Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 51 of 51

Thread: Intamplari Nefericite jucandu-va

  1. #41 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by rappy777 View Post
    Jucam counter-strike pe PC si am pus pariu cu unu ca ajung in top 10 pe primul loc si joc eu, joc mai aveam putin trebuia sa explodeze o bomba si gata eram primu. Pun bomba, era la numaratoarea inversa, 5,4,3,2,1 si brusc cade curentu si nu am primit nici un punc, iar atunci m`am enervat rau si am dat un sut in unitate si i`am indoit tabla si nu mai stiu cum s`o fac la loc, si acum o mai am indoita.
    pai dc te-ai suparat domle pe calculator? trebuia sa mergi si sa ii dai un sut la tabloul electric ZAPP - ZAPP

  2. #42 SP
    Member Devergo's Avatar
    Virtua Tennis 3,am inceput turneul pe easy(am invatat sa nu ma joc cu cei de la SEGA),parca era prea usor,pana am ajuns la turneele top 204.Atunci s-a terminat tot .Primul turneu de 204,primul adversar-Nadal,m-a batut la 0 toate seturile.Bum controller in perete left bumper smashed.Am invatat sa evit jocurile tip arcade,mai ales cele de la SEGA

  3. #43 SP
    Member Istrate's Avatar
    Sa amintesc aici prima intamplare nefericita pe care am avut-o de cand detin Xbox 360 (6 Februarie 2009).

    Ma jucam de vreo doua-trei ore Fable II, fara sa salvez, si am ajuns la o misiune in care trebuia sa masacrez populatia unui oras (Oakfield parca). Ma chinui eu sa omor 20 si ceva de persoane, mai erau vreo 10 parca. Ma tot plimb pe acolo, mai omor cativa, si in sfarsit mai aveam doi oameni de omorat. Sa nu mai spun ca i-am cautat vreo jumatate de ora. Cand, in sfarsit, am gasit pe unul dintre ei fugind, imi iese afara din joc si imi spune "The Disc cannot be read" (eroarea clasica cand se incalzeste, banuiesc, DVD-ul"). Tare m-am mai suparat, caci am pierdut ore bune de joc.


    Si o alta intamplare mult mai nefericita, de pe vremea cand eram in gimnaziu parca. Aveam o tastatura din aceea, care se conecta la TV si avea o multitudine de jocuri, plus ca te ajuta sa inveti sa tastezi. M-am jucat eu intr-o dimineata, si am lasat controllerul pe pat, firul atarnand in suspensie la cativa centimetri de podea. Am fost sa iau o oala de ciorba pentru a pune la incalzit, si uite ca ma impiedic de firul lasat ca o capcana parca tot de mine, tastatura cade pe jos, si ciorba la fel. S-a umplut cu ciorba saraca, m-am chinuti s-o curat cu betisoare de urechi, pana la urma am reusit, dar mirosul a ramas impregnat. Saraca, n-a mai functionat cum trebue de atunci, si intr-o iarna am pus pocnitori in ea ca sa ma razbun, si tare m-am mai bucurat cand am vazut cum sareau tastele. Vremuri apuse de mult, tare mi-e dor de copilarie...

  4. #44 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Prima data am citit "fiul" in loc de "firul" si ma intrebam cum aveai u copil in gimnaziu...ce aiurea..mai ales aia cu ciorba

  5. #45 SP
    Member zempty's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    cred ca era mai degraba vorba de clasicul Terminator, clona de NES. Sau tot clona de NES se mai gasea sub forma SegaMega Drive II.

    Era cadou de la matusimea il luase din carrefour nu stiu de unde dar scrie SEGA pe el nu Terminator ca am si dala ...

  6. #46 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Jucandu-ma pe console... am observat ceva ciudat la mainile mele... Si anume degetele mele mari sunt diferite ...adica...foarte diferite...
    La prima vedere par normale...dar pot insa sa mi-le intorc...adica...90 de grade in directia opusa .
    Nu ma incurca deloc acest lucru...chiar ma ajuta...cand ma joc la ps2..imi e mai usor sa misc joystickul cu varful degetului...si cu nodul degetului sa apas butoanele...Chiar pot sa pocnesc din degete mai bine
    I luv my thumbs.o sa pun mai incolo niscaiva poze.

  7. #47 SP
    Member pufy's Avatar
    Ce mi s-a intamplat azi :< : Am obiceiul sa ma oftic extraordinar de mult cand pierd la un joc..lucrul aceasta mi-a demonstrat ca eu nu sunt facut pentru jocuri H&S sau fighting deoarece ma nenorocesc puzzleurile(in cazul H&S) care dupa ce stai cateva ore bune iti dai seama ce usor erau defapt .
    In fine, cat despre ziua de azi ,mi-am petrecut-o jucand noul MK care este superb.Initial aveam 2 manete ( una am spart-o deoarece am pierdut atat de mult la Fight Night Champion online incat vedeam rosu iar cealalta este "gaurita" datorita primului GOW ) .
    In timp ce jucam cu maneta mea gaurita am ajuns la un act in MK in care ma pune sa ma bat cu 3 consecutiv fara a-mi regenera viata(foarte iritant),am trecut de primul wave de 3 si cand am vazut ca urmatorului nu-i fac fata am zis sa agat manusa de cuier mai exact sa pun maneta la locul ei cand efectiv au inceput sa cada piese(mai exact butonul L1,L2 etc)
    So momentan nu am controler si mai nou imi e frica sa cumpar datorita firii mele de a fi un "sore loser".

  8. #48 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Saptamana trecuta, dupa cateva ore de joc pe Gamecube, am cedat nervos la Mario Party 6. Cand o sa ajung acasa, o sa atasez o imagine, in care se poate vedea ce a patit controlerul.

  9. #49 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu m-am jucat continuu vreo 5 ani; intamplarea nefericita a fost ca am constatat acum ca am pierdut 5 ani. Nasol

  10. #50 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ha, acum vreo 2-3 ani, cand eram wow addict, stateam frumos in fata pc-ului, ma jucam, eram pentru prima oara intr-un raid, din cate imi aduc aminte Karazhan. Eram pe un realm unde erau foarte multi englezoi/olandezi/rusi, iar raiding time, in raport cu ora Romaniei, era de la ora 22:00 pana la 00:00. Routerul era in sufragerie, taicamiu ma amenintase de cateva zile ca daca ma mai prinde la 12 noaptea in fata calculatorului jucand " PORCARIA AIA DE JOC CARE TI-A MANCAT ZILELE " /quote, imi taie cablul de net. Si exact asta a facut, chiar cu o secunda inainte sa apas pe NEED la un item epic.

  11. #51 SP
    Junior Member efix's Avatar
    He he! Sa va povestesec si eu o isprava de a mea. Intr-o sera de vineri bine venit de la liceu(eram a 12-a), trec pe la un supermaket imi iau vreo 3 pungi de chipsuri, cateva cutii de bere si tulea acasa. Ma instalez frumos pe la ora 22 asa la birou cu o bericica in fata, dechid Garena, skipe, si sa inceapa treaba la dota! Pe skype cel mai bun prieten al meu de la care am invatat si jocul imi zice ca a gasit un jucator de prin Timisoara parca si sa faca ala echipa cu mine pe flancul drept. Avand in vedere ca dota presupune munca in echipa, ei nenea asta nu ma asculta de loc si incep sa mor din cauza lui, si mor si mor si tot mor. Era si el intrat in conferinta de pe skipe. Eu plin de nervi din picioare pana in cap mai mor odata tot din cauza lui, ei atunci am izbucnit cu Dumnezei si arhangheli si cu tot felul de vorbe la adresa coechipierului meu care nu avea nici o treaba cu jocul. Nici bine nu termin de injurat ca deodata simt o palma grea ce imi "atinge capul" (tata). Citez: BA DA ASA INJURI TU IN CASA MEA?. Nedumerit si dezorientat de parca am primit un stun de a lui Leoric ma intrebam ce sa intamplat cu castile, acestea zburand prin camera la momentul impactului:d, plus ca mi-au cantat urechile vreo doua ore. Ce l-am spurcat eu pe ala da ce ma atins tata pe mine !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Intamplari la scoala ! By paunstefan in forum Offtopic
    Replies: 111 Last Post: 30-11-2009, 00:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts