Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 348 of 381 FirstFirst ... 248 298 338 346 347 348 349 350 358 ... LastLast
Results 6,941 to 6,960 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6941 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Man,esti total pe langa. Nu consider piraterie un joc cumparat,iar treaba asta cu banatul conturilor trebuia aplicata de la inceput de cei de la Sony,asa cel putin imi recuperam banii.Nu dai in cel care cumpara,ci in cel care vinde ilegal.Vad ca la jocurile cumparate pe contul principal nu se aplica aceasta regula.P.S-Abia astept sa iasa modarea pt PS4
    E trist cand vad persoane ca tine...Tot blamati industria jocurilor, criticati francizele ca AC, COD, etc. Daca nu respecti munca omului si nu-i cumperi produsul, de ce sa-si mai de-a silinta sa scoata un joc epic? Nu ma intelege gresit, si eu am piratat jocuri, dar o consola modata e o porcarie.

  2. #6942 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Daca ai fi trecut mai des prin forum poate ar fi crescut si calitatea, mai stii ?! Sunt ironic pt ca m-as fi asteptat sa explici, daca tot te-ai apucat, in ce consta "scaderea in calitate", a noastra, a forumistilor. Altfel e doar o aroganta vomitiva de 2 lei. Nu te supara, contribui la ceva sau il lasi dracului sa-si vada de drumul lui, asa, cu calitatea lui de c..at.
    Cat despre d-nul Dante, imi place cum se simte el cocosat de "oamenii de afaceri", care vand la colt de forum un amarat de joc.
    Tu contribui cu ceva pe aici sau mănânci caramele din nou? Sau poate te-ai îndrăgostit de mine? Sorry, îmi plac femeile.
    Te rog frumos să mă ignori, ți-am mai spus o dată, repet și acum! Dacă nu încetezi o dau și eu în " miștocăreală" de coltu' blocului.

  3. #6943 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Quote Originally Posted by ACT View Post
    E trist cand vad persoane ca tine...Tot blamati industria jocurilor, criticati francizele ca AC, COD, etc. Daca nu respecti munca omului si nu-i cumperi produsul, de ce sa-si mai de-a silinta sa scoata un joc epic? Nu ma intelege gresit, si eu am piratat jocuri, dar o consola modata e o porcarie.
    Era o gluma cu modarea consolei...Iar eu sunt suparat pe cei de la Sony pt ca mi-au inchis un cont cumparat(la 1/2 din pretul real al jocului ),cand ei nu trebuiau sa permita existenta acestor conturi de la bun inceput.Pe cine a atentionat Sony de existenta acestor "practici"? Eu am cumparat jocul fara sa am habar ca e piratat,daca se poate numi asa

  4. #6944 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Atunci cand cumperi un joc nou (care e 250 de lei in magazin/ps store) la pretul de 125 de lei, de pe internet, de la un tip dubios care vinde mai multe jocuri la acelasi pret, toate digitale, tu nu iti pui un semn de intrebare, sau ai crezut ca te a lovit norocul ?

  5. #6945 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Asta cu " eu nu am stiut ca e piratat" este maxima ) sa fim seriosi, toata lumea stia despre ce este vorba cu acele conturi.

    Eu chiar apreciez ca au inchis jocurile, vreti jocuri piratate va poftesc la PC.

    In revista Times a aparut un articol despre industria de gaming in care se intrebau de unde au aparut atatia bani peste noapte. Sony, M$ si Nintendo gasit o cale prin care lumea sa aprecieze continutul digital astfel incat sa plateasca o suma considerabila pt. acest privilegiu.

  6. #6946 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Poate avea o intelegere cu producatorul,se angaja sa vanda un nr de x jocuri,de aici pretul redus.Jocuri in format digital au fost mereu mai ieftine(costuri 0 distributie).Îmi reprosezi ca trebuia sa stiu eu,dar Sony nu? Sa fim seriosi...Am Mai cumparat joc in format digital tot dp EBay,dar pe contul principal,vad ca merge fara probleme,asta nu e tot "piratat"? Au bani gramada dar nu sunt in stare sa modernizeze serverele,se blocheaza in multiplayer iar un joc îl descarci in 10 ore,noi fiind printre primele tari ca viteza,de altii nici nu mai zic

  7. #6947 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Tu nu intelegi o treaba simpla aici.. una e sa cumperi un redeem code si alta e sa cumperi un cont unde a fost deja inregistrat acel joc.

  8. #6948 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Si daca am cumparat pt prima data un joc in format digital de unde era sa stiu ce si cum? Alta e problema aici...de ce a permis Sony asemenea practici? Cu pirateria pt pc e cam greu sa te lupti,dar aceste conturi fantoma nu trebuiau sa existe

  9. #6949 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Hai sa spunem lucrurilor pe fata, ai incercat sa faci o combinatie si nu ti-a iesit, incepi sa te contrazici singur si nu prea te mai crede nimeni.

    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Sa fim seriosi...Am Mai cumparat joc in format digital tot dp EBay,dar pe contul principal,vad ca merge fara probleme,asta nu e tot "piratat"?
    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Si daca am cumparat pt prima data un joc in format digital de unde era sa stiu ce si cum?
    Un sfat prietenesc: data viitoare alege jocurile in format fizic.

  10. #6950 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Jocuri in format digital au fost mereu mai ieftine(costuri 0 distributie).
    Si cu ce bani tin oamenii aia datacenter-ul in priza?

  11. #6951 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Primul joc cumparat a fost pe contul principal,AL doilea a fost pe cont secundar,diferenta de pret era explicata prin neacumularea trofeelor pe contul principal.Nu stiu ce combinatie si contrazicere vezi tu.In concluzie,jocurile in format digital nu-s bune,ocupa spatiu pe hdd.Altii sustin ca cele de pe disc uzeaza unitatea optica.

  12. #6952 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    La PS4 se instaleaza jocul pe HDD, discul ruleaza cat sa incarce liceenta.

  13. #6953 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Altfel e doar o aroganta vomitiva de 2 lei. Nu te supara, contribui la ceva sau il lasi dracului sa-si vada de drumul lui, asa, cu calitatea lui de c..at.
    Parerea este a ta, partea cu aroganta. Personal consider ca am contribuit mai mult la forumul asta, intre 2011-2014, decat tine. Cu siguranta am dat si reply-uri mai ajutatoare decat majoritatea alor tale, unde doar arunci mistouri si noroi in unul si altul. Da, dpmdv tu esti unul care scade calitatea forumului. Si nu, nu voi contribui cu nimic in continuare la acest forum, cum nu am mai facut-o in ultimii doi ani, dar hei, din punctul asta de vedere, suntem ca doua picaturi de apa.
    @Comalight, nu man, nu m-a constrans nimeni, am ales sa il scot, pentru ca erau unii ofuscati, si am preferat sa nu isc neplaceri degeaba.

  14. #6954 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Until dawn are data de lansare de 26.08 ? La EMAG apare in stoc .

  15. #6955 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Altex deja a trimis ambele variante, Normal și SE, chiar dacă se lansează miercuri

  16. #6956 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Deci daca fac comanda , il primesc înainte de data oficiala a lansării ?

  17. #6957 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, îți recomand varianta SE, merita 10 lei în plus. Cei care au avut precomandă au primit jocul de vreo două zile

  18. #6958 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Momentan nu pot accesa site ul . ))

    "Facem un upgrade ca tu sa ai o experiență mai plăcută!" - asta'i mesajul .

  19. #6959 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum se poate anula o comanda de la ungurii de la gamerland? Nu am gasit nimic la ei pe site.

  20. #6960 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mail, adresa e la contacte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 348 of 381 FirstFirst ... 248 298 338 346 347 348 349 350 358 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts