Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 297 of 381 FirstFirst ... 197 247 287 295 296 297 298 299 307 347 ... LastLast
Results 5,921 to 5,940 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5921 SP
    Member Buyk's Avatar
    Parerea mea este sa dai cu ei de pamant, ca daca lasam capul in jos se pare ca soarecii joaca pe masa, azi unul, maine unul si uite asa se duce totul de rapa, mentinete pe pozitii ca ai o gramada de drepturi ca cumparator, iar Altex sa se invete minte cu chestiile de genul asta ca nu este prima oara cand se intampla.Ei mai baga la precomanda jocuri care abea au fost lansate si nici nu au un termen cand vor fi lansate dar Altex au, dai precomanda primesti emailuri ca data respectiva se amana si oricum este posibil ca nici in ziua lansarii sa nu primesti produsul, desi aveai precomanda. Good luck

  2. #5922 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am mutat totul aici, lasati ordine dincolo.

  3. #5923 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Am dat un search de curiozitate si de PS3 nu mai figureaza nici la epuizate . Se pare ca e gen " never existed "

  4. #5924 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ft. Bine, vă bucuraţi când au oferte bune şi când greşesc nu ştiţi decât să faceţi revoluţie, eu te înţeleg şi ai dreptate dar până la OPC e cale lungă, era normal să faci aşa dacă îţi trimiteau produsul defect şi refuzau să îl schimbe, acum ce faci te cerţi cu ei că nu vor să îţi trimită jocul, sunteţi o cumunitate ft. rea, până la urmă faci cum crezi.

  5. #5925 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Eu zic ca nu e rautate , e exigenta ca doar nu le dai in cap . Pana la reducerea de azi erau Buccaneer , mi-e greu sa cred ca au disparut toate peste noapte ca prin minune. Ceva s-a intamplat dar numai ei stiu ce ...

  6. #5926 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Ft. Bine, vă bucuraţi când au oferte bune şi când greşesc nu ştiţi decât să faceţi revoluţie, eu te înţeleg şi ai dreptate dar până la OPC e cale lungă, era normal să faci aşa dacă îţi trimiteau produsul defect şi refuzau să îl schimbe, acum ce faci te cerţi cu ei că nu vor să îţi trimită jocul, sunteţi o cumunitate ft. rea, până la urmă faci cum crezi.
    Tu nu vrei sa intelegi un lucru: omul A PLATIT deja produsul, deci avea prioritate sa-l primeasca. Nu e normal sa iti ia banii, iar abia dupa cateva ore sa te anunte ca nu mai au produsul.

  7. #5927 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ieri erau cel putin 6 editii de Buccaneer la Altex Unirii, sunt curios daca mai sunt acum.

  8. #5928 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am înţeles şi acest aspect, tu ai înţeles întrebarea, eşti atât de disperat după acel joc ? Normal că nu este normal dar uite că se întâmplă, mi-sa întâmplat şi mie să comand ceva şi să fiu anunţat că nu se poate onora comanda şi-au cerut scuze şi asta a fost, nu m-a apucat disperarea.

  9. #5929 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Cam tii cu "ursul"

  10. #5930 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Cam tii cu "ursul"
    De felul meu sunt mai înţelegător, să spunem că da, chiar îi rog pe cei cărora li-sa confirmat comanda şi au primit-o să posteze.

  11. #5931 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Cum esti intelegator Se7en?Faci userii nesimititi si disperati , dar esti intelegator cu un magazin care ne trateaza aiurea?Foarte frumos.GG man esti tare

  12. #5932 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu scoate din context, şi nu manipula cum vrei tu, este vb de situaţia respectivă, pe mine nu mă apucă disperarea dacă un magazin nu îmi onorează o comandă, şi da oamenii mai fac şi astfel de greşeli, rămâne la atitudinea fiecăruia dacă mai vor să colaboreze cu acel magazin.

    Dacă un user de pe forum nu poate să îţi mai trimită un joc pe care l-ai plătit dar îşi cere scuze şi îţi înapoiază bani, ce faci ?

  13. #5933 SP
    Member denists66's Avatar
    Diferenta dintre tine si userii care au cumparat acest produs este ca ei sunt colectionari iar tu nu. Sunt sigur ca si ei au jucat jocul, dar un colectionar cauta sa aibe toate variantele, normale, de colectie, cu tot cu figurine si alte nebunii, iar Altex a oferit un pret f. bun pentru pachet. Si de ce am intelege greseala unui mare magazin care nu isi respecta clientii ?

  14. #5934 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Nu scoate din context, şi nu manipula cum vrei tu, este vb de situaţia respectivă, pe mine nu mă apucă disperarea dacă un magazin nu îmi onorează o comandă, şi da oamenii mai fac şi astfel de greşeli, rămâne la atitudinea fiecăruia dacă mai vor să colaboreze cu acel magazin.

    Dacă un user de pe forum nu poate să îţi mai trimită un joc pe care l-ai plătit dar îşi cere scuze şi îţi înapoiază bani, ce faci ?
    Nu stiu pe cine vezi disperat, userul in cauza nu a aratat semne de disperare ba dimpotriva . Toata lumea are drepturi si obligatii pe lumea asta ce trebuie exercitate , daca unul isi exercita drepturile asta nu inseamna ca e disperat si daca unul este penalizat pentru ca nu si-a onorat obligatiile nu e gresit deloc . Mie mi se pare simplu si unele firme angajeaza " hollow client " ca sa-si descopere bresele in functionare , ei primesc semnalarile gratuit si isi pot perfectiona sistemul.

  15. #5935 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Observ că se vede numai partea rea, şi eu am beneficiat de câteva oferte de la Altex, am luat PS4 cu 1580, nu găseşti în toată lumea un astfel de preţ, sunt câţiva care au prins produsul acela la promoţie şi se bucură de el, şi se bucură de multe alte promoţi, dar să se facă apel la bun simţ şi să îţi ceară scuze şi să îţi înapoieze bani iar tu ca persoană să ai o atitudine de genul " dai cu ei de pământ ". Voi nu aţi făcut niciodată precomandă la un produs după care aţi anulat-o acum ce ar trebui să facă, să dea cu voi de pământ. Ca recenzie sunt foarte mulţumit de Altex şi Kauf.ro.

  16. #5936 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Pai bine dom'le tu ai prins promotii , nu ai avut comenzi anulate cred si eu ca esti multumit la fel de multumit ca cei 5 % carora li s-au onorat comenzile la kauf.ro . Acum noi ce sa facem sa ne bucuram cand ni se anuleaza comenzile sau cand platim avans si primim telefoane ca n-au produsul in stoc dupa ce ti s-a confirmat ca vine produsul doar pentru ca ai fost tu multumit ? Sper ca sa ti se anuleze cateva comenzi bune, sa primeasca altcineva produsul ce l-ai comandat tu desi el a facut comanda dupa tine poate asa vei intelege despre ce vb unii, asa cand toate-s bune si frumoase cred si eu ca suntem ultrasi la anumite firme. Sa vb cei ce au trecut prin situatia respectiva altfel e ca si cum ti-as cere sfaturi cum sa trec Dunarea inot dar tu nu stii sa inoti de fel . Ce vezi tu asa nasol sa-si primeasca jocul platit deja la pretul stabilit de Altex ?

  17. #5937 SP
    Member rokococo's Avatar
    Salutare! Ce parere aveti despre http://www.altex.ro/8-in1-control-st...ne-hama-115595 , credeti ca se potrivesc si la DualShock 4?

  18. #5938 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am cumpărat ORB pt. PS4 din UK prin Robert Dinu.

  19. #5939 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Confirm , sunt f bune cele Orb . Le gasesti si la Altex in stoc :

    http://www.altex.ro/controller-thumb...4-pack-orb-ps4

  20. #5940 SP
    Member rokococo's Avatar
    Ok, multumesc pentru raspunsuri. Am intrebat ca sa stiu cate "protectii" primesc de 60 ron ( 8 sau 16 )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 297 of 381 FirstFirst ... 197 247 287 295 296 297 298 299 307 347 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts