Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 197 of 381 FirstFirst ... 97 147 187 195 196 197 198 199 207 247 297 ... LastLast
Results 3,921 to 3,940 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3921 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Deci astia de la thehut trimit in Somalia si au banat Romania ?!?! Pfff...fara cuvinte.
    E irelevant pt ca in Somalia cumpara arme, nu jocuri, nu au timp de asa ceva


    Sent from my iPad2

  2. #3922 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    E irelevant pt ca in Somalia cumpara arme, nu jocuri, nu au timp de asa ceva


    Sent from my iPad2
    Cred ca pe aia de pana in 7 ani ii antreneaza mai intai pe calculator...

  3. #3923 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Pe thehut a reaparut Romania in lista! In schimb i-au scos pe argentinieni.

    La zavvi acum nu mai ai acces sa vezi tarile unde livreaza, probabil o sa actualizeze site-ul.

    Faceti push pe facebook, poate are efect.

    Cheers,

    L.

  4. #3924 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Pe zavvi tocmai ma uitam eu. E si Argentina.

  5. #3925 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu deja nu mai inteleg nimic. The Hut o sa retrimita in Ro ? A plasat cineva vreo comanda ?

  6. #3926 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Da si tu un link! Romanica e in lista sau nu?!

  7. #3927 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Pe thehut a reaparut Romania in lista! In schimb i-au scos pe argentinieni.

    La zavvi acum nu mai ai acces sa vezi tarile unde livreaza, probabil o sa actualizeze site-ul.

    Faceti push pe facebook, poate are efect.

    Cheers,

    L.
    lista aia era si ieri, nu au actualizat-o. daca verifici la help o sa vezi ca nu s-a schimbat nimic. SUNTEM in lista neagra.

    http://help.zavvi.com/index.php?acti...=40&artlang=en
    http://help.thehut.com/index.php?act...=40&artlang=en

    Lista asta probabil se va actualiza
    http://www.thehut.com/articles/inter...-delivery.list

  8. #3928 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Eu deja nu mai inteleg nimic. The Hut o sa retrimita in Ro ? A plasat cineva vreo comanda ?
    Vad ca e tot pe lista neagra.

  9. #3929 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Raspunsul zavvi de pe facebook:

    "Hi LucKos, I'm really sorry that we are not shipping to Romania at this point in time. Our country listings that we ship to are currently being reviewed. We will look into shipping to Romania in the near future. Many thanks, Michael"

    Near future...deci la anul si la multi ani... YUPIIII

  10. #3930 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da...cam asta inseamna...e la fel ca faza cu PSN si Xbox Live in Romania...near future..
    suntem pe lista rusinii !!

  11. #3931 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Daca la chitibuserii si tepe nu ne intrece nimeni, suferim consecintele.

    Asta e, ne reorientam spre alte site-uri sau ne ajuta Robert

    ---------- Post added 24-05-2012 at 07:13 PM ----------

    Raspuns de pe facebook de la thehut - in aceeasi nuanta

    "Hello LucKos, we are working on this. Please keep an eye on the site as this will be updated accordingly. Many thanks, John."

    Sa inteleg ca thehut ne vor tolera. Eu cred ca Ionica era doar usa dezinformat sau mult prea diplomat...

  12. #3932 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Lista neagra nu are legatura cu teparii. Ce va mai place voua sa suferiti ca victime ale propriei existente.

    Cel mai probabil motivul pentru care s-a produs aceasta suspendare este faptul ca Royal Mail (deci majoritatea coletelor trimise din UK de Zavvi/Hut) nu mai lucreaza cu Posta Romana ci colaboreaza cu o firma din Sibiu. Nu mai stiu acum precis numele dar pot cerceta.
    Problema e ca noua firma colaboratoare e atat de inapoiata incat nu recunoaste formatul de adresa din Romania. Astfel ca nu mai ajung coletele decat cu sunat la ei si interventii.

    Prin urmare, orice companie care trebuie sa plateasca tur/retur livrarea unui produs plus returnarea banilor poate concluziona destul de usor ca nu e profitabila. Sunt sigur ca dupa ce-si definitiveaza dinozaurii aia sistemul (nu stiu ce interese sunt acolo, dar din punctul nostru de vedere lucrurile erau foarte bune asa cum erau) nu m-ar mira sa mai urmeze si alte site-uri dupa ce observa lumea ca nu ajung produsele.

  13. #3933 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    ... nu recunoaste formatul de adresa din Romania.

    wait..what?

  14. #3934 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    wait..what?
    Say what again! I double dare you

  15. #3935 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    Adica si coletele de pe amazon.co.uk tot cu firma aia minunata o sa aiba treaba??

  16. #3936 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de pe amazon am comandat luni seara si mi-a ajuns coletul miercuri dimineata.

  17. #3937 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Completez un pic ce spune Khan: intr-adevar, cel putin pentru Royal Mail 1st Class Signed For, Royal Mail trimite acum prin GLS Europe. GLS Romania permite tracking pe site-ul lor (de fapt un hyperlink catre aplicatia de pe site-ul GLS Europe), au ca prim punct de intrare Sibiu intr-adevar si livreaza prin curieri. N-am nici cea mai vaga idee cum se comporta livrarea prin GLS fara tracking (sau daca se aplica livrarea prin GLS), stiu doar ca s-a dublat timpul de livrare si trebuie sa alerg dupa curier acum, in loc sa primesc frumos un aviz in cutia postala sau sa ma duc direct la Posta sa ridic. Am comandat in total vreo 55 de colete, toate livrate pron Posta Romana, din care vreo 53 cu tracking. Nu s-a pierdut nici unul niciodata (intarzieri si zdrobiri "usoare" ale pachetelor s-au mai intamplat).

  18. #3938 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ok, deci daca GLS livreaza in Romania inseamna ca nu e asta problema zavvi-ului... Concluzia ramane neschimbata, zavvi nu mai livreaza in RO si probabil nu mai lucreaza nici cu Royal Mail...

  19. #3939 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    The hut lucreaza sigur cu Royal Mail, altfel nu ar putea trimite in toate celelalte tari.

  20. #3940 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am comandat un joc de la thehut si am uitat ca trebuia sa primesc un cod pentru un alt joc gratis.
    Azi am primit mesaju asta:


    Hello Dan,

    I am really sorry that you have not received this sooner, I understand how frustrating this must be and I hope it hasn't caused any inconvenience.

    I have raised this with the relevant department and they have provided me with the following code for you.

    Your unique code is: -snip-

    Please ensure that you do not let anyone else use this code as it is only available for use once.

    If there is anything else I can help you with, please let me know.

    Kind regards,
    Chris

    Acum regret cel mai tare ca n-o sa mai pot comanda de la ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts