Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 645

Thread: Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

  1. #41 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Dumnezeuleee...si care e pb ta ce fac unii cu banii lor...d-aia nu poti tu sa dormi noaptea?!
    Fiecare e liber sa joace ce si cum vrea...sa cumpere ce si cum vrea...nu te mai necaji atat ca poate duce la
    de ce crede lumea ca daca vorbesti despre ceva ,ai o problema cu acel "ceva"....am zis eu ca am o problema cu ei ? doar am dat un posibil raspuns la faptul ca Activision ,in goana lor nebuna dupa profit, va lansa un joc(ca deh,niciun noiembrie fara un COD..termenul trebuie respectat)ce va fi super-patch-uit doar pentru a scoate bani mai repede..asta in primul rand denota respectul pe care il poarta Activision faniilor COD...luati ma un joc asa-si-asa ca il facem noi mai bun pe parcurs..e ca si cum cineva iti vinde o masina cu probleme si iti zice ca iti plateste el reparatiile urmatoarele 6 luni..

  2. #42 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    P.S.S.Si culmea nesimtirii la Activision - dupa ce ca aduc imbunatatiri minime de la titlu la titlul,recicland elemente din jocuriile anterioare..
    Nu sunt de acord ca e vorba doar de imbunatatiri minore. De ex Blops are Create a Class 2.0, combat training, split screen, wager matches, sistemul inovator de cod points si contracte, non-stackable killstreaks, theatre mode etc. Toate astea sunt diferente importante fata de celelalte COD-uri si majoritatea sunt imbunatatiri clare. La care, bineinteles, se adauga campanie, harti multi, arme, perkuri noi, zombie. Si as adauga si un suport din partea developerilor mult mai bun.
    Sigur ca sunt si asemanari cu celelalte jocuri din serie, dar tocmai pt acest motiv: ele fac parte dintr-o serie, nici nu se putea sa fie total diferite.

  3. #43 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    ele fac parte dintr-o serie, nici nu se putea sa fie total diferite.
    Absolut de acord.N-as vrea sa joc urmatorul COD si sa nu mai fie ceea ce stiam eu ca inseamna COD (de la MW incoace)...care vreti altceva nu mai cumparati acest joc, dar e greu fara el, tre' sa recunoasteti...stiti cum se spune...celebritatea naste invidie ...asta dovediti si voi astia care nu aveti loc de acest joc, si ne mai faceti si prosti pe cei care il jucam...mda...asa suntem noi romanii.

  4. #44 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Absolut de acord.N-as vrea sa joc urmatorul COD si sa nu mai fie ceea ce stiam eu ca inseamna COD (de la MW incoace)...care vreti altceva nu mai cumparati acest joc, dar e greu fara el, tre' sa recunoasteti...stiti cum se spune...celebritatea naste invidie ...asta dovediti si voi astia care nu aveti loc de acest joc, si ne mai faceti si prosti pe cei care il jucam...mda...asa suntem noi romanii.
    arata-mi mie fraza unde am zis ca cei care joaca COD sunt prosti...ma rog..daca asta cere publicul..si daca publicul cumpara jocul indiferent ca Activision isi bate joc de el lansand un joc nefinisat..asta "ete",poate sunt eu anormal ca nu am aceleasi preferinte ca majoritatea si poate e normal sa dai 15$ pe 4 harti si sa platesti mai mult pe COD decat pe orice alt shooter de pe piata..ce sa-i faci..sunt si "nebuni" din astia ca mine pe lume

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Nu stiu de unde te consideri tu majoritate. Si da esti anormal pentru ca iti pierzi vremea cu prostii in loc sa inveti o meserie sau sa faci un lucru bun (cum fac adevarata majoritate).
    Suntem destui care considera jocul finisat, pretul justificat. Nu vrei sa il cumperi? n-ai decat. Muta-ti cortul in threadul Battlefield.
    Cred ca citesti de la dreapta la stanga daca ai inteles ca ma consider majoritate....in al doilea rand ..tu crezi ca gamerii se impart in 2 categorii: fani COD si fani Battlefield ?

  5. #45 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu stiu de unde te consideri tu majoritate. Si da esti anormal pentru ca iti pierzi vremea cu prostii in loc sa inveti o meserie sau sa faci un lucru bun (cum fac adevarata majoritate).
    Suntem destui care considera jocul finisat, pretul justificat. Nu vrei sa il cumperi? n-ai decat. Muta-ti cortul in threadul Battlefield.

  6. #46 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    poate e normal sa dai 15$ pe 4 harti si sa platesti mai mult pe COD decat pe orice alt shooter de pe piata..
    Una la mana, Black Ops a venit din start (de la lansare) cu 14 harti de multi, iar MW2 cu 16 harti. In comparatie, MoH (2010) si Crysis 2 au avut fiecare cate opt, iar BFBC2 a avut zece. E ca si cum COD a avut practic din start unul sau doua DLC incluse in pretul original.

    Doi la mana, pt un DLC de 11 lire in Black Ops primesti patru harti noi si una de zombie. In comparatie, EA a scos DLC-ul Hot ZOne pt MoH la 10 dolari si cuprindea doua harti noi si alte doua deja existente dar putin modificate. Tot EA cer 8 lire pe un DLC din Crysis 2 ce cuprinde 4 harti. Asa ca nu mi se pare deloc ca DLC-urile COD ar avea un pret exagerat fata de restul shooterelor. Mai ales considerand popularitatea lui in raport cu celelalte.

  7. #47 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Hai sa nu deviem de la subiect si sa transformam threadul in COD vs Crysis/BadCompany.

  8. #48 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Corect...revenind la subiect..se va folosi tot engine-ul de la MW1 nu ?

    off-topic:
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Mai ales considerand popularitatea lui in raport cu celelalte.
    cu fraza asta ai rezumat intreaga ta idee...popularitatea...asta face oamenii sa dea 15 $ pe 4 harti(si una zombie )..pentru ca in fond..poate fi si mai rau nu ?si dintre toate relele alegem raul cel mai mic..

    ma intreb ce argumente imi dadeai daca te intrebam imediat dupa ce au aparut DLC-uriile de MW2 ,cand Medal of Honor,Crysis 2 si Bad Company 2 nu existau...

    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    `Intreaga mea idee` a fost sa-ti arat, cu cifre, ca jocurile COD au fost (mult) mai generoase cu continutul multi decat altele
    daca prin cele 5-6 ore de single-player au fost generosi...in al doilea rand..cum sa te bucuri 2-3 de ani de joc..cand in fiecare an apare altul pe care il cumperi ....si daca ajungi sa consideri un lucru anormal(dp meu de vedere) normal..doar ptr ca exista lucruri si mai anormale(cum a zis de celelalte jocuri) e ciudat..

  9. #49 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cu fraza asta ai rezumat intreaga ta idee...popularitatea...

    ma intreb ce argumente imi dadeai daca te intrebam imediat dupa ce au aparut DLC-uriile de MW2 ,cand Medal of Honor,Crysis 2 si Bad Company 2 nu existau...
    `Intreaga mea idee` a fost sa-ti arat, cu cifre, ca jocurile COD au fost (mult) mai generoase cu continutul multi decat altele de acelasi gen si ca pretul DLC-urilor COD nu e deloc nejustificat mai mare. Si da, in plus de asta , evident ca mai conteaza si cati oameni joaca DLC-urile in cauza, ca una e sa dai banii ca sa te bucuri de ele 2-3 ani si alta e sa platesti ca sa le joci 3-4 luni pana cand nu mai e nimeni pe servere.

    Iti repet, MW2 a avut din start 16 harti si asta spune totul. In loc sa te iei de Activision ca te `stoarce` de bani dupa ce iti da 14-16 harti din start, mai bine i-ai critica pe altii ca vand jocuri cu doar 8-10 harti.

    Si nu mai continua pe tema asta daca vrei sa `revii la subiect`. Pa.

  10. #50 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    [...] mai bine i-ai critica pe altii ca vand jocuri cu doar 8-10 harti.
    ...sau cu 4 harti... hap-Medal of Honor-ciu

  11. #51 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post
    ...sau cu 4 harti... hap-Medal of Honor-ciu
    Exact...dar asta nu vede si nu il deranjeaza.Am spus eu mai sus...au ce au cu titlurile COD si asta doar din cauza ca sunt celebre si bine vandute.Celebritatea naste invidie...nu avem ce face si nici nu putem schimba asta.

  12. #52 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Inainte sa fiu scuipat si injurat pe aici tin sa precizez ca am cumparat mw2 si m-am bucurat de el pe pc o perioada buna de timp pana au inceput sa apara hackerii si probabil ca o sa cumpar si mw3 daca or sa vina cu ceva interesant. Acum ca am precizat asta, nu e o idee buna sa compari hatile din bc2 cu cele din mw2, pentru ca probabil toata hartile din mw2 puse cap la cap ar fii egale ca si dimensiune cu o singura harta din bc2, iar hartile ce au urmat au fost gratuite daca aveai VIP code.

    On topic: Mai sunt oameni online in mw1 pe PS3? Ma bate gandul sa il cumpar.

  13. #53 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Exact...dar asta nu vede si nu il deranjeaza.Am spus eu mai sus...au ce au cu titlurile COD si asta doar din cauza ca sunt celebre si bine vandute.Celebritatea naste invidie...nu avem ce face si nici nu putem schimba asta.
    Inainte sa apara MOH am avut 2 pachete de DLC-uri ptr MW2 nu ....pe care s-au inghesuit sa le cumpere milioane de oameni...care nu aveau "un" MOH sa zica:"pai da...asta macar ne da 'nspe harti..pe cand MOH ne da doar 3"

    P.S.Eram sigur ca vei spune "cliseul" cu celebritatea si cu invidia..nu inteleg de ce as fi invidios pe COD..sunt patron la EA sau mai stiu e ce firma "rivala"..sunt game developer ?bineinteles ca nu..si mai ales..cum as putea fi invidios pe un joc...poti sa fi invidios pe o persoana ..nu pe un lucru..mai si gandeste-te inainte "sa arunci" cu vorbe spuse de altii
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    In acest caz esti doar un troll obosit.
    era inevitabil sa vina cineva si sa bage faza cu troll-ul..functioneaza de fiecare data...n-ai ce contra-argumente sa dai...nu-i nimic..zici ca sunt troll si te-ai scos

  14. #54 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Inainte sa apara MOH am avut 2 pachete de DLC-uri ptr MW2 nu ....pe care s-au inghesuit sa le cumpere milioane de oameni...care nu aveau "un" MOH sa zica:"pai da...asta macar ne da 'nspe harti..pe cand MOH ne da doar 3"

    P.S.Eram sigur ca vei spune "cliseul" cu celebritatea si cu invidia......nu inteleg de ce as fi invidios pe COD..sunt patron la EA sau mai stiu e ce firma "rivala"..sunt game developer ?bineinteles ca nu..si mai ales..cum as putea fi invidios pe un joc ..poti sa fi invidios pe o persoana ..nu pe un lucru..
    In acest caz esti doar un troll obosit.

  15. #55 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    nu e o idee buna sa compari hatile din bc2 cu cele din mw2, pentru ca probabil toata hartile din mw2 puse cap la cap ar fii egale ca si dimensiune cu o singura harta din bc2, iar hartile ce au urmat au fost gratuite daca aveai VIP code.
    Comparatia era estimativa. Dar daca vrei sa intram in detalii: 1. hartile enorme din BFBC2 sunt mai degraba un dezavantaj pt console, unde pot intra maxim 24 de jucatori, spre diferenta de PC unde intra 64. Pe console jocul era exagerat de incet. Tocmai de aia BF3 o sa aiba harti multi de dimensiuni reduse pt console. 2. BFBC2 nu doar ca are mai putine moduri de joc decat COD, dar in plus pe unele harti nu puteai sa joci initial decat un singur mod. 3. Harti noi in BFBC2 au aparut dupa luni de zile de la lansare, si in total sunt 14. Adica atat cu cat a venit din start Black Ops si mai putin decat a avut din start MW2.

  16. #56 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Comparatia era estimativa. Dar daca vrei sa intram in detalii: 1. hartile enorme din BFBC2 sunt mai degraba un dezavantaj pt console, unde pot intra maxim 24 de jucatori, spre diferenta de PC unde intra 64. Pe console jocul era exagerat de incet. Tocmai de aia BF3 o sa aiba harti multi de dimensiuni reduse pt console. 2. BFBC2 nu doar ca are mai putine moduri de joc decat COD, dar in plus pe unele harti nu puteai sa joci initial decat un singur mod. 3. Harti noi in BFBC2 au aparut dupa luni de zile de la lansare, si in total sunt 14. Adica atat cu cat a venit din start Black Ops si mai putin decat a avut din start MW2.
    Pe pc numarul maxim de jucatori in BC2 este 32 nu 64, COD are 16 jucatori maxim indiferent de platforma. Si din nou iti repet ca o harta din BC2 este la fel de mare cat toate hartile puse cap la cap din MW2. Chiar si cu dimensiunile reduse din BF3 tot o sa ai harti de cateva ori mai mari decat cele din COD si asta datorita tipului de joc, in unul ai vehicule si poti sa distrugi cam tot ce vezi iar altul este combatul rapid si clasic om la om. COD poate fi mai distractiv datorita vitezei cu care se misca jocul si actiunii la tot pasul dar ca si continut este cu mult sub BC2 sau BF3.

  17. #57 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    CoD are 18 jucatori.

  18. #58 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Pe pc numarul maxim de jucatori in BC2 este 32 nu 64, COD are 16 jucatori maxim indiferent de platforma. Si din nou iti repet ca o harta din BC2 este la fel de mare cat toate hartile puse cap la cap din MW2.
    E adevarat, numai BF2 si 2142 au 64 de jucatori. Totusi, intre 32 si 24 e o diferenta de 8 jucatori ceea ce poate influenta suficient de mult ritmul meciurilor in defavoarea consolei. Oricum, nu inteleg ce legatura are pana la urma marimea unei harti? Cu cat e mai mare e cu atat mai buna si face cat alte 4-5 harti din alte jocuri? Daca ar aparea un joc cu o singura harta absolut imensa l-ai considera la acelasi nivel cu altul care are 16 harti?!

  19. #59 SP
    Member ramusg's Avatar
    Imm...va amintesc ca Mag tine 128 de jucatori pe o harta...asta da consola defavorizata, si Mag e exclusiv PS3. Seria COD e buna pt stilul dezvoltat pana acum, partea proasta e ca dupa f multa repetitie se instaleaza plictiseala, asta e buba COD.

  20. #60 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Daca stai sa te gandesti, de orice joc de plictisesti la un moment dat . Insa conteaza cand. Eu am 6-7 luni de cand joc Black Ops, si nu prea m-am plictisit de el.

    @DarkPaul, ai jucat Black Ops/World at War Zombies? De curiozitate (Desigur, la World at War una din hartile venite cu DLC-uri, cea venita cu jocul nu-i extraordinara).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Modern Warfare (2019) By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 126 Last Post: 11-04-2021, 19:01
  2. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  3. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 13:41
  4. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05
  5. Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized By paul in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 3 Last Post: 18-08-2009, 15:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts