Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 381 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast
Results 1,561 to 1,580 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1561 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    man poti lua si de la hut daca iei de la zavvi. e same concern ei dau 10% off cand nu faci comenzi sa revii

    referitor la shopto la mine e perfect functional atat cu cardul cat si cu paypal. suportul in weekend nu raspunde ca nu lucreaza

    i hope it helps

  2. #1562 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am primit si eu unul.

    daca vrea cineva: 585-3091-97DB

    LE: nu mai am consola, asa ca... nu mai am de ce sa comand

  3. #1563 SP
    Member mitnic's Avatar
    Am primit si eu un voucher cu 10% OFF de la zavvi.com

    Daca vrea cineva: 572-6E2C-5916

  4. #1564 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am primit si eu pentru thehut.com: 585-6088-BFC3

  5. #1565 SP
    Senior Member boga's Avatar
    BoDo stiu ca thehut = zavvi's little brother, dar eu am preferat tot timpul sa cumpar de la zavvi. Zavvi erau preferatii mei pana cand a aparut pe ShopTo optiunea cu 2.50 la transport. Am mai zis aici, am luat un joc de la userul 'zavvi_outlet' de pe eBay, s-a pierdut comanda, iar refund prin PayPal mi-a venit de la... exact, thehut Deci e destul de clar.

    Oricum, vad ca au inceput sa distribuie vouchere la greu, semn ca nu le mai merge nici lor treaba asa bine. Pe de alta parte, tot respectul pentru ce preturi au reusit sa bage la Castlevania si Enslaved. Pe ShopTo nici nu s-a pus problema.

  6. #1566 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Total nesimtiti astia de la Zavvi. Fac precomanda la Vanquish cu 2 luni inainte de lansare. In ziua in care se lanseaza jocul, dau cancel la precomanda pentru ca stiam ca va intarzia foarte mult. Nu mi anuleaza comanda. Primesc dupa o saptamana mail ca jocul inca nu este trimis. Iar dau cancel la comanda. Dupa inca o saptamana iar primesc email ca jocul inca nu este trimis.

    Acum jocul ala sta la ei, si nici nu l trimit, nici nu anuleaza comanda.

    Daca n ar avea preturile care le au nu stiu daca ar mai comanda cineva de la ei.

  7. #1567 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Lasa tatii ca recent era sa ma arda pe mine Zavvi.Am dat comanda pentru un joc si au tras banii de 2 ori.Noroc ca-mi verific online contul bancar ca la order dispatch aparea corect 1 item comandat ,unul trimis.
    Dar le-am dat un mail "dulce" (si dupa ceva discutii si dovezi cu declaratii bancare ) astept acum sa-mi returneze banii
    Asa ca mare atentie

  8. #1568 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Total nesimtiti astia de la Zavvi. Fac precomanda la Vanquish cu 2 luni inainte de lansare. In ziua in care se lanseaza jocul, dau cancel la precomanda pentru ca stiam ca va intarzia foarte mult. Nu mi anuleaza comanda. Primesc dupa o saptamana mail ca jocul inca nu este trimis. Iar dau cancel la comanda. Dupa inca o saptamana iar primesc email ca jocul inca nu este trimis.

    Acum jocul ala sta la ei, si nici nu l trimit, nici nu anuleaza comanda.

    Daca n ar avea preturile care le au nu stiu daca ar mai comanda cineva de la ei.
    Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, doar ca eu nu am anulat comanda. Mi-au luat banii de pe card si la aproape 2 saptamani de la lansarea jocului inca scrie Awaiting Despatch. Insa, le-am dat un mesaj sa-i intreb cand o sa fie trimisa comanda iar ei mi-au raspuns ca jocul a fost deja trimis pe 21 octombrie. Iar in ultima perioada primesc o data la doua zile mail de la ei ca isi cer scuze ca intarzie cu trimiterea jocului. Chiar nu stiu ce sa mai cred...

    Tie ti-au luat banii de pe card? Sau nu aveai in momentul ala?

    Eu posibil totusi sa fie o eroare in sistemul lor. Ei defapt au trimis jocurile dar nu au actulizat si pe site. De aceea tot primim mailuri (automate) de la ei.

  9. #1569 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, doar ca eu nu am anulat comanda. Mi-au luat banii de pe card si la aproape 2 saptamani de la lansarea jocului inca scrie Awaiting Despatch. Insa, le-am dat un mesaj sa-i intreb cand o sa fie trimisa comanda iar ei mi-au raspuns ca jocul a fost deja trimis pe 21 octombrie. Iar in ultima perioada primesc o data la doua zile mail de la ei ca isi cer scuze ca intarzie cu trimiterea jocului. Chiar nu stiu ce sa mai cred...

    Tie ti-au luat banii de pe card? Sau nu aveai in momentul ala?

    Eu posibil totusi sa fie o eroare in sistemul lor. Ei defapt au trimis jocurile dar nu au actulizat si pe site. De aceea tot primim mailuri (automate) de la ei.
    Aceeasi situatie si la mine.. Mi-au luat banii dar jocul inca nu a plecat. Le-am trimis si mail dar nu au raspuns inca (au trecut 3 zile lucratoare). Nu ma lasa nici sa anulez comanda pt ca imi apare ca e pregatit pt plecare si nu se mai poate anula.. Nu stiu ce sa le mai zic.. Si eu primesc mailuri din 2 in 2 zile ca isi cer scuze ca nu a plecat inca jocul. Astept raspuns totusi si dupa asta vad ce e de facut.
    Poate a plecat la fel, pe 21, si au probleme cu siteul.

    le: "We are really sorry that you have experienced a delay receiving your order. This was due to a technical problem whilst we were having a new dispatch system installed within our warehouses. These problems have since been resolved and your order will be on its way to you very soon.

    We are sorry for any inconvenience that this may cause"
    Se pare ca s-a rezolvat

  10. #1570 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, doar ca eu nu am anulat comanda. Mi-au luat banii de pe card si la aproape 2 saptamani de la lansarea jocului inca scrie Awaiting Despatch. Insa, le-am dat un mesaj sa-i intreb cand o sa fie trimisa comanda iar ei mi-au raspuns ca jocul a fost deja trimis pe 21 octombrie. Iar in ultima perioada primesc o data la doua zile mail de la ei ca isi cer scuze ca intarzie cu trimiterea jocului. Chiar nu stiu ce sa mai cred...

    Tie ti-au luat banii de pe card? Sau nu aveai in momentul ala?

    Eu posibil totusi sa fie o eroare in sistemul lor. Ei defapt au trimis jocurile dar nu au actulizat si pe site. De aceea tot primim mailuri (automate) de la ei.
    Same **** si la mine,am comandat move starter pack de la Zawi ,de joia trecuta imi apare waiting dispatch,duminica imi trimit ei msj ca le pare rau ca intazie comanda,ca or sa mi o trimita cum o primesc de la furnizor,adica cu alte cuvinte marfa nu este in stoc.Aseara anulez comanda si azi primesc msj de la ei ca nu o pot anula.E legala treaba asta ??ei de fapt de obliga sa cumperi un lucru care nici macar nu il au in stoc.

  11. #1571 SP
    Senior Member boga's Avatar
    In concluzie, choose ShopTo my friends

  12. #1572 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, doar ca eu nu am anulat comanda. Mi-au luat banii de pe card si la aproape 2 saptamani de la lansarea jocului inca scrie Awaiting Despatch. Insa, le-am dat un mesaj sa-i intreb cand o sa fie trimisa comanda iar ei mi-au raspuns ca jocul a fost deja trimis pe 21 octombrie. Iar in ultima perioada primesc o data la doua zile mail de la ei ca isi cer scuze ca intarzie cu trimiterea jocului. Chiar nu stiu ce sa mai cred...

    Tie ti-au luat banii de pe card? Sau nu aveai in momentul ala?

    Eu posibil totusi sa fie o eroare in sistemul lor. Ei defapt au trimis jocurile dar nu au actulizat si pe site. De aceea tot primim mailuri (automate) de la ei.
    Uite ca de data asta am primit si un mail care lamureste cat de cat situatia:

    Hi Calin,

    Thanks for placing your order with zavvi.com, order number 12170315

    We are really sorry but you may receive a slight delay receiving your order this is due to a technical problem whilst we were having a new dispatch system installed for use within our warehouses. These problems have since been resolved and a replacement order will be on its way to you very soon.

    We are sorry for any inconvenience that this may cause. You will receive a further e-mail once your item has been sent. You can also check the status of your order by logging into your account and following the prompts.

    Thank you for your patience, should you have any further questions please contact us through your online account message centre or on 0844 264 0702 and we will be happy to help you.

    Many Thanks,

    The zavvi Customer Care Team

  13. #1573 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sunt curios daca ti se rezolva problema ca mare nevoie de o schimbare era pe la zavvi... Prea incepusera lucrurile sa o ia la vale.

    Ne mai tii si pe noi la curent te rog ?

  14. #1574 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Ne mai tii si pe noi la curent te rog ?
    Desigur. Va anunt cand trimit replacementul si in cat timp ajunge.

  15. #1575 SP
    Member Bugghy's Avatar
    ReNeGaDe124 - Toti au primit acelasi mail (ma refer strict la Vanquish). Eu am mai incercat de 3 ori sa vorbesc cu ei prin Message Center si am primit acelasi raspuns mereu, de la persoane diferite. Din pacate, nu mi-au raspuns daca imi pot da banii inapoi si sa anulez comanda, mereu au evitat raspunsul
    Macar sa ne despagubeasca cumva, gen un voucher code, sa fie asteptarea mai usoara!

  16. #1576 SP
    Member wampirash's Avatar
    M-am lovit de o problema interesanta pe shopto. Am vrut sa cumpar un Playstation Network Card de 50 lire - INSTANT CODE. Desi am dat sa platesc prin Paypal m-a trimis sa introduc informatiile cardului. M-am gandit ca am apasat gresit si am zis ca platesc cu cardul ca tot acolo e. Dupa ce am platit si am dat proceed, mi-a aparut din nou partea cu informatiile cardului (fara sa-mi arate ca as fi cumparat produsul, ca si cum nu as fi finalizat comanda). Ok, m-am gandit ca e ceva eroare si am reluat procesul, dupa care s-a intamplat acelasi lucru.
    M-am gandit sa verific contul si cand intru pe online sa vad ca mi-a luat deja banii de 2 ori, dar produsul nu l-am primit.

    Ati mai patit careva ceva de genul acesta?

    Ce e de facut ? Logic le voi scrie mail, dar oricum nu inteleg care-i problema, adica totusi la un asa site sa te lovesti de astfel de erori de securitate mi se pare total inacceptabil, sincer sa fiu.

    Practic am platit de 2 x suma de 44,86 lire sau cat era produsul respectiv si nu am primit nimic. Fac cumparaturi online foarte des, practic aproape tot ce tine de electronice cumpar numai online din Romania, dar asa erori nu am vazut la nici un site din Romania.

    Slab , foarte slab.

  17. #1577 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Si eu am erori din grose la shopto. Cred ca sau saturat de Romania.

  18. #1578 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Ce se intampla cu astia de la Zavvi?
    Am facut o comanda luni iar produsul avea termen de dispatch de 3 zile. M-am gandit ca cel tarziu vineri il trimit dar se pare ca nu au facut-o.
    Presupun ca nu pot face altceva decat sa astept...

  19. #1579 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Quote Originally Posted by wampirash View Post
    M-am lovit de o problema interesanta pe shopto. Am vrut sa cumpar un Playstation Network Card de 50 lire - INSTANT CODE. Desi am dat sa platesc prin Paypal m-a trimis sa introduc informatiile cardului. M-am gandit ca am apasat gresit si am zis ca platesc cu cardul ca tot acolo e. Dupa ce am platit si am dat proceed, mi-a aparut din nou partea cu informatiile cardului (fara sa-mi arate ca as fi cumparat produsul, ca si cum nu as fi finalizat comanda). Ok, m-am gandit ca e ceva eroare si am reluat procesul, dupa care s-a intamplat acelasi lucru.
    M-am gandit sa verific contul si cand intru pe online sa vad ca mi-a luat deja banii de 2 ori, dar produsul nu l-am primit.

    Ati mai patit careva ceva de genul acesta?

    Ce e de facut ? Logic le voi scrie mail, dar oricum nu inteleg care-i problema, adica totusi la un asa site sa te lovesti de astfel de erori de securitate mi se pare total inacceptabil, sincer sa fiu.

    Practic am platit de 2 x suma de 44,86 lire sau cat era produsul respectiv si nu am primit nimic. Fac cumparaturi online foarte des, practic aproape tot ce tine de electronice cumpar numai online din Romania, dar asa erori nu am vazut la nici un site din Romania.

    Slab , foarte slab.
    Vampirash m-am lovit de aceasi problema vineri.
    Ai mai jos raspunsul lor

    "Hello,

    I can confirm you have not been charged and an order has not gone through.
    It seems the bank have authorized the payments however we have refused them on
    our system, which would explain why the order has not gone through and payment has
    not been taken. These funds will be automatically returned to you by your bank shortly. Regards,
    Andy
    ShopTo Support"


    Concluzia:
    In momentul de fata banca ta a autorizat plata,dar banii nu au fost trasi.Daca dai un mail la shopto si explici situatia ei vor proceda ca la mine.Vor refuza sa ia banii.
    E posibil ca lucrul asta sa se intample automat,dar daca dai un mail o sa fi sigur ca asa se va intampla
    Bafta

    Csander

    Este doar o estimare din partea lor.Dispatch de 3 zile nu inseamna ca vor si trimite produsul lin acest termen.(Intr-o lume perfecta tu ai avea dreptate,dar dupa cum sti si tu..nu traim in asa ceva)

  20. #1580 SP
    Member Energizer's Avatar
    De ce imi apare "Some fields still needs attention." cand incerc sa creez un cont pe ShopTo? Am completat toate campurile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 381 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts