Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 164 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2121 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    Daca scot v-sync-u, apare efectul de Screen tearing - Wikipedia, the free encyclopedia. Dar macar sa il faca optional, in meniu, sa il opresti daca vrei, cred ca multa lume ar prefera sa aiba screen tearing decat input lag, macar ca o rezolvare temporara, care probabil o sa ramana permanenta, ca alta nu o sa fie.
    Pai da mobule, asta ar fi solutia ideala zic eu, sa-l faca optional in meniu. Pe harti "mici" nu cred sa se ajunga la screen tearing (metro, grand bazaar, canals) poate pe alea mari pe karg island, pe firestorm. Si atunci pe alea il bifez daca vreau.
    Cel putin in Beta nu am observat mult screen tearing, si vsync era deactivat.

    Edit: si bine faci Koba. La ultimele 3 jocuri pe care le-am luat (dark souls, bf3, skyrim) m-a uimit de-a dreptul prostia developerilor privind unele aspecte. Unele chestii facute de-a dreptul cu picioarele.

    Later edit: ce frumoase mi s-au parut noile harti (mai putin wake island, nu-mi place cum sunt asezate steagurile alea pe CQA) si ce bine m-am simtit in 576p (ca gameplay).
    Dupa doua zile in care injuram non-stop pentru ca nu-mi gaseam ritmul nici cu SCAR nici cu G36c, am trecut eu frumusel inapoi pe 576p, si chiar daca arata ca un cur, macar nu ma enervam ca trageam numai pe langa.

  2. #2122 SP
    Member Dante's Avatar
    Stiu de chestia cu v-sync, chiar eu am scris ca de la ea ar fi vreo 10 pagini mai in urma. Cred ca ei stiu de asta dar poate nu o pot remedia.Sa nu-i subestimam, sunt o multime de oameni foarte inteligenti si pregatiti acolo dar s-ar putea sa umble la v-sync si sa-l strice in alte 10 locuri. Insa pentru cei care au dat bani pe joc e normal ca problemele lor sa nu fie importante.E ca un contract in care te angajezi la ceva dar nu te ti de cuvant.Citisem pe undeva ca pe x-box s-ar putea face on/off la ea. Ne poate confirma/infirma cineva care joaca pe live?

  3. #2123 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Citisem pe undeva ca pe x-box s-ar putea face on/off la ea. Ne poate confirma/infirma cineva care joaca pe live?
    Daca pe xbox exista optiunea, insemna ca pe ps3 nu se poate implementa, nu de alta, dar alftel ar fi bataia de joc de pe lume, fata de utilizatorii de ps3.

  4. #2124 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Sincer am jucat putin 576p si am incercat sa revin la 720p. E ca si cum am facut trecerea de la modern warfare la killzone foarte brusc diferenta fiind ca nu reusesc sa ma adaptez controlului "din killzone". E absolut frustrant sa incerc sa adaptez input lag-ul la stilul meu de joc(dinamic/agresiv). Si prin frustrant ma refer la imposibil. Am tweetuit pe canalul lor de 2 ori nefericirea mea si de fiecare data mi-au raspuns ca "lucreaza la asta". Scriu de pe mobil si de aceea nu dau quote. Poate, poate rezolva si ei ceva, asteptam si vedem.

    Sent from my hTC Sensation using Tapatalk

  5. #2125 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Cand ajunge 80lei o sa cumpar si eu jocul asta,de curiozitate nu de alta ,pana atunci ma destind cu exclusivitati Sony
    Credeam ca a inceput sa ti se faca dor de noi

  6. #2126 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Nu mi vine sa cred. Pana acum cand ziceam de existenta input lagului si cat de mare este diferenta intre 576 si 720p, 90% din oameni ma contraziceau FARA MACAR SA INCERCE SA JOACE IN 576. Abia azi vad si eu ca incearca oamenii sa joace in 576 si observa ca defapt este lag si ca diferenta este mare.

    Bravo! Pe bune, BRAVO!


    In fine, vreau sa stiu cum pot activa si eu DLC ul. Am bagat o data online passul cand am cumparat jocul. Acum ce mai vrea de la viata mea? Dau la server browser si toate serverele imi apar cu semnul exclamarii auriu.

  7. #2127 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Asa am patit si eu dupa ce am downloadat DLC.
    Si-a revenit de la sine dupa cateva incercari.Selecteaza una din hartile noi (la quiq match ma refer) sau dai join pe un prieten din lista care joaca in acel moment o harta din DLC

  8. #2128 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Nu mi vine sa cred. Pana acum cand ziceam de existenta input lagului si cat de mare este diferenta intre 576 si 720p, 90% din oameni ma contraziceau FARA MACAR SA INCERCE SA JOACE IN 576. Abia azi vad si eu ca incearca oamenii sa joace in 576 si observa ca defapt este lag si ca diferenta este mare.

    Bravo! Pe bune, BRAVO!


    In fine, vreau sa stiu cum pot activa si eu DLC ul. Am bagat o data online passul cand am cumparat jocul. Acum ce mai vrea de la viata mea? Dau la server browser si toate serverele imi apar cu semnul exclamarii auriu.
    Mda, pana nu ai scris (in urma cu vreo 10 pagini) de problema asta, sincer, nu ma deranja controlul. Din curiozitate am incercat si eu acuma vreo saptamana schimbarea si de atunci sunt scarbit de DICE.
    Legat de B2K, trebuie sa si descarci addon-ul de pe store. Are cam 1.4 GB. Search it

  9. #2129 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Depinde foarte mult si de stilul de joc.
    Cand jucam cu USAS am trecut pe 720p si nu am avut deloc probleme. Nu imi trebuia aiming foarte fin. Hip fire, la fel.
    Close range nu sunt mari probleme pentru ca nu ai de facut ajustari fine. Problema e cand vrei sa misti un pic tinta si nu vrea de nici un chip sa se puna tinta unde vrei.

  10. #2130 SP
    Member Dante's Avatar
    Mariusik ia direct de pe store DLC. E trecut ca free odata ce ai activat varianta LE. Mie mi s-a blocat de 2 ori incercand sa-l iau direct din store-ul din joc. Are cam 1,3 gb. Dupa instalare mi-a dat mesaj ca s-a activat B2K si am cautat servere doar cu cele 4 harti la filter.

  11. #2131 SP
    Member s0whaT's Avatar

  12. #2132 SP
    Member Dante's Avatar
    Maannn cand vad video si poze din varianta pe PC imi dau seama ca noi suntem in epoca de piatra dpdv al controlului si preciziei. 3000 dpi mouse where r u?

  13. #2133 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Pfff! Un kill la 2km, tare, asta ii PC post-ultimul patch.

  14. #2134 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu joc pe 720p, m-am adaptat fara nicio problema.

    Nu o sa rezolve nimeni nimic cu input lag-ul. Cei de la EA au mai facut-o o data cu NFS Shift 2, care avea input lag pe PS3 cand foloseai un volan. Nu au scos patch pt asta nici pana acum, ba mai mult, s-au certat si cu aia care au facut jocul pt ca nu le-au adus vanzarile scontate.


    .....
    P.s.: mda, erau vremuri pe PC, eu acum folosesc un mouse Logitech G9 la un laptop cu placa video Intel....e cam tot ce mi-a ramas din sistemul de gamming de altadata

  15. #2135 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Maannn cand vad video si poze din varianta pe PC imi dau seama ca noi suntem in epoca de piatra dpdv al controlului si preciziei. 3000 dpi mouse where r u?
    Il pot rula pe ultra, dar totusi prefer PS3.
    Poate suna a snob sau ciudat, dar decat sa stau sa-mi fac griji ca as putea juca mai bine daca as avea un mouse mai bun, mousepadpad, etc etc, mai bine joc pe PS3 unde e un... nu stiu cum sa-i zic pe romana "even playing field".

    Iar cosmine, sper sa nu se intample asa si aici. Nu stiu cat de "important" a fost NFS Shift 2, dar multi stau cu ochii pe ei cu BF3. Dupa ce s-au batut atat de tare in piept cu motorul lor grafic (sincer mi se pare de cacao, mai ales cand sare unul un obstacol si se teleporteaza 2 m mai in fata) si ca vor fi MW3 killer, ar cam trebui sa-si rezolve problemele.
    Daca nu.... nu pot sa joc o vesnicie in 576p. Voi incerca sa ma obisnuiesc si pe PC. Daca nu merge nici aia: adio DICE. Eu nu mai cumpar de la ei, sau de la EA, decat daca citesc lucruri foarte bune despre respectivul joc.
    Increderea mea in ei e egala cu zero in momentul de fata.

  16. #2136 SP
    Banned asperas's Avatar
    chiar nu aveti nici unul problema mea cu acest joc?!uitati discutie pe ps3 chat.com legata de acest joc:

    ''After a week of playing rather flawlessly, my BF3 game began randomly "freezing", forcing me to hard reset my system and power up all over again. Although that was annoying at best, now i cant even get my system to even READ the disc, but every other game/ movie i put in will read and play just fine.

    I thought "had the be the game" right? So I drove back down to the local gamestop i bought it from and asked if they could exchange it. before i said anything else, the guy behind the counter said, "lemmie guess.. its crashing your system right?"

    He went on to say its some kind of issue with the online play that ends up causeing eveything from lock-ups to full system crashes, where the PS3 wont even turn back on. LMAO!!''multumesc si astept raspuns..

  17. #2137 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    chiar nu aveti nici unul problema mea cu acest joc?!uitati discutie pe ps3 chat.com legata de acest joc:

    ''After a week of playing rather flawlessly, my BF3 game began randomly "freezing", forcing me to hard reset my system and power up all over again. Although that was annoying at best, now i cant even get my system to even READ the disc, but every other game/ movie i put in will read and play just fine.

    I thought "had the be the game" right? So I drove back down to the local gamestop i bought it from and asked if they could exchange it. before i said anything else, the guy behind the counter said, "lemmie guess.. its crashing your system right?"

    He went on to say its some kind of issue with the online play that ends up causeing eveything from lock-ups to full system crashes, where the PS3 wont even turn back on. LMAO!!''multumesc
    Toate jocurile Battlefield au problema asta pe ps3, nu exista rezolvare, nici nu o sa fie, asa ca totul se reduce la urmatoarea schema simpla:

    SISTEM CRUSH-----Force shut down/restart la consola------>
    1.Restart Battlefield
    2.Eject disc/Vanzare pe consolegames.ro sau cunostinte
    3.Install MW3

    PS: Nu baga nimeni in seama aceasta problema pentru ca este asa de veche ca nu mai exista defapt, un fel de legenda chinezeasca (vezi povesti care incep gen: A fost o data...)

  18. #2138 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Adevarul e... ca... actuala generatie de console este depasita. It's true!

  19. #2139 SP
    Banned asperas's Avatar
    multumesc pt raspuns:

    1.Shut down nu mai e nevoie ca isi dau singure
    2.Eject disc/poate break disc deoarece odata cumparat nu il dau mai departe(poate la schimb desi nu fac nici asta de obicei..)
    3.Am toate MW dar pe asta chiar nu il mai cumpar..

    multumesc inca o data si o seara buna

  20. #2140 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Adevarul e... ca... actuala generatie de console este depasita. It's true!
    This is the answer within . E depasita generatia de console . Chiar nustiu de ce amana atat noile console .. ( Foame de bani )
    Asa cum se cer bani pe la scoli , cu motivul " Avem fonduri din ce in ce mai mici si nu putem acoperi toate cheltuielile " WTF ???

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 164 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts