Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 258 of 381 FirstFirst ... 158 208 248 256 257 258 259 260 268 308 358 ... LastLast
Results 5,141 to 5,160 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5141 SP
    Member xper's Avatar
    ^cel putin in Bucuresti de ex. daca faci comanda luni si iti da dispatched in aceeasi zi sau o zi dupa - joi/vineri il ai sigur! prima comanda ce am dat-o a fost intr`o zi de joi , sambata am fost la op si am ridicat pachetul deci se poate si mai repede.

  2. #5142 SP
    Member Florix09's Avatar
    Ca tot veni vorba... am comandat si eu ceva de la shopto.. dispatched pe 8 mai, status - complete... suntem in 7 iunie si nu am primit nimic... chiar nu stiu ce sa fac.
    Un sfat ?

  3. #5143 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    https://secure.shopto.net/customer/lostparcel

    Dar comanda o sa-ti apara acolo doar la 28 de zile lucratoare dupa ce ti-a fost trimisa.

  4. #5144 SP
    Member Florix09's Avatar
    stiu despre smecheria asta... dar nu am nimic acolo.. ma streseaza tare de tot pb asta

  5. #5145 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    O sa-ti apara.
    Si o sa ti-l trimita din nou sau iti dau banii inapoi.

  6. #5146 SP
    Member Florix09's Avatar
    Sincer ? prefer banii. si asa nu mai am ce face cu el..

  7. #5147 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cred ca banii o sa-i primesti ca si credit pe site-ul lor dar nu sunt 100% sigur.
    Ar trebui sa-ti returneze banii in cont daca tu le ceri asta.

  8. #5148 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    imi puteti sugera un site de unde pot cumpara PSN cards de 5 lire cu plata prin CARD fara tot felul de verificari..platesti si primesti fara SMS-uri sau telefoane...am cautat si am gasit doar de la 16 lire in sus

  9. #5149 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  10. #5150 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by malpraxis06 View Post
    imi puteti sugera un site de unde pot cumpara PSN cards de 5 lire cu plata prin CARD fara tot felul de verificari..platesti si primesti fara SMS-uri sau telefoane...am cautat si am gasit doar de la 16 lire in sus

    PLAYSTATION NETWORK PSN CARD INSTANT CODE UK 5 lire GBP - Okazii (127119508)

  11. #5151 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu am avut 4 produse recomandate în 4 magazine Altex diferite din București.

    Ieri dimineața am fost sunat de la Altex Obor la prima oră pentru a-mi explica că nu-mi pot oferi jocul la acel preț, și-au cerut scuze de mai multe ori, mi-au spus de eroare și m-au întrebat dacă mi-l doresc în continuare dar la prețul întreg (AC3 - 40 lei).

    Astăzi m-a sunat un tip de la Altex Unirii prin care să-mi explice același lucru pentru un alt joc rezervat, dar mi-a spus că-mi oferă un voucher de 100 lei dacă am comandat de 400 de lei minim în noaptea cu eroarea. Și-a cerut și el scuze de mai multe ori, a fost ok.

    Apoi m-a sunat un tip de la MediaGalaxy Orhideea pentru MGS HD Collection (30 lei), la 5 minute diferite. I-am spus repede că știu că nu-mi pot onora comanda, înțeleg, nu-i nicio problemă. Își cere scuze și-mi spune că-ncearcă să găsească o soluție și mă sună în 5-10 minute. Mă sună înapoi în 5 minute și-mi spune că-mi pot oferi unul dintre jocurile rezervate, în acest caz îmi poate oferi doar MGS deoarece doar el se afla rezervat în magazinul lor, își mai cere o dată scuze. M-am dus imediat să-l iau.

    Apoi la 15 minute diferență după tipul de la MediaGalaxy mă sună și cineva de la Altex Vitan, unde rezervasem AC3 ca back-up pentru Obor. De data asta, tipul m-a enervat. I-am spus că mă duc la MediaGalaxy să-mi ridic un joc, așa că nu-i problemă dacă nu-mi pot onora comanda deși aș prefera AC3 la 40 lei decât să dau 30 lei, iar el pe un ton nu tocmai plăcut mă ia cu vrăjeala că AC3 nu mai e în stoc la ei și că oricum nu mi-l dau la prețul acela...

    I-am spus ok, știam că asta o să spuneți și aveți noroc că nu mă iau de felul în care vă comportați verbal cu mine (ca și client) pentru că apreciez sinceritatea colegilor dumneavoastră de la celelalte 3 magazine care m-au sunat, care nu încercau să mă duc cu zăhărelul, mi-au spus adevărul.

    Așa că până la urmă depinde foarte mult de fiecare angajat de la Altex, unii te mint pe față cu stocul produsului (deși tu mergi în magazin și el există), iar alții îți spun adevărul și încearcă să găsească o soluție (primul să-mi dea jocul deși la prețul întreg, al doilea să-mi dea un voucher și cel de-al treilea să-mi dea jocul.)


  12. #5152 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Taticu, fa plangere la ANPC. Ai mailurile primite cu jocurile rezervate la preturile respective. Una e sa nu mai fie pe stoc (asta e, se mai intampla, ghinion) si alta e sa mai fie pe stoc si sa-ti spuna ca ti-l da la pret mai mare (se cheama inselarea cumparatorului sau preturi incorecte, oricum e amendabil de catre ANPC). Isi iau amenda sau "cotizeaza" instantaneu cel putin 5 bulioane.

  13. #5153 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu cred ca e cazul sa fim nesimtiti!
    Ar trebui sa zicem mersi pentru voucher, respectiv un produs la pretul rezervat.

    Sper doar sa invete ceva si sa lucreze la site. In momentul de fata e cam varza, singurl plus fiind actualizarea in timp real.

  14. #5154 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Stii ca acum cativa ani s-a intamplat o chestie cu site-ul EMAG intr-o noapte si si-au onorat toate comenzile?

  15. #5155 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai pus poza deja pe 3 topicuri. Da-o incolo de treaba. Aici chiar nicio treaba nu are.

  16. #5156 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Maine o sa plec in Bucuresti pentru cateva zile , in ce magazine mai sunt in stoc The Last Of Us ? Cei de la Altex au dovedit ca sunt niste jegosi si mi-au anulat precomanda si rezervarea din magazin...

  17. #5157 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Sunt de acord cu AngelofPain. Acum doar nu vrei să livreze la toată lumea zeci/sute de jocuri la 0 lei sau la 5 lei... Important este că oferă ceva în schimb sau că onorează o parte dintre comenzi!

    Oricum astăzi și-au spălat păcatele față de mine. Ieri am căutat collectors edition la Age of Empires 2 ca să-l fac cadou unui prieten și deși pe site exista (fără însă să poți face rezervare în vreun magazin), în 3 dintre magazinele unde am fost nu-l aveau și mi-au arătat pe un calculator că în niciun magazin din țară nu-l mai au. Aseară însă am dat o comandă pe site, fără a avea vreo speranță, iar astăzi când m-au sunat și mă așteptam să aud din noul textul că nu-l avem pe stoc, erau băieții de la firma de curierat ca să-mi dea jocul.

  18. #5158 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Faza funny . M-a suna cineva de la relatii cu clientii ( Altex ) si imi ofera voucherul de 100 RON ... eu facusem rezervari si in MG si Altex ... mi s-a facut oferta de 100 ron la orice produs din magazin ( nu conta suma ... cum am vazut la altii gen daca comanzi de 400 ron ) si din cate am inteles pot sa cumpar din ORICE magazin ... in fine ... ma intreaba de unde sa-l ridic ... aleg MG ca era mai aproape de mine ...
    Ma duc sa-mi iau voucher-ul de 100 si nu m-am uitat deca au NI NO KUNI pe stoc ... ma baga la seful de magazin in birou ... mai discutam despre faza din seara asta ( varianta oficiala cred ca este ... " hackerii emag-ului " --> cica Altex-ul din Crangasi a avut cele mai multe sesizari OPC --> pt cei care nu stiu este la 1 km distanta de Emag ) ... asa iau voucherul pe care scrie emis in MG ... ma duc sa cumpar produsul ... si ciu ciu ... nu era pe stoc .
    Ma duc la Altex pe autostrada ( Carrefour ) ... il aveau acolo ... ma duc la casa ... casiera isi cheama colega ( posibil sefa ) ... ea se duce la " directorul " de magazin ... cica nu se poate ... trebuie luat de la MG ...
    Eu foarte ciufut ( benzina fuXXXXa aiurea pana acolo si alte motive ) cer sa discut cu el ... foarte diplomat ii descriu problema ... ii spun ca cei de la rel clienti mi-au zis ca de oriunde se poate cumpara ... el cica ... ma duc sa ma interesez --> cica poate sa dureze si o ora pana imi da un rasp ...

    Trec 5 - 10 min ... si vine solutia salvatoare Ne platiti diferenta pe " naspa " si plecati cu jocul ... daca aveti nevoie de factura o luati din MG
    A fost minunat cand am dat bani la casa ( 80 RON ) si plec cu jocul ... se uita nenea de la paza ... pacat ca nu mai aveam chef de caterinca sa-i zic ca plec cu jocul fara bon

    Sper ca nu v-am plictisit prea mult ... Concluzia : cand va duceti in magazin sa va luati un joc VERIFICATI DACA E IN STOC LA EI
    Succes

  19. #5159 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Damn Ni No Kuni la 80 RON ... te invidiez. Eu am luat o mega super tzeapa de la Zavvi - cu editia collectors si dupa certuri si escalari pana la cer concluzia a fost - ne pare rau poftiti un discount cod de 10 % la orice produs, mi s-a facut scarba instantaneu si le-am zis ca nu am nevoie de codul lor de rahat, am cheltuit cele 1800 puncte pe care le aveam in "wallet" - (le tineam special pentru a arata bizonilor cat de mult cumpar de la ei de pe site, se pare ca nu ii intereseaza) si le-am zis - LA REVEDERE.

    cat despre jocuri cu preturi bune ... am cumaprat azi Sniper 2 colelctor's edition cu 159 Zloti (Polonezi) - am mai zis zlotul si leul sunt la pariate 1 la 0.94 (deci aproape egali) - in lei ar fi insemnat cam 170 RON. (avea si Far Cry 3 Insane edition la 179 zloti si alte jocur interesante insa la preturi nu prea bune gen GT 5 Signature edition la 549, Resistence 3 Survival la 349 sau Assassin's creed Anthology 399 )

  20. #5160 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    De curiozitate ... poti sa-mi dai niste detalii te rog despre site-ul de unde cumperi din Polonia ( eu mi-am luat niste oglinzi de masina cu incalzire ) si aveau un super pret ( + ca nu se gasesc la noi ) ... sper sa nu zici .. allegro.pl

    Off topic ... tot caut si eu un Catherine collector's ... dar sincer 100 $ nu asi da pe el ( si de-asta tot caut si alte site-uri ... poate poate gaesesc o oferta )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts