Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 381 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #981 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Si eu am castigat Duminica trecuta o licitatie pe ebay.co.uk, imediat am si platit prin paypal, Luni mi-a fost trimis jocul si azi mi-a fost adus acasa deci foarte rapid, in Bucuresti cred ca ajungea ceva mai repede probabil Vineri, si transportul a fost 2lire. Faza e ca la mai multe jocuri comandate din UK am constatat ca imi ajung dvd-urile sau blue-rayurile scoase din locasul lor si se "plimba" prin carcasa, dar de fiecare data erau impecabile nu aveau nici cea mai mica urma doar ca stau mereu cu grija si le inspectez atent

  2. #982 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    la transport ies din locas. chiar si la cele sigilate

  3. #983 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Am comandat o caseta de Nes pe 29 ianuarie din UK, un cablu RGB de Snes pe 31 ianuarie din Suedia, un joc de PS1 pe 2 februarie si alt joc de PS1 pe 7 februarie (ambele din UK), toate de pe ebay.co.uk. Pana acum nu am primit aviz ca ar fi sosit vreunul. Mentionez 3 aspecte: adresa am completat-o aproape toata in engleza (cu exceptia scarii de la bloc a carui echivalent in engleza nu am stiut care e si am lasat "SC. A"), posta de unde se ridica coletele externe de la mine din zona e destul de departe de mine (posta e in zona Ghencea iar eu stau pe la Piata Rahova), iar ultima data cand am comandat de pe Ebay (ce-i drept din Hong Kong) mi-a ajuns avizul de sosire a coletului dupa 26 de zile de la comanda. Totusi pt UK mi se pare ca intarzie cam mult...

  4. #984 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Am comandat o caseta de Nes pe 29 ianuarie din UK, un cablu RGB de Snes pe 31 ianuarie din Suedia, un joc de PS1 pe 2 februarie si alt joc de PS1 pe 7 februarie (ambele din UK), toate de pe ebay.co.uk. Pana acum nu am primit aviz ca ar fi sosit vreunul. Mentionez 3 aspecte: adresa am completat-o aproape toata in engleza (cu exceptia scarii de la bloc a carui echivalent in engleza nu am stiut care e si am lasat "SC. A"), posta de unde se ridica coletele externe de la mine din zona e destul de departe de mine (posta e in zona Ghencea iar eu stau pe la Piata Rahova), iar ultima data cand am comandat de pe Ebay (ce-i drept din Hong Kong) mi-a ajuns avizul de sosire a coletului dupa 26 de zile de la comanda. Totusi pt UK mi se pare ca intarzie cam mult...
    Eu nu pricep, de ce completati adresa in engleza?
    Pachetul ajunge la Posta ROMANA unde lucreaza cetateni care stiu limba romana.
    Eu la tot ce am comandat, am trecut adresa in romana si n-am avut nicio problema si slava domnului am de pe shopto vreo 40 de comenzi, de pe ebay vreo 30 si tot asa.

  5. #985 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Eu stiu ca la noi in Romania cand trimiti un colet trebuie sa scrii adresa de livrare pe acesta si separat pe un formular. Am crezut ca e la fel si la ei si atunci cum ar fi stiut sa completeze englezul adresa mea de livrare pe forumularul repsectiv (care fiind de la ei e logic sa fie in engleza) dc eu i-o scriam in romana? Sau ei nu completeaza formulare in momentul in care expediaza coletul si doar trec adresa tur si retur pe colet?

  6. #986 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si daca trimiti de exemplu unui englez, cum completezi tu formularul, ii traduci adresa in engleza?
    O sa se tavaleasca aia de la posta din Anglia pe jos de ras ca nu pricep ce scrie.
    E adresa ta, in limba ta, exact asa o bagi. Ti-am zis si mai sus, eu asa fac si se descurca ei ca nu-s batuti in cap.

  7. #987 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am intampinat aceleasi probleme cu ultimele 6 colete sosite din Hong Kong, numai ca am adresa completata in romana, cum e normal. Au intarziat foarte mult, peste 40 de zile. Au fost comandate la inceputul lui decembrie 2009 si au ajuns la inceputul lui februarie. Comand de foarta multa vreme de pe ebay.com si niciodata nu am avut aceasta problema. Cine stie ce s-o fi intamplat de data asta.
    Eu nu inteleg un lucru: de ce ai completat adresa in limba engleza pentru comenzile de pe ebay.co.uk? cand ti-ai inregistrat cardul la paypal, nu ai trecut adresa cardului, adica, adresa in limba romana?

  8. #988 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    cu HK este o problema de la ei. sunt intarzieri foarte mari. mi-au zis in vama cand am fost ultima data. si uite asa renunt la hk pt ca e o mizerie sa nu ajunga nici in 30 zile. si ne mai plangem de posta noastra

    LE: pt cei care au completat in engleza chiar sunt curios cum a iesit mai ales la County

  9. #989 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Bodo, asta a fost ultima data cand mai comand de la cineva din HK. Desi mi-ai dat sfaturile alea, m-am abtinut si m-am rugat sa vina coletele si apoi PA! Sunt foarte atent acum de unde e store-ul cand ma mai uit pe ebay.

  10. #990 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    fix dupa ce am postat pe forum am mai coborat o data jos sa verific casuta postala si am gasit avizul in ea. am fost la posta si am ridicat primele 3 colete (coamandate in ordine cronologica). totul a fost ok. long live ebay

  11. #991 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ati vazut vreun preorder pe vreun magazin online la God of War III: Ultimate Trilogy Edition? daca da ... unde?

  12. #992 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu inteleg de ce dezbateti o MARE aberatie pe forum. Chiar nu conteaza in ce limba iti scrii adresa, este absolut irelevant. Datele esentiale se pastreaza chiar daca scrii "Ladder" in loc de scara ( ) sau Block sau orice.
    Avand in vedere ca sistemele lor te obliga sa bagi si un cod postal, problema cu strada e pe jumatate rezolvata. Unde mai pui ca de obicei postasul cunoaste zona, strada, blocul si poate chiar oamenii la care vine deci cu atat mai putin important.

    Am trimis colete in mai toate tarile din Europa si multi dintre ei isi puneau adresa "in engleza" pe site. N-au fost niciodata probleme. Chiar nu exista motiv de paranoia mai mare?

  13. #993 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ati vazut vreun preorder pe vreun magazin online la God of War III: Ultimate Trilogy Edition? daca da ... unde?
    Asa ceva as vrea si eu ...

  14. #994 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    God of War III Trilogy - PlayStation 3 - GAME.co.uk

    Mai mult ca sigur va fi exclusiv la ei in UK.

  15. #995 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din pacate n-am cum sa iau acum ... RD nu face preorder si alta modalitate - chiar nu stiu

  16. #996 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu inteleg de ce dezbateti o MARE aberatie pe forum. Chiar nu conteaza in ce limba iti scrii adresa, este absolut irelevant. Datele esentiale se pastreaza chiar daca scrii "Ladder" in loc de scara ( ) sau Block sau orice.
    Avand in vedere ca sistemele lor te obliga sa bagi si un cod postal, problema cu strada e pe jumatate rezolvata. Unde mai pui ca de obicei postasul cunoaste zona, strada, blocul si poate chiar oamenii la care vine deci cu atat mai putin important.

    Am trimis colete in mai toate tarile din Europa si multi dintre ei isi puneau adresa "in engleza" pe site. N-au fost niciodata probleme. Chiar nu exista motiv de paranoia mai mare?

    Hai ca ladder n-am scris /am reflectat putin la un termen echivalent /, dar la block recunosc Si io am completat adresa pentru dispatch in engleza la zavvi, dupa care le-am trimis mesaj la baieti cu adresa in RO, iar ei mi-au zis ceva de genu 'hopefully everything will be ok '. Ce-i drept si eu mizez destul de mult pe codul postal, unic, si mai ales pe faptul ca postasul stie despre cine e vorba si n-o sa fie probleme. Tinand cont ca am dispatch de sambata, sper sa ajunga pana vineri comanda.

  17. #997 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu inteleg de ce dezbateti o MARE aberatie pe forum. Chiar nu conteaza in ce limba iti scrii adresa, este absolut irelevant.
    Pai dezbatem si noi o MARE aberatie ca sa vina cineva mult mai luminat ca sa ne arate drumul ...
    Adresa e unica, nu necesita traducere, cum nu iti traduci nici numele. Dezbaterea e inexistenta.

  18. #998 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Stiu ca a mai intrebat multe lume, dar pe cand ar trebui sa astept un joc (bioshock 2) comandat Luni de pe zavvi (prin intermediul ebay-ului)?

    P.S. Acuma mi-am adus aminte de ceva, dupa ce am aflat ca zavvi nu accepta paypal, am cautat jocul pe ebay.co.uk, l-am gasit si seller-ul era zavvi_outlet (sau ceva asemanator). Bun! L-am comandat, am trimis bani toate bune...am intrat pe paypal sa verific daca totul este ok, si imi arata ca eu am trimis bani la TheHut.com. Si feedback-ul care l-am primit pe ebay spune asa "Great eBayer, prompt payment, welcome back to Zavvi anytime"

  19. #999 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Zavvi, thehut e acelasi concern , aceeasi firma.

  20. #1000 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    bioshock rapture comandat pe 31 ian. plecat pe 2 feb ajuns azi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 381 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts