Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 381 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1221 SP
    Member Atrium's Avatar
    A fost problema cu norul de cenusa vulcanica a "lu` pejte" si nu a plecat nici un transport pe cale aeriana.
    Avand in vedere ca ele se trimit par avion este normal sa apara intarzieri.

    Au si comunicat pe site-ul lor :

    http://www.royalmail.com/portal/rm/j...iaId=112300784

    Si eu astept un colet de o saptamana, si tare mi-e ca mai astept mult si bine pana se rezolva toata treaba asta.

  2. #1222 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Sunt intarzieri din cauza vulcanului, man. Si eu am 6 pachete care trebuie sa soseasca.

  3. #1223 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Nu stiti... comenzile de la Fan sunt intarziate din cauza Vulcanului?

  4. #1224 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Daca Fan ti le aduce cu avionul, atunci da. La noi sunt mai demodati si vin tot cu masina...

  5. #1225 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    CHILL GUYS CA SUNT INTARZIERI CU TOATE COLETELE. INAINTE DE PROBLEMA CU NORUL AU FOST IN GREAVA (AVIATIA)


    tot ce am din 6 aprilie nu a ajuns si nu am o comanda ci vreo 40

  6. #1226 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Nu stiti... comenzile de la Fan sunt intarziate din cauza Vulcanului?
    Buna asta, n-am ce zice. As vrea totusi sa stiu catre cine era directionata, si mai ales daca te-ai gandit mult la ea.

  7. #1227 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Am castigat si eu 1 lira pt cumparaturile din perioada Pastelui facute pe zavvi. E bun si atat, decat nimic.
    Si eu am cateva colete pe drum, cel m vechi un Yakuza 3 Special Edition expediat pe 10.04. Mai asteptam....

  8. #1228 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Daca Fan ti le aduce cu avionul, atunci da. La noi sunt mai demodati si vin tot cu masina...
    Well trebuie sa primesc de la un verisor din Spania un colet si in general imi ajunge intr-o saptamana, si acum nu a venit si e pe drum de saptamana trecuta. Mie imi ajunge prin FAN acasa.

  9. #1229 SP
    Junior Member raul79's Avatar
    comenzile de pe zavvi pot fi urmarite cumva sa vezi pe unde e coletul? intreb ca sunt la prima comanda si na sper sa ajunga in regula

  10. #1230 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nope. e posta normala

  11. #1231 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Well trebuie sa primesc de la un verisor din Spania un colet si in general imi ajunge intr-o saptamana, si acum nu a venit si e pe drum de saptamana trecuta. Mie imi ajunge prin FAN acasa.
    Fan Curier, din cate stiu, e o firma de curierat cu acoperire strict nationala (de unde si gluma mea cu avionul). Asta inseamna ca tie nu iti aduce FAN-ul nimic din Spania

  12. #1232 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Fan Curier, din cate stiu, e o firma de curierat cu acoperire strict nationala (de unde si gluma mea cu avionul). Asta inseamna ca tie nu iti aduce FAN-ul nimic din Spania
    Fan Courier: Transport rutier in Europa
    FAN Courier este reprezentant unic in Romania al retelei NetExpress Europe (link) oferind astfel clientilor sai un serviciu cu o calitate la standardele europene. Prin acest serviciu aveti posibilitatea de a expedia documente, colete si paleti in regim de curierat express (door-to-door) in majoritatea statelor Europei , beneficiind de :
    # o retea europeana la dispozitia dumneavoastra;
    # servicii de transport integrate (door-to-door, preluare de la sediul dumneavoastra, livrare la sediul partenerului extern);
    # reducere substantiala a costurilor;
    # departament dedicat cu personal specializat in transporturi internationale;
    # urmarire transport accesand pagina web: www.netexpress-europe.biz;
    # solutii web usor de utilizat (track and trace, confirmare de primire);
    # posibilitatea de a importa la tarife asemanatoare.

  13. #1233 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Interesant, nu stiam si nici n-am prea cautat pe site-ul lor. O sa apelez si eu la ei sa vad cum merge...

  14. #1234 SP
    Member MihaY's Avatar
    Am incercat sa imi introduc cardul in PayPal si am primit acest mesaj:

    This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

    Este ceva de rau?

  15. #1235 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nu merge cardul. vb la banca si vezi care e buba

  16. #1236 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Quote Originally Posted by enigma97 View Post
    Am incercat sa imi introduc cardul in PayPal si am primit acest mesaj:

    This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

    Este ceva de rau?
    Acelasi lucru l-am patit si eu,cu un card la BT.Am sunat la centrala si mi-au zis ca,toate card-urile emise dupa 22 martie au fost demagnetizate.
    Ca atare,trebuie sa mergi la sucursala emitenta a cardului si sa le ceri o re-emitere de card.Iti vor lua cardul vechi si iti vor da altul(cu acelasi PIN) in cca. o saptamana.

  17. #1237 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Ce legatura are PayPal-ul cu demagnetizarea cardului?

  18. #1238 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Ce legatura are PayPal-ul cu demagnetizarea cardului?
    Pai,prin demagnetizare,probabil ca ei se refera la faptul ca,cardurile sunt scoase din uz...deci,nu le poti folosi ca si obiecte de plati.
    PayPal-ul a sesizat sau i-a fost sesizat acest lucru si nu-ti autorizeaza cardul...

  19. #1239 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ati primit ceva de la posta astazi? Ma refer la comenzile di UK din ultimele 2 saptamani, ca eu inca nu.

  20. #1240 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    plecate din 12 apr nu s-a receptionat nimic. am postat si mai sus si cu alte ocazii. daca royalmail a dat drumu la colete cu camioanele avem de asteptat. daca au asteptat sau sellerii au trimis cand au dat drumu la spatiul aerian (cum multi asa au facut) au plecat cu data de 20-22 apr. mai avem putin de asteptat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 381 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts