Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 50 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 992

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim / Anniversary Edition

  1. #581 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Iti multumim dorin_star pentru comentariul matur si bine elaborat.

  2. #582 SP
    Member cobain's Avatar
    Stie careva daca pierzi calul daca folosesti fast travel ? Nu de alta.. dar sunt la al 2-lea cal, dupa ce am pierdut unu cazand de pe munte �_�

  3. #583 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    Stie careva daca pierzi calul daca folosesti fast travel ? Nu de alta.. dar sunt la al 2-lea cal, dupa ce am pierdut unu cazand de pe munte �_�
    Nu il pierzi, de fiecare data cand dai fast travel, da si calul fast travel.

  4. #584 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Nord - heavy armor - one handed + destruction magic, as zice ca e ok.
    Pana la urma am ales imperial, sper sa fie o alegere inspirata. Am creat un caracter cazut direct din Brave Heart.

  5. #585 SP
    Member Moromete's Avatar
    Rasko' + Rpg = ...

  6. #586 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Umor sadic.
    Attached Images Attached Images 20111222.jpg

  7. #587 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    booon... a trecut ceva timp de cand m-am jucat ceva, dar uite ca am decis sa mai continui un pic aventura mea in Skyrim. Am terminat acelea mai speciale de la Thieves Guild (care au fost foarte bune btw) si tocmai am reusit sa aduc Thieves Guild-ul la fosta ei glorie (asa zice achievement-ul, nu eu ). Ca sa fac treaba din urma pot sa spun ca mi-a luat in jur de 2-3 ore care parca au fost cele mai lungi de cand ma joc Skyrim. De ce? Pentru ca trebuia sa faci o gramada de quest-uri repetitive pana cand apareau acelea mai speciale care te lasau sa progresezi. Deci miscarea aia mi s-a parut ca fiind una dintre cele mai prost inspirate idei a celor de la Bethesda. Sigur, asa adaugi niste ore de gameplay da nicidecum nu vor fi prea placute de unii gameri.

    Acum mai am cateva de facut la Dark Brotherhood si Companions si dupaia cred ca nu o sa mai am nici o misiune importanta secundara de facut (inafara de cele pentru Daedric Artefacts care mi se par ZA BEST! ). Cu povestea principala avansez cu viteza melcului turbat (oricum e extrem de scurta asa ca nu e nici o graba).

    btw daca o sa termin povestea principala, atunci o sa mai dau de dragoni prin skyrim? Vreau cat mai multe suflete de dragoni ca sa invat cat mai multe urlete

  8. #588 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    booon... a trecut ceva timp de cand m-am jucat ceva, dar uite ca am decis sa mai continui un pic aventura mea in Skyrim. Am terminat acelea mai speciale de la Thieves Guild (care au fost foarte bune btw) si tocmai am reusit sa aduc Thieves Guild-ul la fosta ei glorie (asa zice achievement-ul, nu eu ). Ca sa fac treaba din urma pot sa spun ca mi-a luat in jur de 2-3 ore care parca au fost cele mai lungi de cand ma joc Skyrim. De ce? Pentru ca trebuia sa faci o gramada de quest-uri repetitive pana cand apareau acelea mai speciale care te lasau sa progresezi. Deci miscarea aia mi s-a parut ca fiind una dintre cele mai prost inspirate idei a celor de la Bethesda. Sigur, asa adaugi niste ore de gameplay da nicidecum nu vor fi prea placute de unii gameri.

    Acum mai am cateva de facut la Dark Brotherhood si Companions si dupaia cred ca nu o sa mai am nici o misiune importanta secundara de facut (inafara de cele pentru Daedric Artefacts care mi se par ZA BEST! ). Cu povestea principala avansez cu viteza melcului turbat (oricum e extrem de scurta asa ca nu e nici o graba).

    btw daca o sa termin povestea principala, atunci o sa mai dau de dragoni prin skyrim? Vreau cat mai multe suflete de dragoni ca sa invat cat mai multe urlete
    Yup, vei da de dragoni in continuare...

  9. #589 SP
    Member cobain's Avatar
    Recomand seria de questuri pentru College of Winterhold. Bossul final e un pic mai greu de omorat dar cu perseverenta si niste exploituri este realizabil . Am reusit sa il dau jos la level 18 dupa 20 de min de chin .

  10. #590 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Acum le fac si eu, cred ca sunt pe la final. Ma descurc cu bossu' daca-s level 19?

  11. #591 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Acum le fac si eu, cred ca sunt pe la final. Ma descurc cu bossu' daca-s level 19?
    depinde cu ce te joci. Eu eram intre level 15-20 cand am terminat misiunile de la Winterhold College si m-am axat pe magie. A fost destul de usor pentru ca aveam un nivel extrem de mare la Destruction magic si unul mic...spre mediu la Conjuration.

    Sincer mult mai greu mi s-a parut boss-ul intalnit la quest-ul The Only Cure (cred ca asa ii zicea.... era ala cu the Afflicted). Desi eram level 30 wizard, tot am avut probleme (cei care au facut quest-ul poate stiu la ce ma refer).

    Si dragonii tot random apar si dupa ce termin misiunea principala? Sau raman doar cei in locurile pre-stabilite? In locurile un gasesti cuvinte noi, in munti, unde gasesti si dragon priests (desi pana acum am dat numa de un loc sau doua de genu) si alte situatii asemanatoare.

  12. #592 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pentru Daedric Armor trebuie smithing 90?? Ceva tips&tricks pentru a creste smithing level?

  13. #593 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Pentru Daedric Armor trebuie smithing 90?? Ceva tips&tricks pentru a creste smithing level?
    Da, exista doua metode care sunt "cost effective":
    1. Iron daggers pentru care trebuie 1 iron ingot si 1 leather strip;
    2. Hide bracers (daca ai mult prea mult leather) din 1 leather si 1 leather strip.

  14. #594 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    depinde cu ce te joci. Eu eram intre level 15-20 cand am terminat misiunile de la Winterhold College si m-am axat pe magie. A fost destul de usor pentru ca aveam un nivel extrem de mare la Destruction magic si unul mic...spre mediu la Conjuration.

    Sincer mult mai greu mi s-a parut boss-ul intalnit la quest-ul The Only Cure (cred ca asa ii zicea.... era ala cu the Afflicted). Desi eram level 30 wizard, tot am avut probleme (cei care au facut quest-ul poate stiu la ce ma refer).

    Si dragonii tot random apar si dupa ce termin misiunea principala? Sau raman doar cei in locurile pre-stabilite? In locurile un gasesti cuvinte noi, in munti, unde gasesti si dragon priests (desi pana acum am dat numa de un loc sau doua de genu) si alte situatii asemanatoare.
    Dragonii ii gasesti fix in aceeasi maniera ca pana acum. Sunt si in locuri pre-stabilite, dar si random... ba chiar eu am gasit mai multi random (dar s-ar putea sa mi se para) decat inainte. Sa nu mai vorbesc ca am dat odata peste doi dragoni batandu-se intre ei deasupra unui oras, nu mai stiu care. Am folosit shout-ul de chemat dragon si erau 3! Epicness pur.

  15. #595 SP
    Member cobain's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Acum le fac si eu, cred ca sunt pe la final. Ma descurc cu bossu' daca-s level 19?
    Eu am foarte putin la magic, am mers mai mult pe one handed si shield. Mi s-a parut ingrozitor de greu pentru ca imi lua toata viata din 2-3 lovituri. Mi-a luat ceva sa ma prind ca nu poate urca pe platforma cea mai de sus. Am gasit un stalp dupa care stateam ascuns si trageam cu sageti in el. A murit dupa vreo 40-50 de sageti

  16. #596 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mda...Nu ma asteptam, insa de cateva zile cel cu sange de dragon in vine nu-mi da pace si ma culc tot pe la 3 dimineata...Nu cred sa fi intalnit un joc de o complexitate mai mare in ultimii ani. Cel mai corect as descrie o mica parte a atmosferei prezente printr-o combinatie intre Highlander, Lord of the Rings, Brave Heart si toate basmele copilariei cu balauri, vrajitori si tot ce-mi poate trece prin minte. Ma astept la un moment dat sa ma intalnesc undeva in padure cu Sfarma-Piatra si Ochila. Uimitor!!

    @Cobain: l-am dovedit si eu la fel: ascuns dupa stalp ca un nemernic si tragand sageata dupa sageata. Sper ca porti masca gasita!

  17. #597 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    Macho Dragon mod




  18. #598 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce recomandati dupa Winterhold? Am terminat toate misiunile si nu prea ma hotarasc de ce anume sa ma apuc: Dark Brotherhood sau Companions? Sau?

  19. #599 SP
    Member cobain's Avatar
    Eu m-am alaturat rebelilor in Windhelm.... am ceva de lucru aici

  20. #600 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ce recomandati dupa Winterhold? Am terminat toate misiunile si nu prea ma hotarasc de ce anume sa ma apuc: Dark Brotherhood sau Companions? Sau?
    De oricare din ele, nu prea are importanta. Eu le-am facut in paralel pe toate...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 50 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 41 Last Post: 14-05-2021, 18:51
  2. Replies: 4 Last Post: 21-06-2017, 08:55
  3. Replies: 0 Last Post: 29-10-2011, 22:29
  4. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 15:46
  5. Replies: 7 Last Post: 08-08-2011, 09:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts