Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Resident Evil: Code Veronica X HD

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Resident Evil: Code Veronica X HD

    Game Info.

    After narrowly surviving the horrific onslaught in Raccoon City, Claire Redfield now seeks clues in search of her missing brother, Chris. To her horror, she discovers Umbrella Corporation's insidious activities are not isolated to the remote, mid-western city. No. Something much larger is going on here. Flesh-eating zombies and horrific beasts haunt Claire's every move. Just how far does this twisted conspiracy extend? What is Umbrella Corporation really up to? And who is behind this biotech terror? The answer lies within. The HD version of Resident Evil -- CODE: Veronica X comes to PS3, featuring improved visuals to enhance the player's gaming experience.

    Platforme & Preț:

    • - 1600 via XBL GoD (o mare prostie deoarece GoD nu e accesibil la noi dec�t prin VPN)
    • - 19.99$ via PSN

    Achievements/Trophies:

    Debut Trailer:



    Lămuriri:

    �ncă există MARI confuzii, pe net, despre data de lansare a jocului și formatul (RETAIL sau DLC) acestuia. Eu m-am lămurit (sper că m-am lămurit, c-am citit peste 100 de surse de pe zeci de forumuri...) acum c�teva minute cum stă treaba (din păcate):
    1. �n Japonia jocul s-a lansat azi, RETAIL pe două discuri, alături de Resident Evil 4 HD: Biohazard Revival Selection
    2. �n SUA & EU jocul se va lansa pe data de 27 septembrie sub formă de DLC (la 360 ca și GoD) - Resident Evil 4 HD nu mă interesează
    3. �n SUA & EU NU există variantă RETAIL pentru Resident Evil: Code Veronica X HD respectiv Resident Evil 4 HD
    ...oki, și de unde confuzia?
    • nu toată lumea știe că jocurile sunt RETAIL doar �n Japonia și nu �n restul regiunilor
    • nu toată lumea știe că pe 360 nu e XBLA ci e GoD
    • nu toată lumea știe data de lansare (ba 8, ba 9, ba 20, ba 27...)
    • nu toată lumea știe că lista de achievement/trophies diferă de la o regiune la alta
    • etc.
    ...astea-s treburi? Serios acum ce-i cu harababura asta?

    CAPCOM, get your **** together!
    Attached Images Attached Images 625527_20110727_screen001.jpg 625527_20110727_screen002.jpg 625527_20110727_screen003.jpg 625527_20110727_screen004.jpg 625527_20110727_screen005.jpg

  2. #2 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    UNBOXING

  3. #3 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Iar Residet Evil 4?!?!? O sa joc toata viata jocul asta, din cate se pare

    Ce sa mai, cine stie sa mulga vaca, stie...

  4. #4 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Cate ore din viata am mai pierdut pe jocul asta. Ronan ai reusit sa completezi battle game cu wesker?

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    Cate ore din viata am mai pierdut pe jocul asta. Ronan ai reusit sa completezi battle game cu wesker?
    yes!

  6. #6 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    din ce ziceti voi inteleg ca Biohazard Revival Selection nu se va lansa in europa/us. ce ... . daca voi cumpara jocul de pe ebay din japonia, oare va avea vocile si textul (din joc) in japoneza sau va exista si optiunea de engleza? eu unu cand iau un joc pentru colectie, imi place sa-l tin in raft in format "palpabil" si nu digital pe consola

    ---------- Post added 10-09-2011 at 06:27 PM ----------

    din ce am inteles din video-ul asta, exista si o versiune in limba engleza&japoneza cu vocile in engleza care poate fi comandata de aici Buy Biohazard: Revival Selection (PS3) - Play-Asia.com

  7. #7 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Ce mi-a placut bataia intre Alexia si Wesker, iar Chris ce statea ascuns acolo.
    Si cand te vede fuge ca un sobolan :"CHRIS! Since you're one of my best men,i let you handle this" DA DAAAA...

  8. #8 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Am inteles eu gresit, sau versiunea Jap are la RE4 optiunea Easy?!?

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Am inteles eu gresit, sau versiunea Jap are la RE4 optiunea Easy?!?
    ...cred ca e gresit. Eu stiam ca easy e in pachetul Resident Evil: The Essentials pentru PS2.

  10. #10 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Mi-a confirmat un amic astazi, ce detine jocul regiune Jap, are easy. Eu nu ii vad rostul, este si asa destul de usor pentru normal, dar poate unii nu gusta provocarea.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Easy = mai multe gloante?

  12. #12 SP
    Member Moromete's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Easy = mai multe gloante?
    ...easy= inamicii se dau loviti chiar daca nu apesi pe tragaci

  13. #13 SP
    Member Sosetila's Avatar
    If it isn't standing up, it is invincible!
    Cei care au jucat jocul s-ar putea sa stie despre ce vorbesc

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    waaaaaaaa! - memories!

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A aparut pe XBL Marketplace de 2 zile:
    • Size: 1.83 GB - 19.99€

  16. #16 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Pacat ca nu se cumpara cu puncte Micros**t... Il luam instant fara sa stau pe ganduri.

    Ce l-am mai rupt pe Dreamcast. Doamne ce vremuri, jucam fara VMU la vremea aia, tineam consola in priza ca sa pot sa il reiau de unde ramaneam

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu cred ca-l pot cumpara prin PayPal. N-am bani acum dar de abia astept sa incerc (cred ca peste 2 saptamani). Daca merge...uah

  18. #18 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Am cam $17 pe PSN si mai imi trebuiesc inca $3 sa il cumpar,aproape am terminat RE 4 ,acum astept sa fac rost maine,poimaine de niste banuti sa-mi iau un card de $10 ca sa il pot cumpara

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    La cumparat cineva pt. X360? Merge? E totul oki?

    GOD prost!

  20. #20 SP
    Member Sosetila's Avatar
    IPaul, nu termini niciodata Re4, Re4 te termina pe tine cand iti mai baga inca 4 moduri de gameplay dupa ce termini jocul pe normal.(and thats why we love him).
    Btw, eu l-am jucat pe wii, nu stiam ca e o versiune de Dreamcast.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 05-11-2011, 19:11
  2. Replies: 0 Last Post: 30-10-2011, 13:50
  3. Replies: 0 Last Post: 23-10-2011, 12:19
  4. Replies: 0 Last Post: 08-09-2011, 22:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts