Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 13 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 247

Thread: Jocul ce "si-a pus amprenta" pe gamerul din tine

  1. #61 SP
    Member collector's Avatar
    primul meu joc de strategie pe pc - cnc tiberian sun ( nu aveam pc atunci , ma duceam la un prieten si il jucam ... iar nopatea , acasa il visam )

  2. #62 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Super Mario World & Mortal Kombat @ SNES

  3. #63 SP
    Junior Member Eudaimon's Avatar
    E bine a amintit Raskolnikov de MK pentru ca mi-am adus aminte ca gamerul din mine a "iesit din dulap" prin '94 sau '95 cand ma jucam la Sega GameGear la MK 1 care era pe o "discheta" cu 20 de jocuri....ce vremuri.(Fallout a fost cel care nu doar a pus amprenta, ci o urma de talpa ca sa zic asa )

  4. #64 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Cred ca la mine a fost vorba de Red Alert 2.Ma invarteam cumva sa fac rost de bani pentru la sala sa fac o retea cu un amic.Doammnee cat am mai jucat.Dupa Red alert 2 nu prea m-a mai atras asa de mult aceasta serie.Cred ca imi placea mai mult grafica 2D

  5. #65 SP
    Junior Member Dastan's Avatar
    Metal Gear Solid pentru PlayStation.

    Era primul joc matur pe care il terminasem. Povestea mi-a placut atat de mult, incat acum daca un joc nu are o poveste macar decenta, mi se pare destul de naspa.

  6. #66 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Fallout si Fallout 2 all the way. Cum spunea si Eudaimon au lasat nu o amprenta ci o urma de neegalat, inca nu am jucat un alt RPG care sa se ridice la nivelul celor 2.
    Bioforge - primul Action RPG pe care l-am jucat, nu am sa uit niciodata cum am invatat comenzile msDOS datorita acestui joc.
    Zelda Ocarina of Time - o capodopera din toate punctele de vedere.
    Zelda Twillight Princess - Bigger, Better... un nou stil de joc.
    Super Mario World 6 Golden Coins - jocul asta mi-a bintuit copilaria, cine a avut GameBoy pe vremuri (adica in anii 80) stie despre ce e vorba. BTW acel GB il mai am si in ziua de azi .

    Alte jocuri care m-au impresionat placut (nu neaparat in ordinea scrisa):
    Syberia, Sanitarium, Rune (un action pur cu vikingi, deosebit de lung), Planescape Torment, Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Mass Effect, Gears of War, seria Dune, seria Homeworld (jocul in care am vazut ce poate un 3dfx), Sins of Solar Empire, Super Mario Galaxy (de ce nu, fun all the way, mai ales in coop mode).

  7. #67 SP
    Member cloud's Avatar
    Final Fantasy e seria care m-a marcat.

  8. #68 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Post

    jocul pe care l-as juca si acum si maine si peste cativa ani a fost SaniTarium,este un joc din '98 dar eu am apucat sa il joc prin 2000 la un prieten si din moment ce am pus mana pe un pc cativa ani mai tarziu am facut tot posibilul sa pun mana pe el...l-am terminat de 3 ori si de fiecare data a fost o experienta superba...
    au fost si altele,dar nici unul nu a reusit ce a reusit sanitarium sa faca..
    Attached Images Attached Images sanitarium1te5.jpg

  9. #69 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Cu siguranta, am jucat foarte multe jocuri pe diferite clone NES, HC si ce mai erau pe la inceputul anilor 90. A urmat apoi perioada arcade, unde includem Street fighter 2, mortal Kombat, fatal furry si ce mai erau. Dar primul joc pe un PC a fost Duke Nukem 3D, care cu siguranta a pus amprenta destul de puternic, facandu-ma sa-mi silesc parintii sa-mi cumpere un PC (686 parca pe vreme aia). Nebunie totala, ore chiulite, bani pt. pachetel si carti cheltuiti si multe alte "probleme". Jocul asta a insemnat multe pt. mine, deschizandu-mi o usita catre noua lume a pc-urilor (nu numai in materie de videojocuri). La scurt timp a urmat Warcraft2 si Red Alert. restul deja nu mai conteaza pt. ca sunt deja in "oldies but goldies". Pana prin '99, inceputul anilor 2000, am jucat cam tot ce nimeream si asa putine la numar, dupa care a urmat perioada de pauza, sindromul "gamerului" disparuse (alte hobby-uri, preocupari s.a.m.d.) Nu ma consider un gamer si nici nu am fost vreo data, dar, recent cumparandu-mi accidental o consola PS3, se pare ca placerea de a ma juca videojocuri a revenit

  10. #70 SP
    Junior Member Eudaimon's Avatar
    "cumparandu-mi accidental o consola PS3 "

  11. #71 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Seria Pro Evolution Soccer. Chiar daca e un joc de fotbal, era singurul la care ma gandeam cand eram la scoala si principalul motiv al multor nopti pierdute alaturi de prieteni.

  12. #72 SP
    Junior Member bogdanelica's Avatar
    COD 4

  13. #73 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Prince of Persia: The Sands of Time

  14. #74 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Fallout 3 genial joc ...Pur si simplu Genial !!

  15. #75 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Wellcome to the Fallout adicted club mentorica

  16. #76 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Fahrenheit
    Attached Images Attached Images 2248.jpg

  17. #77 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex2099 View Post
    shadow of the colossus, prince of persia, metal gear solid , mass effect,grand turismo, gears of war ,god of war, tekken,devil may cry, grand turismo... motivele pt care iti spun prietenii ca ar fii bn sa mai iesi la aer
    did i actually say grand turismo twice?...i ve been brainwashed... ce de nopti pierdute cu gt4 ( si tot n-am fct 100% )

  18. #78 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Command and Conquer Tiberian Sun,MK2,Quake 2.MGS4

  19. #79 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Gears of War 1-M-a lasat masca,cand am intrat prima oara in joc.
    Gears of War 2-M-a facut sa pierd notiunea timpului,im prima zi cand l-am jucat am sat pana la 4 Dimineata.
    God of War-Mi-a placut pentru ca trebuia sa ai si logica,adica nu sa te bati in prostie.
    Grand Theft Auto 4-Nu mi-a placut exagerat,dar a fost bun.
    Crysis-O grafica excpetionala,Story-ul a fost cam prostut

  20. #80 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Multe jocuri, multe nopti nedormite dar in mare ar fi cam asa:
    PC:
    Warcraft 3+exp; my 1st
    Neverwinter Nights+exp - nopti nedormite, zile chinuite ca nu gaseam expansion-urile si tot asa
    World of Warcraft+TBC+WotLK (mda inca un "nebun" dupa Blizz, nu am putut rezista si l-am luat si eu si ca deobicei iar m-am plictisit de el... chiar daca mai am subscription pana duminica seara )

    PS2:
    Final Fantasy X - one true love (X-2 nu prea l-am agreat, prea multe gagici )
    Final Fantasy XII - nu am reusit nici acu sa il termin chit ca l-am inceput de enspe mii de ori, uff, parca nu m-a atras ca X
    God of War series - am redescoperit senzatia placuta de a casapi tot ce prind
    Prince of Persia Series (fara 4 ca nu am pe ce sa il joc )

    Ngage 2.0 Games - se pune? ca de la o vreme saracu telefon numai in priza sta

    Cam astea ar fi jocurile de suflet.

    PS: Ca era sa uit, cred ca toti am fost "marcati" de jocul ce sa numit Mario ( eu mai ales de cel jucat pe "Sega Mega Drive II" versiunea de bazar , consola zic ) Pacat ca nu mai functioneaza slotu la ea, fie-i tarana usoara, amen!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 13 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocul Six Days in Fallujah este inca "viu" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-03-2010, 21:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts