Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 247

Thread: Jocul ce "si-a pus amprenta" pe gamerul din tine

  1. #141 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Mi-au placut in mod deosebit Red Dead Redemption si L.A. Noire. Cel putin titlul din urma m-a marcat pe viata. Este o capodopera din toate punctele de vedere si cred ca-l voi rejuca mult timp de-acum incolo.

  2. #142 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Jocul meu "de suflet".. Desperados: Wanted Dead or Alive .. am scris si un guide/walkthrough la vremea respectiva (prin 2001), inca poate fi gasit pe GameFAQs si DLH.net.. Ahh the memories..

    Alte jocuri din copilarie care m-au marcat:
    - primul GTA (l-am descoperit la o sala de jocuri prin Costinesti, apoi l-am cautat ca disperatul luni intregi - pe vremea aia se gaseau jocuri doar pe la .. ahem .. masutele de pe strada.. iar asta era de negasit)
    - primul The Longest Journey (poveste si atmosfera de nota 11)
    - Midtown Madness (ma plimbam ore intregi in free mode)
    - No One Lives Forever (o capodopera la vremea respectiva)
    - Grand Prix 3 (m-a captivat mai mult decat reuseau toate NFS-urile la un loc)
    - Hitman Codename 47 (mi-a ramas in cap o scena de pe la inceput, cand luam prin surprindere un sofer de limuzina care facea pipi, il strangulam, ii luam hainele si il aruncam in canal )

  3. #143 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Jocul meu "de suflet".. Desperados: Wanted Dead or Alive .. am scris si un guide/walkthrough la vremea respectiva (prin 2001), inca poate fi gasit pe GameFAQs si DLH.net.. Ahh the memories..

    Alte jocuri din copilarie care m-au marcat:
    - primul GTA (l-am descoperit la o sala de jocuri prin Costinesti, apoi l-am cautat ca disperatul luni intregi - pe vremea aia se gaseau jocuri doar pe la .. ahem .. masutele de pe strada.. iar asta era de negasit)
    - primul The Longest Journey (poveste si atmosfera de nota 11)
    - Midtown Madness (ma plimbam ore intregi in free mode)
    - No One Lives Forever (o capodopera la vremea respectiva)
    - Grand Prix 3 (m-a captivat mai mult decat reuseau toate NFS-urile la un loc)
    Mi-ai adus aminte de niste jocuri foarte bune. Am cautat acum Desperados pe Steam in speranta ca-l voi putea cumpara, insa este doar Cooper's Revenge.

  4. #144 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    GTA 4 10 + GP 4 si ar mai fi call of duty ,care este cea mai buna serie de shootere dupa parerea mea

  5. #145 SP
    Junior Member RocketBV's Avatar
    ..... ce amintiri ... 1995 ... Super Mario si Tank pe "consola Terminator" . 1996 - 1997 .... clasa a VII-a .. Street Fighter 2 si Mortal Kombat 1 la arcade-uri cu fise. 1997-1998 ... Doom 1 & Doom 2 pe PC (Pentium 1, 133 Mhz, 8 Mb RAM, S3Virge 2 Mb Video, Sound Blaster) ..... si asa mai departe.


    100-lei-romania-1994.jpg (asa arata "o fisa" de arcade pe atunci )

  6. #146 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Diablo II este jocul meu de suflet. Inca imi aduc aminte cinematic intro si ce frica imi era de - The Dark Wanderer.
    [spoiler=Diablo2]http://www.youtube.com/watch?v=UxFyFJfHiBk[/spoiler]
    Al doilea joc care mi-a marcat copilaria a fost Starcraft. WOW. Ce joc, ce poveste, ce multiplayer: zergling rush, divizii de carriers+arbitre eh, good ol' times. Inca un joc care mi-a ramas in cap este Heroes of Might and Magic 3 - Armageddon's Blade/Shadow of Death/Wake of Gods. Altul ar fi Desperados: Wanted Dead or Alive. Imi aduce aminte cat m-am chinuit, la cei 12 ani ai mei sa trec de a 4a misiune din joc, stiu ca l-am reluat cand aveam 16 ani si a fost ez-mode. Hehe, ce vremuri....nu ca acum, cand toti cauta jocuri cat mai flashy, cu cea mai buna grafica si cu cat mai multa nuditate.

  7. #147 SP
    Member Outblast's Avatar
    Resident Evil. Le-am jucat pe toate pana acum.

  8. #148 SP
    Member iUser's Avatar
    Ahh,cum am putut sa uit de Midtown Madness, Mario pe Terminator si Quake III...

  9. #149 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ia te uite ce thread vechi... ultimele post-uri in afara de cele de azi sunt din 2009 aprilie. Cred ca la scurt timp dupa m-am inscris si eu pe CG.
    But anyway here's a part of my list (cred ca o fac in functie de platforma si in ordine oarecum cronologica...din cate imi amintesc):
    1.Terminator: Mario si Duck Hunt
    2.PC: Diablo 1, Doom, Netstorm, Age of Empires, Dune 2, Starcraft, GTA1 Rollercoaster Tycoon, Theme Hospital, Heroes 3, Warcraft 2 urmat de Warcraft 3 si TFT, Diablo 2, seria Prince of Persia, seria Gothic , GTA Vice city si San Andreas (in vreo 7-8 ani astea au fost jocurile care m-au impresionat cel mai mult si chiar si-au lasat amprenta. Deja la gaming-ul nu mai era un simplu hobby, it was a way of living pentru mine (o chestie pe care a mei nu au inteleso niciodata ).
    3.Ps2: Final Fantasy X si XII, Gow 1 si 2, Shadow of the Collosus, Okami,Fatal Frame, Soul Calibur si Tekken (bine-nnteles ca am jucat si altele, da multe le-am incercat si pe PC s-au nu m-au impresionat asa de tare).
    4.PSP:Final Fantasy Crisis core si dissidia, GoW Chains of Olympus+ Ghost of Sparta si poate Patapon
    5.Ps3: Demon's Souls , GoW 3 si poate mai sunt cateva care nu imi vin acum in minte (anul asta nu am prea avut timp sa ma joc, iar ce am jucat pana acum nu m-a impresionat asa de tare precum celelalte jocuri mentionate).

    Dupa cum se vede la PC am cele mai multe jocori, da cred ca din simplul fapt ca pe vremea aia aveam intre 7 si 12 ani si tot incercam genuri noi de jocuri care ma fascinau, sau incepeam o serie noua cu o poveste incredibila (POP de ex) si cred ca si faptul ca pe vremea aia jucam aproape orice imi mergea pe calculator si puneam mana. Acuma poate gusturile mele in materie de gaming au devenit mai rafinate si mai nimic nu m-a impresionat in ultimii ani. Observ ca inovatia incepe sa devina "a thing of the past" si toata lumea ramane la reteta clasica ce sigur le va aduce bani.

    Seria Final Fantasy m-a cucerit de 2-3 ani incoace de cand am jucat X-le si XII-le pe PS2 si ma face sa regret ca nu am avut NES sau PS1 sa le joc si pe celelalte. Poate candva o sa le am pe toate . Oricum seria asta a devenit preferata mea, desi chestia nostima e ca atunci cand am jucat FF X nu am fost impresionat de el (am jucat cam jumatate de ora si l-am pus de-o parte si abea dupa ce am ramas fara jocuri bune de butonat am zis sa ii mai dau o sansa. Dupa inca 2 ore jocul pur si simplu m-a vrajit din cauza povestii, a personajelor, a lumii si a cinematics-urilor). Si aproape fiecare Final Fantasy m-a uimit printr-un mod sau altul, 90% dintre ele avand o poveste de 5 stele, un sfarsit emotionant si niste personaje de care ajungeai sa te atasezi cu adevarat (Zack, your actions where not forgotten). Desi in ultimul timp incep sa imi fac griji si pentru aceasta serie , Final Fantasy XIII parca a calcat cu stangul cand s-a lansat pe noua generatie de console (singurul lucru care ne-a uimit au fost cut scene-urile). Da in ciuda acestui mic detaliu, cred ca pot spune ca seria Final Fantasy e preferata mea dintre toate seriile jucate de bine, desi am descoperit-o abea de 2-3 ani si cred ca ar fi fost minunat de as fi jucat-o cand aveam 7-8 ani...ori asta ori as fi ignorato de la bun inceput ca nu intelegeam nimic

  10. #150 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Fahrenheit, Heavy Rain si L.A. Noire.

  11. #151 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Scurt. Abe's Oddysee

  12. #152 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Scurt. Abe's Oddysee
    ce? la mine nu a fost scurt?
    hai ca il fac si eu scurt: Final Fantasy

  13. #153 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca niciun joc din zilele astea nu m-a marcat asa cum au facut-o alea de odinioara.
    Cel mai, dar cel mai important joc a fost Heroes II urmat de Heroes III. Pur si simplu imi pierdeam noptile si intreaga copilarie jucand jocurile astea (inca imi mai pierd) desi habar nu aveam mare lucru dpdv al strategiei. Nici acum nu uit cand pe la 6-7 ani stateam cateva luni bune in castel si imi faceam o ditamai armata cu mii de unitati doar ca sa port acel epic battle cu un adversar cu o armata pe masura.... genial pur si simplu.
    Alte jocuri care si-au pus amprenta ar mai fi Half-Life, Max Payne, Diablo, MK4, NFS: HP, Starcraft (ce ma mai distram in map editor), Warcraft, N.O.L.F., sau Thief (iarasi, o mica parte din copilarie pierduta + cateva cosmaruri cu zombie).
    In ceea ce priveste jocurile din ziua de azi, nu si-au prea facut prezenta la mine in suflet asa cum o faceau cele de mai sus, dar Uncharted vine pe-aproape...

  14. #154 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Cred ca topicul asta ar trebui redenumit in: "Jocuri recomandate nostalgicilor" .. dupa mare parte din posturi. Eu unul deja citesc topicul si caut anumite jocuri sa le cumpar, dar multe din ele sunt de negasit.

  15. #155 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Prima generatie de jocuri Pokemon(GBA) ....the best ever!

  16. #156 SP
    Junior Member Sareth47's Avatar
    Star Wars: Knights of the Old Republic, The Longest Journey,Syberia, Starcraft si Postal 2.

  17. #157 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Super Mario World @ SNES punct!

  18. #158 SP
    Senior Member boga's Avatar
    UNO. Punct

  19. #159 SP
    Junior Member skeala's Avatar
    Jocuri care m-au marcat?... lord of the rings,cred ca am terminat toate jocurile care contin in titlu lotr, si cod(mai am cod5 si cod mw2 de jucat,si astept sa le joc cu sufletu la gura )

  20. #160 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Terminator:
    - Super Mario Bros.
    PC:
    - NFS 2
    - Call of Duty 1 ( a fost primul FPS care m-a fascinat, l-am terminat de n ori)
    - GTA Vice City ( mi se parea ceva genial un joc in care puteai sa te plimbi liber printr-un oras)
    - GTA San Andreas
    - Prince of Persia: The Sands of Time
    - Metal Gear Solid ( m-a uimit cat de buna putea sa fie muzica din el si cat de adanca e povestea, m-a facut sa iubesc seria MGS)
    - Mafia ( desi nu l-am terminat niciodata)
    PS3:
    - Uncharted 2 ( primul joc care l-am jucat pe consola, era peste orice vasusem in materie de grafica, sunet si personaje)
    - Metal Gear Solid 4
    - GTA IV
    - Red Dead Redemption ( m-a facut sa-mi placa din ce in ce mai mult genul western)
    - Gran Turismo 5 ( fiind primul din serie pe care l-am jucat)

    Stiu, sunt cam multe, dar acestea chiar m-au uimit si m-au facut sa vad gaming-ul in alt mod.
    Dupa cum vedeti, Rockstar are 4 jocuri in lista mea, deci producatorul care si-a pus amprenta pe gamer-ul din mine e Rockstar Games.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocul Six Days in Fallujah este inca "viu" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-03-2010, 21:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts