Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 94 of 164 FirstFirst ... 44 84 92 93 94 95 96 104 144 ... LastLast
Results 1,861 to 1,880 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1861 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Mobule, dupa vreo 600 de kills cu SCAR-H m-am gandit sa ma reprofilez, pentru ca stiam ca urmeaza un nerf.
    Am 500 kill-uri cu G36C, imi place cum arata, e sexy, dar parca nu "simt" arma.
    M4A1, urasc cum se vede front sight-ul sau cum i-o zice chiar cand ai si RDS sau Holo, dar cat am jucat cu ea (doar vreo 90 de kill-uri) are potentialul de a deveni noua mea arma preferata la inginer.

    Zic la inginer, pentru ca USAS cu Holo, extended mags si frag grenades este o bestie ce nu poate fi oprita
    Dar mananca munitie ca dracu, asa ca joc support mai mult cu ea.


    In orice caz, astept sa vad ce face patch-ul, cat de mult va fi nerf-uita, si posibil sa ma reintorc la SCAR daca nu e paguba prea mare.

  2. #1862 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Am remarcat ca ma simt mai bine cu arme care au RPM mic si damage mare, din cauza ca nu folosesc full auto doar in CQC, hip fire in general. Am incercat toate armele de la inginer, asa in mare, si pe langa Scar-H care ii o bestie pentru mine, astea doua m-au atras cel mai mult, nici mie nu imi place ca se vad iron sights la M4A1, ma incurca, oarecum, nu stiu de ce, prefer sa bag cu ea old school fara optics, nu stiu daca ai incercat.
    Problema cu simtitul armei o regasesc si eu la destule dintre ele in special la cele de la inginer.
    Si eu sunt mare fan shotgun-uri, dar momentan nu ma simt in siguranta cu una pe teren, mai astept sa ma obisnuiesc cu hartile si sa vad ce fac astia cu patch-urile si apoi o sa iau in stil Bc2, support (assault in bc2) cu shotie si C4, exact cum joaca acuma Florin si rupe tot.
    Si eu sper sa nu fie prea tare nerf-uita. Nu reusesc sa inteleg motivul acestei scaderi de damage gandita de Dice, eu sper ca au redus reculul pe ascuns, si nu spun la nimeni

  3. #1863 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Pe mine nu am deranjeaza ca Denveris joaca impotriva noastra (e doar un joc wtf). Si acum am infintat si clanul DTV si putem face cateva meciuri intre noi just for fun!! Apoi putem si provoca alte clanuri straine!!Asa am face jocul si mai adictiv decat e deja

  4. #1864 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by makiaveliproject View Post
    Pe mine nu am deranjeaza ca Denveris joaca impotriva noastra (e doar un joc wtf). Si acum am infintat si clanul DTV si putem face cateva meciuri intre noi just for fun!! Apoi putem si provoca alte clanuri straine!!Asa am face jocul si mai adictiv decat e deja
    Am vazut ca te-ai luat cu el de manuta si ati jucat amandoi impotriva romanilor aseara.

  5. #1865 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by makiaveliproject View Post
    Si acum am infintat si clanul DTV si putem face cateva meciuri intre noi just for fun!! Apoi putem si provoca alte clanuri straine!!Asa am face jocul si mai adictiv decat e deja
    Felicitari si "succesuri" (cum zice romanu') nebanuite!
    Toate bune si frumoase, dar spune-mi te rog cum te gandesti sa faci meciuri cu alte "clanuri", daca nu ai optiunea crearii de meciuri private? Ca eu nu imi dau seama...

  6. #1866 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Am vazut ca te-ai luat cu el de manuta si ati jucat amandoi impotriva romanilor aseara.
    deja exagerati!!

    ---------- Post added 23-11-2011 at 02:55 PM ----------

    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    Felicitari si "succesuri" (cum zice romanu') nebanuite!
    Toate bune si frumoase, dar spune-mi te rog cum te gandesti sa faci meciuri cu alte "clanuri", daca nu ai optiunea crearii de meciuri private? Ca eu nu imi dau seama...
    din cate am inteles vor face posibila si creare de meciuri private!

  7. #1867 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Sa mor daca va pot intelege. Din cate vad denveris nu zice daca ii place sau nu sa joace contra voastra, dar chiar si asa, de unde toata gargara asta? De ce v ar interesa pe voi cum ii place lui sa joace? Daca omului ii face placere sa joace impotriva voastra, bravo lui. Va deranjeaza ca ce? Ca e un roman la echipa adversa? Ca nu i puteti face fata? Aveti frica pierderii pretiosului dogtag? Sau va este mila cand il omorati pentru ca e de aceeasi natie cu voi? Care i logica?

    Tot vad de la BC2 incoace posturi cum ca romanii ar fi cei mai buni jucatori din lume, si ca lumea iese de pe servere, femeile si copiii se baricadeaza in case si presedintele este bagat in buncar cand intra ei pe server. Orice squad care joaca ca la carte poate curata lejer o echipa intreaga (si cand zic ca la carte ma refer ca se ajuta unul pe altul, raspund la requesturi de schimbari de clasa, si se adapteaza in permanenta stilului de joc.).

  8. #1868 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Sa mor daca va pot intelege. Din cate vad denveris nu zice daca ii place sau nu sa joace contra voastra, dar chiar si asa, de unde toata gargara asta? De ce v ar interesa pe voi cum ii place lui sa joace? Daca omului ii face placere sa joace impotriva voastra, bravo lui. Va deranjeaza ca ce? Ca e un roman la echipa adversa? Ca nu i puteti face fata? Aveti frica pierderii pretiosului dogtag? Sau va este mila cand il omorati pentru ca e de aceeasi natie cu voi? Care i logica?

    Tot vad de la BC2 incoace posturi cum ca romanii ar fi cei mai buni jucatori din lume, si ca lumea iese de pe servere, femeile si copiii se baricadeaza in case si presedintele este bagat in buncar cand intra ei pe server. Orice squad care joaca ca la carte poate curata lejer o echipa intreaga (si cand zic ca la carte ma refer ca se ajuta unul pe altul, raspund la requesturi de schimbari de clasa, si se adapteaza in permanenta stilului de joc.).
    In sfarsit punctul pe I!! Thanks God!!

  9. #1869 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    Am remarcat ca ma simt mai bine cu arme care au RPM mic si damage mare, din cauza ca nu folosesc full auto doar in CQC, hip fire in general. Am incercat toate armele de la inginer, asa in mare, si pe langa Scar-H care ii o bestie pentru mine, astea doua m-au atras cel mai mult, nici mie nu imi place ca se vad iron sights la M4A1, ma incurca, oarecum, nu stiu de ce, prefer sa bag cu ea old school fara optics, nu stiu daca ai incercat.
    Problema cu simtitul armei o regasesc si eu la destule dintre ele in special la cele de la inginer.
    Si eu sunt mare fan shotgun-uri, dar momentan nu ma simt in siguranta cu una pe teren, mai astept sa ma obisnuiesc cu hartile si sa vad ce fac astia cu patch-urile si apoi o sa iau in stil Bc2, support (assault in bc2) cu shotie si C4, exact cum joaca acuma Florin si rupe tot.
    Si eu sper sa nu fie prea tare nerf-uita. Nu reusesc sa inteleg motivul acestei scaderi de damage gandita de Dice, eu sper ca au redus reculul pe ascuns, si nu spun la nimeni
    Si eu parca ma impac mai bine cu arme cu RPM mic. De exemplu ma simt mult mai conformabil cu m416 decat f2000. Au acelasi damage, F2000 are RPM mult mai mare. In teorie ar fi mai buna, are time to kill mai mic, dar prefer M416.

    Iron sights la M4A1 nu ar fi o problema, platina de la M16 din BC2 am facut aproape exlcusiv cu iron sights (sunt la fel am impresia). Insa in BF3, avand in vedere ca nu pierzi nimic la perk-uri daca schimbi sight-ul, prefer pe toate armele Holo. Mi se pare cel mai curat sight (doar la M4 face figura asta, poate si la M16, n-am verificat).

    Iar BF3 mi se pare mult mai "ingramadit" decat BC2, in sensul ca distanta de la care au loc majoritatea fire fight-urilor e mult mai mica.
    In aceste conditii shotgun-urile sunt arme mult mai viabile (exceptand pump action cu slugs).
    Iar ce e misto la frag e ca daca ai tinta (trebuie sa iei in calcul drop-ul foarte mare), 2 body shots sunt de regula suficiente, si chiar daca nu e direct hit, oricum are splash damage si inamicul e suppresed.
    De exemplu vezi la o fereastra/un colt intunecat un laser. Cu o arma normala cred ca as muri, pentru ca el e deja cu tinta pe mine si are un avantaj.
    Cu frags trebuie doar sa incep sa trag in directia generala, si de regula el moare.

    O alta chestie pe care am observat-o e ca parca lumea reactioneaza mai greu la un shotgun cu frag. Daca prind 2 inamici si incep sa trag intr-unul de regula al doilea se intoarce spre mine (combinatie de vazut tracerele, auzit zgomotul armei, mai stiu eu ce).
    Daca sunt cu USAS-ul parca nu prea-si dau seama ce se intampla si reactioneaza mult mai greu.

  10. #1870 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    @Mariusik: Mie personal nu imi place deloc sa joc contra romanilor, motivele sunt multiple, multe din ele le-ai surprins in intrebarile retorice pe care le-ai pus, sincer nu cred ca cineva o sa le raspunda, oricum de ce sa joc contra prietenilor mei din lista cand sunt atatia "nenorociti" de omorat pe servere, se creaza multa tensiune cand se intampla asta, sunt oameni care nu mai vor sa joace cu mine pentru ca i-am facut varza cu shotgun-u pe Bc2 si am ajuns sa ne fugarim pe servere sa ne prindem la cutzite, mega lame, stiu, am ajuns sa ma injur cu unii cu altii pentru un cutzit, o fi el un joc dar multe razboaie au inceput din joaca, asa ca mai bine evit chestiuni de genu si ies dracului de pe server. Imi pare foarte rau ca toata povestea asta cu Denveris a inceput de la o gluma care am facut-o, ca eu asa glumesc, is mai de la tara, nu stiu glume elevate. Punct.

    Si de la capat:
    @Witcha: Ai perfecta dreptate, cred ca reactia intarziata a adversarilor se datoreaza in mare parte efectului de supresie care in acest joc este uimitor de puternic si eficace, in general si in CQC in special, bineteles ca mai sunt si alte aspecte previzibile, gen cat ii de bun jucatorul, sensitivitatea la care joaca s.a.m.d.
    La faza cu ingramadeala pe harta cred ca este doar din cauza punctelor de choke mai dese si mai drastice, in Bc2 erau mai largi si cu mai multe rute de abordare, asta ii sindromul COD din filosofia DICE actuala.
    Asta este principalul motiv pentru care astept cu atata nerabdare DLC-u care contine 4 harti cat se poate de clasice in universul Battlefield. Cred ca si-au dat seama oamenii ca au riscat cu multe din harti si ca sa isi asigure spatele au pus o firma auxiliara sa le implementeze pe cele mai celebre harti in Frostbyte 2, un fel safety net.

  11. #1871 SP
    Member lucian43's Avatar
    Si pana la urma cum facem sa jucam si noi cu Mobile AA (Tank) ? ma refer la cei cu PS3/Xbox.
    Cei cu versiunea PC au posibilitatea de a juca Conquest (Large Conquest mai bine zis) cum ar veni Caspian Border, ei au 5 puncte de control (Flasg), noi (console) doar 4, jucam doar in 24 playeri, deci nu e necesar ! Dar de ce au scos totusi Mobile AA ?! Am citit un articol pe IGN cum ca Mobile AA il poti gasi in Caspian Border (conquest,rush). Deci Mobile AA apar doar la cei cu versiunea PC... ?! that was very sad ~
    Eu nu am reusit sa dau de el...




    EDIT: Altul

    il vreau si eu




    Kill me !

  12. #1872 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    @lucian: Singura AA mobila care am vazut-o pana acum era pe Rush, defender pe harta Nashar Canals, si o da in baza de spawn.

  13. #1873 SP
    Member cipvas's Avatar
    Intradevar, numai acolo o gasesti.Iar ca arma e devastatoare. De fiecare data cand o prind ies MVP.

  14. #1874 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by omudinmultime View Post
    @lucian: Singura AA mobila care am vazut-o pana acum era pe Rush, defender pe harta Nashar Canals, si o da in baza de spawn.
    @ Am editat putin postul dupa ce m-am informat.
    Totusi nu imi explic cum de si-au batut joc de noi, cei cu console ! tankurile alea par chiar interesante si utile.
    Cu toata nerusinarea au pus in meniu "Mobile AA Unlocks" unde il am mereu pe zero, nu am reusit sa deblochez nimic... cu ce sa deblochez? cu un tank care pica pe o singura mapa din 9.
    Tind sa cred ca noi cei de pe console (in special PS3) suntem cei mai dezavantajati din multe puncte de vedere.
    Cei cu PC beneficiaza de tot, noi de ce ramane... DICE is a ****

  15. #1875 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Hai ma ca e un joc bun per total. Nu va mai plangeti ca nu au bagat nu stiu ce roaba.... sunt destule cu care sa jucati.

  16. #1876 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  17. #1877 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai pt orice player de shooter mi se pare foarte normal sa spui ca B3 e mai bun la grafica, MW3 la campanie single si ambele sunt egale la multi. Le-am jucat pe ambele pe PC si asta e parerea mea.

  18. #1878 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Bla bla bla bla.......bla

  19. #1879 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Eu nu sunt deacord cu Mw3 campaign vs Bf3 campaign . Campania de la Mw3 mi s a parut superba . Storyline ul a avut de toate . Iar cea de la Bf3 cam slabuta . In rest Bf3 multi si grafica > Mw3 multi si grafica

  20. #1880 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    Bla bla bla bla.......bla
    What`s your problem?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 94 of 164 FirstFirst ... 44 84 92 93 94 95 96 104 144 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts