Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 253 of 381 FirstFirst ... 153 203 243 251 252 253 254 255 263 303 353 ... LastLast
Results 5,041 to 5,060 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5041 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Intamplare:
    Zic sa profit de promotia FIFA Street la 50 ron de la Altex si joi seara pe 11 Apr intru si fac o rezervare la cel mai apropiat Altex de mine pt a ridica produsul pe 12.04
    Intamplator era un Mediagalaxy Iris Titan, unde fac si rezevarea. Primesc email de confirmare cu pretul de 80 ron in loc de 50.
    In dimineata lui 12 apr, trimit mail de confirmare a pretului, fiind confuz dupa rezervarea facuta. Mi se raspunde scurt si la obiect: "Pretul pe site acum este tot de 79,90 lei. Rezervarea fiind la acelasi pret, daca doriti il veti achizitiona."
    Ii spun omului ca in momentul rezervarii pretul era 50 lei, este adevarat ca am primit confirmare cu 80...dar totusi nu mi se pare corect.
    In fine renunt la comanda multumidu-le pt neseriozitate. Toate astea intamplandu-se pe 12.04. Am dat uitarii.

    Azi pe 15 Apr primesc telefon de la Iris MediaGalaxy de la sefa de magazin spunandu-mi ca a ajuns la ea acea conversatie pe email si ca ma asteapta maine 16 apr in magazin sa ridic produsul la pretul rezervat de 50 ron, cerandu-si si scuze pt impolitetea angajatului cu care vorbisem initial.
    Nici 80 de lei nu este o suma mare pt acel joc, insa m-a deranjat atitudinea si am renuntasem.

    In schimb dupa telefonul de astazi...mi-am schimbat parerea despre acest magazin! jos palaria pt doamna sefa de magazin !
    Asa este la mediagalaxy(Altex) , stai linistit ca si eu am rezervat darksiders 2 la 60 lei si cand am ajuns in magazin era 120 lei iar cand am intrabat un angajat de acolo mi-a raspuns in sictir "pretul este 120 lei , ori platiti ori plecati" asta in timp ce isi cauta femele de reproducere pe facebook.

  2. #5042 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    in momentul ala trebuia sa ceri sa discuti cu seful de magazin, si le faci sesizare scrisa catre HQ...usor usor se invata minte ca au fost angajati acolo pt un scop, iar daca inca nu l-au descoperit il vor descoperi.

  3. #5043 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Asa este la mediagalaxy(Altex) , stai linistit ca si eu am rezervat darksiders 2 la 60 lei si cand am ajuns in magazin era 120 lei iar cand am intrabat un angajat de acolo mi-a raspuns in sictir "pretul este 120 lei , ori platiti ori plecati" asta in timp ce isi cauta femele de reproducere pe facebook.
    Sau direct plangere la ANPC pentru inselare clienti la pret. Aveai ca dovada mail-ul primit de la ei.
    120 lei era pretul daca te duceai sa-l cumperi din magazin fara rezervare online pe site-ul lor.

  4. #5044 SP
    Member theste99's Avatar
    Prin ce vin acum coletele de la zavvi

    Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

  5. #5045 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Vreau sa cumpar un psn card de pe cdkeys si am inteles ca au fost probleme cu ei?Vreau un card mic de 5 lire si nah doar la ei am gasit la pret bunCe parere aveti?

    LE: Dante nu au in stock de 5 lire
    Marius de ce a trebuit sa dovedesti?Sa stiu la ce sa ma astept

  6. #5046 SP
    Member Mariush's Avatar
    Sunt foarte ok, singura mea problema a fost ca a trebuit sa le trimit un document pe mail prin care sa dovedesc ca nu-i frauda (si automat mi-au intarziat livrarea codului). In alta ordine de idei, totul a fost ok (comunicarea pe e-mail a fost foarte rapida).

  7. #5047 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cumpăra de la electronicfirst.com, in max 15 min il ai

  8. #5048 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Am o intrebare idioata,ieri am comandat de la Altex,Hitman Absolution,am primit mail cu inregistrarea comenzii,insa nu am primit mail cu confirmarea.Acum ma uit pe site la statusul comenzii si vad ca imi apare Livrat.
    Asta ar insemna ca e pe drum,trebuie sa primesc mesaj de la Urgent Curier?

  9. #5049 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    De regulă ar trebui să te sune Altex pentru a-ți confirma comanda. Sper doar să nu te sune și să-ți spună că nu mai au jocul. (eu așa am pățit cu ei până acum...)

  10. #5050 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Din ce vad pe site,jocul e in stoc,inca...sper si eu sa nu-mi faca vreo surpriza,data trecuta cand am comandat de la Altex am primit mail de confirmare,imediat dupa inregistrarea comenzii,de aia intrebam..

  11. #5051 SP
    Member Mariush's Avatar
    eu zic sa suni la ei sa intrebi....

  12. #5052 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Suna la ei ( Altex ) si cere=le AWB-ul firmei de curierat ... suni la curier si iti zic aia cand trec pe la tine ... ( AWB este un cod al lor pentru comanda respectiva )

  13. #5053 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Da asa am patit si eu ieri la fel catine. Am sunat la ei si am intrebat era pe drum. Deja ma pregateam sa fac rezervare in magazin. Astia nu stiu sa sune sa confirme rezervarea sau sa te anunte ca macar te baga in seama. Daca astepti prea mult trece promotia si apoi te suna sa iti zica ca nu mai sunt pe stock.

  14. #5054 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Quote Originally Posted by Fizzl3 View Post
    Am o intrebare idioata,ieri am comandat de la Altex,Hitman Absolution,am primit mail cu inregistrarea comenzii,insa nu am primit mail cu confirmarea.Acum ma uit pe site la statusul comenzii si vad ca imi apare Livrat.
    Asta ar insemna ca e pe drum,trebuie sa primesc mesaj de la Urgent Curier?
    Nu neaparat. Au ff multe comenzi si nu au timp sa mai trimita mail ori sa anunte clientii de statusul exact al comenzii.
    Am patit si eu asa, si am sunat ca sa clarific situatia. Astfel mi s-a spus ca livrat de fapt inseamna trimis catre expeditie (fie prin curierul propriu, fie Cargus, Nemo, Urgent etc.).
    Insa, daca nu iti va sosi jocul in dupa-masa asta te sfatuiesc sa ii suni.

  15. #5055 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    E totul ok,azi am primit jocul de la ei...mi-au trimis mesaj dimineata ca o sa fiu cautat pentru primirea coletului..

  16. #5056 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Tocmai am primit colet de la zavvi.Desptach pe 18.04 si l-am primit la usa prin GLS.Recomand metoda lui ReNeGaDe124 si thx man

  17. #5057 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Medal of Honor Warfighter stoc epuizat 29,90lei.Acum am vrut sa dau o fuga la altex , am pus mana pe tel am sunat si mi-au confirmat ca nu mai au MOH pe stoc.

  18. #5058 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Abia am prins eu unul ieri, era clar ca nu mai aveau cum sa aiba si astazi. Cred ca s-au vandut ca paine calda, e si normal, la pretul asta.

  19. #5059 SP
    Member eastbason's Avatar
    Noaptea trecuta...pe la 2 fara un pic...am vazut MOH Warfighter pe stoc cu reducere...cu toate ca in urma cu cateva ore a fost stoc epuizat. Am dat comanda...am primit si mail de confirmare, am sunat la ei si se pare ca luni sau marti mi-l aduc acasa. Sunt chiar curios daca e chiar asa... Oricum e foarte ciudat cum de la "stoc epuizat" a trecut la "in stoc" si dupa iar in "stoc epuizat"....asta in cateva minute...dat fiind faptul ca toata ziua nu s-a modificat deloc statusul. Si totusi a mers sa dau comanda. Daca imi si ajunge acasa...chiar ca e ceva...

  20. #5060 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Poi nu esti singurul care a observat asta , poate au suplimentat din alt magazin sau alt depozit un nr de 10 unitati , sa zicem ... si s-au comandat in intervalul acela " special "

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts