Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 164 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1701 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    E o aberatia asta cu vina monitorului, atat timp cat in COD de exemplu se misca fulger nu vad legutura cu monitorul, si eu patesc acelasi lucru pe PS3, e vina jocului si-atat.

  2. #1702 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Amsterdam, te rog fa si tu un filmulet asemanator ca sunt foarte curios daca chiar nu ai input lag sau pur si simplu nu l observi.

  3. #1703 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Voi nu luati in calcul ca telefonul filmeaza sa zicem la 24 de cadre pe secunda, televizorul/monitorul avand o rata de refresh de 60 de cadre pe secunda de exemplu?

    E normal ca pe film sa apara lagul care se vede in ce s-a postat pe pagina anterioara. Am facut si eu experimentul, am filmat cu telefonul in timp ce miscam de stick, mi s-a parut ca se misca aproape instant, un foarte mic delay, pe care personal nu-l sesizez cand ma joc. M-am uitat apoi la filmare si zici ca ma jucam pe 486, asa de mare apare delay-ul. Acest lucru este fals, din motivele precizate mai sus.
    Intr-adevar, exista un mic delay, a la Killzone, unde era mult mai mare, pe care anumite persoane il pot percepe si pe care le poate deranja.

  4. #1704 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nu conteaza, telefonul filmeaza in timp real, nu are legatura hertzu cu fps-ul telefonului, fa comparatia asta la un joc rapid, gen COD sa vezi ca nu-i adevarat ce spui tu iar comparatia cu killzone nu prea isi are rostul, dpmdv killzone actioneaza instant dar este greoi, nu se pune problema la el de input lag, cel putin nu cum e la BF.Tu ai jucat BF3 pe PS3?

    KZ imi face placere sa-l joc, cum o fi el greoi(la miscare, nu dificultate) dar la BF intervine un sentiment frustrant.

  5. #1705 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Cum adica telefonul filmeaza in timp real, telefonul filmeaza la 30fps. Jocul ruleaza la 60fps (cred), diferenta unde se duce?

    Pun si link si cu filmuletul facut de mine. Flickerul de la televizor este tocmai de la diferenta de fpsuri intre ce se filmeaza si ce se afiseaza.


  6. #1706 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Pai se aloca 1fps ai telefonului la 2fps-uri de monitor, nu se scade.Am probat acum cu Black Ops si am filmat.Cum e in realitate, asa se vede si pe telefon.

  7. #1707 SP
    Member lucian43's Avatar
    scuze atunci

  8. #1708 SP
    Member LeGenD's Avatar
    )))...

  9. #1709 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Ba ala e lag @Lucian43

  10. #1710 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Probabil ca n-a vazut filmuletul dupa, in timp real nu-l sesizeaza, aceeasi "problema" o am si eu. Cand m-am uitat pe ce-am filmat am zis ca nu-i adevarat, explicatia am dat-o mai sus.

  11. #1711 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Probabil ca n-a vazut filmuletul dupa, in timp real nu-l sesizeaza, aceeasi "problema" o am si eu. Cand m-am uitat pe ce-am filmat am zis ca nu-i adevarat, explicatia am dat-o mai sus.
    Si cum explici faptul ca eu vad in timp real ceea ce voi vedeti doar in filmari?

  12. #1712 SP
    Member LeGenD's Avatar
    ok m-ati lamurit....urmatorul patch va contine acest fix pt. lag...am dat din greseala peste unul mai lucid ca sa zic asa de la dice si mi-a confirmat asta...dar bineinteles release date-ul este unknown momentan

  13. #1713 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Si cum explici faptul ca eu vad in timp real ceea ce voi vedeti doar in filmari?
    Ai ochii stricati, recomand un control oftalmologic

  14. #1714 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Ai ochii stricati, recomand un control oftalmologic
    Sau ii am prea buni.

  15. #1715 SP
    Member lucian43's Avatar
    Acest clip e facut de mine acum 5 minute.
    este filmat cu un aparat foto compact, nu filmeaza nici macar la rezolutie 720p, deci claritatea este foarte slaba.
    nu stiu daca iti poti da seama de ceva.



    Am sau nu input lag ideea e ca m-am obisnuit asa si fac scor gen 28~35 kills cu 7~10 deaths.
    Restul e cancan !

  16. #1716 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    E bine ca nu te incomodeaza cand joci.Apoi,RESTUL e cancan !

  17. #1717 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Nu stiu de ce dar am impresia ca defapt impresia de lag e data de efectul de acceleratie pe care il are arma.Inceputul si sfarsitul miscarii armei sunt foarte cursive si dau impresia de rapid-incet si incet-rapid.Pana se termina animatia tinta se misca,dar da impresia ca miscarea se incepe mai tarziu.Oricum,am stat in fata televizorului cu gamepadul in mana si nu mi-a parut ca e ceva lag.

    Apropo,am gasit accidental o metoda de a face puncte,dar trebuie doi pentru asta: blablablablabla

    EDIT:Apropo,voi ati ramas vreodata cu 0 viata si ati continuat sa traiti ?Eu de doua ori.

  18. #1718 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    rogele, vezi pe pagina 84 ce se intampla cu antreprenorii care profita de faze ca aia cu jeep-ul..

  19. #1719 SP
    Member Dante's Avatar
    ce faci tu e boosting. vezi sa nu-ti faca cineva o captura de ecran si sa te reclame. te tyrezesti banat

  20. #1720 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    atata timp cat nu face 10 milioane de puncte, nu se sesizeaza nimeni. eu am intalnit alta prostie. Unul cu un avion pe Operation firestorm decola din baza americana si mergea in baza rusa unde ateriza fix in fata avioanelor si cand intra unul sa decoleze de la rusi, tragea cu mitraliera si in 2 secunde exploda avionul si facea niste puncte. L-am gonit spre cer (fara avion, doar el) cu Rpg-ul, dar tot boosting mi se pare si ala. nu stiam ca poti ateriza cu avionul.

    Mi se pare ciudat ca nu trebuie sa accelerezi in zbor, dupa ce decolezi. Elicopterul cade imediat, iar avionul merge mult si bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 164 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts