Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 164 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2081 SP
    Member prise's Avatar
    Nasol. Si in cazul in care va adunati sa jucati banuiesc ca se aduna numai cei cu Limited Edition nu?

  2. #2082 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Care e treaba cu armele ? Cum le primim ?

  3. #2083 SP
    Member bartonn's Avatar
    Battlefield 3 Input Lag Still A Concern, DICE is "Working on it" | PlayStation LifeStyle

    Battlefield 3 Community Manager, Daniel Matros, has some bad news. When asked why the widely reported “input lag” wasn’t addressed in the huge BF3 patch last week, he replied via Twitter:
    We couldn�t really find what caused it. We�re working on it though

  4. #2084 SP
    Banned asperas's Avatar
    e gratis daca ai var limited edition daca nu bagi mana in buzunar si scoti in jur de 15 $ si il cumperi ca doar asa e in jidania!nu e indeajuns ca le cumperi jocul care si asa e cam vai de el pe console(567p) iar var limited edition ar fi trebuit sa aibe altceva in plus aka arme,kituri.. nu un nou mod in multiplayer deoarece din cate stiu EA au scos limited si normal edition la aceiasi bani pe piata(nu la noi binenteles unde de fapt nu am vazut var limited edition prin magazine)!ps:e plin forumul asta cat si''celalalt" cu baietii de la EA Romania care au limited edition la vanzare..bafta

  5. #2085 SP
    Member cipvas's Avatar
    Ca sa te mai imbunezi un pic:



  6. #2086 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Sunt atat de frustrat de input lag, ASA DE TARE MA POATE ENERVA!!! Pentru numele lui Dumnezeu, e un titlu AAA genereaza milioane si milioane, de ce MM nu pot rezolva bug-ul asta cretin

  7. #2087 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am bagat azi putin BC2 si...vaai, vaaaaai! Ce grafica frumoasa! Ce sublim zbura elicopterul! Ce natural era controlul! Ce frumos saream peste obstacole fara animatii cretine si glitchuite! Ce simple erau meniurile! Ce frumoasa era muzica din loading screens! Ce luminat era jocul, si ce variate erau culorile! Ce clar ii auzeam pe coechipieri!

    Ce gol era serverul ...

  8. #2088 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    Cum e noul DLC? Merita cumpărat dacă nu am LE?

  9. #2089 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am bagat azi putin BC2 si...vaai, vaaaaai! Ce grafica frumoasa! Ce sublim zbura elicopterul! Ce natural era controlul! Ce frumos saream peste obstacole fara animatii cretine si glitchuite! Ce simple erau meniurile! Ce frumoasa e muzica din loading screens! Ce luminat e jocul, si ce variate sunt culorile! Ce clar ii auzeam pe coechipieri!

    Ce gol era serverul ...
    Trist dar adevarat
    Situatia e la fel si pe PC nu numai pe console, DICE sucks man Sa speram ca o sa mai rezolve incet incet prin update-urile astea ce par tot mai frecvente.

  10. #2090 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Care e treaba cu armele ? Cum le primim ?
    Prin Assignments

  11. #2091 SP
    Member LeGenD's Avatar
    spartanii astia de la dice ar trebui sa ia niste sfaturi de la ND…pt ca atunci cand utilizatorii s-au plans de control lent jegos etc �n UC 3..acestia i-a invitat pe niste fani inraiti in birourile lor pentru a lucra pe aceasta tema minunata…macar ar trebui daca nu reusesc sa resolve acest bug, sa ne dea optinuea v-sync ON/OF…si ar fi minunat…de aia in beta nu era lag-ul asta infernal pt v-sync-ul lipsea total….sau macar sa bage gen un auto v-sync si sa apara doar cand scad framele grav…si nah problema ar fi rezolvata in proportie de 80% ca sa zic asa….in fine…ei stiu ce "invarteli" au….

  12. #2092 SP
    Member robilicious's Avatar
    psn id : robika1992 , daca vreti sa jucam dati un add.

  13. #2093 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by SpeedoTuxedo View Post
    Cum e noul DLC? Merita cumpărat dacă nu am LE?
    Ca merita ca nu merita este total irelevant daca vrei sa te joci cu prietenii din lista, majoritatea il au iar hartile noi sunt incluse in rotatie...si nimanui nu cred ca ii convine sa fie scos din 2 in 2 harti afara, sa astepte sa vina o harta pe care o poate juca, sa se chinuie sa intre pe server din nou, daca te joci majoritatea timpului Bf3 it's a must buy!

  14. #2094 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    Ok, eu �ntreb cum e DLC-ul pentru ca de teamplay nu prea poți sa vorbesti pe PS3, at�t timp c�t voicechatul �mi da mari dureri de cap si mă scoate de pe server des.


    Sent from my iPhone

  15. #2095 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Pentru cine a jucat si a deblocat din arme: acestea pot fi folosite pe toate hartile sau doar pe cele B2K?

    L.E.: de pe site-ul lor: "Extend your arsenal with ten new weapons that you can bring back to the base game"

    Cine a deblocat armele de inginer si le-a testat?

    L.L.E: Ay Jesus! Vad ca pe http://symthic.com/?s=bf3 (Reccomended reading!), au actualizat cu ultimul patch.

    12g Frag ammo de care plangeau toti vad ca a primit nerf-ul anuntat.

    Componenta directa redusa la 20 damage in 10m (de la 60!) cu drop-off la 10 in 40m, si blast damage redus la 30 de la 40.

    Asta inseamna ca teoretic in 10m faci 20+30 damage dintr-un foc direct , deci 2 hit kill, la distanta mai mare e 10+30 deci 3 hit kill. Nu pare sa-i fi schimbat drastic dinamica (doar ca mai putin spray and pray the splash kills them).
    Cu 3 hit kill la distanta se compara cu sniperele semi-automate, deci nu as zice ca mai sunt overpowered in nici un fel.

    Damage crescut la P90 si MP7, spread mai mare la toate armele de inginer, medic, asalt + crescut distanta maxima la sniper rifles.

    *disclaimer: din cate stiu astea sunt aplicabile momentan doar pe PC, urmand sa apara apoi pe console.

  16. #2096 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    de parca jocul asta nu avea deja probleme cu omoratul inamicilor la distanta, in ritmul asta o sa vezi numai boschetari cu sniper rifle pe harta.

  17. #2097 SP
    Junior Member Costel93's Avatar
    Vreau si eu niste sfaturi in legatura cu BF3 . E primul meu shooter pe consola. Principala mea problema este radarul, pe care nu stiu sa il folosesc. Cum stau la distanta cam mare de TV nu reusesc sa-l folosesc. Cum pot repera inamicii folosindu-l? Cam asta e dilema mea

  18. #2098 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by Costel93 View Post
    Vreau si eu niste sfaturi in legatura cu BF3 . E primul meu shooter pe consola. Principala mea problema este radarul, pe care nu stiu sa il folosesc. Cum stau la distanta cam mare de TV nu reusesc sa-l folosesc. Cum pot repera inamicii folosindu-l? Cam asta e dilema mea
    Pui tinta pe ei si apesi select.

  19. #2099 SP
    Member Dante's Avatar
    Eu am selectat ieri la filtru doar cele 4 harti noi. Si rotatia pe serverul pe care am intrat s-a facut doar intre cele 4. Sper sa nu fi fost vreo coincidenta. Astfel cei care nu au dlc-ul selecteaza doar hartile de baza ca sa nu fie scosi de pe server. Asa ar fi logic din moment ce nu poti selecta altfel.

    @Costel. Daca stai la distanta se presupune ca ai si un tv destul de mare incat sa vezi toate detaliile importante ale jocului. Si radarul este unul din ele. E aiurea sa nu beneficiezi 100% de o experienta placuta.

    Am jucat ieri cam 1 ora. E haos total , ma asteptam ca mai multi sa stie hartile de BF2. Deci sunt multi tinerei

  20. #2100 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Ceva mai multe detalii despre mini-map (Radar). In BF3 nu am jucat hardocore deci vorbim aici doar de "core".

    Atunci cand vezi un tanc, inamic, avion, mine puse pe jos, claymores, etc, daca pui tinta peste ele si dai select (sau back pe xbox) se intampla 2 lucruri:
    1. toate apar pe mini-map sau radar
    2. toate cu exceptia minelor, c4 si claymores apar si pe HUD.

    In plus, atunci cand un inamic trage in apropiere de tine si nu are silencer (din cauza unui bug care va fi reparat, la urmele arme chiar si daca are silencer echipat) o sa apara pe minimap.

    Concluzia? Din cand in cand trebuie sa arunci un ochi si pe mini-map, pentru a stii ce se intampla in jurul tau, cine a murit, daca flancheaza cineva, daca e un tanc in preajma, daca e un claymore dupa coltul pe care tocmai o sa-l dai.
    Lucru sa zicem de 10x mai important daca esti intr-un tanc (mai ales daca ai si proximity sensor echipat). Altfel vei rata ingineri care se pozitioneaza cat mai bine sa dea un rpg, support care vor sa-ti puna C4, alte tancuri.

    In plus iti va arata unde sunt medpacks, ammopacks, coechipieri morti, coechipieri care au nevoie de ammo si health.

    Daca stai la o distanta mare astfel incat nu vezi bine mini-map-ul atunci iti recomand ori sa te muti mai aproape, ori sa te lasi de FPS-uri in multiplayer. Asta pentru ca vor fi mult mai multe alte detalii pe care le vei rata si care te vor costa un ticket (inamici ascunsi, mine pe jos, claymores, etc, etc, etc).

    TL;DR: daca nu esti atent la mini-map, atunci ai un mare handicap fata de ceilalti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 164 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts