Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 164 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 ... LastLast
Results 1,721 to 1,740 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1721 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by rogele 1 View Post
    Apropo,am gasit accidental o metoda de a face puncte,dar trebuie doi pentru asta: herp derp derp
    Oamenii ca tine strică experiența multiplayer.

  2. #1722 SP
    Member bartonn's Avatar

  3. #1723 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Legat de lagul de care se plang unii membrii de pe forum. Incercati sa dati senzitivitatea sub 50 si postati dupa pe forum. Sunt curios daca observati vreo schimbare. Eu asa am rezolvat acel lag suparator de care cred ca se vorbeste mai sus. Chiar daca poate este o prostie, merita incercat.

  4. #1724 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Cum adica telefonul filmeaza in timp real, telefonul filmeaza la 30fps. Jocul ruleaza la 60fps (cred), diferenta unde se duce?
    Jocul ruleaza la 30 fps. Si e un tip care a urcat un filmulet pe youtube, comparatie intre BC2, BF3 si Black Ops.
    Nici pe youtube nu se vede perfect delay-ul, pentru ca si acolo e capped la frame rate, etc etc.

    Dar omul cica a analizat raw footage cu nush ce software, si a masurat delay-ul intre miscat stick-ul si miscat tinta. In BF3 era de delay de vreo 200ms (100 ms mai mare decat in celelalte). O sa-l caut si-l postez daca-l gasesc.

    @caine_rau: eu joc cu ea sub 50 si se observa (sau am devenit deja paranoic )

    L.E.: Found it.



    L.L.E.: e si recunoscut de DICE ca fiind bug. De ce mai insista lumea ca nu exista problema asta?
    http://getsatisfaction.com/battlefield3/topics/input_lag_on_ps3_large_number_of_people_affected

  5. #1725 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mama ,mama nu mai am rabdare sa termin BBC1 sa ma apuc de Battlefield 3.Mai am nevoie de 3100 kills in BBC1 si ma si infing in BF3.
    pana acu am intrat de 2 ori cam 1 ora de fiecare data ca nu ma mai puteam abtine.

    Bineinteles ca jucam ca o rata necunoscand multe in joc.Cand treceam inapoi la BBC1 ieaseam aproape de fiecare de data in Top 3 Players pe harta si de foarte multe ori Number 1.

    lasa ca ma specializez eu si in BF3

  6. #1726 SP
    Member monstrul's Avatar
    Referitor la, lag - exista dar pentru mine e aproape de insesizabil si cum au zis majoritatea se vede mai ales pe hartile cu vehicule sper sa fie patchuit cat mai repede.
    Stresant pt mine e alta treaba.Atasamentul ala de lanterna ... nu sunt impotriva lui (personal il folosesc la pistol) si nu cred ca trebuie patchuit dar .... multi idioti il tin aprins tot timpul (se poate inchide/redeschide apasand sus pe dpad - valabil si pt laser) si e f stresant cand suntem mai multi intr-o camera sau coridor si vreo 2 colegi destepti care orbesc pe toata lumea.

  7. #1727 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    @Witchalok da, exista input lag, nu stiu daca-i voit sau nu. Ideea e ca unii il sesizeaza mai mult decat altii. Eu de exemplu nu-l simt, sau il simt prea putin ca sa-i dau importanta, pe cand Mariusik saracu se da de ceasul mortii si nu poate dormi noaptea sau juca jocul din cauza asta
    Eu cred ca se poate trece asta cu putina vointa si se poate face o acomodare. Din punctul meu de vedere, jocul asta merita.

  8. #1728 SP
    Member Witchalok's Avatar
    @GreyhounD: pai si eu ma dau oarecum de ceasul mortii din cauza asta. Nu pot sa joc bine deloc in 720p.

    Dupa sute (460+) de ore jucate in BC2, mi se pare aiurea sa intru in BF3, si sa nu ma impac deloc cu modul in care se controleaza.
    Si una e sa joci si sa mori intruna din cauza ca nu poti sa tintesti bine, si alta e sa termini ca MVP. Si nu e tocmai exagerare, dupa ce am trecut pe 576p am inceput sa joc mult mai bine si sa-mi placa si jocul mai mult din cauza asta.

    Ma uit la Mariusik la stats si vad ca are si el o groaza de ore bagate in BC2 (476). Si ma gandesc ca astia care joaca mai "hardcore" isi dau seama mai usor de lag decat cineva care joaca 4-5 ore pe saptamana*.

    * ma refer la modul general, nu la tine in particular. Habar nu am cat de mult/ce joci.

    Si ma repet, exista input lag, si nu e intentionat. E o problema "aknowledged" oficial de dice (a se vedea linkul postat mai sus).

  9. #1729 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Stai linistit,nu am facut asta niciodata.Eu ma duceam cu masina,nu mai stiu ce am facut dar s-a rasturnat,eu am iesit din ea ca sa o repar si atunci mi-a picat fisa.Chestia e ca nu primeam puncte.

  10. #1730 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    @Witchalok, Mariusik posibil si ca trecerea de la 400+ de ore in BC2 direct la BF3 fara un pic de pauza intre sa fie cea care agraveaza sesizarea input lag-ului. Eu joc Battlefield de cand exista 1942, bine nu am mii de ore la activ dar am trecut prin fiecare joc al seriei (da, inclusiv 2142). Intre BC2 si BF3 insa am avut o pauza considerabila, probabil nu simt asa mult input lag-ul de care vorbiti voi. E treaba de acomodare, dar, daca zici ca-i problema stiuta de DICE si luata in considerare, inseamna ca e ceva serios si sper sa o rezolve cumva intr-un patch viitor. Precum am zis, e pacat sa nu se joace minunatie de joc tocmai din cauza unui amanunt infim.

  11. #1731 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    @Witchalok, Mariusik posibil si ca trecerea de la 400+ de ore in BC2 direct la BF3 fara un pic de pauza intre sa fie cea care agraveaza sesizarea input lag-ului. Eu joc Battlefield de cand exista 1942, bine nu am mii de ore la activ dar am trecut prin fiecare joc al seriei (da, inclusiv 2142). Intre BC2 si BF3 insa am avut o pauza considerabila, probabil nu simt asa mult input lag-ul de care vorbiti voi. E treaba de acomodare, dar, daca zici ca-i problema stiuta de DICE si luata in considerare, inseamna ca e ceva serios si sper sa o rezolve cumva intr-un patch viitor. Precum am zis, e pacat sa nu se joace minunatie de joc tocmai din cauza unui amanunt infim.
    Conform statisticilor mele nu am mai intrat in BC2 din 12 Septembrie (luna in care nici nu am deschis consola). Pe langa asta, din ianuarie pana in august am jucat foarte putin, sa zicem o medie de 5-6 zile/luna, 2-3 ore/zi. Si avand in vedere ca eu anul trecut imi pierdeam indemanarea dupa numai o saptamana de pauza, zic ca intr o luna in care nu m am atins de consola am cam "uitat" sa joc.
    Pe langa asta a iesit BF3 Beta in care iar am sesizat delay, mai mic decat acum ce i drept, dar era prezent oricum. Iar dupa a aparut varianta retail care o gasesc nejucabila in 720p.

    Orele alea multe care le am in BC2 le am facut in perioada Martie 2010 - Iulie 2010, cand ajunsesem la level 50 si mi am pierdut din interes.

    Eu nici Killzone 2 nu am putut sa l joc din cauza lagului. Chiar daca zic unii ca greutatea pe care avea playerul ii dadea jocului o nota de realism, eu l am considerat lag si n am jucat mai mult de cateva saptamani.
    La Killzone 3 a fost aceeasi problema. Input lag la joc. Resistance 3 a avut si el putin input lag.

    De asta urlam eu pe aici acum cateva luni ca BC2 a fost jocul cu cel mai bun gameplay pe care l am jucat vreodata. Nu avea lag absolut deloc. La asta se adaugau celalate elemente de gameplay care au dus jocul pe locul 1 in topul meu personal.

  12. #1732 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Fara suparare, dar ma asteptam mai multa lume sa intre pe plutonul creat pentru CGR de Dante pe Battlelog, dar cum era de asteptat fiecare si-a facut clan, pluton si alte bulls***-uri de genu si ii vezi pe fiecare cu tot felu de clan-tag-uri, in BC1 si BC2 era fain toti aveam [RO] si cand intram 10 insi pe un server se c**** toti pe ei de frica, acuma fiecare cu ce il doare. In fine asta nu o sa ma opreasca sa ma joc cu aceasi placere cu toti din lista, luat-o ca pe o remarca personala.

  13. #1733 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    Fara suparare, dar ma asteptam mai multa lume sa intre pe plutonul creat pentru CGR de Dante pe Battlelog, dar cum era de asteptat fiecare si-a facut clan, pluton si alte bulls***-uri de genu si ii vezi pe fiecare cu tot felu de clan-tag-uri, in BC1 si BC2 era fain toti aveam [RO] si cand intram 10 insi pe un server se c**** toti pe ei de frica, acuma fiecare cu ce il doare. In fine asta nu o sa ma opreasca sa ma joc cu aceasi placere cu toti din lista, luat-o ca pe o remarca personala.
    Noua metoda de a baga frica in adversari... fiecare face ce vrea, doar nu suntem vaci.

  14. #1734 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    Fara suparare, dar ma asteptam mai multa lume sa intre pe plutonul creat pentru CGR de Dante pe Battlelog, dar cum era de asteptat fiecare si-a facut clan, pluton si alte bulls***-uri de genu si ii vezi pe fiecare cu tot felu de clan-tag-uri, in BC1 si BC2 era fain toti aveam [RO] si cand intram 10 insi pe un server se c**** toti pe ei de frica, acuma fiecare cu ce il doare. In fine asta nu o sa ma opreasca sa ma joc cu aceasi placere cu toti din lista, luat-o ca pe o remarca personala.
    Sincer, am creat clanul pentru ca jocul m-a lasat si pentru ca nu stiam ca Dante a facut deja un clan cu numele respectiv, nu pentru a crea "alte bulls***-uri". Sistemul de creare si battlelog-ul in general e un pic cam stricat din punctul meu de vedere. Am dat request to join in clanul lui Dante. Eu in afara de DiablQ si cosminbad pe alocuri nu prea am vazut lume sa dea invinte/accept invite cand se joaca, baga acolo in lumea lor.

    Ar fi frumos sa fii constructiv, sa propui o ora si o zi pentru adunare si sa facem ceva organizat pe public, daca tot doresti sa intre spaima in dusmani.

  15. #1735 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    omuldinmultime joaca in fiecare seara , il gasesti daca il ai in lista. Pe mine ma enerveaza ca sunt doar 4 locuri in squad si e cam greu sa te nimeresti unde poftesti, cu cine vrei.

    Si lasa Greyhound ca o sa devina lumea mai sociabila dupa un timp, o sa se restranga lista de jucatori si o sa dea accept si la un invite modest, de-al nostru.

  16. #1736 SP
    Junior Member StaTich's Avatar
    Eu am tot jucat cu negru43 si a fost frumos, am mers impreuna, ne-am vindecat... ce mai un date in toata regula, dar parca tot feeling de public ai, pt ca nu exista comunicare.
    Asta este dezavantajul consolei, nu ai tastatura sa dai rapid mesaje (si chiar daca ai una conectata la usb, nu ai in-game chat, si sa dai mesaj privat e mai mare tambalaul)

  17. #1737 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Voicechat...
    Pe ps3 ma refer.

    ---------- Post added 15-11-2011 at 06:11 PM ----------

    Voicechat...
    Pe ps3 ma refer.

  18. #1738 SP
    just me waches2's Avatar
    Si eu am simtit lagul ala , dar am zis ca poate e de la netul meu.... Sunt momente in care sunt deranjat de el si chiar il simt , fata de bbc2 ., acolo era lag dar de la servere

  19. #1739 SP
    Member Dante's Avatar
    Nu e clanul meu, e al nostru al tuturor . Stupid e sistemul lor ca permit mai multe cu acelasi nume. Dat fiind faptul ca e mod si co-fondator la idee l-am promovat pe Grey la rangul de Leader , nu gasesc cum sa il fac Founder. Am prins ieri multe meciuri cu Kausemoredammage (nu reusesc sa fac corespondenta cu id de aici din pacate)

  20. #1740 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Nu e clanul meu, e al nostru al tuturor . Stupid e sistemul lor ca permit mai multe cu acelasi nume. Dat fiind faptul ca e mod si co-fondator la idee l-am promovat pe Grey la rangul de Leader , nu gasesc cum sa il fac Founder. Am prins ieri multe meciuri cu Kausemoredammage (nu reusesc sa fac corespondenta cu id de aici din pacate)
    Multumesc pentru onoare, nu asta urmaream, ideea era sa fim toti reuniti sub acelasi steag, sa ne putem gasi mai usor. Tampiti EA cu sistemul lor de battlelog, trebuia sa zica frumos, exista deja clanul asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 164 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts