Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 64 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1265

Thread: Fifa 12

  1. #201 SP
    Member adicodlea's Avatar
    impact engine exista , crede-ma , uita-te pe youtube sau pe forumul EA sa vezi fazele pe care le pun userii de acolo cu impact engine , jucatori cad ca in realitate, chiar exista !

  2. #202 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ciudat sistemul de tackling.. Bine, seamana cu ce exista acum cativa ani, dar se simte foarte ciudat fata de cum eram obisnuit. Pressing-ul de dinainte te lasa doar sa stai pe langa jucatorul cu mingea, restul depinzand de tine. Poate e mai bine asa, ca dispar userii care faceau non-stop pressing cu toata echipa... Pressing-ul cu al doilea jucator se face acum cu RB / R1.

    Singura chestie care ma deranjeaza e ca acum abia apuci sa iei mingea de la CPU.. Si inainte era mai greu, CPU era bun in duelurile umar la umar.. Acum e enervant pentru ca pur si simplu nu apuci sa te apropii de AI inainte sa dea drumul la minge. Poate e din cauza ca nu sunt obisnuit...

    Gameplay-ul e mai lent, intr-adevar. Cred ca o sa fie mai pe gustul fanilor PES.

  3. #203 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Bine ca pe PS3 apare mai tarziu.. halal.

  4. #204 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Hehe, se pare ca noul Fifa simuleaza perfect "jocul" celor de la Barca.

  5. #205 SP
    Member BatsBike's Avatar
    @merdiso ... ai facut un "meci-demo" bun,puteai marca la ultima faza(cred ca este de urmarit scriptul cu barile in momente cheie,decisive ... am vazut de mai multe ori acest fapt!) ... AI'ul,pare ca s'a lucrat ceva,ceva dar nu indeajuns ... atmosfera,insa,te duce la un meci adevarat(mai ales la penalty),se "simt" tribunele ...
    per total,pare un upgrade la 11 dar important este ca s'a lucrat la minusurile anterioare,sper ca in Career Mode sa fie totul normal,precum in online sa nu existe probleme cu serverele ... cumva,par cam putine plusuri pentru o munca de un an de zile(n'o fi numai la romani chestia asta,deh!) ...

  6. #206 SP
    Junior Member djady's Avatar
    Am gasit demo pe psn usa! Bafta la download!!!

  7. #207 SP
    Banned asperas's Avatar
    in sfarsit pt Fifa!

  8. #208 SP
    Member adicodlea's Avatar
    Am jucat 2 meciuri si tot ce pot sa zic e : WOW !!! Jocul arata muult mai bine decat fifa 11 , animatiile jucatorilor mult mai bune , tactical defending e " No Comment " .Este mai greu pana te inveti pentru ca ai mai multe butoane la dispozitie dar este foarte bun sistemul ; impact engine clar exista acolo , are mici bug-uri dar poate le rezolva pana la versiunea finala , pasele muult imbunatatite , mingea ajunge destul de greu la destinatie , nu sunt exacte ca la 11 , nu mai merge 1-2-ul tip ping pong ca la 11 cel putin cu cand joci contra AI-ul , pasele L1 + triunghi s-au diminuat ptr ca fundasii se pozitioneaza mult mai bine; la centrari nu prea au facut nimic , tot acelasi gen - puternice si precise , portarii la fel , au cateva animatii in plus , dar la centrari nu stiu sa iasa ; suturile mult mai realiste parca nu mai sunt asa puternice si precise ; jucatorii datorita precision dribling se misca mult mai fluent , nu mai au miscarile alea robotice si schimbarile bruste de directie , etc...in concluzie au schimbat doar ce a trebuit dar in mult mai bine , este cel mai bun fifa scos pana acum , cel putin asta e parerea mea .Ramane totusi sa jucam online contra unui oponent sa vedem mai multe ptr ca AI-ul este AI pana la urma !

  9. #209 SP
    Member Nestea's Avatar
    Jocul e destul de bun,ce nu imi place este meniul"gui" parca e facut dupa pes daca nu ma insel,e simplu, urat si greu de manevrat.
    Pentru o vedere mai bune era mai bine pozitionat pe verticala cu era la fifa11!
    Gazonul e prea maroniu parca e la noi in campionat,cam tot jocul e mai gri nu mai e ca la fifa11 culori tipatoare.
    Nu imi plac ca au pus poze reale la jucatori arata a lucru ieftin parca sunt decupate de un amator,parca mai frumos e cgi face.

  10. #210 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Coool game !!

    ---------- Post added 14-09-2011 at 12:24 PM ----------

    Meniul e mult mai ok!

  11. #211 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Sper ca noul sistem de aparare n-o sa strice experienta online... Trebuie sa fii mult mai precis cu tackling-ul, iar pressing-ul coechipierului nu te ajuta prea mult. S-ar putea ca impotriva unui alt player, care e mai creativ ca AI-ul, sa fie si mai greu sa deposedezi.. Mi-e teama sa nu iasa meciuri cu scor de handbal...

  12. #212 SP
    Member Pancu's Avatar
    stie careva cand iese si pe psn uk ??

  13. #213 SP
    Member adicodlea's Avatar
    dupa vreo 20 de meciuri , in care am luat doar de la 3 goluri in sus , pot sa zic ca e nu greu , extreme de greu cu noul sistem de aparare...Un alt lucru foarte enervant e ca in 60% din suturi dai bara , AI-ul la fel ... doar online iti poti da seama cum va fi cu apararea asta

  14. #214 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vreau sa zic ca am jucat 5 meciuri si nu am dat nici un gol. Am primit de fiecare data minim 1.
    Manchester City (eu) - Barcelona (AI) 0-1;0-3;0-4;0-1;0-2
    Ma consolez zicand ca e de la faptul ca am jucat la 3 noaptea
    Voi mai incerca si asta seara dupa Champions League(sau in timpul, daca meciul o va permite )

  15. #215 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    cu ce sa face presing? cercul nu ajuta decat la tras de tricou, x-ul face jockey dar nu ataca decisiv, R1 e un fel de team presing dar la fel nu poti ataca decisiv. s-a scos complet presingul de unul singur cu x-ul de la 11, sau e o alta combinatie?

  16. #216 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    S-a scos pressing-ul ala.. acum ai doar jockey automat, fie cu jucatorul tau, fie cu un coechipier..

    Dupa parerea mea, noul sistem e un alt mare plus in favoarea AI-ului, pe langa cheating-ul obisnuit (jucatori AI care alearga de rup pamantul, cu minge sau fara.. dueluri aeriene la care AI se plaseaza aproape ideal, de iti e foarte greu sa-l invingi...momente in care jucatorii tai incetinesc inexplicabil, cat sa ajuga AI-ul la minge primul.. si altele). Atmosfera din joc e foarte buna, animatiile sunt super, chiar simti ca te uiti la un meci de fotbal.. Pacat ca iti vine sa-i sugrumi pe programatorii AI-ului...

    Cred ca vor fi probleme si online cu sistemul asta de aparare, o sa treci mai usor de apararea adversarului, insa o sa te chinui mai mult sa-i iei mingea. Sper sa ma insel...

  17. #217 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ce prostie.

  18. #218 SP
    Member dinamovistu2008's Avatar
    am jucat si eu vreo 5 meciuri eu City vs Barcelona la World Class si am reusit sa dau gol decat in primul meci de la vreo 20 m....in rest numai infrangeri gen 1-0,2-0. )).....nu prea trag la poarta)).....oricum.....plimba AI-ul mingea de m-a enervat grav.....nu cred ca mai joc pana nu apare full.......per total jocul arata anu asta mai bine.astept sa vad carrer mode.

  19. #219 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    E incredibil de frustranta deposedarea,ma invarte cum vor muschi lui A.I-ul si intrarile decisive sunt f greu de facut si imprecise,sper sa mai lucreze la acest minus altfel online va fi cumplit!!

  20. #220 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    se pare ca butonul de sut e pt deposedare decisiva, dar trebuie sa ai o precizie de chirurg ca sa il folosesti. pt cei care vor sa se schimbe la "legacy defending" sa o faca doar dc nu vor sa joace online, deoarece acolo se va putea folosi doar tactical defending.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 64 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts