Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 174 of 498 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174 175 176 184 224 274 ... LastLast
Results 3,461 to 3,480 of 9960

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #3461 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Ofertele PS+ din luna asta sunt super si merita din plin un abonament.
    Chestiunea ar fi ca Sony nu cred ca vor mentine acest 'ritm' de oferte si in lunile urmatoare.
    Chiar si asa...3 jocuri de acolo costa aproape cat un abonament pe un an.
    Din 3 in 3 luni vor baga minim 6-7 jocuri retail noi (aaa titles) plus exclusivitati de psn si minis. Recent au facut un sondaj si asta le-a iesit. Eu am plusul de aproape 1an si pe EU (l-am activat cu un card de la carrefour pe care am dat 50 de lei ca le vindeau sa scape de ele) si US si am avut cate 3 luni bonus. Cred ca am peste 200 de jocuri luate, gratis si la 250-260 cat m-a costat distractia merita fiecare leutz. Am salvarile safe pe server, imi face update automat la toate jocurile care le-am jucat in ultimul timp, exclusivitati, discounturi etc. E un serviciu care merita si dc mai prinzi o cartela de activare la un pret derizoriu sau cu 5-10$ mai ieftin => Must Buy!!! Eu sunt colectionar si tot pe retail o sa merg mereu, dar dc la un moment dat crapa discul e bine sa ai un backup in format digital.
    Cheers,
    L

  2. #3462 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    hai sa ne gandim cu 200 lei cu putin noroc joci 4 jocuri pe luna(dai 200 pe unul apoi dupa o saptamana-l schimbi) deci 48 de jocuri pe an daca tot e sa o luam asa desi mai intervin cheltuieli, ideea e ca la sfasitul anului e posibil sa recuperezi cam 100 lei si sa te fi jucat jocurile respective 48 cam ce vrei tu, nu ce-ti ofera PS+, iar acea suta de lei sa poata genera alte achizitii/schimburi. mie mi se pare din punct de vedere al unui user obisnuit profitabil, voi decideti...
    man eu stiu ca tu vinzi jocuri si ptr tine nu e rentabil sa-si ia multi oameni PS Plus..dar totusi..

    wait..cu 200 ron pe luna(adica dati in fiecare luna=2400/an) joci 48 de jocuri sau cum ?
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    nici macar nu era vorba de asta 90% vor sa le schimbe iar eu nu prea fac asta.
    ok..dar cum ai facut calculul cu 200 ron ?

    P.S. PS Plus e 220 ron/an=18 ron/luna iar jocuriile pe care le primesti..chiar daca 90% din ele le ai..tot fac mai mult de 18 ron..

  3. #3463 SP
    Member party_man's Avatar
    nici macar nu era vorba de asta 90% vor sa le schimbe iar eu nu prea fac asta. dar repet deviem si o dam la fel c ain discutia cu plata in avans, oricum nu era voba aici ca eu vand jocuri era vorba de ce se ofera la un format sau altul... nu stiu de ce cum apar pe o discutie "prietenii" incep aluziile
    cum am facut calculul...oau...e greu:
    1. cumperi un joc cu 200 lei
    2. cam in 2-3 zile il dai gata
    3. cam in alte 2-3 zile il schimbi/vinzi
    4. o iei de la capat, am precizat cu putin noroc poti juca 4 jocuri intr-o luna. vad multi aici pe forum care asta fac(nu-s targetul meu).

    Desigur calculul la 200 e ideal si am zis ca pot aparea si alte cheltuieli depinde de cum isi asterne fiecare. Eu estimez ca avand un buget de 600/an poti juca fara prea multe batai de cap titlurile pe care le vrei. Oferte sunt destule trebuie sa fii pregatit.

  4. #3464 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt 200 ron pe an primesti 45-48 jocuri bluray in format digital,la microsoft primesti posibilitatea sa te joci online...mi se pare o oferta ft buna, jocurile care imi plac si mi-au placut ft mult le pastrez in format retail,ce-i drept sunt putine,asa ca pt restul acest sistem tip rental e ok.Plus ca incep unii sa se gandeasca serios daca modarea consolei mai este o "solutie".Am 2 amici care au avut consola modata pana acum 2 sapt...Asa ca back on topic sau ne contrazicem pe threadul dedicat

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  5. #3465 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Ca tot veni vorba de PS+
    Exista diferențe la ofertele PS+ ? (zona 1/2 )

  6. #3466 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Da,de obicei PSN U.S ia jocurile mai bune si tot pe U.S apar primele ,sa numai zic de preturile mult mai convenabile care sunt pe U.S .Un abonament PSN+ U.K costa 50 de lire ,pe U.S costa $50 ,deci...

  7. #3467 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Da,de obicei PSN U.S ia jocurile mai bune si tot pe U.S apar primele ,sa numai zic de preturile mult mai convenabile care sunt pe U.S .Un abonament PSN+ U.K costa 50 de lire ,pe U.S costa $50 ,deci...
    40 lire adica

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  8. #3468 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    40 lire adica

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    My bad,40 de lire ,si tot este mai rentabil sa-ti iei pe U.S .

  9. #3469 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    My bad,40 de lire ,si tot este mai rentabil sa-ti iei pe U.S .
    Depinde...daca ai jocurile regiunea 2 nu are rost,eu am prins oferta pe uk 40 lire pt 15 luni
    LE totusi nu vreţi sa mutam discuţia pe threadul dedicat?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  10. #3470 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Depinde...daca ai jocurile regiunea 2 nu are rost,eu am prins oferta pe uk 40 lire pt 15 luni
    LE totusi nu vreţi sa mutam discuţia pe threadul dedicat?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Exact ,de aceea si prefer sa cumpar jocurile regiunea 1 si mai ales ca nu sunt fan al addonurilor ,it works for me.

  11. #3471 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Din 3 in 3 luni vor baga minim 6-7 jocuri retail noi L
    From next month, three of those games will change, and you'll get at least three games per month thereafter. Sony stressed that whenever you join Plus there will be a minimum of 10 games for you to start playing right away. Also, there will be a PlayStation Plus Game of the Month, which will be changed every four weeks. The game of the Month for June is Virtua Fighter 5: Final Showdown.



    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  12. #3472 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am �ncercat sa editez ce am scris mai sus dar nu a mers...Am postat pe threadul psn plus tot comunicatul de presa publicat imediat după conferinţa sony de la e3.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  13. #3473 SP
    Ω Pira's Avatar
    Eu personal cred in jocurile de suflet. Adica, un disc se poate deterioare sau sparge/zgaria grav din greseala, insa digital pe contul personal, e lege sfanta. Ti-l poti descarca ori de cate ori este nevoie... Nu am cumparat decat God of War Collection vol. 1, adica God of War 1 si 2, care sunt jocurile mele de suflet, si cu astea am sa mor ca no. 1 favorites. Si au meritat pe deplin 24,99 euro cand le-am cumparat in 2011, desi le aveam pe blu-ray disc.

  14. #3474 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Va certati de la o nimica toata,fiecare cu parerea lui.Si eu am PSN+ achizitionat pe un an si nu pot spune ca au bagat cine stie ce jocuri pana acum,jocurile de luna aceasta sunt relativ noi dar slabute ,nu pot nega faptul ca au(avut) si oferte bune dar in mare parte jocuri care beneficiaza de discount sunt jocuri de mana a doua,dlc-urile gratuite sunt pentru jocuri pe care nu le joaca mai nimeni,temele gratis ,la fel si ma rog,ati prins voi ideea. A nu se intelege gresit ,nu tin cu nici unul dintre voi,fiecare are dreptate intr-o anumita masura.Peace

  15. #3475 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Hai cu un combo breaker: Uncharted 3 PS3 | ALTEX - 129,90 lei

  16. #3476 SP
    Completionist Boghy02's Avatar

  17. #3477 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Gașca veselă, reveniți la topic cu oferte bune. Pentru diminuarea nivelului crescut de testosteron vă recomand o ieșire la bere.

  18. #3478 SP
    Junior Member Gabryel1's Avatar

  19. #3479 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Mai precis: Jocuri - Playstation 3 - Gaming : Filtru promotie: Promotii | ALTEX

    CSI 6 Fatal Conspiracy - 32,18 lei
    White Knight Chronicles - 39,56 lei
    Harry Potter And The Deathly Hallows Part 1 - 39,86 lei
    Blazblue: Continuum Shift - 39,95 lei
    Michael Jackson - The Experience - 40,57 lei
    We Dare - 40,57 lei
    SOCOM: Special Forces - 41,76 lei
    Dragon Age 2 - 56,96 lei
    Dead Space 2 - 60,16 lei
    Dead Space 2 Editie de colectie - 89,96 lei

    Si cateva pentru Xbox: Jocuri - Xbox360 - Gaming : Filtru promotie: Promotii | ALTEX

    NBA JAM - 29,98 lei
    Assassin's Creed Brotherhood Da Vinci Edition - 59,97 lei
    Two Worlds II - 89,25 lei

    Bravo Altex!

  20. #3480 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Incet, incet uitam de thehut si zavvi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts