Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 139 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 2768

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #2341 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ceva e foaaaaaaaaarte ciudat in poza aia. Tu stai pe scaunul ala, ai tastatura, mouse, totul ok, doar ca monitorul e cu spatele la tine...

  2. #2342 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Defapt mouse-ul, tastatura, si scaunul sunt pentru momentele cand am ceva mai serios de facut la calc sau cand ma plimb pe internet/forum-uri etc. (in pozitia aia monitorul find usor si rapid de mutat), majoritatea timpului folosesc XBMC totusi, un fel de media center, care se controleaza foarte bine cu pad-ul de Xbox 360 (pentru aia se afla acolo), cu el ma uit la filme, youtube, muzica, pot accesa forum-uri (si posta are on screen keyboard), plus ca il pot folosi si ca application launcher, orice aplicatie sau joc ce are suport de pad, astfel putand fi folosite fara nici o problema si incovenienta, cu alte cuvinte ma pot bucura de multe din avantajele oferite de calc cu maneta relaxat din pat sau fotoliu (patul si fotoliu find in spate nu am reusit sa le prind in poza). Desi mai ales acuma de sarbatori folosesc mai mult PS2-ul pentru jocuri si calcul pentru filme (sau mai sincer anime, unul si rula cand am facut poza).

  3. #2343 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Încă am de schimbat mobilierul. Ne-am mutat de curând si încă nu am făcut modificări. Dar pentru momentul acesta sunt multumit.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1388416518465.jpg uploadfromtaptalk1388416547553.jpg

  4. #2344 SP
    Junior Member h3rm35's Avatar
    PSN id Gh0stL34d3r_02
    Attached Images Attached Images dsc_0027.jpg

  5. #2345 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca e camera ta, pune poza la o rezolutie mai mare, ca nu se intelege absolut nimic.

  6. #2346 SP
    Member ununou's Avatar
    Quote Originally Posted by h3rm35 View Post
    PSN id Gh0stL34d3r_02
    Zici ca ai pus poza aia din bataie de joc la rezolutia aia.

  7. #2347 SP
    Junior Member coockout's Avatar
    colectia mea departe de casa . in uk . o sa revin saptamana viitoare si cu viitoarea achizitie xbox one
    Attached Images Attached Images dsc_1103.jpg dsc_1109.jpg dsc_1110.jpg

  8. #2348 SP
    Member colossus's Avatar
    Pai o sa ii trebuiasca X1-ului ceva spatiu ...mai ai unde sa-l pui?

  9. #2349 SP
    Junior Member coockout's Avatar
    pana la urma am achizitionat un ps4 . spatiu este destul doar ce am schimbat si apartamentul pentru unul mult mai spatios datorita noului membru al familiei . o sa revin cu poze cu noul meu colt de rai.

  10. #2350 SP
    Member ovydik's Avatar
    Update cred ca dupa 2 ani de la ultima postare aici
    trebuie sa fac ceva cu cablurile alea dar vreau sa schimb locul tv-ului asa ca deocamdata merge si asa
    Attached Images Attached Images poz-.jpg

  11. #2351 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Aici ma relaxez euSertarele din partea dreapta sunt ale mele si sunt cam pline cu jocuri si alte nebunii.
    oricum am in plan un gaming room all mine
    Attached Images Attached Images sam_0518.jpg sam_0520.jpg sam_0521.jpg

  12. #2352 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Man, pune-ti plz o poza (sau mai multe) cu coltul tau de rai, pe thread-ul dedicat, ca m-ai facut curios cu aranjarea aia
    Well here it is Nu e cine stie ce lux dar sunt multumit de actualul setup.

    1.Aici imi petrec 90% din timp , lumina de pe spate e defapt alba dar iluminarea slaba din camera da impresia ca este mov.

    2.Cable and stuff si consola pe care ma joc in momentul ala , restul stau in dulap.

    3.Controllers , imi place sa fie aranjate si curate ( aruncati un ochi sub joystick-uri sa vedeti cata mizerie se aduna... )

    4.TV-ul il folosesc mai mult pentru filme si cateodata pentru jocuri ( Gaming-ul pe monitor cu controller mi se pare mai relaxant )

    5.Cam 75% din colectia actuala de jocuri.Restul prin dulap-uri.

    Toate nebuniile astea sunt conectate la 2 UPS-uri ( nu se vad in poze ) doar ca sa dorm linistit seara sa nu ma trezesc cu vreo consola "prajita".
    Ar mai fi un Airport 5th gen + Mac Mini 2012 i5 pe post de file server / NAS cu 8 TB Storage dar am zis ca nu are rost sa le mai fac poze.

    Links pentru cei interesati :
    Macbook Pro 15 inch Retina Late '13
    Monitorul Asus
    Razer Sphex
    LED-urile din spatele biroului / monitorului
    Dock-ul pentru iPad / iPhone
    Apple TV (Cutia ciudata de langa PS4/TV)
    Stand Macbook

    Sper sa nu fiu numit Fanboy Apple sau ca ma laud.Personal imi place sa ma uit la setup-urile altora ( mai ieftine / mai scumpe decat al meu ) pentru inspiratie deci va rog daca aveti comentari rautacioase pastratile pentru voi.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  13. #2353 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pff nu e expus bustu de la Dead Island ... glumesc - foarte clean si foarte bine exprimat (se vede ca esti ordonat si in expunere).

    Pun si eu o poza "dezordonata" (fara explicatii) - las curiosii sa descopere

    PS: nu e la fel de buna calitatea - dar deh atat poate Iphone 5s fara iluminare
    Attached Images Attached Images img_2814.jpg

  14. #2354 SP
    Junior Member subaru's Avatar
    super misto pozele baieti ... am sa revin si eu cu ceva poze

  15. #2355 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    uploadfromtaptalk1393510206003.jpg
    Asa arata locul unde imi petrec din ce in ce mai mult timp, mai ales de doua saptamani decand a aparut in peisaj Gamecube-ul, cu Starfox Adventures. Jocul era in consola, nici nu am stiut de el. Cea mai buna surpriza din ultimul timp.

    Din pacate Tapatalk nu ma lasa sa atasez inca o imagine in optinuea de Edit, asa ca o sa mai postez imediat doua poze, si rog un moderator sa editeze.

  16. #2356 SP
    Member MihneaWii's Avatar


    Si cam asa arata cu totul. Jocurile, atatea cat sunt, le tin pe rafurile de deasupra patului .

  17. #2357 SP
    Member Buyk's Avatar
    Acesta este coltul meu de nebunii unde ma relaxez cand imi permite timpul.
    Attached Images Attached Images 4.jpg 5.jpg

  18. #2358 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Mouse pad exact ca al meu XD.

  19. #2359 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Si ca al meu

  20. #2360 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Ei bine, stau cu chirie si m-am descurcat si eu cum pot sa le asez . Dar totusi, doresc sa spun o povestioara.
    Am avut PS3 Fat 40 GB (YLOD - 12 aprilie 2013), castigat la pariuri 13 mil pe 14 aprilie si am si cumparat PS3 Slim 320GB. PS4 castigat la lansarea de la Media Galaxy. HDD - ul (1TR) = cea mai buna investitie ever.
    Attached Images Attached Images ps3-ps4.jpg games.jpg pc.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 139 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts