Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 133 of 452 FirstFirst ... 33 83 123 131 132 133 134 135 143 183 233 ... LastLast
Results 2,641 to 2,660 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #2641 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ah, gata. Am �nțeles. Credeam că zice de bundle - my bad!

  2. #2642 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by soulwise View Post
    Ca sa elaboram un pic si pentru ca lucrez in domeniul garantiilor .

    Produsul pe care l-ai achizitionat a fost practic un pachet format dintre-o consola , un joc si evident restul de accesorii .
    Daca vreunul dintre partile componente ale produsului achizitionat de tine - in speta pachetul consola + joc sau accesorii - lipseste ti se poate refuza acordarea garantiei pe motivul ca produsul nu este prezentat in intregime pentru a fi preluat in garantie si ti se poate cere sa aduci partile lipsa .
    Bine , asta mai depinde si de politica reseller-ului , marimea si felul device-ului dar mai ales a furnizorului de la care a fost achizitionat . Este o politica dictata in special de producatori , tara noastra neavand o reputaie foarte buna pe alte meleaguri din acest punct de vedere .

    Inca o treaba si cu asta termin . Mare atentie la ambalaje , orice ati achizitiona . Este de preferat sa le pastrati pe perioada garantiei mai ales daca pe produs nu este trecut acelasi serial number de pe certificatul de garantie iar acesta se regaseste numai pe ambalaj . Iarasi este o conditie impusa in general de catre furnizori / producatori .

    Sper ca v-am fost de folos .
    E absurd. De exemplu: daca iti cumperi un Playstation 3 si pe perioada garantiei dai cu controler-ul de pamant pentru ca nu poti sa treci de penetrator boss in Demon's Souls , nu cred ca ti se refuza acordarea garantiei PS3-ului pe motiv ca nu mai ai controlerul cu care a venit consola. Logic, controlerul se strica mult mai repede decat consola in sine.

  3. #2643 SP
    Junior Member soulwise's Avatar
    Absurd sau nu se poate intampla - in functie si de flexibilitatea celor care acorda garantia . Crede-ma , este o "lege" impusa de furnizori pe care trebuie sa o ascult zilnic , din pacate . Bine , eu lucrez in IT in special dar cred ca regulile de acolo se aplica in mare parte si consolelor .

  4. #2644 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    mai aveti Black Ps2 49,90 RON (TVA inclus)?

  5. #2645 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    La Multi Ani!

    Referitor la garantii: trebuie sa aduceti inapoi la noi tot pachetul primit - adica consola, toate accesoriile, cablurile si, doar daca pachetul era budle oficial facut de producator, jocul din pachet.
    Daca jocul era oferit de GameShop gratuit la achizitionarea unei console (asa cum era oferta de anul trecut) sau daca odata cu consola achizitionati si alte jocuri, acestea nu sunt necesare la garantie.

    xLx - Black mai este in stoc.

  6. #2646 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    La Multi Ani si suntem si suntem cu gandul ca anul acesta ne veti oferi si mai multe.

  7. #2647 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...Răzvan, revin cu o sugestie mai veche (cred că-ți mai aduci aminte):

    �n viitorul apropiat o să aduceți și chestii promoționale

    • Tricouri
    • Figurine
    • Postere
    • Diverse
    ...evident toate games related?

    [....]

    De exemplu am văzut că cei care-au făcut pre-order la Mass Effect 2 au primit un cod pentru un DLC - that's a good thing
    De fiecare data incercam sa aducem ceva in plus. De cele mai multe ori nu avem voie sa modificam ofertele producatorului. Daca se include ceva in pachet incercam sa il aducem.

    Daca producatorul ofera doar pe anumite site-uri/in anumite teritorii, nu putem sa aducem noi, trebuie sa respectam decizia de exclusivitate. Putem discuta de exclusivitate doar la noi atunci cand vom fi o piata foarte mare.

    Am avut deja cateva reusite - daca nu ma insel la Age of Conan am fost singurii care am oferit coduri de mount la alegere intre cele 2 coduri. Acum la Mass Effect 2 oferim din nou la alegere codul dorit.

    Mai amintesc cateva reusite:
    - Figurina la fiecare joc achizitionat Mini Ninjas
    - Jacheta oficiala la Need for Speed Shift
    - Joc gratuit la achizitia de consola Xbox 360
    - Joc gratuit la achizitia de consola PS3

    Figurine vom avea in scurt timp la vanzare pe site pentru Final Fantasy.

  8. #2648 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post

    Figurine vom avea in scurt timp la vanzare pe site pentru Final Fantasy.
    Salut,
    Ce site pentru Final Fantasy ?

  9. #2649 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    gameshop.ro

  10. #2650 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Am si eu o intrebare. Am facut precomanda la Mass Effect 2 Collectors si scrie ca trebuie sa primesc un email in urma caruia sa imi aleg item-urile bonus. Cand urmeaza sa primesc acest email ?

    multumesc

  11. #2651 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    In curand, saptama asta cred.

  12. #2652 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Daca comand Left 4 Dead 2 imi vine zilele astea sau nu e pe stoc ?

  13. #2653 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Left 4 Dead 2 Xbox 360 este in stoc.

  14. #2654 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Schimbam si noi promotia si scoatem programul de sarbatori ? nu de alta , dar au trecut Hepi Niu Iăr Răzvan

  15. #2655 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Mersi de reminder, vom face noi bannere.

    Un anunt referitor la Battlefield Bad Company 2 - Electronic Arts a anuntat ca editia Limited va fi la acelasi pret cu cea normala, asa ca nu puteam ramane mai prejos (sau mai presus cu pretul) si acum sunt la acelasi nivel.

  16. #2656 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    preorder made

    thx man

  17. #2657 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Rvss , elite bundle o sa mai fie in stoc ?

  18. #2658 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Left 4 Dead 2 Xbox 360 este in stoc.
    Si cel de PC ?

  19. #2659 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Ati trimis coduri pentru Mass Effect 2?

  20. #2660 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    muggs - varianta Holiday nu. Alte tipuri de Elite nu sunt anuntate inca, vom incerca sa aducem varianta Elite simpla dar mai dureaza cel putin 2 saptamani.

    GhostyAbudy- inca nu, dar va fi saptamana viitoare.

    Dj Mo - not yet.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 133 of 452 FirstFirst ... 33 83 123 131 132 133 134 135 143 183 233 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts