Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 381 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 313 ... LastLast
Results 4,241 to 4,260 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4241 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    boooon! Thanks for that . Dar care e faza cu: "Disponibil la comanda"? Il au in stoc sau nu? Daca il comand azi atunci imi va ajunge pana raspoimaine? Sau o sa il aiba abia in 3-4 zile si abia atunci il vor trimite?
    La comanda = Precomanda. Vezi AC 3, Dishonored sau COD Black Ops 2.

    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    in mod normal nu il au in stoc fizic. e ca la emag (si alte magazine online): ei au facut comanda la furnizor si asteapta sa le fie livrata. daca vei plasa comanda online cineva te va suna si iti va fi confirma cand si daca va reintra pe stoc (termenul poate varia de la 3 la 10 zile, poate chiar mai mult, depinde daca are furnizorul acel joc pe stoc in tara.
    Din pacate intermedierea asta a ajuns sport national. Pui pe un site anumite produse, dar tu nici macar nu le ai pe stoc. Sincer mi se pare o mare balarie.
    Spre exemplificare, cei de la PC garage au in stoc doar 2 jocuri de PS3 (1 buc Sports Champions + 4 buc Darksiders 2) . Mi se pare absolut jenant.
    Jocuri Platforma PlayStation 3 in stoc magazin
    Altex si Media Galaxy imi par ok, au o oferta diversificata si preturi Ok.
    In ultima perioada parca si Domo au mai scazut preturile.
    In schimb, Flanco e cam varza. In cel din Orhideea nici acum nu au pus preturile pe jocuri (adica trebuie sa mergi la casa sa-ti scaneze codul).

  2. #4242 SP
    Junior Member dragosh77's Avatar
    Revin cu razboiul meu personal cu cei de la The Hut. Iata ce le-am scris:

    Hello,
    on your help page on section International Delivery it is said that delivery to Romania it is free (without traking of course), but when i want to finalise an order i have only one delivery option which cost 15 pounds !?! where is the mistake? if delivery to Romania cost that much i will buy from another sites (like shopto.net where delivery to my country it is only 3 pounds).
    Thank you


    Le-am dat un pic peste nas (ziceam eu), insa ii doare in pix. Iata si raspunsul lor:

    Thank you for contacting us today here at The Hut in regards to your order.

    I can confirm that this is correct. All orders to Romania are now sent tracked and this is reflected in the shipping cost.

    I can assure you that your order and custom are very important to us and we are very sorry for any inconvenience that may have been caused.

    If there is anything further that I can personally assist you with then please do not hesitate to contact me, I will always be happy to help you with any query that you may have in regards to your order.

    Kindest Regards,

    John
    Customer Service Advisor


    Deci dupa cum am mai scris, voi comanda in continuare de la SHOPTO.NET
    PS. Pt. cei care nu au fost atenti la postul meu anterior, mentionez ca am comandat pana acum (timp de 2 luni) 4 produse. TOATE livrarile
    mi-au ajuns in 2 zile .
    Sper ca v-am fost util!

    ---------- Post added 10-09-2012 at 10:36 PM ----------

    pt amatori, oferta pe Amazon.de:

    Mass Effect 3 PS3 - XBOX 360 pret 19,97 euro. Cu tot cu transport ajunge la 30,66 euro

  3. #4243 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Normal ca ii doare in pix.

    Eu ma mir ca au bagat din nou Romania, din punctul meu de vedere, nu i-am regretat prea tare, cat timp am shopto.

  4. #4244 SP
    Member theste99's Avatar
    Pai si zavvi.es trimite pana la urma in Romania ?

  5. #4245 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Da,zavvi.es trimite in RO dar eu nu voi comanda pana nu sunt absolut sigur ca manualele si cover-urile jocurilor nu sunt in spaniola.

  6. #4246 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Sincer nu m-a intereseaza manualele si etc , atat timp cat jocul are english.

    Eu recomand 365games.co.uk tocmai am dat o comanda azi si transportul e doar 1 lira

  7. #4247 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Da,zavvi.es trimite in RO dar eu nu voi comanda pana nu sunt absolut sigur ca manualele si cover-urile jocurilor nu sunt in spaniola.
    Am eu un joc pe drum la care in titlu scria PAL UK iar la descriere doar spaniola. Revin cu detalii de indata ce-l primesc.

  8. #4248 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Am eu un joc pe drum la care in titlu scria PAL UK iar la descriere doar spaniola. Revin cu detalii de indata ce-l primesc.
    Chiar te rog sa postezi ca sa stiu si eu daca voi comanda pe viitor de la ei.

  9. #4249 SP
    Junior Member nnd81's Avatar
    Salut tuturor. Fiind relativ nou in domeniu imi cer scuze daca scriu unde nu trebuie. Am si eu o intrebare, pe ShopTo dupa ce faci comanda la un joc mai nou la"edit billing address" iti cere sa completezi "County". Stie cineva ce trebuie trecut acolo?

  10. #4250 SP
    Member party_man's Avatar
    judetul

  11. #4251 SP
    Junior Member nnd81's Avatar
    Mersi petru raspunsul rapid . Deci normal trec doar "Timis" de exemplu.

  12. #4252 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Acolo se trece Ţara adresei corespunzatoare cardului.

    ---------- Post added 20-09-2012 at 09:55 AM ----------

    Pardon. Este judetul.

  13. #4253 SP
    Member eneea's Avatar
    de pe zavvi.es am icnercat si eu sa-mi comand, dar imi apare vreo 20 de euroi la transport in romania (rumania)...cred ca mi-l pune cu tracking number si nu pot sa debifez casuta respectiva

  14. #4254 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    de pe zavvi.es am icnercat si eu sa-mi comand, dar imi apare vreo 20 de euroi la transport in romania (rumania)...cred ca mi-l pune cu tracking number si nu pot sa debifez casuta respectiva
    Eu am facut un test cu un produs la intamplare si am observat ca transportul costa 1 Euro.
    Attached Images Attached Images za.jpg

  15. #4255 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Meteor View Post
    Eu am facut un test cu un produs la intamplare si am observat ca transportul costa 1 Euro.
    Ce browser folosesti?

    Eu am incercat sa comand din Opera si imi pune 20 euro transport.

  16. #4256 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Firefox.

  17. #4257 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    chrome, la fel 1 euro
    Attached Images Attached Images zavvi.es.jpg

  18. #4258 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cum vin jocurile, in spaniola sau engleza?

  19. #4259 SP
    Member eneea's Avatar
    Eu folosesc firefox, dar sunt la birou si sunt o gramada de firewalluri si prostii...o sa icnerc de acasa...
    la fiecare joc scrie in ce limba e jocul respectiv si ce in limba sunt titrarile...despre manuale si coeveruri n-am de unde sa stiu in ce limba sunt

    ---------- Post added 25-09-2012 at 06:34 AM ----------

    vorbesc prostii..va rog sa ma scuzati, folosesc internet exploreer la birou...
    am mai facut ceva "teste" (tot de la birou) si se pare ca doar daca aleg romania (rumania) imi pun aia 20 de euroi transport, am pus inclusiv peru si costul e 1 euro...nu stiu ce sa zic

  20. #4260 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Tocmai mi-a ajuns prima comanda de pe Zavvi.es: Binary Domain PAL UK PS3 | Zavvi.es

    Jocul este complet in engleza (disc, coperta, manual), nefiind mentionat nicaieri ceva de limba spaniola. Pachetul a fost trimis din Warrington, Marea Britanie pe data de 12 septembrie. Plicul avea lipit pe el si un sticker de la posta din Ungaria, la fel cum se intampla si cu ultimele comenzi de la Zavvi.com.

    Asadar, puteti cumpara cu incredere jocurile ce au in titlu PAL UK. Insa, din pacate, se pare ca au inceput si cei de la Zavvi.es sa mareasca pretul transportului, la fel ca siteul frate din Anglia; cel putin la unii din noi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts