Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 51

Thread: Intamplari Nefericite jucandu-va

  1. #1 SP
    Member nuyokamata's Avatar

    Intamplari Nefericite jucandu-va

    Ati avut vreodata vreo intamplare nefericita jucandu-va?
    ei bine,eu am avut una foarte nefericita,dar daca imi aduc acum aminte mi se pare chiar funny;era in martie 2006,si chiar pe vremea aceea imi luasem un PlayStation 2 dar nu aveam memory card.M-am trezit eu frumusel in aceea dimineata de martie sa ma joc pe Grand Theft Auto Vice City,neavand memory card imi propusesem sa ma joc toata ziua sa-l termin,neputand sa salvez jocul.asaca m-am pus eu sa joc...si nervi si transpiratie,emotii,tot asa pana la ora 1 noaptea(eu incepusem sa joc dimineata la ora 8).ok am terminat jocul dar vreau sa spun ca ,capul imi era pe cale sa explodeze.m-am dus la culcare iar a doua ziua cand m-am trezit eram gata racit iar peste doua zile am facut pneumonie(aprindere de plamani) pentru care am stat in spital doua saptamani.de atunci am grija sa nu ma mai joc mai mult de 4 ore continuu pe zi.

  2. #2 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    hehhe, nice story! Eu jucam FF si nu aveam card... O saptamana l-am tinut deschis, pana a venit cardul. Ia incearca azi sa mai faci asa cu 360 -ul! PS2 e cred cea mai rezistenta consola ever!

    Zilele trecute, pe la 2 noaptea jucam Gears si nevasta-mea tot comenta ca nush ce film nu-i merge... Dupa vreo juma' de ora de comentarii, i-am aruncat controlerul in laptop, si i-am denivelat un pic tastatura! Ce sa vezi, i-a mers filmul imediat!

  3. #3 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    bine ca nu s-a stricat controllerul

  4. #4 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    hehhe, nice story! Eu jucam FF si nu aveam card... O saptamana l-am tinut deschis, pana a venit cardul. Ia incearca azi sa mai faci asa cu 360 -ul! PS2 e cred cea mai rezistenta consola ever!

    Zilele trecute, pe la 2 noaptea jucam Gears si nevasta-mea tot comenta ca nush ce film nu-i merge... Dupa vreo juma' de ora de comentarii, i-am aruncat controlerul in laptop, si i-am denivelat un pic tastatura! Ce sa vezi, i-a mers filmul imediat!



    Rooooooock)Si nevasta cum a reactionat?


    Ontopic:Naruto Rise of the Ninjaupa ce am jucat ca un disperat 48 de ore cu pauze de 5 ore(somn) si am facut toate achievement-urile posibile pt Single,mi s-a stricat blocul optic si am pierdut si GT-ul si salvarile.

  5. #5 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Joc: The Trials of topoq
    Paguba: o tastatura de Mac + ##$#%#$@#R@ de la sefa

    Intr-o duminica de vara, dupa ce am facut ordine in camera si miroasea a primavara, am vrut sa ma relaxez/racoresc cu un pahar de cola rece si sa testez noua jucarie, PS Eye. Am instalat Trials of topoq si am vrut sa-l incerc. Meniul jocului e cam ciudat, pt ca te folosesti de miscarile mainii, fiind novice, nu ma prinsesem cum functioneaza mai exact. Intr-un final, dand din maini ca nebunul, am reusit sa dau peste paharul cu cola direct pe tastatura. Partea nasola nu e ca am pierdut tastatura, dar am intarzitat si la o intalnire foarte imortanta

  6. #6 SP
    Member slabunator's Avatar
    23 decembrie , frigutz afara,stateam in casa la caldurica ,tocmai inpodobisem bradu.discret ,celebram ziua de nastere cu 2 amici la un spritz,CAND. un prieten a zis ca-mi rupe falca la un virtual fighter 5. Entuziast ,aprind xboxul, dupa 2 meciuri... RROD. Mnoh happy birthday alex Hehe, sa nu credeti ca e o intamplare asa trista, de fapt pe moment chiar am ras.( e unul din momentele acelea in care ceilalti rad copios de tine si pana la urma izbucnesti si tu in ras).doar ziua urmatoare am realizat gravitatea situatiei, era iesita din garantie. tragi - comic,wright?

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am aruncat un controller pe geam de nervi ca nu gaseam locul unde era ascuns un pachet in Naruto

  8. #8 SP
    Member alalalt's Avatar
    Yeah.. Naruto does that to you lol

  9. #9 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    mie mi s-a intmplat sa rup un disc original de PS2,red dead revolver,din cauza nervilor si dificultatea jocului,adica bossului final,dupa aceea mi-a parut rau ca l-am rupt

  10. #10 SP
    Member Nightfly's Avatar
    Cel mai urat si mai urat a fost cand jucam Mortal Kombat in clasa la scoala si din cauza ca jucam 2 pe aceeasi tastatura se activau sticky keys, iar daca le opream incepea sa bipaie si butoanele nu faceau nimic => pierdeam. Si pierd si pierd si pierd pana ma enervez si arunc cu scaunul prin clasa si apoi se sparge si tabla . Noroc ca nu m-au parat ceilalti ca eu am spart-o si pana la urma a inlocuit-o administratorul.

  11. #11 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    in 2004 , am cumparat primul meu joc original , Red Faction pentru PC , am jucat nonstop vreo 12 ore pana am ajuns la un nivel care nu puteam sa-l trec , fiind nervos si obosit am dat din greseala in sticla de pepsi care a curs pe tastatura la leptop.Ziua urmatoare l-am dus la reparat , a stat 2 luni ,dar nu a fost reparat , apoi l-am dat la un prieten sa-l repare , dar de atunci nu l-am vazut pe el nici pe lepop

  12. #12 SP
    Junior Member Sali3ri's Avatar
    Quote Originally Posted by G3ox View Post
    in 2004 , am cumparat primul meu joc original , Red Faction pentru PC , am jucat nonstop vreo 12 ore pana am ajuns la un nivel care nu puteam sa-l trec , fiind nervos si obosit am dat din greseala in sticla de pepsi care a curs pe tastatura la leptop.Ziua urmatoare l-am dus la reparat , a stat 2 luni ,dar nu a fost reparat , apoi l-am dat la un prieten sa-l repare , dar de atunci nu l-am vazut pe el nici pe lepop
    Halal "prieten"

  13. #13 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    PS2 e cred cea mai rezistenta consola ever!
    Tin sa te contrazic, GameCube e poate cel mai rezistent, dupa 4 trinte de pe masa, smuls controller-ul de nu stiu cite ori (ca dadea ficamea peste cablu), a fost si maturat (ca era pe jos, am zis ca e mai bine decit sa tot cada), micutul cub tot functiona perfect, fara sa dea nici macar o eroare.
    Nu zic ca e cistigatorul absolut dar nici PS2-ul nu e .

    Iata si un test facut de niste maniaci, luati si va uitati sa va delectati putin.


  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mie mi-a rupt maicamea discul cu Star Wars: Empire at War ca ma jucam prea mult!

  15. #15 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Mie mi-a rupt maicamea discul cu Star Wars: Empire at War ca ma jucam prea mult!
    damn

  16. #16 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    mmmm Ma Jucam acum 2 saptamani SW the Force Unleashed si la ultima missiune ma bateam cu Emperor el avea low HP inca un lightning si era dead si mi sa stins PSP-ul bateria era moarta

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Mie mi-a rupt maicamea discul cu Star Wars: Empire at War ca ma jucam prea mult!
    Eu am avut discul de la Drakan pe PC facut bucati marunte marunte de tot de taicamio.

    Una din cele mai nefericite intamplari:

    Jucam GTA Vice City pe PC. Era o misiune in care trebuia sa jefuiesti o banca. Problema era ca aveam un calculator foarte prost (placa video integrata, putin RAM, etc.) si cand venea echipa SWAT in banca si arunca cu fumigene mi se bloca calculatorul.
    Solutia mea era urmatoarea: sa stau cu fata la un perete pana colegii mei de jaf reuseau sa nimiceasca tot.. sau cel putin pana dispareau fumigenele care ma solicitau la maxim.
    Dupa vreo 10-15 repetitii.. whoa, stupoare, a mers. Si reusesc sa termin misiunea.
    Iau o masina si ma duc repede spre cel mai apropiat save point. Cand eram foarte aproape de safehouse (trebuia sa mai fac o curba la stanga) mi s-a blocat calculatorul in curba.
    In momentul ala am apucat de un sifon (nu din ala din metal... cap pus la o sticla de 2L) si am lovit in calculator pana s-a curbat carcasa.

    Dupa 15 minute cand m-am calmat.. am luat un ciocan si am inceput sa o indrept.

    Morala: ia-ti consola pe banii tai. Nimic nu distrugi atata timp cat TU dai banii.

  18. #18 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by Pharrell View Post
    mmmm Ma Jucam acum 2 saptamani SW the Force Unleashed si la ultima missiune ma bateam cu Emperor el avea low HP inca un lightning si era dead si mi sa stins PSP-ul bateria era moarta

    bagi pe alimentator si e ok. nu pierzi nimic mi s-a intamplat de cateva ori

    cel mai urat a fost cand ma jucam si a sarit siguranta

  19. #19 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nimic nu distrugi atata timp cat TU dai banii.
    aici te contrazic.
    am avut o cearta foarte urata si in momentul acela eram cu psp-ul in mana,iar de nervi ce crezi ca am facu?L-AM SPART,s-a facut bucati,si era cumparat din banii mei,dar pana la urma am vandut accesoriile care mi-au ramas de la el,si gues what?am vandut si psp-ul asa crapat cum era cu 50 ron.dar dupa aia am plans dupa el ca un copil mic

  20. #20 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Quote Originally Posted by nuyokamata View Post
    aici te contrazic.
    am avut o cearta foarte urata si in momentul acela eram cu psp-ul in mana,iar de nervi ce crezi ca am facu?L-AM SPART,s-a facut bucati,si era cumparat din banii mei,dar pana la urma am vandut accesoriile care mi-au ramas de la el,si gues what?am vandut si psp-ul asa crapat cum era cu 50 ron.dar dupa aia am plans dupa el ca un copil mic
    Dupa parerea mea ne cam dam prea mult in spectacol..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Intamplari la scoala ! By paunstefan in forum Offtopic
    Replies: 111 Last Post: 30-11-2009, 00:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts