Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 164 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1501 SP
    Member monstrul's Avatar
    @cipvas

    Cam greu de explicat dar implica sa tii nasul elicopterului jos iar pentru a-l stabiliza (partea cea mai suspecta) sa dai analog1 in dreapta iar analog2 in stanga ca si cum le-ai incrucisa (folosesc inverted controls) - dupa o vreme te prinzi .Eu am facut trial and error pana a mers .... si dupa ce am omorat cativa coechiperi si distrus vreo 15 elicoptere

  2. #1502 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Mai rau cand iei elicopterul, zbori foarte bine cu el si apoi iesi brusc din el sau il distrugi doar ca sa faci un kill. Stau cate odata si ma mir cat de idiot poti sa fii sa faci asta. Abia astept sa se lanseze mizeria aia de MW3 sa scapam de toate cizmele din joc. Unii chiar nu sunt facuti pentru jocul asta.

  3. #1503 SP
    Member monstrul's Avatar
    Elicopterele sunt cam de *****.Le folosesc deobicei sa ajung pe cladiri sau zone inalte fara acces sa campez in liniste

  4. #1504 SP
    Member Witchalok's Avatar

  5. #1505 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Am aflat cate ceva pentru ce-i care nu stie piloteze intrati in optiuni>control la heli sticks si jet stick puneti SouthPaw,si navighezi doar cu sticks Left si mult mai usor parerea mea.

  6. #1506 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Eu cred ca folosesc controalele astea (spun din amintiri, ca mi e lene sa mai deschid consola sa verific):
    Flight *ceva*: Inverted
    Flight Analog: Legacy
    Flight Buttons: Alternative

    Si am ceva de genul:
    Left Stick: Roll, Up/Down
    Right Stick: Yaw/Pitch

    In primul rand nu luati niciodata degetul de pe "acceleratie" ca aici elicopterul nu mai sta in aer (ca in BC2) ci se prabuseste. In al doilea rand, daca nu vreti sau nu va pricepeti sa faceti scheme, tineti in permanenta elicopterul drept din analogul stang (roll). Aveti atentie ca analogul stang este foarte sensibil, si daca elicopterul are un unghi mai mare de 50-60 grade pe axa roll cand zboara in fata sunt sanse enorme sa se rastoarne.
    Un loc bun de exersat pilotajul (pt a nu enerva lumea) este in coop misiunea a 2a.

    Nu stiu ce sa va mai zic decat ca daca reusiti sa va prindeti cum sta treaba cu pilotatul elicopterelor veti face foooarte multe killuri. Spre diferenta de avioane unde in 40 minute faci cam 5 sau 6 killuri, cu un elicopter poti scoate in jur de 20 killuri lejer.
    Attached Images Attached Images rollpitchyawplain.png

  7. #1507 SP
    Member monstrul's Avatar
    @Mariusik
    Pune un video ceva cu elicopter si 20 kills lejer si te cred.Eu daca zbor 1 minut fara sa ma doboare e bine...

  8. #1508 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Am impresia ca fix cei de la DICE s-au saturat de reteta promovata pana acum, adica lupta in squad + vehicule. Am jucat in seara asta cateva ore de Conquest si parca jucam Team Deathmatch in Black Ops. Daca lumea s-a plans la Metro pe Rush, sa incercati harta Seine Crossing pe Conquest, sa vedeti acolo haos mai mare decat la orice meci de Rush. La Bad Company 2 au avut grija sa fie fiecare harta potrivita cu modul de joc (in primul an de la lansare), aici se pare ca nu au mai tinut cont; aceeasi harta e si de Rush si de Conquest, la gramada.

    Stiu ca erau si la BC2 harti fara vehicule, chiar jucam destul de mult Arica, insa acolo mergea treaba pentru ca puteai sa te coordonezi in squad. Chiar daca nu erai cel mai bun pe asalt, puteai sa scoti punctaj chiar bun daca jucai rol de support cum trebuie. Situatia se mai schimba putin pe hartile de Conquest mai mari, dar acolo apare faza despre care spunea si cineva mai sus: mergi si tot mergi si te apuca dorul sa mai vezi pe cineva.

  9. #1509 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Lasa Seine Crossing. Harta aia e cat de cat ok, ai 4 puncte de control parca, si destule rute de a ajunge la ele.

    Ce sa zici insa de Grand Bazaar? B-ul ala e crima. Access direct si de la A si C, culoar ingust, RPG-uri zboara in toate partile, grenade, camperi. Cea mai urata harta pe care am vazut-o pana acum in BF3 sau BC2.
    Mai e si aia cu Damavand Peak, care e printre cele mai liniare harti pe care le-am vazut. A----B----C in linie dreapta prin tunel.
    Operation Metro.

    Oricum pe hartile astea stii ca o sa ai parte de multa actiune.

    Hartile mari nu sunt chiar asa de rele. Worst offender mi se pare insa Operation Firestorm. Cu destui oameni in Jets si elicoptere, de-abia de vezi pe cineva pe pamant.

    Pe Caspian Border e de regula destul de multa actiune pe langa B si C.

    Cea mai echilibrata mi se pare aia cu un train yard. Imi scapa numele acum. 3 puncte de control asezate cam in forma de triunghi, ai si 2 scout helicopters, IFV-uri, tancuri, nu e nici foarte mare deci vezi si destule lupte de infanterie. Cam la fel si cu Tehran Highway.

    Insa dupa cum arata hartile s-ar putea sa incep sa joc mai mult rush decat CQ. Par mai interesante.

  10. #1510 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cam asa cred ca m-as decurca si eu cu avionul


  11. #1511 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Te supraestimezi, ala macar a reusit sa decoleze.


  12. #1512 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Ok, hai sa lasam nitel plangerile departe si sa discutam de gameplay.

    Cat de mare e bonusul pentru hip-fire dat de laser sight? N-am apucat sa testez pe aceeasi arma, dar SCAR-H cu suppresor mi se parea destul de innacurate cu hip-fire. In nici un caz cum erau SMG-urile in BC2.
    Acum folosesc G36C cu laser sight si parca e mult mai bine.

    A doua intrebare: a jucat cineva extensiv cu UMP-ul? Cum se compara cu Carbines la close-mid range?

    Si a treia intrebare: cum se baga codul de Warfare Pack? trebui sa intru pe cont de tara cu Store, intru in joc, ma duc la store, si dau de acolo redeem code? Sau se face din afara jocului?

  13. #1513 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Ok, hai sa lasam nitel plangerile departe si sa discutam de gameplay.

    Cat de mare e bonusul pentru hip-fire dat de laser sight? N-am apucat sa testez pe aceeasi arma, dar SCAR-H cu suppresor mi se parea destul de innacurate cu hip-fire. In nici un caz cum erau SMG-urile in BC2.
    Acum folosesc G36C cu laser sight si parca e mult mai bine.

    A doua intrebare: a jucat cineva extensiv cu UMP-ul? Cum se compara cu Carbines la close-mid range?
    Nu prea folosesc hip fire, si nici laser sight pentru ca ma dau singur de gol. M4A1 mi se pare cea mai buna arma de la inginer, are un recul foarte mic si rata de foc imensa, g36 e un pic cam instabila chiar si cu foregrip. Ca atasamente folosesc holographic cu foregrip si silencer.

  14. #1514 SP
    Member Witchalok's Avatar

    Laser sight nu-l folosesc pentru orbire, dar cand dai nas in nas cu inamicul, cel mai rapid e hip-fire-ul. Si oricum, pana in 10-20 m sunt obisnuit din BC2 sa folosesc hip-fire, pentru ca la SMG-uri era foarte accurate.

    O sa incerc atunci sa vad ce-i poate pielea si M4A1-ului. In curand o sa fie unlocked pentru ambele factiuni

    Dar stie cineva care e diferenta intre M4A1 si M4. Din cate imi dau seama sunt aceleasi arme (cred ca impart si unlock-urile) doar ca M4A1 e full auto + single shot, M4 e burst + single shot.
    Impart si aceeasi pagina pe battlelog. Daca dau pe M4 ma duce pe pagina M4A1.

  15. #1515 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post


    O sa incerc atunci sa vad ce-i poate pielea si M4A1-ului. In curand o sa fie unlocked pentru ambele factiuni

    Dar stie cineva care e diferenta intre M4A1 si M4. Din cate imi dau seama sunt aceleasi arme (cred ca impart si unlock-urile) doar ca M4A1 e full auto + single shot, M4 e burst + single shot.
    Impart si aceeasi pagina pe battlelog. Daca dau pe M4 ma duce pe pagina M4A1.
    Aceeasi arma, aceleasi stats-uri doar ca una este full auto si cealalta este burst (la fel ca si m16a3 si m16a4), dupa cum ai spus si tu. Iar unlock-urile deblocate pe una le poti folosi si pe cealalta.

  16. #1516 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Stiti care e treaba cu cele 45 de secunde de asteptare dupa fiecare runda? Cel mai enervant e ca nu pot reveni in meniu, nu pot sa fac absolut nimic. Dupa un team deathmatch de cateva minute mi se pare nasol sa ai de stat atat de mult sa astepti. Acelasi lucru cu cele 20 de secunde de la inceputul rundelor de Conquest (chiar si cand ambele echipe sunt pline si totul e pregatit). Sta toata echipa blocata si asteapta

  17. #1517 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Banuiesc eu ce este. In acest timp, are loc o sincronizare a jucatorilor, pt a elimina din lag. Si probabil se incarca texturile hartii.

  18. #1518 SP
    Member cipvas's Avatar
    Mie mi se pare foarte utila pauza aia. Ai timp linistit sa-ti aprinzi o tigara, sa mai bei un gat de bere(18+) sau suc, depinde de varsta fiecaruia sau sa tragi rapid o fuga pana la baie.

  19. #1519 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca ai facut multe in meciul de dinainte, alea 45 de secunde sunt de ajuns cat sa vezi tot ce ai deblocat, ce ribbons ai primit, unde ai mai avansat etc.
    Daca nu ai facut nimic toata runda, ai facut scor gen 5-7 si nu ai facut nimic team related, 45 de secunde trec greu.

  20. #1520 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Fa flotari. Cate o serie de 15. Dupa o luna o sa arati ca un culturist.
    Daca te plictisesti poti incerca genoflexiuni.

    Si nu glumesc, ma apucasem la un moment dat in BC2 cat incarca harta (si unde intre runde vedeai si mai putine informatii), dar nu m-a tinut mult. In BF3 mi-am propus sa ma tin

    @Khufu: cand ai 28.000 pana la urmatorul unlock pe clasa, si deja nu te mai intereseaza ce unlock-uri ai pe arma (6x pe Carbine, lol), nu prea ai multe lucruri de vazut pe ecranul ala.

    Insa in secundele alea dupa ce a incarcat harta si pana incepe runda, poti customiza clasa. Deja stii ce harta urmeaza, sua daca esti attacker/defender daca e rush, deci stii ce clasa/loadout sa alegi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 164 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts