Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 374 of 381 FirstFirst ... 274 324 364 372 373 374 375 376 ... LastLast
Results 7,461 to 7,480 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7461 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Print screen-ul nu dovedeste nimic. Poate fi facut cu zile in urma, chiar pe 21. Nu apare nicaieri data de azi.

    Ai afirmat ca ai coletul deja la curier si ca nu ai primit AWB, ceea ce eu personal consider ca e o minciuna gogonata. Daca coletul se afla la curier, aveai AWB-ul primit pe mail de la Ozone pana la ora asta.

    Zici ca nu sunt seriosi dar nu anulezi comanda, ba din contra, astepti in continuare produsul. Comanda nene din alta parte si lasa-i pe astia, daca tu crezi ca nu merita banii tai.

  2. #7462 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru ca tot continui cu atacul la persoana si o atitudine care nu-si are locul, o sa te intreb totusi - de ce crezi ca el minte si ca de fapt cei de la ozone i-au dat AWB number pana acum? Lucrezi la ei? Ai ceva relatii acolo? Sau e doar un atac gratuit la persoana?

    Sau consideri ca minciuna gogonata e din partea celor de la ozone?

  3. #7463 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Am primit recent produse de la Ozone. Am curaj sa pariez ca nu spune adevarul. Motivele n-am de unde sa le cunosc. Cine a mai comandat produse de la ei, isi da seama usor ca ceea ce afirma el nu prea are logica.

  4. #7464 SP
    Member codpin's Avatar
    Logica ta... Lipseste cu desavarsire...

    E ca si cum tu faci un drum cu masina si nu faci accident => nu exista accidente auto! Dafuq?

  5. #7465 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Am primit recent produse de la Ozone. Am curaj sa pariez ca nu spune adevarul. Motivele n-am de unde sa le cunosc. Cine a mai comandat produse de la ei, isi da seama usor ca ceea ce afirma el nu prea are logica.
    Am inteles, dar poti transmite informatia asta pe un alt ton. Chiar si eMag livreaza a doua zi uneori, iar alteori in 4-5 zile (nu ma refer la BF sau alte nebunii). Poate acum chiar nu aveau produsul pe stoc, sau poate au fost ceva probleme acolo.

    Asta e motivul pentru care eu as fi sunat la ei, nu as fi pierdut timpul pe chat.

  6. #7466 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    https://www.jrc.ro/the-last-of-us-pa...5BsppDbVPGfsIc

    La alte magazine nu primiti nimic în banii ăștia, ei oferă și carcasa de metal pe lângă alte bunătăți, drăguț

  7. #7467 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Vad ca au doar plata online, sigur vor livra jocul in ziua lansarii? Eu am precomanda la Altex, sincer sa fiu ei nu m-au dezamagit niciodata cand a fost vorba de o precomanda.

    //E clar atunci. Multumesc de informații!

  8. #7468 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar asta voiam sa postez.

    Aveam precomanda facuta in urma cu cateva luni, pe cand ofereau ca bonus de precomanda acel steelbook.
    Precomanda era facuta cu ridicare din magazin, pentru ca nu era pandemia atunci, iar azi am primit mail cum ca s-a anulat precomanda pe motiv de covid, dar ca daca tot vreau, pot precomanda fix editia asta cu 30 lei mai scumpa, care contine si acel steelbook (pe care inainte il dadeau gratis ).

    Asa ca pentru ca au preferat sa anuleze precomanda in loc sa-mi ceara detalii despre livrarea acasa, pe mine m-au pierdut ca si client la precomenzi

  9. #7469 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apropos de jrc, mai are vreunul precomanda la ei pentru PlayStation 5? Am câțiva prieteni cu precomanda la ei, numai că unele precomenzi au fost anulate de magazin fara niciun motiv, altele nu...

  10. #7470 SP
    Member mladin86's Avatar
    Razvanrazy au fost marlani cum au procedat
    Eu am precomanda la ei jrc.ro pt Cyberpunk pt ca doar ei aveau cu steelbook si am verificat acum nu e anulata .
    Ce motive de covid ei vor avea magazinu inchis pe 19 iunie ? ma indoiesc si faptu ca ti au cerut 30 lei in plus acum spune tot.
    Ei nu au dreptul sa anuleze comenzi precomenzi asa usor ca nu le convine lor , merita taxati poate era bine sa le ceri un mail in care sa specifice anularea si motivul ei.
    Eu sunt total impotriva acestor practici.

  11. #7471 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai au dat 2 mail-uri, ambele in acelasi minut, unu in care sunt informat ca nu vor putea onora comanda din cauza covid si al doilea in care-mi spuneau ca mi-au anulat comanda.

    Am semi vorbit cu ei pe facebook prin mesaje si sunt penibili in raspunsuri. Cine se ocupa de PR acolo probabil e la inceput pe drumul asta sau e chiar cineva de la ei din sediu care face si PR.

    Ba chiar se contrazicea cu mine ca nu e posibil sa fi fost bonus de precomanda acel steelcase
    Absolut penibil.

    Norocul lor ca in magazinele fizice au angajati care chiar te pot ajuta si stiu sa vorbeasca si faptul ca poti da jocuri vechi la schimb - sper sa dea drumu mai repede la magazine...

  12. #7472 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Apropos de jrc, mai are vreunul precomanda la ei pentru PlayStation 5? Am câțiva prieteni cu precomanda la ei, numai că unele precomenzi au fost anulate de magazin fara niciun motiv, altele nu...
    Unde au in oferta Playstation 5 pt precomanda?

  13. #7473 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Au avut anul trecut

  14. #7474 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In 2013 cand s-a lansat oficial PS4 eu traiam in Cehia si am avut precomanda la JRC. Au fost extrem de seriosi, consola PS4 a fost la usa mea in ziua lansarii (13 Dec 2013).
    Cehia a fost Tier 2 pentru SONY atunci (13 Dec 2013, Tier 1 au avut lansarea pe 15 Nov 2013).

    Acea consola day one mi-a crapat dupa 1 an (unitatea optica faulty), mi-a fost inlocuita in 2 zile de catre JRC cu o unitate complet noua pe care o am si in ziua de azi.

  15. #7475 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Or fi serioși, dar nu înțeleg de ce au anulat o parte din precomenzi. Culmea, date toate in aceeași zi

  16. #7476 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cred ca erau puse la misto tinand cont ca ei inca lucreaza la site si au o groaza de placeholders, e prea devreme ca sa ai asa ceva in oferta cand tu inca nu stii cum arata consola/cutia.

  17. #7477 SP
    Member mladin86's Avatar
    Eu am rezolvat cu ozone.ro.
    Daca am deschis subiectul eram dator si cu finalul: asa cum mi a spus prin live chat comanda a ajuns pana vineri .
    Jocul bine ambalat intr o cutie asa ca nimic zgariat sau rupt( lucru bun pt cei colectionari editii speciale etc.)
    Asa cum am anticipat jocul e venit din Bulgaria si scrie pe cutie si pliantele din interior in limbi din astea (dec tot pt colectionari nu are scrisuri in engleza pe fata-verso, dar asta am patit si la emag cu Spiderman SE) avea lipit pe tipla jocului si un pret in ceva moneda straina.
    Comanda a ajuns mai greut in 7 zile lucratoare dar e ok pt mine asta, ma deranjat doar ca at cand m am interesat despre comanda nu am primit info clare un ar fi un AWB pe care trebuia sa l primesc automat nu l am primit nici cand l am cerut in mod expres. Deci mi a fost imposibil sa urmaresc livrarea.
    In concluzie plusuri : au preturi bune si produsul vine ambalat cu mare grija ,iar minusuri : cel putin unele produse au termen lung de livrare si lipsa comunicari din partea lor a updateturilor si a detallilor despre livrare .
    Eu o sa mai comand la ei jocuri lansate cu oferte bune dar pt precomenzi day one am o retinere.

  18. #7478 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai are cineva vreo comanda/precomanda la ozone.ro?

    Eu am precomanda la Mafia Definitive Edition si am primit acum un mail in bulgara in care ma anuntau ca jocul se va lansa pe 29.09.2020, nimic ciudat aici, data fiind amanarea oficiala.

    Problema este ca au folosit expresia: jocul urmeaza sa se lanseze si sa fie trimis catre mine pe 29.09.2020, ceea ce sper sa nu fie adevarat si sa incerce macar sa-l trimita cu 1-2 zile inainte, ca sa ajunga in ziua lansarii.
    Altfel termenul de precomanda nu-si are rostul.

  19. #7479 SP
    Member PumaS's Avatar
    Salutare stie cineva unde mai pot gasi un XBOX ONE S 1 TB pe stoc pentru un gamer de 8 anisori a carei zi este luni ?

    Multumesc mult

  20. #7480 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vad ca au pe eMag cu 2 jocuri la 1150 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 374 of 381 FirstFirst ... 274 324 364 372 373 374 375 376 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts