Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 235 of 381 FirstFirst ... 135 185 225 233 234 235 236 237 245 285 335 ... LastLast
Results 4,681 to 4,700 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4681 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Salutare! A cumparat cineva de pe biowarestore.com? Imi puteti spune cum se misca comenzile? As vrea sa imi dau comanda de ceva apparel de la ei, am vazut ca trimit si in Romania si am vrut sa intreb aici prima oara. Va multumesc.

  2. #4682 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    la FLanco pt mine e prima comanda, comanda 10 dec, livrata/expediata pe 11 dec, azi 14 dec inca pauza. Sun la Flanco, nu stiu de capul lor, n-au numar de AWB si vor sa mai faca verificari...dar imi recomanda sa sun la TNT ca e la ei, sun la TNT si-mi spun ca nu e nicio comanda pe numele meu..
    Se pare ca Flanco au expediat comanda mea numai dupa ce am insistat cu ceva telefoane la ei in data de 14 Dec.
    cam asa s-a desfasurat actiunea
    Comanda pe site 10 Dec
    Confirmata in 10 Dec
    Expediata in 13 Dec
    Dupa care status-ul de la TNT (in ordine inversa)
    17 Dec 2012 14:19:00 Bucharest Shipment Delivered In Good Condition.
    17 Dec 2012 08:31:06 Bucharest Out For Delivery.
    16 Dec 2012 15:02:02 Bucharest Shipment Received At Destination Depot.
    14 Dec 2012 19:58:00 Constanta Shipment In Transit.
    14 Dec 2012 19:47:52 Constanta Shipment In Transit.
    14 Dec 2012 18:19:20 Constanta Shipment Received At Origin Depot.
    14 Dec 2012 18:00:42 Constanta Shipment Collected From Sender.

    Deci, le-a luat 7 zile celor de la Flanco sa faca o expeditie

  3. #4683 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Si eu am o experienta similara, de neplacuta, cu Flanco.
    Comanda la Socom confirmata ca a plecat spre mine pe 12 Dec, la 9 dimineata - mi se confirma ca in 48 de ore maxim (14 Dec. dimineata) trebuie sa ajunga cu TNT. Sun la Flanco, pe 14 Dec. pe la pranz si din reactia operatorului imi dau seama ca nu au trimis nici pana atunci jocul (livrarea se facea din Bucuresti tot in Bucuresti). Intre timp primesc vineri seara SMS de la Fan Curier ca o sa primesc un colet sambata intre 9-12 si cu nr. de telefon mobil al curierului atasat. Sun sambata la 12:30 pe nr. respectiv - ma intampina un ton de asteptare latino, dar atat. Sun la Fan Curier si-mi zic ca ei fac livrari pana la 14:00 si ca o sa ma contacteze curierul.
    Luni dimineata, ora 10:30 - n-am fost contactat de nimeni. Sun iarasi la Fan Curier, le povestesc toata epopeea si ii umplu de carne - primesc acelasi text ca verifica. Ca prin minune la 11:30 vine curierul. Ii dau un pix sa completeze ce avea de completat, imi da jocul, ii dau rambursul si 0 RON (zero) pt. efortul depus si inchid barlogul.
    Concluzia: 5 zile eligibile de la confirmare la livrare din Bucuresti in Bucuresti in conditiile in care tot azi mi-au ajuns inca 5 joace de la zavvi in fix 10 zile lucratoare, dar din UK ))

  4. #4684 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @LucKos: Ai primit cumva si Max Payne 3 Special Edition? Al meu a ajuns de pe 14 insa am o problema. In pachet nu este si jocul in sine, doar continutul Special Edition. Imi poti spune daca la tine in pachet este? Multumesc.

  5. #4685 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Salut Renegatule,
    Am dispatch la el de pe 5 Dec cu tracking. De pe 13 Dec. nu mai am update-uri, de cand a plecat din Ungaria, dupa ce a poposit intai in Germania. Vineri am fost contactat de un curier GLS (sau ceva de genul) ca am primit un colet (voluminos) - omul era debusolat si nu a stiut sa-mi spuna din ce tara e. Nu era nimeni disponibil la adresa de livrare si l-am redirectionat catre un vecin. Cum imi intra in posesie iti zic ce si cum - din cate am vazut pe youtube jocul ar trebui sa fie inclus:


    Asteptam vesti si de la ceilalti care au mai comandat Max Payne 3 SE...

  6. #4686 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Versiunea din filmuletul pe care l-ai pus tu este cea din America. In cea din Europa jocul vine separat de cutie:



  7. #4687 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am varianta de sus, dar jocul e zona 2

  8. #4688 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    am si eu o intrebare, de pe shopto.net in cat timp ajunge coletul? si cat costa transportul pana in romania.?

  9. #4689 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    3 lire pt. jocuri normale - maxim 5 zile lucratoare (de obiei cam 3).

  10. #4690 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    3 lire pentru fiecare joc sau pe colet?

  11. #4691 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    3 lire pentru fiecare joc sau pe colet?
    joc

  12. #4692 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    k. multumesc mult pentru raspusuri

  13. #4693 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am varianta de sus, dar jocul e zona 2

    Inca o intrebare: cutia ta de la Special Edition este personalizata cu logoul PlayStation 3? Dupa cum poti vedea pe threadul http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post910170 pe cutia mea nu se gaseste asa ceva. De asemenea, codurile pentru soundtrack si DLC nu sunt specifice PSN, ci trebuie introduse la Rockstar pe site pentru a le putea folosi. Ceea ce ma face sa cred ca in Europa dadeau acelasi pachet indiferent de versiunea cumparata (PS3 sau X360), iar jocul il primeai separat pentru platforma aleasa.

  14. #4694 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici cutia mea nu are logo de PS3. Eu nu am folosit codurile pentru ca nu aveam PS3 cu mine cand am luat editia asta. Dar nu tin minte sa fie pentru soundtrack ci unul dintre ele era pentru ceva Graveyard Pack sau Map sau ceva si inca un cod cu o arma ceva, nici nu mai stiu.

    Uite: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post899076

  15. #4695 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Insa, surpriza! Deschid pachetul iar jocul nu este nicaieri de gasit. Din cate am vazut in unboxingurile de pe YouTube jocul vine separat de cutia cu continutul Special Edition. Se pare ca cei de la TheHut au uitat sa impacheteze si jocul. A mai primit cineva editia asta si este in aceeasi situatie? O sa le dau un mail sa cer lamuriri.
    Raspunsul de la TheHut:

    Thanks for getting in touch to let us know the game disc was missing. I'm really sorry to hear you haven't received this.

    So that I can have this resolved quickly for you I need to investigate this further. To help me do this I need to email you a 'Non-Receipt Of Goods' disclaimer form. When you receive this please could you print and sign it and return it to the following address:

    The Hut.com
    Meridian House
    Gadbrook Park
    Gadbrook Way
    Northwich
    Cheshire
    CW9 7RA

    Alternatively you can fax this to us on 0845 862 1118 or you can e-mail it to us at [email protected].

    I'm more than happy to arrange a replacement for you as soon as your 'Non-Receipt Of Goods' disclaimer form is returned. You will receive an email to let you know your replacement has been actioned for you.

  16. #4696 SP
    Member shaqkers's Avatar
    abia astept sa intru in posesia lui max : Tue 18/12/2012 18:52: Delivery Agent - HUNGARY (Forwarded for export).
    in descrierea produsului scrie clar:
    A copy of Max Payne 3...stau cu sufletul la gura

  17. #4697 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    A mai avut cineva probleme cu posta romana din Bragadiru in special?
    Mie se pare ca imi vin comenzile insa postasii dorm in ghete si-mi tin comenzile pe acolo cu cea mai mare placere.
    Am comandat la zavvi 3 jocuri si am avut dispatch pe 27 Nov, 30 Nov si 5 Dec.
    Am fost intamplator la posta din Bragadiru cu o alta problema si daca tot eram acolo am intrebat si eu daca mi-a venit ceva, suprinzator venisera doua dintre cele 2 comenzi, cea din 27.11 si cea din 05.12 (comanda din 27.11 imposibil de gasit)
    I-am intrebat de ce nu mi le-au trimis acasa sau de ce nu am primit aviz...
    Raspuns posta romana: "Nu am stiut ce sunt! daca sunt plicuri cu scrisori sau colete si nu stiam in ce categorie sa le incadram"
    Desi....cu o saptamna in urma am primit fix acelasi tip de plic cu UFC3 de la TheHut! Pe ala l-am gasit sprijinit de usa de la intrare de parca imi lasase-ra o bomba la usa....

    De aici trageti voi concluziile....
    Maine am sa ma duc din nou sa-i pun sa caute mai bine comanda din 27.11, altfel dupa perioada agreata voi contacta zavvi.
    In mod normal comanda mea ar trebui sa fi venit si berbecii de la posta s-o fi trimis-o inapoi....ori si-au insusit-o....ori e pe acolo ratacita.

    Cert este ca cea din 5.12 a facut fix 10 zile lucratoare pana sa aflu eu ca e la posta! Asadar NU voi mai astepta niciodata posta mai mult de 10 zile lucratoare de la momentul dispatch-ului pt ca astia sunt de pe alta planeta....

    Comanda din 27 era maxpayne3 pe care il tot asteptam

  18. #4698 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    A mai avut cineva probleme cu posta romana din Bragadiru in special?
    Raspuns posta romana: "Nu am stiut ce sunt! daca sunt plicuri cu scrisori sau colete si nu stiam in ce categorie sa le incadram"
    Man toti am avut probleme cu retarzii de la posta, asta sunt, o adunatura de ratardati mintali, care nu dau 2 bani pe ceea ce au de facut.
    Numai la noi in tara care a ajuns in halul asta, poti patii asa ceva, de la posta, pana la orice serviciu, ca e vorba de politie, sau alte rahaturi.
    Ia si o pusca cu tine daca ai pe acasa, daca tot te duci maine, si vezi cum rezolvi treaba, poate gasesc si celalalt colet..lol
    Cum pana mea sa primesti asa raspuns, eu in locul tau cred ca muream cu ei de gat acolo, jegosii ce sunt.
    .sry de off.

  19. #4699 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Comanda data la Zavvi pe 04.12.2012,primita ieri pe 19.12.2012,destul de bine ,zic eu.

  20. #4700 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    chir bine! ai fost tu sa o ridici voluntar sau ti-au trimis notificare la cutia postala?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts