Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 239 of 381 FirstFirst ... 139 189 229 237 238 239 240 241 249 289 339 ... LastLast
Results 4,761 to 4,780 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4761 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    That explains a lot. Imi cer scuze ca am enervat cativa oameni prin postul meu care avea legatura cu suma de bani pe care ppdcezar1 a folosit-o pentru a-si cumpara PC-ul.

  2. #4762 SP
    Junior Member ppdcezar1's Avatar
    Auziti, si TVA-ul cat ar fi la electronice? 24% sau 19%?
    In fine, cred ca renunt la el in favoarea altuia mai ieftin ca daca e sa mai dau vreo 7 milioane..

  3. #4763 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu exista 19%, in Romania sunt 3 cote, cea de 24% care este intalnita la 99% dintre produse indiferent de domeniu, si inca doua cote reduse 5% si 9%) care au aplicabilitate redusa la cateva chestii (Cheresteaua are 5%, ca exemplu)
    In fine la tine este 24%

  4. #4764 SP
    Junior Member wild_public's Avatar
    In sfarsit au sosit comenzile de la zavvi.
    Din 09/11/2012 respectiv 03/12/2012

    De ce au ajuns amandoua in acelasi timp, nu stiu!

  5. #4765 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu vi se pare ca de vreo luna asa....zavvi/thehut au o tendinta de majorare a preturilor la jocuri? eu am tot urmarit niste jocuri de prin Noiembrie cautand cel mai bun pret de moment insa au avut doar cateva scapari la reduceri, dupa care toate s-au majorat cu 10-20%
    UFC a fost si la 10 lire, acum e 18
    MaxPayne 3 a fost la 15 lire o buna perioada, acum e undeva la 20
    GT 5 Academy a fost la 12 acum a ajuns la 18-20

    Posibil sa fie si din pricina reducerilor de sarbatori care s-au cam terminat
    Si o chestie "romaneasca" am observat ca se intampla pe TheHut, fac SALE cu 10% la majoritatea jocurilor insa cresc preturile peste noapte cu 5-10% deci reducerea finala nu sare de 2-5%
    Asta am observat-o de vreo 3 ori. Ultima mai devreme.

  6. #4766 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Nu vi se pare ca de vreo luna asa....zavvi/thehut au o tendinta de majorare a preturilor la jocuri? eu am tot urmarit niste jocuri de prin Noiembrie cautand cel mai bun pret de moment insa au avut doar cateva scapari la reduceri, dupa care toate s-au majorat cu 10-20%
    UFC a fost si la 10 lire, acum e 18
    MaxPayne 3 a fost la 15 lire o buna perioada, acum e undeva la 20
    GT 5 Academy a fost la 12 acum a ajuns la 18-20

    Posibil sa fie si din pricina reducerilor de sarbatori care s-au cam terminat
    Si o chestie "romaneasca" am observat ca se intampla pe TheHut, fac SALE cu 10% la majoritatea jocurilor insa cresc preturile peste noapte cu 5-10% deci reducerea finala nu sare de 2-5%
    Asta am observat-o de vreo 3 ori. Ultima mai devreme.


    Ai dreptate man.Am urmarit si eu zilele astea price drops de noul an si inainte de revelion preturile erau cu 3-5-8 lire mai ieftineEu tot astept o reducere mai mare la RE6

  7. #4767 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Mi-a ajuns si mie prima comanda de la zavvi dupa o pauza maricica. Circa 10 zile lucratoare in perioada de sarbatori, via Posta Maghiara. Nu e rau, zic.

  8. #4768 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mie mi-a ajuns comanda din noiembrie, dupa ce mi-au returnat banii pe ea...

    pe tot ce scrie posta maghiara, e lasat sa moara prin depozite.

  9. #4769 SP
    Senior Member LucKos's Avatar

    Re: Ghidul cumparatorului consolist

    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    mie mi-a ajuns comanda din noiembrie, dupa ce mi-au returnat banii pe ea...

    pe tot ce scrie posta maghiara, e lasat sa moara prin depozite.
    Deci pana la urma, zavvi sunt de treaba acum. Ti-am zis si eu si alti useri ca nu e greseala la ei. Mie si multor altora ne vin comenzile in 10 zile lucratoare - doar tu ai ghinion cu ele. Ce o sa faci acum?

  10. #4770 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    am zis eu ca nu sunt de treaba?
    am spus ca am mai luat de la ei si nu am avut probleme. problema a fost dupa ce au bagat transportul gratuit din pacate. din cauza serviciului de transport ales.

    ce propui sa fac?

  11. #4771 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Sa le spui ca ai primit comanda si sa-si traga banii.
    Nu vad nici un motiv pentru care nu le-ai spune ca a ajuns. Sau ramane cu titlul de daune morale?

  12. #4772 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    N-au cum sa traga banii asa din senin. Eventual se poate face o depunere via PayPal in contul zavvi ([email protected]) cu status "payment owed". Dar in mod normal trebuie sa ajungi la o intelegere. Sau pot face ei dispozitie de plata in contul tau de paypal (Money Request)
    Asa am eu un max payne ratacit din noiembrie pt care mi-au facut refund dupa o luna si 2 zile. Daca o sa-mi ajunga jocul totusi am sa ii contactez sa vad cum se procedeaza in cazurile astea. Prefer sa le platesc din nou jocul decat sa il trimit inapoi.

  13. #4773 SP
    Junior Member dolofanu2's Avatar
    TNKS FOR FEEDBACK:d

  14. #4774 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar

  15. #4775 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ha, de PS3 279lei. Rusine !

  16. #4776 SP
    Member eastbason's Avatar
    ms DobaiSzilard, am plasat comanda...sa vedem acum daca o si confirma!

  17. #4777 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    @cryyo: Las' ca poate gasesti si altundeva
    @eastbason: Cu placere !

  18. #4778 SP
    Member eastbason's Avatar
    achizitionat ....un pret excelent!

  19. #4779 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    spuneam cu putin timp in urma ca zavvi a crescut preturile pas cu pas, ritmul cresterii preturilor parca a luat-o razna si la astia

    Tekken TagTour 2 - saptamana trecuta era 19,89 acum este 37,98 (wow)
    Hitman Absolution a fost 17,99 > 19,85 acum este 22,95
    Fifa 13 de la 34 la 40
    Uncharted 3 GOTY a fost 17,99 acum este 25
    FarCry 3 a fost 24.95 acum este 40 (wow)
    Exemplele pot continua...

    Nu am idee de ce au crescut atat de mult, insa Shopto sunt la mult jocuri bune si noi cu mult sub pretul zavvi. S-a cam intors roata prin UK

  20. #4780 SP
    Member eneea's Avatar
    pt shopto cat e posta??

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts