Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 381 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283 284 285 293 333 ... LastLast
Results 5,641 to 5,660 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5641 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Eu tot nu inteleg de ce va mai incurcati cu jegosii aia de la altex / mediagalaxy cand pe ebay , amazon , zavvi etc gasiti la preturi mult mai bune.

    Just my 2 cents , mie mi-au anulat cel putin 10 precomenzi ca li se falfaie lor de gaming.
    Un retailer care cica ia in serios gaming-ul dar pe site este la "jucarii"
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-02-12-19.57.26.png

  2. #5642 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Sunt 2 categorii diferite, gaming si jucarii. Mergea mai bine un slash dar ...

  3. #5643 SP
    Junior Member Banker's Avatar
    Aş vrea să vă rog să-mi recomandați un site de unde aș puta achiziționa și eu un PS4. Aș vrea preferabil din țară pentru ca să mă pot bucura de el cât mai devreme și eventual să fie un bundle ( cu joc sau accesorii extra).
    Din ce am căutat pe net am găsit doar la emag (și acolo pe comandă, nu există pe stoc) sau la nemți pe amazon cu un bundle destul de interesant dar puțin mai scump (aici nici nu știu cât mă ajung costurile totale, inclusiv cu transportul și în cât timp ajunge în ro). De altfel, am mai aflat de aici de shopto... Care e cel mai avantajos dpdvd economic/garantiei nu stiu..

    Mulțumesc!

  4. #5644 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    da comanda la emag iti vine in maxim o saptamana, ai garantie, ai bundle.

  5. #5645 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra 1799 RON - la comanda.
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB + Joc Killzone Shadow Fall 1999 RON - la comanda.
    Pe langa faptul ca ai 30 de zile timp in care poti renunta "no matter what", poti achizitiona si Extra Garantie (4 ani daca nu ma insel).
    Nu te speria de "la comanda", vorba lui sol1d, de obicei refac repede stocurile. Bafta!

  6. #5646 SP
    Member colossus's Avatar
    Cum e cu Extra Garantia? ,ca suna interesant.(au Altex asa ceva? )

  7. #5647 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra 1799 RON - la comanda.
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB + Joc Killzone Shadow Fall 1999 RON - la comanda.
    Pe langa faptul ca ai 30 de zile timp in care poti renunta "no matter what", poti achizitiona si Extra Garantie (4 ani daca nu ma insel).
    Nu te speria de "la comanda", vorba lui sol1d, de obicei refac repede stocurile. Bafta!
    Despre ce magazin e vorba? Cand selectez link-ul imi incarca o adresa cu profitshare si apoi pauza...

    @colossus stiu ca poti cumpăra doar de la flanco garanţie extinsa, te duci la ei cu produsul achiziţionat de la orice magazin din Romania
    S-ar putea sa introducă si emag garantia extinsa pt ca au aceeaşi acţionari

  8. #5648 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Despre ce magazin e vorba? Cand selectez link-ul imi incarca o adresa cu profitshare si apoi pauza...
    emag.

  9. #5649 SP
    Member styng's Avatar
    La emag nu se poate extinde garantia pana la 3-4 ani la console.

  10. #5650 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In cazul asta o ridici de la emag si te duci cu ea intr-un magazin Flanco

  11. #5651 SP
    Junior Member andrei006's Avatar
    Am si eu o curiozitate, ca poate a mai patit cineva ceva asemanator.

    Am vrut sa cumpar un ps4 si singurul loc unde l-am gasit pe stoc era un magazin online, game-shop.ro . Am gasit varianta assasins creed pack la 1999 ron si am comandat-o impreuna cu jocul fifa 14. Azi mi-a venit curierul cu o cutie de ps4 simplu, lipita cu banda adeziva maro in partea de sus si o factura. Pe factura era trecut si jocul fifa 14, insa fizic nu l-am vazut. Nu am avut optiunea sa deschid coletul, si astfel am refuzat tranzactia. Sincer si cutia era unpic ciudata si m-am gandit ca ori au vrut sa faca o magarie, ori a fost o neintelegere, desi mai mult as merge pe prima varianta. Din cele 3 numere de pe site, 2 erau inchise, iar la unul cineva raspundea dar nu vorbea. funny ...

  12. #5652 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Azi este sambata, ma indoiesc sa-ti fi raspuns cineva astazi la telefon, ca nu lucreaza nimeni. Dar daca nu erai sigur si arata dubios cutia mai bine ca ai refuzat.

  13. #5653 SP
    Junior Member andrei006's Avatar
    Pai in primul rand nu era cutia de la pachetul cu assasins creed si in al 2-lea rand nu am vazut nicaieri jocurile. Poate erau bagate in interiorul cutiei, dar nu aveam nicio garantie si in plus, oricum era alta "combinatie" fata de ce am comandat eu.

  14. #5654 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    sunt astia. nu recomand

  15. #5655 SP
    Junior Member andrei006's Avatar
    Astia sunt. Azi m-au sunat sa ma intrebe de ce nu am ridicat coletul. Le-am explicat, mi-au zis ok asta e. Eu m-am gandit ca e vreo consola sh pe care au folosit o ei si acum mi-o pasau mie ...

  16. #5656 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Am o pre-comandă pentru Thief făcută la Altex din luna ianuarie la prețul de 260 ron, între timp văd că au mai scăzut din el, a ajuns la 230 ron. Cum procedează Altex în astfel de cazuri, livrează produsul cu prețul cel mai mic, s-a mai confruntat cineva cu dilema asta?

  17. #5657 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Am o pre-comandă pentru Thief făcută la Altex din luna ianuarie la prețul de 260 ron, între timp văd că au mai scăzut din el, a ajuns la 230 ron. Cum procedează Altex în astfel de cazuri, livrează produsul cu prețul cel mai mic, s-a mai confruntat cineva cu dilema asta?
    Anul trecut m-am confruntat cu o situatie asemanatoare. Am sunat la serviciul clienti, am anulat comanda veche si am facut o comanda noua. Totul s-a rezolvat telefonic.

  18. #5658 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    de ce a fost sters postul meu in care sugeram acelasi lucru?

  19. #5659 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Postul tau se afla in alt thread, nu a fost sters: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1092401

  20. #5660 SP
    Member Leni's Avatar
    am finalizat mai inainte comanda de un Wii U de pe altex intrand cu ajutorul reclamei de pe homepage-ul consolegames.ro

    Citez din email-ul primit de la ei: "Comanda dumneavoastra cu numarul 153905152 a fost confirmata si urmeaza a fi livrata."
    Valoarea: 699.93 RON

    Voi reveni cu detalii dupa ce fac plata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 381 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283 284 285 293 333 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts