Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 33 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 645

Thread: Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

  1. #301 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  2. #302 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    "world's biggest game"!...mda,ete fas

  3. #303 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Mai da ce aveti, s-a dezumflat Buba cu Battlefield 2.5?
    World biggest game vine de la faptul ca se preconizeaza ca va avea cele mai mari vanzari.
    Nu inseamna ca va fi cel mai bun sau altceva. E un calcul statistic, nu e inventat.

  4. #304 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Mai da ce aveti, s-a dezumflat Buba cu Battlefield 2.5?
    World biggest game vine de la faptul ca se preconizeaza ca va avea cele mai mari vanzari.
    Nu inseamna ca va fi cel mai bun sau altceva. E un calcul statistic, nu e inventat.

    Nu ai inteles, nu e vorba deloc aici de Battlefield. Mie imi sunt indiferente ambele titluri si daca le voi cumpara va fi doar din simpla curiozitate.
    Este vorba despre aroganta tampita si tipic americaneasca a la George Bush daca vrei, prezenta in toate trailerele si reclamele lor: "the most anticipated game in history", "the world's biggest game" etc. Sa nu-mi spui acum ca pentru tine e cel mai asteptat joc din istorie ca nu te cred. Da, probabil ca acest nivel de anticipare e prezent la naparstocii de 13 ani care dau chiucscoupuri d-alea. Si fara sa jignesc pe nimeni, asemenea practici de marketing cu "noi suntem cei tari, avem cele mai mari oua, biceps de 1 m diagonala etc" merg la aceeasi categorie prezentata mai sus.

  5. #305 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Pun pariu ca folosesti pasta de dinti Colgate, pasta cea mai recomandata de medicii stomatologi.

  6. #306 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Daca ti se pare ca incercam sa te jignesc in postul anterior, permite-mi sa ma indoiesc profund de anumite capacitati intelectuale(nu ale mele).
    a la Colgate: pun pariu ca masina ta e diesel.

  7. #307 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    In postul acela nu, doar in acesta ma jignesti.

  8. #308 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ma astia doi, vi s-a urcat verdeata la cap? Ia linistiti-va putin.
    Campaniile astea cu "noi suntem cei mai tari" se practica si tin la public, in special atacurile directe catre competitie.
    "Pew-pew" anyone?

  9. #309 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Trade in Battlefield 3, Get Modern Warfare 3 for $1
    ...oh my god the drama with these two

  10. #310 SP
    sam
    Member sam's Avatar
    Turtle Beach, a company that has long been on the leading edge when it comes to gaming and sound delivery, has announced that it will be launching an exclusively licensed and limited edition set of headphones linked to the upcoming Call of Duty: Modern Warfare 3.


  11. #311 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Trade in Battlefield 3, Get Modern Warfare 3 for $1
    ...oh my god the drama with these two
    Deci faza asta și cealaltă cu punctele de experiență la dozele de suc ating cele mai alarmante cote de josnicie.

  12. #312 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    La ce va asteptati? Vorbim despre Activision totusi, atata timp cat se pot face bani... nimic nu e prea josnic pentru ei.

  13. #313 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Lasa ca o sa vina baietii veseli sa spuna ca nu e nimic josnic in asta, bla bla, Activison e DUMNEZEU, nu e josnic ca pun umarul la cresterea ratei obezitatii/sedentarismului prin campania cu Doritos si Mountain Dew, mic dejunul campionilor. Copiii sunt victime sigure, cine altcineva sa fie uber extaziat de double XP plus "haleala"?

    Cat despre asta cu MW3 cu un dolar + BF3, incercare disperata. Daca Activision era o tipa, se dezbraca in mijlocul strazii ca sa distraga atentia de la tipa de langa ea care arata mult mai bine.

  14. #314 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Lasa ca o sa vina baietii veseli sa spuna ca nu e nimic josnic in asta, bla bla, Activison e DUMNEZEU, nu e josnic ca pun umarul la cresterea ratei obezitatii/sedentarismului prin campania cu Doritos si Mountain Dew, mic dejunul campionilor. Copiii sunt victime sigure, cine altcineva sa fie uber extaziat de double XP plus "haleala"?

    Cat despre asta cu MW3 cu un dolar + BF3, incercare disperata. Daca Activision era o tipa, se dezbraca in mijlocul strazii ca sa distraga atentia de la tipa de langa ea care arata mult mai bine.
    Vai Doamne cata frustrare ... e un rahat de joc omule, un joc atata tot. Ar trebui sa faci chestia asta cu placere, nu sa iti explodeze venele in cap.

  15. #315 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Vai Doamne cata frustrare ... e un rahat de joc omule, un joc atata tot. Ar trebui sa faci chestia asta cu placere, nu sa iti explodeze venele in cap.

    Nu stiu de ce simti miros de frustrare, doar spun un adevar. Nu-mi pocnesc vene, nu am un atac de apoplexie, sunt chiar extrem de degajat acum si la fel eram si cand am scris mesajul anterior. Probabil daca aveam nick rosu nu mai dadeai quote. Ai dreptate, e un rahat de joc, insa asta nu scuza practicile lor de promovare. Daca ii critic inseamna ca sunt frustrat? Ce tafnosi suntem, nimic nu trece, cautam rafuiala peste tot.


    Ce spuneam? Vin baietii sau ce?

  16. #316 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Khufu cam are dreptate (și comparația cu tipele nu-i deloc departe de adevăr), astfel de practici de promovare nu sunt deloc scuzabile, indiferent de mărimea și renumele firmei/brandului/corporației care apelează la așa ceva. Dar se pare că �n US este permis să-l arăți pe vecinul cu degetul și să strigi �n gura mare că vinzi castraveți mai verzi și mai zemoși dec�t ai lui, deci ne cam mirăm degeaba.

    ---------- Post added 26-10-2011 at 04:53 PM ----------

    nameless_fear, data viitoare folosește direct butonul de Reply to thread, nu-ți pot răspunde la Reported post dec�t prin PM și nu e cazul.

    Și nu, nu mă supăr legat despre reproșul tău care făcea referire la moderarea despre care n-am idee cu ce se măn�ncă, la fel cum nici tu sper că nu te superi că nu șterg toate posturile pe care le tot raportezi ori de c�te ori cineva (ex: Khufu) spune lucruri pe care fanboii de pe threadul ăsta le consideră denigrante/defăimătoare la adresa COD, deși �n 95% din cazuri sunt foarte la obiect.

  17. #317 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ah nu ma supar deloc, dar da-mi voie sa iti dau REPORT cand meriti si tu. Ce rost are sa iti trimit PM cand o iei pe carari ca si ailalti pierduti?

    Ce legatura au filosofiile voastre cu jocul si cu faptul ca americanii sunt niste grasi prosti?
    Bai, da a inteles si bunicul meu ca nu va place jocul, puteti sa mergeti mai departe.
    Nici macar nu inseamna nimic jocul asta pentru mine, dar pierde vara ala de @Khufu merita macar o palma si nu o frecare pe madular.

    Sper sa nu te superi, ca doar e usor sa scriem cand nu ne vedem fata-n fata

  18. #318 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Codurile pentru Dohble XP sunt pe partea din afara a cutiilor de Montain Dew/Doritos.

    Sunt sigur ca nimeni nu o sa abuzeze de asta. :rollingeyes:

  19. #319 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Ah nu ma supar deloc, dar da-mi voie sa iti dau REPORT cand meriti si tu. Ce rost are sa iti trimit PM cand o iei pe carari ca si ailalti pierduti?

    Ce legatura au filosofiile voastre cu jocul si cu faptul ca americanii sunt niste grasi prosti?
    Bai, da a inteles si bunicul meu ca nu va place jocul, puteti sa mergeti mai departe.
    Nici macar nu inseamna nimic jocul asta pentru mine, dar pierde vara ala de @Khufu merita macar o palma si nu o frecare pe madular.

    Sper sa nu te superi, ca doar e usor sa scriem cand nu ne vedem fata-n fata


    Nu toti pot sa filozofeze, mai trebuie cineva si cu carca. Nimic denigrant in asta.

    Pierde vara! Eu:122 de posturi cu acesta. Tu:3507, fara replica de rigoare.

    Pastreaza-ti remarcile pentru tine, nu am mancat impreuna la popota. Palme sa iti dai peste fata impreuna cu prietenii de seminte. Nici nu vreau frecarea ta pe madularul meu. Prefer fetele.

  20. #320 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Lasa ca o sa vina baietii veseli sa spuna ca nu e nimic josnic in asta, bla bla, Activison e DUMNEZEU, nu e josnic ca pun umarul la cresterea ratei obezitatii/sedentarismului prin campania cu Doritos si Mountain Dew, mic dejunul campionilor. Copiii sunt victime sigure, cine altcineva sa fie uber extaziat de double XP plus "haleala"?
    McDonalds ofera de ani de zile jucarii pt a-i atrage pe copii spre mancarurile fast-food. Nici mie nu-mi place, dar asta-i capitalismul, profit cu orice pret, inclusiv cu pretul sanatatii populatiei de orice varsta. Parintii responsabili stiu la ce tentatii nesanatoase sunt supusi copiii intr-o societate de consum si trebuie sa faca tot posibilul sa-i fereasca. Daca le cumpara un joc cu cifra 18/rated MATURE mare pe coperta, atunci sunt iresponsabili si cu siguranta copiii lor se vor `bucura` de `minunatiile` capitalismului indiferent daca vor fi incurajati de Activision sau nu.

    Cat despre asta cu MW3 cu un dolar + BF3, incercare disperata. Daca Activision era o tipa, se dezbraca in mijlocul strazii ca sa distraga atentia de la tipa de langa ea care arata mult mai bine.
    Si care-i problema? E ceva josnic in asta? Ei iti ofera o optiune pe cheltuiala lor, atata tot. Daca iti place jocul, nu te pune nimeni sa-l schimbi. Eu mi-as dori cat se poate de sincer ca TOATE companiile rivale de jocuri sa procedeze asa, ar insemna sa dau per total mai putini bani pe jocuri si sa nu ma mai complic cu anunturi pentru second hand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 33 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Modern Warfare (2019) By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 126 Last Post: 11-04-2021, 19:01
  2. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  3. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 13:41
  4. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05
  5. Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized By paul in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 3 Last Post: 18-08-2009, 15:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts