Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 381 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast
Results 641 to 660 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #641 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    din nefericire si fiind la al TREILEA card am renuntat la siturile care nu plata prin paypal. vorba lui novi "poa sa coste si 1 lira"

    cheers

  2. #642 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    ebay ftw in cazul asta

  3. #643 SP
    Member felixxx's Avatar
    mare grija de la cine cumparati, am decis sa ii scot de pe lista pe toti si sa raman doar cu shopto. de la livrari care ajung dupa doua-trei saptamani in cazul zavvi acum si-au depasit limitele incompetentei. am comandat un produs (un incarcator de masina pentru iphone) si mi-au trimis un cablu audio de 3.5mm pentru iphone. le-am scris de ieri dimineata si pana acum nu s-au sinchisit sa raspunda. mai bine platesc mai mult dar iau doar de la cei care s-au dovedit pana acum seriosi.

  4. #644 SP
    Senior Member huber's Avatar
    am si eu o intrebare.Cine a primit invitatie in turneul Street Fighter IV de pe Xbox 360 si PS3 de la shopto.

  5. #645 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    I did.

  6. #646 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    si eu

  7. #647 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Va inscrieti ?

  8. #648 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    trebuie sa comanzi de la ei ca sa primesti?

  9. #649 SP
    Senior Member huber's Avatar
    nu cred ( aici daca te referi la joc ) , daca te referi la comenzi de la shopto da sigur .

  10. #650 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Inca un site de shopping din UK care trimit in RO cu paypal bineinteles.

    Eu am dat de ei pe ebay, si am fost un pic sceptic dar am zis sa incerc.

    Am comandat asta: PC Far Cry 2 Collectors Edition BRAND NEW & IN STOCK on eBay (end time 27-Jun-09 18:45:00 BST)

    Si dupa am primit un mail de la ei si intr-adevar pe site-ul lor e si mai ieftin:

    Far Cry 2 Collectors Edition Game PS3 - 365 Games online shop - The price you see is the price you pay

    Pentru cei care nu au FarCry 2, recomand. Special Edition la 20 de lire = MUST BUY si au si shipping ieftin.
    La mine a durat 8 zile lucratoare pt. ca probabil e mai voluminos. In fine, ii recomand si ii am la bookmarks

    Spor,

    L.

  11. #651 SP
    Member oBL1O's Avatar
    LucKos - De unde esti de ti-a venit in 8 zile ?
    Si transportul a costat 1 lira ?

  12. #652 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Coletul a sosit in Pitesti dupa 8 zile lucratoare.

    Shippingul a fost 2 lire pt. ca l-am comandat de pe ebay.co.uk de la acelasi magazin, dar cred ca e mai ieftin daca vei comanda direct de pe site. Oricum poti sa vezi cat e shippingul pana sa confirmi comanda, so...nothing to lose.

    Spor,

    L.

  13. #653 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    deja intrat in posesia celui de al treilea card, am activat si 3d Secure. recomand pt mai multa siguranta

    la adaugarea cardului pe shopto deja mi-a cerut autentificare sa poata tranzactiona
    Attached Images Attached Images verified.jpg

  14. #654 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu am vazut Kingdom Under Fire Circles of Doom la 5 Lire pe thehut.com dar nu vreau sa fac comanda

    Inca incerc sa conving pe cineva Prietenul pe care l-as fi abordat a fost sunat de banca ieri ca i-au suspendat cardul deci am ramas fara optiuni.

  15. #655 SP
    Senior Member consol3's Avatar

  16. #656 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    cam peste tot man se fac preordere. e normal la cat de asteptat este

    ShopTo.Net - God Of War III (3) - Sony Playstation 3 (PS3)
    mai ieftin

  17. #657 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Exclamation curierul zilei sau cum sa va feriti de DHL

    poveste e scurta, funny si nu lipsita de peripetii.

    comanda este simpla, o pereche de pantaloni pe amazon.com, seller o firma.

    Subtotal: $36.95
    Shipping Service: Regular
    Karmaloop Shipping Cost: $25.00
    Kanye West Donation $0.00
    Tax: n/a
    Total before Promotion: $61.95
    Current Promotions! Total: $61.95

    asa arata invoice. buuun. pe 1 iunie primesc mail cum ca a plecat cu DHL (wtf era standard delivery)

    iata si trackingul cu tot ce apare : DHL - Track

    wow 2 zile pana aici. perfect. dimineata ma suna un tip de la ei cum ca am acest colet si ca trebuie sa platesc 52 de lei TVA. mana stanga care tinea telefonul a ramas blocata. de ce? pt ca valoarea este de 90$ trecut pe factura (factura difera fata de cea initiala) si daca sunt de acord cu plata sa poata face chitanta. ok zic. dau CNP si inchei prin " astept coletul"

    intre timp contactez sellerul pt a cere invoice si care mi se confirma suma platita. le dau si eu factura de pe colet si am de asteptat 24 sa primesc un raspuns. bun

    sun acasa, ca eram la munca, las detalii cum ca tre sa dea la curier 52 lei si astept coletul. ajung acasa la 17:45 si normal ca nu a venit nici un colet. pun mana frumos pe mobil si sun la ei. este incredibil dar adevarat. nu s-a putut face livrarea astazi. ok zic dar maine il am sper. din pacate maine e zi nelucratoare. daca doriti se plateste o taxa de urgenta de 35 roni parca a zis ca am luat foc instant. dupa cum se poate vedea coletul a facut 2 zile pana aici. DHL nu a fost in stare de la 10:28 sa livreze un colet din Otopeni in Baneasa unde stau (cam 5km) pe motiv ca nu a fost scos din vama in timp util...asta repet fiind la 10:28. dupa 20 min de nervi mi-a inregistrat reclamatia si urmeaza sa ma sune cineva de la ei luni dimineata.

    imi pare rau ca nu pot reproduce discutia mea cu operatorul DHL. singura fraza pe care o tot repeta ca nu este vina dhl....dar a cui fratilor? a mea? am platit o carca de bani pt transport (asta dupa ce tipu ma luase ca el vede ca senderul a platit...iar luasem foc spunandui exact ca totu e pe banii mei) mai tre sa dau si tva si nici coletul nu il am. "nu e vina dhl ca nu s-a incadrat din vama..." de la 10 juma? gizas

    so in incheiere in speranta ca nu v-am plictisit prea tare...

    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!

  18. #658 SP
    Member Rblood's Avatar
    As vrea sa stiu de la cei care au comandat de pe The Hut.com daca s-a intamplat sa comande un produs in prima editie si sa primeasca platinum... am boala pe carcasele platinum, nu le suport deloc.
    Multumesc anticipat!

  19. #659 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Probabil ca in numele jocului scria dupa : ''(Platinum)''
    Nu te lua dupa poza expusa de ei,nu are nicio legatura cu jocul..

  20. #660 SP
    Member Rblood's Avatar
    Dar nici dupa nume nu te poti lua, depinde de magazin.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 381 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts