Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 64 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1265

Thread: Fifa 12

  1. #1001 SP
    Member alysefu's Avatar
    Quote Originally Posted by showman View Post
    Foarte tare acest video.

  2. #1002 SP
    Junior Member danuttz08's Avatar

    Campionat FIFA 12 pe XBox

    Salutari. Dupa ce am ascultat sfatul lui gvingi76 si am luat legatura cu cei numiti de el, m-am gandit ca merita sa incerc organizarea unui campionat pentru cei care detin XBox, in genul competitiilor care exista deja pentru PC si PS3. Sunt la prima mea tentativa de a organiza ceva in genul acesta si tin sa va precizez de la inceput ca sunt dispus sa cedez aceasta initiativa oricarei persoane care isi doreste acest lucru si se pricepe mai bine. Si care are mai mult timp, bineinteles.
    Detalii gasiti aici. De asemenea, v-as ruga sa va exprimati parerea fie aici pe forum, fie pe blog. Sper in continuare ca nu am incalcat nici o regula a forumului cu aceste post-uri si precizez din start ca nu am nici un alt interes decat sa reusim cumva sa ne bucuram impreuna de mica noastra "obsesie", FIFA 12. O zi buna!

  3. #1003 SP
    Junior Member spiridusu's Avatar
    Am primit si eu niste echipamente in packuri.cum fac sa schimb echipamentul la meciuri ca tot pe cele 2 primite initial mi le arata?

  4. #1004 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Te duci in meniul "Club", apesi si cauti echipamentele. Te duci pe cel care il vrei activ, apesi si selectezi "Make Active". Vezi ca pe card iti zice daca este echipament de "Home" sau "Away".
    Valabil si pentru schimbarea emblemei, mingei sau a stadionului.

  5. #1005 SP
    Junior Member spiridusu's Avatar
    Am umblat prin setari si nu stiu ce am facut ca toti jucatorii au alte nume.Echipele sunt bune jucatorii arata la fel, comentatorul ii striga pe numele real, dar pe tricou si in bara de jos apar niste nume fictive.Ce e de facut?

    De asemenea as vrea sa stiu de unde cumpar carduri pentru antrenament(pentru toata echipa, ca sa dau team training)?Aceste imbunatatiri sunt valabile pentru un meci sau daca antrenez un jucator cu +10 all atributes el ramane asa permanent?

  6. #1006 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Nu se organizeaza si pentru FIFA 12 un campionat oficial cum a fost cel de anul trecut (format Champions League parca) ?

  7. #1007 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Pana la campionatul "oficial", cine vrea sa intre in campionatul meu "piratat" de fifa 12 pentru ps3 o mai poate face doar azi sau maine. pana acum ne-am strans 18 (alex_fcd, balasadaniel41, cisse, coming, dinamovistu2008, DonBassil, gvingi76, HoriaHG, HotDoc, Kostelinho, micul_, mirciulik.6, Nightcrawl3r, ossaur, Silviugabriel, Spike, thedeadman14, Venom), dar nu exista o limita de locuri. toti cei care sunt de acord cu regulamentul de aici http://consolegames-fifa-championship.cabanova.com/ ma pot contacta pe mess (bianco_rossi88 e id-ul meu) pentru inscriere.

  8. #1008 SP
    Junior Member spiridusu's Avatar
    De dimineata primesc eroarea asta cand incerc sa incep un turneu in ultimate team sau sa joc un meci online:

    we are sorry but there has been an error connecting to FIFA 12 Ultimate Team. You will be returned to the FIFA 12 main menu

    Ce e de facut

  9. #1009 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Stiam ca au programata o mentenata... da' nu stiu exact cand...

  10. #1010 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Pana la campionatul "oficial", cine vrea sa intre in campionatul meu "piratat" de fifa 12 pentru ps3 o mai poate face doar azi sau maine. pana acum ne-am strans 18 (alex_fcd, balasadaniel41, cisse, coming, dinamovistu2008, DonBassil, gvingi76, HoriaHG, HotDoc, Kostelinho, micul_, mirciulik.6, Nightcrawl3r, ossaur, Silviugabriel, Spike, thedeadman14, Venom), dar nu exista o limita de locuri. toti cei care sunt de acord cu regulamentul de aici http://consolegames-fifa-championship.cabanova.com/ ma pot contacta pe mess (bianco_rossi88 e id-ul meu) pentru inscriere.
    M-as baga si eu la campionat insa este vreun termen limita ptr inscriere ?

    P.S.Foarte tare melodia de pe fundalul site-ului avand in vedere avatar-ul tau

  11. #1011 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    M-as baga si eu la campionat insa este vreun termen limita ptr inscriere ?

    P.S.Foarte tare melodia de pe fundalul site-ului avand in vedere avatar-ul tau
    doar azi si maine se mai pot face inscrieri. intre timp s-a mai bagat cineva si am ajuns la cota 19 . de vineri incepem meciurile

  12. #1012 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Campionatul incepe vineri. Pana joi se depun dosarele de licentiere

  13. #1013 SP
    Member Mishy's Avatar
    Voi cum jucati cu assisted controls sau manual?

  14. #1014 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu folosesc "Semi" la cele care au optiunea si "Assisted" la celelalte.
    Auto Switching: Air Ball
    Auto Switching Move Assistance: Low
    Passing Power Assistance: Off
    Analog Sprint: Off

  15. #1015 SP
    Member Harilip's Avatar
    a facut cineva trofeul la ultimate team cu club value 85.000.000?
    am momentan 75k coins si nu stiu care e cea mai buna metoda pt a ajunge la acea valoare


    @gvingi76 am inteles. Multumesc mult!
    e singurul trofeu greu care imi lipseste

  16. #1016 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu trebuie sa ajungi sa ai 85.000.000 coins, trebuie ca valoarea clubului sa fie 85.000.000.
    Eu ma mentin la maxim 8.000 coins si am ajuns la 46.000.000 valoarea clubului . Am 600 item-uri in club(jucatori, antrenori, kitt, badges, stadium, balls)
    Eu acum joc doar turneul cu premiu de 600 coins care permite echipa gold. Cand strang 5.000 sau 7.500 mai cumpar un pack. Un singur jucator ramane neschimbat in echipa pentru a realiza trofeul cu "100 meciuri cu un jucator". Din packuri pastrez ce intra la club, iar consumabilele le pun la vanzare.

    ---------- Post added 18-02-2012 at 06:56 PM ----------

    Uite si niste instructiuni despre cum sa cresti valoarea clubului:
    'Growing Club' Achievement Guide - Xbox360Achievements.org

    ---------- Post added 18-02-2012 at 07:16 PM ----------

    Rectific: am 860 itemuri
    Iar valoarea acum este de 56.000.000
    Am mai cumparat niste "shiny gold players" la 650

  17. #1017 SP
    Member wampirash's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    a facut cineva trofeul la ultimate team cu club value 85.000.000?
    am momentan 75k coins si nu stiu care e cea mai buna metoda pt a ajunge la acea valoare


    @gvingi76 am inteles. Multumesc mult!
    e singurul trofeu greu care imi lipseste

    Eu am facut trofeul respectiv in felul urmator, dupa ce am cautat destul de mult pe forum-uri care ar fi metoda cea mai rapida si ieftina. Si se pare ca asa a si fost, ieftin si rapid, cand zic ieftin ma refer sa nu pierzi la final prea multi coins.

    In primul rand am luat de pe piata toti jucatorii gold care i-am gasit la 300-350 coins (gasesti destui).
    Dupa ce vei avea foarte multe dubluri la un moment dat si nu prea vei mai avea ce cumpara, treci la cei silver cu 150. Maxim 150, sa nu dai mai mult de 150 pe un silver.
    Si pe urma la shiny gold care ii vei lua cu 600-650 ( maxim 650).

    Nu stiu sa zic aprox de cati coins ai nevoie, dar de principiu nu mai mult de 110-120k.

    Ideea este ca ulterior te scapi de juatori la quick sell.
    Gold cu 300-350, shiny gold cu 600-650 si silver cu 100-120.

  18. #1018 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Am trecut si eu curand la prima divizie si cred ca pot sa trag niste concluzii.
    Jocul este ok in masura in care inveti din greseli si observi care sunt mecanicile de joc. (ex: sa nu degajezi exact cand e un adversar langa tine, daca adversarul da o pasa pe sus si tu nu ai sanse sa o iei, sa nu apesi pe deposedare pt ca vei sarii in gol si il lasi sa scape singur)
    Cea mai mare problema mi s-a parut ca daca dai gol in primele 5 minute mereu TOATA lumea iese.
    In rest nu stiu ce sa zic, sa atac tot meciul si sa nu dau gol, mai mult sa primesc in ultimele minute chiar nu am patit decat de maxim 2 ori din 300+ meciuri si aia din vina mea.

  19. #1019 SP
    Member adicodlea's Avatar
    cand trebuie sa apara update-ul ptr echipe ?

  20. #1020 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am reusit Platina

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 64 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts