Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 452 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #281 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    DJ Mo - da, il punem pe site.
    Bobby - da-mi numele pe PM sa verific.

  2. #282 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Rvss, ti-am dat PM cu comanda Halo 3, ai acolo toate datele

  3. #283 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    RvsS mai primesc codul de la gameshop sau nu?

  4. #284 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Deci, RvSS, am reusit sa dau de cineva de la Fan Curier. Concluzia este urmatoare: voi de la Gameshop.ro/BestDistribution mi-ati spus ca voi contactat telefonic de catre cei de la curier. Totul bine si frumos. Pe data de 2 se pare ca s-a venit la mine acasa fara sa mi se dea niciun telefon inainte. Special lasasem pe cineva acasa cu o singura pauza de 2 ore, in rest toata ziua cineva a fost acasa. Ieri la fel. Azi la fel. La curier mi se raspunde ca POATE o sa mi se livreze luni dar nu se stie din cauza comenzilor. Am inteles ca ei NICIODATA nu dau telefon. Atunci de ce domnisoarele de la voi imi spun sus si tare ca voi fi sunat de curier pentru a mi se comunica ora la care mi se va livra curieru?

    Deci asa zisa precomanda o sa imi ajunga ca si cum l-as fi cumparat de afara .

  5. #285 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    depinde de sofer Bobby... pe mine soferul zonal ma suna mereu... chiar inainte de a veni, ca sa vada daca sunt acasa si atunci cand nu mai poate sa ajunga... daca nu il cunosti pe sofer, acum cand iti aduce comanda, baga-i ceva in buzunar ca sa te tina minte... asta este... asa se lucreaza in Romania

  6. #286 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    ps: Nu imi amintesc ca pe site la voi sa fi trecut si vreun interfon deci sunt sigur ca au venit pana in fata blocului si vazand ca nu mai este portar au plecat frumos. Deci dupa tot scandalul asta sa mai dai si spaga ca mi-a venit cu intarziere 4-5 zile?

  7. #287 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Fan Curier declara ca suna pe numarul pe care il dati in comanda. Daca un anumit sofer nu o face, chiar nu pot controla, nimeni nu poate. Eu am comandat de la alte site-uri prin Fan si m-au sunat mereu, deci presupun ca suntem la mana unui sofer din pacate. De multe ori apare Avizat in sistemul lor ceea ce inseamna ca au lipit pe usa o hartiuta pe care scrie ceva de genul - Ati fost cautat de Fan... De multe ori aceasta hartie nu a fost gasita de clienti si au declarat ca nu au fost sunati, deci se pare ca nu mereu contacteaza curierii.

    De curiozitate - daca se ia de afara vine prin posta ? Tare mi-e ca posta avizeaza si mai putin decat Fan-ul.

    Solutia e sa dam direct AWB a doua zi dupa comanda, dar inca nu am un sistem informatic care sa faca asta automat. E o idee care trebuie implementata in viitor.

  8. #288 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Depinde doar de soferi, pentru ca firma fan curier este o firma nationala, si pe mine de fiecare data m-au sunat exact cand erau in fata casei sau aproape de casa mea, ca sa imi spuna ca au pachet pt mine, si sa vada daca sunt acasa, iar daca nu sunt sa ne intalnim sa mi-l dea, si am primit colete prin fan curier nu doar de la gameshop si nici nu am dat spaga la vre-unul, deci eu zic ca depinde numai si numai de sofer si de cat bun-simt are, pentru ca e clar ca politica firme nu este sa nu sune din moment ce pe mine si pe altii ne suna, sau poate ca aceasta politica difera de la oras la oras.

  9. #289 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Tipa a sustinut sus si tare (aproape mi-a urlat la telefon ca de ce imi permit sa intreb asa ceva) ca ei NU LIVREAZA PRIN TELEFON CI VIN direct la usa.

    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    De curiozitate - daca se ia de afara vine prin posta ? Tare mi-e ca posta avizeaza si mai putin decat Fan-ul.
    Primesti aviz in cutia postala ca ai primit un pachet si ca sa te duci sa il ridici. Sincer, preferam sa ma duc la posta sa ridic jocul de la voi. Astfel l-as fi avut joi. Nu vineri, nu sambata, nu duminica, nu luni

  10. #290 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    daca nu il cunosti pe sofer, acum cand iti aduce comanda, baga-i ceva in buzunar ca sa te tina minte... asta este... asa se lucreaza in Romania
    Bobby este un caz ghinionist, asta nu �nseamnă că trebuie să pună și el umărul la perpetuarea sistemului ăsta de rahat. Dacă ne-am trezi cu toții frumos și am �ncepe să facem scandal pentru modul precar �n care suntem serviți �ntr-un contract de prestări servicii și nu am mai da ciubucuri, atunci s-ar mai schimba ceva, prin schimbarea mijloacelor de impunere a respectului față de client. Resemnarea nu este atitudinea potrivită. Lucrez �n administrația publică și efectiv mă cert cu oamenii care dovedesc astfel de apucături, deși �n viața mea nu le-am cerut vreun folos necuvenit. Dacă publicul ar da cu gura (a se �nțelege folosirea p�rghiilor legale) și nu cu banul c�nd este pe drept nemulțumit, am putea scăpa de boala asta comunistă.
    �n ideea că Dj Mo nu se va supăra că am o opinie contrară, Bobby, te rog să nu �ncepi și tu să arunci cu nămol �n mlaștină.

    Ca o notă personală, mă declar mulțumit de Fan Courier, prin ei mi-au venit consola și TV-ul și mai toate jocurile cumpărate second de pe diferite site-uri, fără dificultăți sau �nt�rzieri.

  11. #291 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nici eu nu am avut vreo problema cu Fan Crurier. Mi-au venit din Bucuresti un LCD de 22" si un laptop fara nicio problema. Chiar mai repede as putea spune. (sambata era la mine la usa, desi a zis ca luni vine ).

  12. #292 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Nici mie nu mi-au facut probleme Fan Courier, mereu au venit a doua zi dupa ce am confirmat comanda, super multumit.

  13. #293 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    RvsS e a 3-a oara cand iti scriu si te intreb de codul ala si nu ma bagi in seama. Macar ai te rog bunul simt si raspunde-mi dc gameshop-ul imi da codul sau nu.

  14. #294 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    am fost azi la Diverta . era Fifa 09 pentru Xbox 360 frumos in raft . just sayin'...

  15. #295 SP
    Junior Member qweqwe's Avatar
    Stiu. Tocmai de acolo vin. 239 ron. FIFA 09.

    Am o poza draguta facuta in Diverta. O s-o pun cand ajung acasa (bobby, la qweqwe acasa).

  16. #296 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Fan Curier nu a mai sunat cand sa vina la mine de vreo 4-5 luni... si ma trezesc cu el la usa chiar daca am interfon. Nu suna, nu nimic.. doar il aud ca bate la usa.
    Asta da proptitudine la livrearea "door-to-door"

  17. #297 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Fan Curier nu a mai sunat cand sa vina la mine de vreo 4-5 luni... si ma trezesc cu el la usa chiar daca am interfon. Nu suna, nu nimic.. doar il aud ca bate la usa.
    Asta da proptitudine la livrearea \"door-to-door\"
    Same here... la mine a intrat si direct in casa (daca a vazut omul ca e usa deschisa). Dar bine, deja ma stie omul. Ciudat insa ca nu vrea niciodata un suc, o apa, nimic. Doar hartii

  18. #298 SP
    Member felixxx's Avatar
    RvsS, o sa aduceti fallout 3? o sa fie si varianta CE?

  19. #299 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Spike - nu am fost la birou in ultimele zile, si nu am acces la coduri pana nu ajung acolo, sigur ca iti voi trimite imediat ce se poate.

    Felixx - din pacate Bethesda nu a incheiat contract cu o firma mare de distributie in Europa si deci nu cred ca il vom putea aduce.

  20. #300 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Sper ca poate poate maine il primesc si eu!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 452 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts