit sa facem aici economie dar dam 250 ron in fiecare an pe FIFA sau COD...ganditi-va ca la Xbox platesti doar ca sa joci MP si nu primesti niciun joc..

    iar faza cu revanzarea/schimbarea jocuriilor dupa ce le termini...da..cu un joc fizic poti face asta dar fiecare dintre noi are cel putin 2 jocuri preferate pe care nu le vinde/schimba...iar PS Plus e mai ieftin decat platim/am platit ptr cele 2 jocuri..

  18. #3458 SP
    Member party_man's Avatar
    hai sa ne gandim cu 200 lei cu putin noroc joci 4 jocuri pe luna(dai 200 pe unul apoi dupa o saptamana-l schimbi) deci 48 de jocuri pe an daca tot e sa o luam asa desi mai intervin cheltuieli, ideea e ca la sfasitul anului e posibil sa recuperezi cam 100 lei si sa te fi jucat jocurile respective 48 cam ce vrei tu, nu ce-ti ofera PS+, iar acea suta de lei sa poata genera alte achizitii/schimburi. mie mi se pare din punct de vedere al unui user obisnuit profitabil, voi decideti...

  19. #3459 SP
    Ω Pira's Avatar
    avantaje si dezavantaje, domnilor.

  20. #3460 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    hai sa ne gandim cu 200 lei cu putin noroc joci 4 jocuri pe luna(dai 200 pe unul apoi dupa o saptamana-l schimbi) deci 48 de jocuri pe an daca tot e sa o luam asa desi mai intervin cheltuieli, ideea e ca la sfasitul anului e posibil sa recuperezi cam 100 lei si sa te fi jucat jocurile respective 48 cam ce vrei tu, nu ce-ti ofera PS+, iar acea suta de lei sa poata genera alte achizitii/schimburi. mie mi se pare din punct de vedere al unui user obisnuit profitabil, voi decideti...
    Asta-i buna, ca jocurile din Ianuarie pana in Decembrie nu se devalorizeaza si o sa poti tu schimba jocuri intottdeauna schimb-la-schimb fara diferenta, fara costuri de transport si eventual si titluri mediocre pe titluri AAA. Toate jocurile costa la lansare la fel, dar dupa 3-6 luni se devalorizeaza diferentiat. Ca sa nu mai vorbim de bataile da cap. Succes.

    Cam deviem de la subiect, exista topic dedicat PS+, discutia poate continua acolo. Aici vorbim de "Jocuri cu preturi bune" si cele aproape 20 de jocuri de luna asta care le poti lua de pe Store daca iti faci abonament pe 3 luni la PS+ cu 12 Lire e un deal foarte bun.

    Abonatii PS+ se bucura de acest deal, restul nu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts