Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 50 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 992

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim / Anniversary Edition

  1. #261 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Have you tried enchantments? In plus, armele iau bonusuri de la skill-uri la fel si armura. La nivele mai mari gasesti si arme mai tari, plus unice. May Talos guide your path !

  2. #262 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da stiu, nu ma refer la cele cu enchantments... ci pur si simplu la tipul de arma gen silver sword, orcish sword, etc... Sunt level 42, cat de sus trebuie sa fiu sa gasesc altele?

  3. #263 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Eu abia am ajuns la lvl 8 Cat ai jucat sa ajungi la 42? Mai ai questuri de facut inca? Sunt foarte curios daca este adevarat ca dureaza cam 2-300 de ore daca vrei sa faci toate questurile.

  4. #264 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oho, mai am destule... si am tot facut pana acum, n-a fost moment in care sa nu urmaresc un quest...

  5. #265 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Krosis m'a bucurat doar ca si gold fiibdca joc cu heavy armor, scut si sabie, but it's all good!
    Ma bucur ca am pastrat toate dragon bones si dragon scales deoarece la smithing 100 m'au ajutat sa am aproape gratis o armura incredibil de rezistenta.
    Smithing am facut usor facand ture la prin 2-3 orase, cumparand toate leather si leather strips si facand la greu leather bracers (1 leather, 2 strips). Si tot asa pana la 100. Cam usor, dar nu ma supar.

  6. #266 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cate dragon bones/scales ti-au trebuit? Ca eu am mai vandut din ele...

  7. #267 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Nu mai stiu exact dar cam 2-3 e fiecare pt o piesa de armura, la upgrade la legendary mai cerea inca un dragon bone. Sper ca ai stash sa le tii aproape de un forge, deoarece sunt foarte grele

  8. #268 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Eu abia am ajuns la lvl 8 Cat ai jucat sa ajungi la 42?
    Baietii astia au timp de jucat, nu gluma level 100 la Smithing ? Voi mai si dormiti ?

  9. #269 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Offtopic: Pentru cei (ca mine) ce nu au jucat Oblivion, e la oferta pe Steam acum, cu toate dlc-urile pt doar 6,24�.
    Eu o sa-l iau imediat, dar nu ma apuc de el pana nu termin Skyrim, adica in cateva luni... Sunt invidios pe cei ce au asa mult timp sa joace, ca eu abia apuc sa joc 2-3 ore pe zi
    Momentan fac questurile de la magi, si mi se par superbe locatiile de pe-acolo, si zapada omniprezenta.

  10. #270 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Am facut acei 100 Smithing la level 24, chiar nu e greu. Trebuie sa ai undeva la 10-15000 gold pentru a lua leather si leather strips cate gasesti, si vei creste lejer.

  11. #271 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    super super grele dragon bones/scales. Imi place smithing dar nu am suficienti bani sa iau o casa si sa le depozitez. Sa le vand?!?!

  12. #272 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Eu iti recomand sa te inscrii la colegiul magicienilor, sau cum ii zice. Primesti camera ta, cu 2 containere in care poti sa tii ce vrei. Eu acolo imi tin toate oasele

  13. #273 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Eu de exemplu daca am facut questurile de la Companions nu ma mai pot alatura colegiului mai sus mentionat ? Ca vreau sa depozitez si eu oasele alea ca mi-au rupt spinarea.

  14. #274 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si eu sunt si la Companions, dar nu pare sa conteze.

  15. #275 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Hey, ruleaza jocul bine sau se inneaca ca Dark souls?

  16. #276 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Te poti alatura oracarui "guild" ca sa zic asa, nu conteaza ca deja faci parte din unul.
    Si in legatura cu timpul, am jucat doar vineri, sambata si duminica... in rest nu-mi permite scoala. Dar si in alea 3 zile am jucat cat sa-mi ajunga doua saptamani

  17. #277 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    super super grele dragon bones/scales. Imi place smithing dar nu am suficienti bani sa iau o casa si sa le depozitez. Sa le vand?!?!
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Eu iti recomand sa te inscrii la colegiul magicienilor, sau cum ii zice. Primesti camera ta, cu 2 containere in care poti sa tii ce vrei. Eu acolo imi tin toate oasele
    Sau le poti pune intr-un butoi pana iti cumperi casa
    In oras, raman acolo.

  18. #278 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Sau, daca ai ajuns Thane of Whiterun, le lasi la companion si nu o iei niciodata cu tine. Ea va sta in castel pana iei casa si va tine cu grija dragon scales si bones in limita a 300 weight.

  19. #279 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    N am �ncercat, dar stiu ca poți depozita chestii in cadavrele dragonilor (pentru ca nu dispar niciodată); trebuie doar sa �ți aduci aminte unde sunt


    Sent from my iPhone

  20. #280 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    uite aici o lista de Easter Egg-uri destul de interesante: Skyrim: Easter Eggs | GameFront + un articol destul de interesant Five Things Skyrim has Taught Me About Myself - gamrFeed
    mi-a placut partea asta
    Like a fine, upstanding young lady in Amsterdam, I am up for anything as long as the price is right and you watch your fingers. Skyrim has taught me I will literally do anything for money, no matter the personal cost;


    Eu de maine cred ca ma apuc de Skyrim (de indata ce termin cu ultimul examen de ora asta). Nu sunt un mare fan TES dar sper ca o sa fie beton.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 50 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 41 Last Post: 14-05-2021, 18:51
  2. Replies: 4 Last Post: 21-06-2017, 08:55
  3. Replies: 0 Last Post: 29-10-2011, 22:29
  4. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 15:46
  5. Replies: 7 Last Post: 08-08-2011, 09:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts