Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 137 of 164 FirstFirst ... 37 87 127 135 136 137 138 139 147 ... LastLast
Results 2,721 to 2,740 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2721 SP
    Member Dante's Avatar
    Raspunsul e subiectiv. La mine ori a mers bine mereu ori m-am obisnuit foarte repede cu controlul

  2. #2722 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Deci tot pe jumate rezolutie si cu lag ruleaza pe ps3 jocul asta?Inca mai sper ca intr-o zi o sa fie mai bun ca BC2.
    Din anumite puncte de vedere e mai bun ca BC2. Si BC2 mi-a placut la nebunie.
    Mie cel putin mi-a rezolvat in mare masura problema cu input lag noul patch.
    Cateodata am impresia ca nu reusesc sa pun tinta exact unde vreau, si ca ar fi rezultatul unui input lag mult diminuat insa, dar per ansamblu am jucat mult mai bine dupa patch (calculat ca SPM si K/D pe sesiune, W/L a ramas cam la fel) decat inainte.

  3. #2723 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Doamne dar mort mai e thread-ul asta....

    Baieti (si fete daca sunt), haideti sa discutam despre PKP.... cea mai sexy si mai tare arma din tot jocul


    Sunt atat de multe de spus despre arma asta. La fel ca celelalte "belt-fed LMG's" (de fapt IRL cica s-ar numi General Purpose Machine Guns sau GPMG) are 100 de gloante iar ca damage face 34 de aproape cu drop-off pana la 20.
    Rate of fire este de 600 RPM, fata de 580 RPM al M60-ului sau 650 al M240b-ului (pe battlelog spune 750 la asta, dar e incorect)

    Cel mai important insa este ca are "personalitate". Arata demetial cu iron sights sau un kobra.
    Reculul este foarte mare, daca vrei sa tragi full-auto trebuie sa tragi serios de maneta ca sa-l controlezi.
    Nu o sa vezi multa lume cu arma asta. De altfel support e cam rar jucat, si de regula au ori un M249 ori un M27.

    Load-out-uri preferate: kobra + fore-grip + Flash supressor pentru run and gun sau PKA + Bipod + Flash supressor cand vrei sa joci mai "stationar".
    Avand in vedere cat de mult au "buffuit" suppression, intotdeauna merg cu suppression perk.

    kobra + fore-grip + Flash supressor: asta e set-up-ul pe care il folosesc 90% din timp, impreuna cu C4 (claymores doar pe harti fara tancuri).
    Nu sunt foarte multe de spus, in afara ca mi se pare o bestie de arma.
    De aproape omoara din 3 gloante, deci omori dintr-un singur burst. Avand in vedere ca reculul e mai mult vertical nu ar trebui sa ai probleme in a tine tinta pe inamic chiar daca tragi full-auto. In situatii de "oh ****!" pui degetul pe butonul de tras si nu-i dai drumul pana cand nu moare inamicul (sau inamicii).
    Chiar daca vrei rata, vor fi suppressed si vor trage si ei doar pe langa, si avand in vedere ca ai 100 de gloante trebuie sa moara ei pana ramai tu fara.
    La distanta medie 10-40m arma mi se pare cea mai puternica. Culmea, daca tragi in burst-uri de 2-3 gloante mi se pare din cale afara de "accurate" si foarte usor de controlat. Si e nevoie doar de 4 gloante ca sa omoare la distanta asta (deci 1-2 burst-uri).
    La distante mai mari 40-100m arma se comporta in continuare admirabil. Pui tinta pe inamic, si incerci sa tragi single fire (avand RPM mic, e usor sa tragi doar cate un glont). impreuna cu effectul de supression poti omora lejer chiar si recon cu sniper rifles la distanta asta.


    PKA + Bipod + Flash supressor: arma se comporta ca un laser, acolo unde pui tinta se duc si gloantele.
    Poti trage full-auto fara mari probleme, si oricine va avea ghinionul sa apara in fata ta, va muri instant.
    Poti incerca chiar suppressor in loc de flash suppressor ca sa nu apari pe minimap, dar trebuie sa ai grija la bullet drop.

    Ca referinta, ieri am reusit unele meciuri de 36/2 si 29/4 pe Metro, 59/10 pe Grand Bazzar, 34/9 si 24/5 pe Damavand pe conquest (printre alte meciuri mai normale).

    De remarcat faptul ca nu am jucat cu PKP-ul inainte de patch, cand cica era chiar mai bun.

    Asadar, ce pareri aveti de PKP, l-ati folosit, va place, nu va place, ce alte load-out folositi?

  4. #2724 SP
    Member cipvas's Avatar
    PKP-ul inca nu l-am folosit inca. Diseara ii fac proba. In schimb aseara am facut un meci bun pe Metro-conquest cu 300% tickets cu M249. Era pe o pagina anterioara un clip cu unul care facea macel pe Metro cu PKP-ul cu extended mag si am zis sa incerc si eu versiunea asta. Asa ca am pus la M249 extendend mag+bipod+diverse optice si am obtinut un 91/35.

    Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

    De retinut ca jucam gen Rambo, just for fun...adica unde vedeam mai multi inamici intram intre ai si tineam apasat pe fire. Ceva de genul: Uite mama... doar cu o mana !!(ca in cealalta aveam berea)

  5. #2725 SP
    Member lucian43's Avatar
    Si eu am inceput sa folosesc PKP PECHENEG, are doar 600 rotatii pe minut dar compenseaza cu reculul scazut in burst fire!
    pe hartile mici (claustrofobice) cum sunt Metro, Bazar iese masacru...
    Momentan o consider cea mai buna arma de la Support. Inainte de patch foloseam M249 avand cel mai bun RPM si foarte precisa in long range !

    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    De remarcat faptul ca nu am jucat cu PKP-ul inainte de patch, cand cica era chiar mai bun.
    PKP a fost o arma buna si inainte de patch dar dupa inegalabila M249.
    PECHENEG
    ocupand locul 2 !
    Folosesc Reflex (RDS) + Foregrip + Flash Suppresor

  6. #2726 SP
    Junior Member DragonuAK47's Avatar

  7. #2727 SP
    Member anes's Avatar

  8. #2728 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    TDM+Close Quarters..bleah..cel mai plictisitor mod..

  9. #2729 SP
    Ω Pira's Avatar
    Of, as vrea sa-mi iau si eu Battlefield 3 dar sunt dezamagit dupa toate parerile voastre despre el. Chiar e asa de enervant input lagul ala? Poate sunt offtopic, sorry, insa doar pe PS3 persista beleaua asta?

  10. #2730 SP
    Member Hazer's Avatar
    Pe console in general, in special pe PlayStation 3..

  11. #2731 SP
    Member Dante's Avatar
    Nu sunt nici pe departe atatea pareri negative. Este un joc excelent, a devenit si mai bun dupa patch. Nu va mai speriati de input lag, nu l-au simtit in mare masura atat de multi iar dupa patch s-a rezolvat in mare parte. Eu l-as recomanda oricui fara retinere

  12. #2732 SP
    Ω Pira's Avatar
    Bun, m-ai linistit

  13. #2733 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Si eu sunt printre cei care sincer,chiar nu am avut nici o problema cu imput lagul,si nu pentru ca nu l-am avut ci pentru ca nu l-am observat si m-am abisnuit cu el!
    Chiar iti recomand sa ti-l iei daca ai ocazia ,isi merita toti banii si distractia e pe masura

  14. #2734 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Parca e Counter strike Noul DLC . O sa traim si o sa vedem

  15. #2735 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar


    ---------- Post added 10-04-2012 at 01:00 AM ----------

    din ciclul "Unde mai campeaza lumea"-continuare

  16. #2736 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  17. #2737 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    tare
    adica asta


    +



    =


  18. #2738 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Doamne cat a putut sa ma enerveze jocul asta aseara.
    4 ore in care mi-am facut nervi in loc sa ma relaxez jucand.

    A inceput cu un Server oficial DICE care rula harti gen "favourite maps" sau nu mai stiu cum. Prin rotatie se afla si Team Deathmatch pe Canals si Firestorm.
    Genial, mai intai joci un meci de Caspian Conquest, te plimbi tu tancul, cu elicopterul, capturezi flaguri apoi urmeaza un TDM Canals in care toata lumea alearga ca niste gaini fara cap. Respawn mic, 1000 de oameni pe metru patrat. Nu inteleg cum lumea poate juca TDM. Pur si simplu nu pot sa inteleg.

    In fine, decidem sa schimbam serverul (eram eu cu OctavianGeorge si Fasole_nebuna). Eu zic sa incercam un Urban Warfare (ala cu harti urbane si alterneaza rush cu conquest)
    Surpriza, supriza, erau doar 3 servere oficiale care erau toate pline. Doua servere cu ceva locuri care erau de US. Restul toate goale. Intram pe unul poate poate se umple, dupa stat 10 minute singuri pe harta renuntam.

    Mai incercam o data, si dupa vreo 20-30 de minute de stat prin meniuri sa cautam servere (din principiu nu joc pe alea private, sunt pline de tampiti care iti dau ban ca ii omori prea des) nimerim intr-un Classic Maps, oficial de la DICE, Europe (printr-o mare minune).

    Si pe serverul asta a inceput distractia. Il vezi pe unul care incarca si incepi sa tragi in el.... Te omoara cu un headshot si ti-l arata cu 100% viata. Vezi pe unul care alearga, te opresti, tragi in el, se intoarce si te omoara cu headshot.
    Il vezi pe mini-map pe unul cum vine dupa colt, sare, se intoarce spre tine, si din saritura iti da headshot. Si asa timp de 3-4 runde.
    Era un tampit care intr-o runda m-a omorat de 7 ori fara sa-l omor o data. Cum aparea la mine in ecran, cum muream in milisecunda urmatoare.
    Ieri cred ca a fost cel mai tampit hit detection si lag din cate am vazut vreodata si asta pe toate servele pe care am jucat.

    Asta plus noul sistem tampit de supression. Vezi pe unul si tragi in el... nu e bine, ca el se intoarce si trage pe langa tine.
    Deodata tu esti supressed si el nu, gloantele tale decid sa se duca in toate partile numai inspre el nu si el te omoara. Foarte tare. Cel mai frumos e cand vrei sa tragi cu shotgun-ul din 1-2 metri si proiectilele se duc pe langa el. Sau cand se duc pe el, oricum mori tu si el ramane cu 100%, ca deh, asa e cu client side hit detection.

    Nu cred ca am mai tipat in halul asta in microfon vreodata. Si e culmea, in loc sa ma joc ca sa ma distrez, ma joc ca sa-mi fac nervi.
    O sa fac o pauza pana dupa pasti (poate mai joc putin joi) si vad atunci. Dar e posibil sa ma las de tot de battlefield 3 si sa astept Bad Company 3 (daca or fi in stare tampitii aia de la DICE sa mai faca un joc bun).

    Am uitat sa precize de ECM jammer si flare din elicopter care nu blocheaza rachetele trase. Sau de cum toti inginerii au acum Javelin si daca te-a lovit doar unul e dus tancul. Pentru ca e disable dupa un hit si daca iesi sa-l repari, il trage pe al doilea si distruge tancul + te omoara splash-ul. Si asta cu lock-on mult redus ca timp. Genial. tancurile sunt acum din hartie.

  19. #2739 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Din mica mea experienta pot sa iti raspund legat de unele aspecte:

    Tancurile le aperi cu smoke.

    Legat de ECM, eu stiu ca nu deviaza racheta ci doar bruiaza lock-on-ul, daca il activezi dupa ce a lansat racheta esti pa.

    Legat de flares, e posibil sa mai dea si rateuri, eu nu am patit. cel mai tampit e cand si gunner-ul are Ir Flares si le da aiurea.....

    Am vazut si eu ca e lag pe unele servere, dar marea majoritate a timpului sunt ok.


    Sunt mai mult decat ferm convins ca BAD COMPANY 3 o sa fie cel putin la fel de plin de bug-uri. am ajuns la concluzia ca beta e doar sa vada cata lume joaca, ca sa nu produca prea multe discuri si sa nu se vanda

  20. #2740 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Tancurile le aperi cu smoke.
    Multumesc ca mi-ai reamintit, pur si simplu uitasem !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 137 of 164 FirstFirst ... 37 87 127 135 136 137 138 139 147 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts