Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 164 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2101 SP
    Member s0whaT's Avatar

    Uraa

  2. #2102 SP
    Junior Member Costel93's Avatar


    Nu e problema de stat mai aproape, dar imi va lua ceva pana sa invat sa folosesc radarul. Multumesc Dante !

  3. #2103 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Costel93 View Post


    Nu e problema de stat mai aproape, dar imi va lua ceva pana sa invat sa folosesc radarul. Multumesc Dante !
    cred ca a mai fost postat de 10 ori pe thread..

  4. #2104 SP
    Member anes's Avatar
    MP1st – Awesome Easter Egg on Wake Island Dedicated to Battlefield Veterans

    DICE left an awesome Easter Egg (tombstone) on Wake Island for all players who have enjoyed playing on the classic map.

    The tombstone reads, “To those who fought here in 1942, BF2, 2142, and 1943 we are grateful” Signed off DICE.
    Attached Images Attached Images easter-egg-dice1.jpg

  5. #2105 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    De curiozitate, cati jucati 720p si cati jucati 576p?

  6. #2106 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    eu 720p and no problems!!

  7. #2107 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Tot 720p, nici un fel de problemă legată de input lag.

    -


  8. #2108 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Tot 720p...

  9. #2109 SP
    Member Dante's Avatar
    720p, nu intampin probleme

  10. #2110 SP
    Member Witchalok's Avatar
    576p altfel imi vine sa dau cu controllerul de toti peretii.
    Dar mai bine faci un poll cred

  11. #2111 SP
    Member ramusg's Avatar
    acum am incercat si eu 576p, controlul e total diferit, cand jucam 720p ma tot ofticam ca fata in fata erau o gramada de situatii in care muream si ma intrebam daca m-am ramolit eu sau e ceva aiurea, am aflat raspunsul in 576p, nu eram eu vinovat, in 576 din 8 jocuri TDM nu a fost unul in care sa ies mai jos de locul doi si cu o ratie foarte buna. Abia astept ca jocul asta sa isi "revina" si sa-mi dea satisfactia controlului din BC2.

    Sunt persoane pe care nu ii deranjeaza input lagul dar pe mine ma deranjeaza ,pt ca eu ma misc f rapid pe harta la TDM si am nevoie de un control precis ,care sa ma ajute ca atare, in 576p am reusit sa dobor trei adversari (care ma luau cu asalt )cu un singur incarcator si 2 gloante trase din pistol, in 720p dupa primul doborat eram mort si ingropat. DICE ASTEPT SA REZOLVI PROBLEMA!!!!

  12. #2112 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Atunci stai si joaca BC2 . Nu inteleg de ce va tot vaitati atata , nu va place nu mai jucati BF3 si gata. Eu asa am facut cu COD-ul . M-am saturat sa tot aud toti plangaretii .Veniti cu ceva util .Stiati ca daca ai cont pe zona 1 si BF 3 zona 2 cand bagi codul pt online pas iti zice ca e invalid .Asa sa nascut idea ca EA a dat buleala cu codurile de online pass.Mie unul imi place maxim jocul din toate punctele de vedere.

  13. #2113 SP
    Member Dante's Avatar
    Stim cu totii ca e diferenta intre 720p si 576p, nu e nimic nou. Discutia era legata de faptul ca unii il simt mai mult iar altii mai putin, existenta lagului nu e pusa la indoiala de nimeni. Eu inclin sa cred ca problema nu va fi rezolvata, cred ca e o problema la care nu s-a gandit nimeni de la ei ca ar putea sa apara iar acum e prea tarziu si prea greu s-o mai repare. O problema care se simte diferit de la end user la end user e foarte greu de rezolvat nu e acelasi lucru ca un bug care se manifesta identic la toti.

  14. #2114 SP
    Member ramusg's Avatar
    dorine, intr-un joc cu puscoace, controlul este baza jocului, grafica animatiile si restul sunt umplutura, am jucat MAG, nu avea grafica si animatii de te lasa pe spate dar avea un control superb, si ala e un shooter greu nu joaca asta de copil in care daca astept in conquest sa ma atace un adversar la punctul X trece jumatate de ora, intelegi cum sta treaba.

    Chestia cu plansul e normala atunci cand te lauzi ca ai grafica dementiala, distructibilitate si arme de tot felul, vrei sa fii shooterul anului dar dai gres cu controlul, frate, daca era Mario si saream peste ciuperci cu doua butoane mai ziceam ,dar e shooter , intelegi?

    Astia care ne plangem de controlul la jocul asta suntem jucatori vechi pe consola si jucatori vechi de shootere pe consola, am cam jucat toate shooterele serioase si cam stim sa facem diferenta intre lucruri facute bine si lucruri facute prost, nu incurcam zona1 cu zona doi, nu suntem de factura aia, intelegi?

    LE: Faptul ca uni simt sau nu acest imput lag tine de stilul de joc, eu unul joc in forta, atac m-comul , alerg si imi schimb pozitia f repede pe harta dar daca esti un jucator lent, nu neaparat tactic, stai ,astepti adversarul ai timp sa-ti fixezi tinta ,e ok, de multe ori eu dau nas in nas cu inamicul sau mai multi si un control rapid ma salveaza, in 720p ma ingroapa, sa nu-mi spuneti voi ca faceti fata ca va stiu din bc2, si cam cunosc potentialul tuturor de aici.

  15. #2115 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    De curiozitate am trecut si eu pe 576p si intr-adevar se simte diferenta! Ma simt ca pe playstation 2 desi e vorba de milioane de lei vechi la mijloc.Le multumim din "suflet" celor de la Dice "super" baieti.

  16. #2116 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Eu inclin sa cred ca problema nu va fi rezolvata, cred ca e o problema la care nu s-a gandit nimeni de la ei ca ar putea sa apara iar acum e prea tarziu si prea greu s-o mai repare..
    Si eu inclin sa cred la fel, mai ales ca Dice declara intr-un interviu, ca habar nu au cum sa rezolve problema. Poate daca ar baga chestia aia cu Vsync on/off, ce tot zice lumea pe forumuri.
    Va recomand la toti sa incercati macar de curiozitate sa jucati un meci pe 576p si apoi sa vedem ce ziceti. Eu sunt de parere ca diferenta este mare de tot la control, din pacate nu pot juca la rezolutia aia ca nu vad nimic...

  17. #2117 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Dorine: du-te bre la gara. Daca astia ne pun pe farfurie ***** noi suntem obligati sa-l mancam?
    Cu VOIP care nu merge cum ramane? Tot noi suntem plangareti, nu? Ca nu vrem sa digeram *****ul lui DICE.
    De ce sa ma joc tot BC2. N-am dat bani pe BF3? N-am dat 2 milioane sa ma joc in 720p cum scrie pe cutie, si sa pot sa comunic cu prietenii mei din squad. In schimb ce primesc?

    L.E.: urasc sa fac atacuri la persoana dar ma uit la profilul tau si citesc asta:

    "Urasc homosexualii si prostia dar cel mai rau urasc ROMANUL ."

    Nu stiu de ce dar nu ma mira prostiile pe care le debitezi.

    Dante problema cica ar fi de la vsync. In beta nu era activat vsync-ul si nu era nici un input lag.
    In retail e activat vsync si apare si input lag-ul. Deci "se stie" de unde apare. Iar bug-ul apare la toti. Doar ca unii pot juca si asa. Eu nu.
    In teorie ar trebui sa se poata repara.

  18. #2118 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Dante problema cica ar fi de la vsync. In beta nu era activat vsync-ul si nu era nici un input lag.
    In retail e activat vsync si apare si input lag-ul. Deci "se stie" de unde apare. Iar bug-ul apare la toti. Doar ca unii pot juca si asa. Eu nu.
    In teorie ar trebui sa se poata repara.
    Daca scot v-sync-u, apare efectul de Screen tearing - Wikipedia, the free encyclopedia. Dar macar sa il faca optional, in meniu, sa il opresti daca vrei, cred ca multa lume ar prefera sa aiba screen tearing decat input lag, macar ca o rezolvare temporara, care probabil o sa ramana permanenta, ca alta nu o sa fie.

  19. #2119 SP
    Banned asperas's Avatar
    problema mea ar fi ca acest joc mie imi da shut down la consola at cand il rulez online(aseara dupa 3-4 ore de joaca poc ecran negru.. red led blinking) si nu e neaparat overheat(old ps3) deoarece imi face asa si pe fat si pe slim!o fi ceva cu discul in sine ca daca e il sparg si imi iau altul mai ales ca nu e limited si dct sa dau 15$ pe dlc tinand cont de problema mentionata mai sus.. nu mai bine il iau din nou( ea guys here i come..)!?ps: baieti ia rulati acest joc pe un televizor standard si vedeti cum e? nu lag, nu freeze,nu shut downma da-l naibii de hd..back to ps2!

  20. #2120 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Cand ajunge 80lei o sa cumpar si eu jocul asta,de curiozitate nu de alta ,pana atunci ma destind cu exclusivitati Sony

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 164 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts