Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 381 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 231 281 ... LastLast
Results 3,601 to 3,620 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3601 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    In general discountul se aplica la orice produs dar NU si la pre-comenzi. Atata timp cat coletul iti vine din tari membre ale UE nu platesti vama la posta.

  2. #3602 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    De unde ati cummparat in ultimul timp Gold ? cea mai ieftina oferta am gasit-o la www.cardscodes.com ma intereseaza pt UK 12+2 luni.

  3. #3603 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Cod de reduceri Zavvi:
    2037-FGFJ-HKFY

  4. #3604 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Am observat ca transportul la TheHut este de 1 lira, la fel ca la zavvi. E mai bine sa comand de pe TheHut pentru a nu pati ca cei care au scris aici ca produsele de la zavvi se pierd, sunt lasate in fata usii, in scara blocului, aruncate in curti de postasi, se fura.. si tot asa.
    Cu TheHut ati avut astfel de experiente negative sau ati gasit intotdeauna in cutie acea "citatie" pentru a merge la posta sa ridicati coletul?

  5. #3605 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Atat timp cat se livreaza prin posta romana si pachetul are status de scrisoare plic (cazul zavvi, thehut, etc.), nu conteaza cine expediaza, poate sa fie si amazon. Totul tine de postas... vezi metodele folosite de altii ca sa "imbuneze" postasul.

    Daca vrei sa iti vina la usa si sa te sune inainte pentru programare, atunci amazon cu UPS

  6. #3606 SP
    Member Mariush's Avatar
    Zavvi e detinut de thehut, asa ca daca vrei sa dai vina pe ei n-are importanta de unde cumperi (de altfel, si daca dai vina pe Posta Romana, nu are importanta de unde cumperi, din pacate...)

  7. #3607 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Eu stau la bloc, mi-ar conveni sa gasesc acea hartie in cutia postala, care sa ma anunte ca trebuie sa merg sa-mi ridic coletul.
    "Imbunarea" postasului e mai greu de realizat in cazul acesta, mai ales ca nu l-am vazut decat de 2-3 ori la intervale mari de timp, de fiecare data parca era alta persoana.
    M-am gandit sa comand mai multe lucruri, ca sa rezulte un colet voluminos, astfel incat sa nu-l ia dupa el cand pleaca pe traseu.
    Sau poate sa caut alternative, dar magazine atat de ieftine ca cele doua nu cred ca exista in ue.

  8. #3608 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    vezi ca nu vin in aceeasi cutie. vin in colete separate daca o sa comanzi mai multe de pe zavvi sau thehut

  9. #3609 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Daca comand un joc si o geaca ei le trimit separat?? Nu vad rostul ca oricum vor trebui sa faca colet pentru geaca...
    Ce politici de expediere ciudate au aceste magazine.

  10. #3610 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu tot ce imi vine de afara, primesc avize pentru ele. si nu le arunca postasul peste gard, ma duc eu si le iau de la posta. si la scrisori simple si la cele de expediate de zavi. n-am avut niciodata probleme.

  11. #3611 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    E bine de tine Bogdan la mine postasu le "arunca" peste gard de �mi găsesc jocurile despachetate de c�ine si nu odată dar ce sa faci mai tine si de om. Am ajuns la concluzia ca mai bine dau �ncă 10-20 lei in plus si fac comanda prin cineva si �l ridic personal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #3612 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Merge sa platesti pe zavvi prin Paypal? Stiu ca in trecut erau ceva probleme.... iti blocau banii si comanda ramanea pe hold.

  13. #3613 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Merge sa platesti pe zavvi prin Paypal? Stiu ca in trecut erau ceva probleme.... iti blocau banii si comanda ramanea pe hold.
    Nu am avut probleme cu zavvi prin paypal, iar in ultimele luni am avut vreo 30 de comenzi.

  14. #3614 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Guys am si eu o mare problema cu game.co.uk. Stiu ca nu livreaza in Romania, dar eu am facut o comanda la ei saptamana trecuta, alegand sa imi livreze comanda in Franta. Toate bune si frumoase pana a doua zi cand primesc un mail ca mi s-a anulat comanda. Zic bine frate, asta e, nu mi-au acceptat cardul pentru ca probabil e de Romania. Oke, intru pe online banking si vad ca suma pentru comanda a fost pusa pe hold. In mail-ul primit cu anularea comenzii scria ca dureaza pana banii ies de la hold. Zic ok, astept. Intru astazi din nou pe online banking si banii au fost luati, desi comanda a fost anulata. Acum, nu stiu ce sa fac.

    Nu mai pot sa intru in cont sa fac querry pentru ca nu mai stiu parola, nu o pot reseta, si pentru ca am bagat gresit de nu stiu cate ori, trebuie sa sun la ei sa o deblochez. Am stat astazi o ora pe hold insa fara succes, nu raspunde nimeni la telefon.

    Nici nu stiu ce pot sa fac. Ma gandesc ca nu isi pot bate joc in halul asta ca doar sunt o firma mare.

    Ceva sfaturi?

  15. #3615 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Mailuri si telefoane asta te sfatuiesc.
    Te sfatuiesc sa mergi pana la banca, sa iei un desfasurator care sa-ti serveasca ca dovada ca banii ti i-au retras! Il scanezi si il trimiti prin mail...

  16. #3616 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu au adresa de mail la care sa faci plangerile, trebuie completat un formular online. Dupa ce il completez imi cere sa ma loghez si nu ma pot loga pentru ca mi-au blocat contul. Am intrat si pe facebook pentru ca m-am gandit ca au si ei precum zavvi o pagina unde sa intrebi de comenzi s.a.m.d. insa am gasit doar altii ca mine care au ramas fara bani. Nici nu stiu ce sa mai cred.

  17. #3617 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Fa un alt cont cu alta adresa de email si trimite de pe ea sesizarea, impreuna cu mail-urile primite pentru confirmarea si anularea comenzii, alte date prin care sa demonstrezi ca tu detii contul blocat de pe care ai realizat comanda, si partea din desfasurator care demonstreaza ca banii ti-au fost retrasi!

  18. #3618 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Dati-mi si mie un cod de reducere pe zavvi va rog. Eu l-am dat ieri pe al meu ieri si azi a aparut ce vreau sa-mi cumpar la reducere...

  19. #3619 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Inainte cand locuiam intr-un cartier "normal" (prin sect 4) pentru orice colet/plic ce imi venea din afara, primeam aviz si trebuia sa ma duc sa-l ridic de la posta. Acum mai nou (de vreun an jumate) de cand m-am mutat intr-un cartier mai "nou/rezidential" de la marginea Bucurestiului, nu mai primesc avize, ci daca au posibilitatea sa indese in cutie coletul o fac, daca nu imi lasa coletul sus pe cutia de scrisori la vedere bineinteles. Norocul meu e ca am in bloc numai vecini OK iar alte persoane care nu-s din cartier nu prea au ce cauta prin zona asa ca sunt fara stres ca mi l-ar fura careva. ba mai mult mi le mai iau vecinii si mi le aduc seara la usa

    Oricum cred ca trebuie mers la posta si vorbit cu ei.

    Sau o alta varianta va lasati scris pe cutia postala un aviz catre PR (sa vada postasul) precum ca nu doriti sa vi se lase coletele care nu incap in cutia de scrisori si prefereati in schimbul lor un aviz. cu multumirile de rigoare si aia e...cred ca se poate rezolva si asa.

  20. #3620 SP
    Junior Member Meteor's Avatar
    Cam cat timp sunt valabile codurile de la zavvi & thehut? Un cod de reducere poate fi folosit de un numar nelimitat de cumparatori?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts