Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 139 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 ... LastLast
Results 1,561 to 1,580 of 2768

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #1561 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    L-am terminat in sfarsit...
    Ia domnu un suport de perete cu brat si salta tv-ul ala. Il dai putin spre fata ca sa vina exact pana in tavan, iar sub el faci ceva fals pentru fire. Pe fata trantesti o masuta Ikea, ca tot se poarta si ai pe ce sa pui si sculele. Partea cu tv-ul si cu toate "chestiile" aruncate pe acolo, strica tot aspectul. In rest, jos palaria.

    P.S - Si niste jaluzele, eventual culoarea si modelul tapetului sau ce e ala din spatele tv-ului, ca atunci cand sunt inchise, sa dea senzatia de perete.

  2. #1562 SP
    Junior Member TomaSebi's Avatar
    Quote Originally Posted by TomaSebi View Post
    Vorbesti de sistemul audio 5.1 ?
    Daca te referi la camera este Sony full HD.

  3. #1563 SP
    Member The Antagonist's Avatar
    Coltul meu de rai .
    Scuze pentru calitatea pozelor.
    p281210_14.34.jpg p281210_14.28.jpg kpjgtj.jpg

  4. #1564 SP
    Member stefi's Avatar
    loool fan god of war 3 dar ai xbox

    P.S. nu te dor ochii cand te joci, de la distanta aia..?

  5. #1565 SP
    Member Hazer's Avatar
    Daca are un poster cu God of War asta nu inseamna ca e fan.

  6. #1566 SP
    Member stefi's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Daca are un poster cu God of War asta nu inseamna ca e fan.
    pai din moment ce are un poster cu kratos ,eu zic ca ii place jocul(sau personajul) .Nu poate sa ii displaca ,altfel nu l-ar ma avea lipit pe perete

  7. #1567 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    pai din moment ce are un poster cu kratos ,eu zic ca ii place jocul(sau personajul) .Nu poate sa ii displaca ,altfel nu l-ar ma avea lipit pe perete
    Si asta inseamna ca trebuie sa aibe NEAPARAT PS3 ? Daca eu am un poster cu Laborghini Reventon si masina mea e Mazda RX7 e o problema ?
    Plus ca eu vad acolo 2 postere cu Halo si unul cu Gears of War...adica XBOX 360

  8. #1568 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Daca eu am un poster cu Laborghini Reventon si masina mea e Mazda RX7 e o problema ?
    Da !!! Erai mai tare daca aveai RX8 Chiar ai poster cu Laborghini Reventon?

  9. #1569 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    P.S. nu te dor ochii cand te joci, de la distanta aia..?
    Mai degraba l-as intreba daca nu-l dor ochii de la lumina aia puternica din fata. Eu unul nu as putea sa ma joc o secunda cu asa o lumina din fata.

  10. #1570 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Mai degraba l-as intreba daca nu-l dor ochii de la lumina aia puternica din fata. Eu unul nu as putea sa ma joc o secunda cu asa o lumina din fata.
    nici eu

  11. #1571 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    pai din moment ce are un poster cu kratos ,eu zic ca ii place jocul(sau personajul) .Nu poate sa ii displaca ,altfel nu l-ar ma avea lipit pe perete
    Poate ii plac baietii musculosi...
    Am si un scaun la fel, pacat ca nu e suficient de inalt sa iti sustina capul.

  12. #1572 SP
    Member The Antagonist's Avatar
    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Mai degraba l-as intreba daca nu-l dor ochii de la lumina aia puternica din fata. Eu unul nu as putea sa ma joc o secunda cu asa o lumina din fata.
    Nu am probleme cu lumina. Trag jaluzelele .
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    loool fan god of war 3 dar ai xbox

    P.S. nu te dor ochii cand te joci, de la distanta aia..?
    Am jucat God of War 1 si 2. Plus ca posterul e 3D (weird, i know).
    Si nu, nu ma dor ochii.

  13. #1573 SP
    Member Harilip's Avatar
    te rog, spune-mi ca posterele nu le ai de pe Ebay dar de la un magazin necunoscut de la noi
    nu misc un deget pentru ebay si astea dar pentru Romania e altceva

  14. #1574 SP
    Member The Antagonist's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    te rog, spune-mi ca posterele nu le ai de pe Ebay dar de la un magazin necunoscut de la noi
    nu misc un deget pentru ebay si astea dar pentru Romania e altceva
    Posterele le am de la o revista care o cumpar lunar. Si cred ca am vreo 20 de postere, dar nu am unde sa le pun (sau nu imi plac).
    EDIT: Revista e din Spania.

  15. #1575 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Quote Originally Posted by stefi View Post
    loool fan god of war 3 dar ai xbox

    P.S. nu te dor ochii cand te joci, de la distanta aia..?
    Poate ii place PS3ul doar ca nu are bani si de XBOX si de PS3 asa ca are doar XBOX pentru ca il prefera peste PS3, e chestie de prioritate. Mie personal imi place XBOXul dar deoarece prefer PS3ul, am cumparat mai intai un PS3 asta nu inseamna ca nu am voie sa imi pun un poster cu Master Chief, poate doar nu am avut bani sa imi iau 2 console next-gen. Vreau sa imi mai iau un XBOX360, un 3DS si un Wii dar momentan am un PS2, un PS3 si un PSP. Cand o sa am bani si pentru celelalte console, o sa le cumpar, nu vad de ce m-as limita la un singur system/firma.

  16. #1576 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Am urmarit cu interes acest subiect, si parca..cu fiecare coltisor vizionat incercam sa ma pun in pielea respectivului gandindu-ma cum m-as simti in "coltisorul lui de rai".(Ca o paranteza, cred ca cel mai bine m-as simti la nameless_fear, sper sa nu fi confundat coltisorul, e vorba de cel cu barul consistent Avand in vedere ca singur la consola nu prea ma joc..ci mai mult cu prietenii. Mai servim ceva, mai jucam o chestie, asta pina cade consola pe mana fetelor si scapa la jocurile cu suport Kinect de genul Dance Central, Fintess Evolved sau Joy Ride, moment in care noua barbatilor ne ramane sa ne ocupam de coltul de rai ce include barul ) De la primele posturi, treptat fiecare a incercat sa-si etaleze dotarile (mobila, scaune, carcase de pc, sistem audio..etc) Cu alte cuvinte, a devenit un fel de "ce tare-s eu..ce plasma mi-am luat sau ce scaun beton de nshpe milioane am achizitionat", ceea ce a transformat acest subiect de topic in unul de genul "cam cati bani am bagat in plasma,sistem audio..etc)
    Am mai observat un lucru, daca se vedea un bulk de blank-uri in poza toti aruncau cu pietre in ei. Cine aruncau? Ei...sfintii care pot sa bag mana`n foc ca nu au copiat niciun dvdrip de pe torrents, au testat noul windows 7 doar ca beta-tester si nu copiat ilegal de pe internet, si in calculatorul carora nu gasesti nici macar total commander ilegal. Ca sa nu mai spun ca daca dai un search dupa *.mp3 la ei in calculator nu gasesti nimic. Sfinti dom`le....
    Alta chestie observata, MASACRAREA, MALTRATAREA, VIOLAREA limbii romane. Pai ce diferenta e intre voi, dragii mei care intr-o fraza folositi 5 cuvinte englezesti si 7 romanesti, si personajele caragialiene care foloseau termeni gen "lingurision" "furculision". Singura diferenta, de nuanta, ar fi ca ei erau "frantuzi" si cei de azi ar fi la moda "englejii". Chiar a devenit asa o mare virtute sa stii o limba straina incat sa arati asta complicand si masacrand o fraza scrisa in limba natala?

  17. #1577 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by raduhawk View Post
    Am mai observat un lucru, daca se vedea un bulk de blank-uri in poza toti aruncau cu pietre in ei. Cine aruncau? Ei...sfintii care pot sa bag mana`n foc ca nu au copiat niciun dvdrip de pe torrents, au testat noul windows 7 doar ca beta-tester si nu copiat ilegal de pe internet, si in calculatorul carora nu gasesti nici macar total commander ilegal. Ca sa nu mai spun ca daca dai un search dupa *.mp3 la ei in calculator nu gasesti nimic. Sfinti dom`le....
    Nu-i nimeni sfant, dar una e sa ai acasa filme sau jocuri piratate si alta e sa le afisezi pe Internet. Hai sa-ti fac o analogie un pic fortata. Sa zicem ca tu si prietena va "jucati" acasa si folositi un vocabular mai erotic. E foarte bine, insa daca incepi sa folosesti vocabularul ala in cercul de prieteni deja incepe sa nu mai fie ok. Daca vii cu vocabularul ala pe Internet, pe forumuri publice (in arii care nu-s specializate pe asa ceva) pai atunci te miri ca da lumea cu pietre in tine. Mai ramane sa postezi si poze indecente cu tine si prietena ca sa fie tacamul complet. Ce-o sa zici ? O sa zici : "Voi nu va distrati cu prietena ?" Ba da, dar o pastram pentru noi, nu aratam peste tot asta.

    Si mai sunt si alte aspecte : cand faci o poza la ceva si o postezi pe Internet te uiti in poza aia sa nu aibe "elemente" compromitatoare. N-are nimeni treaba cu tine daca in camera ai ciorapi murdari aruncati pe jos sau umbli cu pantaloni rupti in fund. Dar cand ciorapii murdari apar in poza sa nu te miri ca lumea o sa te critice.

    Normal ca nu poate fi nimic perfect si intre alb si negru exista o gramada de nuante de gri. Problema e ca oamenii reactioneaza diferit la nuantele astea de gri, pe unii nu-i deranjeaza nici griul foarte inchis, apropiat de negru, in timp ce altii (perfectionisti) sar ca arsi imediat ce apare o idee de gri si vor foar alb imaculat.

    Ideea e sa incerci sa obtii cat mai mult alb, sa incerci sa apretezi poza inainte sa o arunci pe Internet. Nu trebuie sa-ti schimbi mobila doar pt poza sau sa inlocuiesti un pahar banal din care bei suc cu un pahar de cristal. Insa poti sa stergi praful de pe mobila si sa speli paharul.

    Si e recomandat sa "duci gunoiul sub pres", macar cat timp faci poza. Adica sa tragi sosetele murdare din "coltul de rai" intr-un colt care nu apare in poza. Si sa ascunzi dvd-urile verbatim pe care ai scrise cu o carioca numele ultimelor jocuri...

  18. #1578 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Eh, odata ce 99% dintre noi au cate cel putin o soseta rupta, sau un verbatim cu jocul preferat si sar ca arsi cand vad acest lucru expus intr-o poza, nu suna a ipocrizie? Nu spun ca nu ai si tu dreptate, da parca prea sar toti in sus cand apare un bulk de dvd-uri intr-o poza. Pana mea, poate-s pozele din concediu acolo, sau dvd-ul cu filmarea de la cheful de revelion.

  19. #1579 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pt offtopic mutati discutia aici: Offtopic - Console Games Forum

    GAME ON

  20. #1580 SP
    Admin MonkY's Avatar
    3 pagini sterse, Mentorica ne paraseste forever... Acum ca e liniste si pace, sa ne intoarcem la ideea threadului, ok ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 139 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts