Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Kinect/Move - Some Questions

  1. #1 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar

    Kinect/Move - Some Questions

    Am cateva nelamuriri (sunt ultimele) dintre cele doua:

    Kinect Questions ->

    - Vor aparea Shootere ?
    - Merge sa joci pe el intr-un living de 28mp ?
    - Trebuie sa platesti ca sa joci acele jocuri care le cumperi de kinect ?

    Sony Move Questions ->

    - Credeti ca va aparea o tehnologie mai buna, in viitorul apropriat ? (gen kinect)
    - Cum se joaca Shooterele din cele doua cotroallere ?
    - Nici un joc nu este realizat cu piciorul ?

    PS: Puteti lasa o lista cu exclusivitatile PS3/Xbox ? Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Felicitari pentru 2 thread-uri ce nu isi au rostul

    Dar hai totusi sa-ti raspund : Kinect - 1. NU
    -2. 1.8M-3M
    -3. Cum sa le platesti? ,unde ai hibernat in luna noiembrie?

    Move - 1.Vrei sa spui ca tehnologia Kinect e mai avansata sau ce?
    -2.Daca ai mai verifica INTERNETUL ai afla ca sunt deja arme si apar odata cu killzone 3 originale de la SONY
    -3. Ba da! Dar mai intai trebuie sa-ti cumperi o maimuta,s-o dresezi si sa jucati co-op impreuna,ea cu picioarele,tu cu mainile.

    Esti patetic...

  3. #3 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate View Post
    Felicitari pentru 2 thread-uri ce nu isi au rostul
    Cat de des te uiti in oglinda ?

  4. #4 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Cat de des te uiti in oglinda ?
    M-am schimbat!

  5. #5 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Am inteles ca ptr a juca jocurile disponibile pe kinect se plateste... Ca sunt casual si nu stiu cum. 'Casual' adica ? Nu inteleg termenul. Daca nu apar Shootere ptr kinect atunci degeaba e tehnologie -> 80% cauta astfel de jocuri.

  6. #6 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by PSPGo View Post
    Am inteles ca ptr a juca jocurile disponibile pe kinect se plateste... Ca sunt casual si nu stiu cum. 'Casual' adica ? Nu inteleg termenul
    Le platesti cand le cumperi din magazin,si casual inseamna ca joci jocuri precum super mario 2 sau epic mickey sau lbp 2 sau jocuri pentru copii mai bine zis.

  7. #7 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Jocuri de rahat -> mie imi plac Shooterele. Dar si la PS3 mai bine joci din normalul Joystick decat sa te labaresti cu Move -> Te ma incurci si in cele 2 move-uri pe care le ai.

    Interesant este: petru kinect vor aparea titluri mari gen 'Fifa 2011, WWE 2011', dar si Shootere ?

  8. #8 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by PSPGo View Post
    Jocuri de rahat -> mie imi plac Shooterele. Dar si la PS3 mai bine joci din normalul Joystick decat sa te labaresti cu Move -> Te ma incurci si in cele 2 move-uri pe care le ai.

    Interesant este: petru kinect vor aparea titluri mari gen 'Fifa 2011, WWE 2011', dar si Shootere ?
    Unde ai vazut tu wwe 2011 pe kinect sau fifa 2011? Poate sa apara shootere dar va trebuii sa cumparam un accesoriu,nu cred ca poti sta cu mainile in aer pentru 2-3 ore.Momentan singurul joc serios pentru Kinect este Dance Central.

  9. #9 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Am spus ca ar fi interesant daca ar aparea. Citeste cu atentie inainte de a raspunde ! Multi ati spus de acest Dance Central, care l-am vazut totusi si pe PS3 (ceva de genul). Despre ce este vorba in joc ? Va rog nu-mi dati video ca stau mult pana il vad ca am modem si a scazut in 128kb/s.

    Mie imi plac si jocurile aparute ptr amn2: Bowling, Ping-Pong, Soccer (xbox only - dar e cam de rahat) si rahat-uri subtiri. Dar astea sunt ptr am2, insa ma incanta mai mult ca nu ai o maciuca in manca (ca la move).

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by PSPGo View Post
    Jocuri de rahat -> mie imi plac Shooterele. Dar si la PS3 mai bine joci din normalul Joystick decat sa te labaresti cu Move -> Te ma incurci si in cele 2 move-uri pe care le ai.

    Interesant este: petru kinect vor aparea titluri mari gen 'Fifa 2011, WWE 2011', dar si Shootere ?
    hai totusi sa fim seriosi...no offense dar mai ai putin si intrebi daca simti cand adversarul din WWE da in tine sau daca simti intrarile din FIFA...
    nu..nu vor aparea niciodata astfel de jocuri cu suport kinect ..cine ar cumpara ?se gandesc si producatorii ca mai bine se duce omu' afara la un fotbal sau la un antrenament de box/k1 decat sa joace astfel de jocuri folosind Kinect

    Cat despre lista cu exclusivitatiile PS3/Xbox 360 ,o gasesti pe wikipedia...dai un google search..

    Edit:+1 GS0Ls

    P.S.Nu inteleg de ce faci atatea thread-uri...pune intrebarile de Kinect la sectiunea http://www.consolegames.ro/forum/f9-...project-natal/ si cele despre Move la sectiunea http://www.consolegames.ro/forum/f15...ystation-move/

  11. #11 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Let me google that for you

    Quote Originally Posted by TheKingOfHate View Post
    Le platesti cand le cumperi din magazin,si casual inseamna ca joci jocuri precum super mario 2 sau epic mickey sau lbp 2 sau jocuri pentru copii mai bine zis.

    Daca pentru tine asta inseamna casual gamer... nu-i bine.

  12. #12 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Let me google that for you



    Daca pentru tine asta inseamna casual gamer... nu-i bine.
    Let me google that for you


    Pai atunci ce inseamna? Vroiai sa stau sa dau toate exemplele de jocuri casual,da uite domnul GS0Ls ti-a mai dat un exemplu,DANCE CENTRAL.

  13. #13 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate View Post
    Le platesti cand le cumperi din magazin,si casual inseamna ca joci jocuri precum super mario 2 sau epic mickey sau lbp 2 sau jocuri pentru copii mai bine zis.
    Esti penibil. Cum poti sa spui ca Little Big Planet 2 e joc de copii mici? Nici macar casual nu se poate chema. Macar acum avem epitete si pentru tine si pentru initiatorul thread-ului asta mirific.

    Si daca astea sunt jocuri de rahat... du-te si joaca toate shooterele din lume, eventual angajeaza-te la Microsoft sa produci shootere pe Kinect in masa, 50 de titluri pe an.

  15. #15 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    XBOX 360 > PS3
    Punct .

  16. #16 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    �ncă unu...

  17. #17 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Esti penibil. Cum poti sa spui ca Little Big Planet 2 e joc de copii mici? Nici macar casual nu se poate chema. Macar acum avem epitete si pentru tine si pentru initiatorul thread-ului asta mirific.

    Si daca astea sunt jocuri de rahat... du-te si joaca toate shooterele din lume, eventual angajeaza-te la Microsoft sa produci shootere pe Kinect in masa, 50 de titluri pe an.
    EU?! am zis ca sunt jocuri de rahat? Deschide ma ochii,chiar de e noapte bea o cafea sa iti revii,si vrei sa spui ca un adult in fire de 30 de ani joaca LBP? NU am zis copii mici! ci doar copii (5-18 ani),si te rog sa-mi dai un element "hardcore" al jocului LBP2! Deci terminati-o cu bagarile in seama,omul a vrut un raspuns,l-a primit,au venit alti,m-au reprosat fara motiv : "Si daca astea sunt jocuri de rahat...du-te si joaca tu toate shooterele din lume".Si acum,toti l-au lasat in pace pe userul PSPGo si s-au luat de mine . E vina lui MonkY,in regulament trebuia sa sublinieze fraza: "NU faceti thread-uri inutile,fara rost deoarece riscati ca toata populatia de pe acest forum sa va urasca pentru totdeauna! lol

  18. #18 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu prietene, al doilea rand nu era pentru tine, ci pentru stimabilul domn cu nume de consola. Iti garantez ca un copil de 6 ani nu se descurca la LBP. Sa imi arati mie cum pui tu copii sa iti faca super level-e in editor sau sa faca ace la toate level-ele din story. Eu cred ca LBP este destul de hardcore, doar ca jocul se bazeaza pe altceva, fata de Call of Duty. Nu toate jocurile hardcore trebuie sa aiba 10 litri de sange pe metru patrat.

  19. #19 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by nebunu1 View Post
    XBOX 360 > PS3
    Punct .


    Cati ani ai.....10?!??!Ow,wait,acum trebuia sa scriu " Ba nu fratellis,a mea e mai buna...cuz it's shiny. " .
    Attached Images Attached Images disp_stupid.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cam asa...se poate adapta la "cum se inteleg anumiti useri de pe acest forum"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Eyefinity Questions By DeathWings in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 02-09-2014, 01:16
  2. Nintendo DSi questions By Sabotorx021 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 10 Last Post: 28-05-2013, 00:15
  3. Ai Move sau Kinect ? Lasa o parere By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 04-01-2011, 11:17
  4. Xbox Kinect VS PS3 Move By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 50 Last Post: 03-01-2011, 15:00
  5. Replies: 2 Last Post: 12-12-2010, 18:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts