Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 275 of 381 FirstFirst ... 175 225 265 273 274 275 276 277 285 325 375 ... LastLast
Results 5,481 to 5,500 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5481 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  2. #5482 SP
    Member TocSyk's Avatar
    spuneti-mi va rog, de la Zavvi daca comand, cat ma costa livrarea si in cat timp ajunge?

  3. #5483 SP
    Member TocSyk's Avatar
    Chiar nu stie nimeni? Am comandat in 13 si pana astazi nu s-au miscat

  4. #5484 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Asteapta doua saptamani. Daca nu vine pana atunci, sa incepi sa iti pui intrebari.

  5. #5485 SP
    Member TocSyk's Avatar
    2 saptamani? wtf? scrie Est: 16/12/2013. de maine o sa-i iau la intrebari daca nu se misca nici astazi. mai bine comand din alta parte decat sa stau dupa ei. macar sa-mi scrie pe mail o notificare ceva.

  6. #5486 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    De cate ori ai comandat de la zavvi? Si cat ai dat pe transport? 1 lira?

  7. #5487 SP
    Member TocSyk's Avatar
    n-am comandat niciodata. acum am facut-o prim data si astept deja de 3 zile sa se uite careva peste orderul meu

    PS: e free shipping acum

  8. #5488 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Pai man, cu free shipping, si preturi de dumping tu vrei comanda sa iti ajunga din UK intr-o zi? Serios acum, nu vrei sa iti dea si un cupon de 10 lire in joc?

    Trebuie sa te astepti la doua saptamani pana iti ajunge jocul.Mie intotdeauna mi-a ajuns in fix 2 saptamani e fiecare data( vreo 15 comenzi).
    Daca nu iti convine, poti lua de la Altex direct din magazin, sau shopto.net, cu transport 3 lire, si ajunge in 3 zile.

  9. #5489 SP
    Member TocSyk's Avatar
    Nu ai inteles. In primul rand eu am zis de "Dispatched ET" si nu de "ETA". Ideea e ca de 3 zile nu s-a apucat nimeni sa-l trimita cel putin. Eu acum de 3 zile stau cu ochii in Soare si nu stiu daca si cand il vor trimite. Asta e problema. Daca in 1-2 zile il trimiteau deja si ziceau ca in 2 saptamani va ajunge, nicio problema, dar asa... Nu de alta, dar e cadou si am nevoie sa stiu cu mai multa exactitate cand va ajunge sau daca il vor trimite anu asta. Frustrant.

  10. #5490 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    A fost weekendul la mijloc si d-aia nu ti l-au trimis pana acum. Pachetul tau ar trebui sa plece cu transportul din seara asta.

  11. #5491 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by TocSyk View Post
    Nu ai inteles. In primul rand eu am zis de "Dispatched ET" si nu de "ETA". Ideea e ca de 3 zile nu s-a apucat nimeni sa-l trimita cel putin. Eu acum de 3 zile stau cu ochii in Soare si nu stiu daca si cand il vor trimite. Asta e problema. Daca in 1-2 zile il trimiteau deja si ziceau ca in 2 saptamani va ajunge, nicio problema, dar asa... Nu de alta, dar e cadou si am nevoie sa stiu cu mai multa exactitate cand va ajunge sau daca il vor trimite anu asta. Frustrant.
    Ok, sorry, my bad. Credeam ca ti l-au despatched deja.

  12. #5492 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    + ca este o perioada agitata si pentru englezi , incearca sa dai un mail / daca ai optiunea de a suna .... dar mai tine cont de ceva ... daca jocul iti ajunge prin posta romana .... s-ar putea sa mai astepti ceva timp

  13. #5493 SP
    Member TocSyk's Avatar
    ca tre sa astept cu posta, sunt deja pregatit, dar frustrarea e mare ca de cand am comandat, e acelasi statut de "Awaiting Stock Pick". Zici ca au mers in China sa cumpere jocul si sa mi-l trimita. Nu stiu, dar am avut asteptari un pic mai mari de la acest site si de aia cred ca sunt frustrat acum Oricum le-am trimis deja mesaj si astept sa vad daca imi raspund anu asta.

  14. #5494 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by TocSyk View Post
    ca tre sa astept cu posta, sunt deja pregatit, dar frustrarea e mare ca de cand am comandat, e acelasi statut de "Awaiting Stock Pick". Zici ca au mers in China sa cumpere jocul si sa mi-l trimita. Nu stiu, dar am avut asteptari un pic mai mari de la acest site si de aia cred ca sunt frustrat acum Oricum le-am trimis deja mesaj si astept sa vad daca imi raspund anu asta.
    Cred ca ai asteptari prea mari de la un retailer on-line, asa se intampla peste tot, singurele site-uri care se misca mai repede sunt cele foarte mici care nu au multi clienti. Ca un ordin de marime: cam orice livrare moca pleaca in minim 3 zile, mie mi s-a intamplat sa fie trimise produse si dupa 2 saptamani, mai ales acum in perioada asta.

  15. #5495 SP
    Member TocSyk's Avatar
    oricum faza cu free shipping e abureala. pretul transportului e inclus in pretul produsului la sigur. unicul lucru care ma face (inca) sa nu renunt la Zavvi e pretul jocului.

    ---------- Post added 18-12-2013 at 14:33 ----------

    Deci aseara am primit raspuns de la ei ca sunt in faza de verificare a platii (security and bull****), azi m-am logat si nicio schimbare , iar acum am realizat ca am ramsa fara cont nu stiu care-i faza, dar mi-au sters contul. trist

  16. #5496 SP
    Member TocSyk's Avatar
    scuzati ca intreb aici, da rla ghidul cumparatorului am postat ultimul si mi se editeaza postul daca mai scriu ceva si nu apare ca New Post.

    Intrebarea mea ar fi: am card de la BT si am incercat sa cumpar de pe Zavvi si TheHut si m-am trezit cu conturile sterse. Aia de la TheHut cel putin mi-au trimis mail ca e o problema cu cardul. Aia de la Zavvi sunt niste badarani, dar in fine. A mai incercat cineva sa cumpere de la ei cu card de la BT? Eu cu acest card doar mi-am reincarcat cartela orange. Nu am facut alte tranzactii online. Bani am pe card suficienti.

  17. #5497 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Are activata optiune pentru shopping online ? Eu parca asa stiu, ca trebuie sa mergi cu el si sa-ti activeze ei nu stiu ce optiune astfel incat sa poti cumpara cu el online.

  18. #5498 SP
    Member TocSyk's Avatar
    nu cred ca e activata. e card de salarii, dar faza e ca am putut sa-mi reincarc cartela orange cu cardul, online si am crezut ca pot cumpara cu el de pe oricare site. oricum e ciudat.

  19. #5499 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Plateste cu PayPal.

  20. #5500 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by TocSyk View Post
    scuzati ca intreb aici, da rla ghidul cumparatorului am postat ultimul si mi se editeaza postul daca mai scriu ceva si nu apare ca New Post.

    Intrebarea mea ar fi: am card de la BT si am incercat sa cumpar de pe Zavvi si TheHut si m-am trezit cu conturile sterse. Aia de la TheHut cel putin mi-au trimis mail ca e o problema cu cardul. Aia de la Zavvi sunt niste badarani, dar in fine. A mai incercat cineva sa cumpere de la ei cu card de la BT? Eu cu acest card doar mi-am reincarcat cartela orange. Nu am facut alte tranzactii online. Bani am pe card suficienti.
    si eu am card la BT, trebuie sa schimbi limita la platile online (fara CVV), daca ai online banking e usor ca faci din cont de acasa, daca nu ai trebuie sa mergi la banca si sa faci o cerere sa iti mareasca limita, pentru ca initial e setata la 0, pentru ca le considera siteuri nesigure cele care nu transmit acel cod CVV.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts