Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 164 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2681 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Am jucat doar in 576p inainte de patch.
    Acum am trecut in 720p si nu am mai observat input lag.
    Poate ca nu mai e deloc, poate ca mai e doar un pic, dar eu n-am simtit aceeasi diferenta enorma intre 576p si 720p ca inainte de patch.

  2. #2682 SP
    Member Dante's Avatar
    Foarte funny sa vezi oamenii obisnuiti cu auto-aim-ul imens dinainte cum trag aiurea . Aseara m-am trezit fata in fata cu unu si am descarcat amandoi si armele si pistoalele si nu ne-am nimerit . Am sfarsit prin a ne omora cu cutitul, mai exact el pe mine ca eu am dat cu lama pe langa el

  3. #2683 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu e de la auto-aim, e ca nu mai merge full-auto cum mergea inainte + efect marit la suppression.

    Au marit spread increase-ul dupa fiecare foc, deci daca tii butonul de tras apasat dupa cateva gloante nu o sa mai lovesti nimic.

  4. #2684 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Imi place mai mult cum se misca. ma enerveaza ca nu pune tinta intotdeauna pe avioane sau elicoptere cu GA missile.

    Parca au facut o idee mai puternica racheta cu ghidare aer sol de pe avioane. acum dai disable la tanc din prima (ori a fost noroc )

    Se simte diferenta cu AA si fara. Daca inainte mai erau ocazii in care desi aveam impresia ca o sa dobor un adversar si nu puneam tinta cum trebuie, acum e punct ochit - punct lovit.

  5. #2685 SP
    Member lucian43's Avatar
    Sunt indecis, nu stiu ce attachment sa folosesc acum... la modul general, nu doar in anumite situatii ! de exemplu Foregrip acum scade acuratetea pe distante lungi (useless)... Suppressor (Silencer/Amortizor) acum imi scade intervalul maxim de bataie a glontului pe distante lungi (preferam less damage cum era prima data, putin cat ii dadeam, macar atingeam tinta). Iron Sight - fara luneta acum poti tinti mault mai rapid (chiar fiind el red dot sight sau kobra).
    Flash Suppressor acum imi reduce reculul vertical (un plus pentru acest obiect). Heavy Barrel ramane in continuare "bloody brilliant" creste acuratetea pe distante lungi (unele harti fiind exagerat de mari h.barrel ramane o piesa importanta) !

    Ce am scris mai sus nu sunt detalii oficiale despre accesoriile armelor, am specificat doar ce am simtit utilizand fiecare obiect in parte dupa patch-ul 1.04
    Daca gresesc rog sa ma corectati !

  6. #2686 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    poti folosi si Foregrip dar cu Heavy Barrel..insa cel mai indicat este Flash Suppressor..

  7. #2687 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Am stat ore intregi pe symthic.com pe forumul de acolo, citind despre patch si despre ce accesori vor fi viabile, si nici eu nu ma pot hotara.

    Intr-un fel e bine ca nu mai exista o combinatie 'imbatabila" si pe care toti o foloseau: fore grip + suppressor.

    Asta ar trebui sa faca acum atasamentele:

    Fore grip
    Basically before it reduced the horizontal recoil by 50%, in these files it reduces h-recoil only ~20-33% depending on weapon.
    It also increases the minimum spread 20% ~ 50% depending on stance and weapon.


    Suppressor
    Suppressors will not reduce the damage anymore.
    Now it will reduce the distance where damage starts/stops to drop off instead.
    For most weapons it will decrease the min spread by 25% instead of 50%
    Although looks like M60 will still have the same 50% effect.


    Heavy barrel
    For most of the weapons it decreases ADS min spread by 75 or 50% depending on weapon.
    Recoil is still increased by 10 or 15% and HIP min spread by 20-25% depending on weapon.

    It will also increase drop-off end distance by 50% making weapons more deadly at ranges between 50m and 90m, depending on weapon.


    Flash suppressor
    Will decrease recoil by 17 ~ 25% depending on weapon.
    For most weapons it increases hip min spread by 20~25% but some weapons don't have any hip accuracy penalty.
    In principiu daca arma are recul vertical mic din start, M16, M4, L85A2 etc atunci cel mai bine nu pui foregrip, si folosesti suppressor daca vrei stealth sau heavy barrel daca vrei long range.
    Daca te deranjeaza damage-ul mai mic al suppressor-ului pui flash suppressor.
    Repet, fara fore grip.

    Pentru armele care au recul vertical mare G36c de exemplu, atunci cam esti obligat sa iei fore grip. Iar acesta adauga intre 20-50% min spread. Asa ca esti iarasi obligat sa iei heavy barrel care reduce spread-ul minim, dar in acelasi timp creste spread increase per foc. Asta inseamna ca pentru primele X (variaza in functie de arma) gloante o sa ai acuratete mai mare, iar apoi o sa ai acuratete mai slaba decat fara el.
    Deci e doar pentru burst fire. Iar de aproape, fore grip + HB e inutil, pentru ca nu poti sa tragi full-auto (ceea ce ai face in situatii CQC).

    Pe scurt, in short range folosesti arme cu recul vertical mic si cu suppressor (e foarte important sa nu apari pe minimap) iar la distante mari heavy barrel (te adaptezi in functie de harta) cu un eventual fore grip daca arma are recul mare.

    Si in orice caz, renunti sa mai tragi full auto decat daca nu cumva ai un PDW sau esti la distanta foarte mica (<10m).

    Intr-un fel imi place patch-ul pentru ca nu te mai omoara orice "noob" cu FAMAS/AEK/F2000 in mai putin de jumatate de secunda cu full auto de la distante de 20-30m cu suppressor si fore grip, in acelasi timp imi e si mie foarte greu sa ma adaptez la noile atasamente. Chiar voi trebui sa renunt la unele din armele mele favorite (F2000 nu prea-si mai face treaba decat in situatii cand dai nas in nas cu cineva).

  8. #2688 SP
    Member braingrinder's Avatar
    Acum 5 minute mi-am luat si eu Online Pass . Dati add (bra1ngr1nd3r), chiar acuma sunt pe PS3 . Cheers !

  9. #2689 SP
    Member LeGenD's Avatar
    hai cu inca un patch sa putem pune v-sync pe off si atunci e bine....fmm de DICE......

  10. #2690 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    BF3 Update 1.04 - Side by Side Comparison - GameSpot.com

    EDIT:pare ca Lock On pe elicoptere merge bine(cel putin la ei)

  11. #2691 SP
    Member Hazer's Avatar

  12. #2692 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    "The 10 shortcut items are available now from Origin and include:
    Kit Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items unique to the four playable classes
    Vehicle Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items for all vehicles
    The Ultimate Bundle: Immediately unlocks all items from all other available shortcut packs"


    Bundle-uriile acelea de unlocks mi se par o nesimtire din partea celor de la DICE..cei care au muncit ptr ele ce fac ?pai hai sa facem toate unlock-uriile deblocabile si contra cost atunci...niste lacomi...

    EDIT:revin...lol..toate unlock-uriile sunt disponibile contra cost.WTF ?incotro ne indreptam ?..mai au sa faca rank-uriile contra cost si au rezolvat-o..macar de ar folosi banii castigati ptr imbunatatirea jocului..

  13. #2693 SP
    Member Dante's Avatar
    Am vazut cum e cu lock-ul pe elicoptere, daca e prea aproape nu merge, daca e prea departe nu merge. Sa nu mearga ca e preae departe inteleg dar prea aproape?

  14. #2694 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai racheta aia ca sa se activeze trebuie sa parcurga o distanta. poate asta e motivul.

  15. #2695 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    "The 10 shortcut items are available now from Origin and include:
    Kit Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items unique to the four playable classes
    Vehicle Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items for all vehicles
    The Ultimate Bundle: Immediately unlocks all items from all other available shortcut packs"


    Bundle-uriile acelea de unlocks mi se par o nesimtire din partea celor de la DICE..cei care au muncit ptr ele ce fac ?pai hai sa facem toate unlock-uriile deblocabile si contra cost atunci...niste lacomi...

    EDIT:revin...lol..toate unlock-uriile sunt disponibile contra cost.WTF ?incotro ne indreptam ?..mai au sa faca rank-uriile contra cost si au rezolvat-o..macar de ar folosi banii castigati ptr imbunatatirea jocului..
    Acest lucru poate fi bun pentru cei care abia au cumparat jocul. Daca un noob joaca impotriva veteranilor, nu are nicio sansa...

  16. #2696 SP
    Member Asghaar's Avatar
    Dante,de foarte aproape nu merge doar daca pilotul are "Below the radar" - Below Radar - Battlefield Wiki - Battlefield 3, Bad Company 2, Weapons, Levels, Maps, Characters and more!
    In filmulet acel pilot cred ca avea aceasta specializare.

    =============
    edit: revin se pare ca exista si un minim range pt stinger acum + specializarea de mai sus practic face foarte greu sa mai obtii un lock pe un pilot decent

  17. #2697 SP
    Member Dante's Avatar
    Da, si din cauza unuia d-asta se goleste serverul, nu ai ce sa-i faci. Decat daca sta in aer la punct fix si-i dai cu smaw sau cu m320. Dar....am inteles ca specializarea asta nu afecteaza rachetele ground-to-air deci eu ca soldat nu ar trebui sa-l iau mai greu in lock

  18. #2698 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Acest lucru poate fi bun pentru cei care abia au cumparat jocul. Daca un noob joaca impotriva veteranilor, nu are nicio sansa...
    Mie mi se pare normale aceste pack uri . Bine ca sunt disponibile de acum si nu de la lansare . Asta e mai important

  19. #2699 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Pff, in acelasi timp e un filmulet cu unul care sta la B pe Canals si doboara doua little birds care se ridica de pe portavion. Nu m-as plange inca de stingers/igla.

    Mai ales nu m-as plange inca de piloti buni care sa "goleasca serverul". Acum tank shells distrug din prima elicopterele (si daca zboara jos sa vezi ce tank shell / canister shot or sa ia in bot) + ca la inaltimea aia poti sa-i dai lejer un RPG/SMAW sau chiar M320 cum ziceai Dante.

    Nu am jucat decat o runda de Canals, dar am dat jos un Littlebird cu LMG-ul de pe Vodnik + inca unul cu RPG.

    Iar armele astea ghidate din punctul meu de vedere mai mult ar trebui sa-i descurajeze sa se apropie de o zona, nu sa-i dea jos de la un kilometru distanta.

  20. #2700 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    "The 10 shortcut items are available now from Origin and include:
    Kit Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items unique to the four playable classes
    Vehicle Shortcut Bundle: Immediately unlocks all items for all vehicles
    The Ultimate Bundle: Immediately unlocks all items from all other available shortcut packs"


    Bundle-uriile acelea de unlocks mi se par o nesimtire din partea celor de la DICE..cei care au muncit ptr ele ce fac ?pai hai sa facem toate unlock-uriile deblocabile si contra cost atunci...niste lacomi...

    EDIT:revin...lol..toate unlock-uriile sunt disponibile contra cost.WTF ?incotro ne indreptam ?..mai au sa faca rank-uriile contra cost si au rezolvat-o..macar de ar folosi banii castigati ptr imbunatatirea jocului..

    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Mie mi se pare normale aceste pack uri . Bine ca sunt disponibile de acum si nu de la lansare . Asta e mai important
    Mie NU imi pare chiar normal acest lucru...
    Sa deblochezi toate armele, unlocks weapons/vehicles, camouflage si perks e un lucru bun pentru cei care abia incep sa joace si nu au rabdare, in felul asta ii poti aduce la acelasi nivel al avantajului cu veteranii, dar nu si MAX LEVEL, asta nu o poti face... !
    Ce mandrie mai am eu ca jucator cand ajung level 100 ? Am muncit ca un rob pentru pucte timp de cel putin 700 ore online pe rahatul lor si vine unul care nu are nici 2 ore cu acelasi level si ma bag in squad cu el crezand ca fac echipa, ca doar e veteran la status chiar de el joaca de doar cateva minute si nu face altceva decat sa imi duca echipa la "pahaos" !

    Sa fim seriosi ! DICE - cine mai crede ca lor le pasa de fani ? tot ce fac ei acum se numeste marketing si credeti-ma ca sunt destui prosti care il alimenteaza.
    Close Quarters o sa se vanda ca painea calda. Au scos repede patch-ul asta sa pacaleasca jucatorii ca lor inca le pasa,
    marea majoritate se lasa pacaliti si zic - "Daaa bă... uite ca isi dau interesul de ce sa nu le cumparam rahatul?".
    Au crescut reculul la toate armele, au marit spread bullets si au redus auto-aimul pe console doar ca sa aiba feeling noul lor DLC ca doar e un close combat, daca ar fi lasat armele asa cum erau inainte de 1.04 ar fi iesit un masacru total pe mapele mici din acest expansion !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 135 of 164 FirstFirst ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts